Právě je 19.04.2024 - 06:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ambice a motivace
PříspěvekNapsal: 17.07.2019 - 23:53 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
odpurce paleni v sudech píše:
... Na krádež se už vůbec nedá vymlouvat, jelikož Česká televize a ostatní producenti ...
... proč by to asi tak kradl někdo, kdo o ten námět nebude mít zájem (jak ty bezpečně víš)? :roll: To přece němá žádnou logiku.
Ale ukrást by to mohl někdo z náhodných návštěvníků tohoto webu. Návštěvnost navzdory stagnaci diskusního fóra si totiž udržujeme furt docela slušnou. :wink:

odpurce paleni v sudech píše:
... Domnívám se, že udání tohoto těžko zařaditelného textu skončí u nějakého referenta, který se ani nebude obtěžovat předat tuto látku dramaturgii.
S tímhle je jistota, že autor bude vyražen z každé redakce ...
Tak já se s tím vůbec nikam necpu :!: , takže bych odnikud nemohl být vyražen, natož z redakce. Nabídl jsem to zcela nezištně ve veřejném prostoru, kdyby se toho NĚKDO náhodou ujal, a nemusela by to být vůbec ČT, to za prvé. :wink:
A za druhé - věř, že pokud by to někoho opravdu chytlo (za srdíčko), tak by asi nezáleželo až tak na nějaké štábní kultuře a kdyby to byl třeba režisér, tak ten by si našel svého producenta sám. :idea:
Kdybych se to snažil prosadit "násilím" někde v redakci, které by vůbec nešlo o věc, tak by mě zřejmě šikanovali s nějakou štábní kulturou stejně, jak to neustále děláš ty :lol: - to za třetí.

odpurce paleni v sudech píše:
... Všichni si totiž myslí, že jejich nápad je něčím převratný a jedinečný ...
Ale to není vůbec můj případ,
mé ambice budou na několik let zcela naplňovány tímto projektem. :P
Motivace, s níž jsem kdysi dávno psal s velkým zaujetím ten "námět" (ty uvozovky tam dávám jenom kvůli tobě), byla docela prostá. V tomhle Absurdistánu, kde polistopadový názorový mainstream husitství jenom ahistoricky odsuzuje, se stejně nenajde vůle k tomu něco takového natočit, aby už byla konečně(!) překonána Vávrova husitská trilogie. Obávám se velice, že nebude překonána ani Jáklovým Žižkou za 500 mega a Strach už taky několik let jenom slibuje, že si natočí svého Jana Husa "po katolicku". :(

A na závěr to nejdůležitější:
Pokud půjde někomu opravdu "o věc", tak mu nebude záležet na formě, ale na OBSAHU(!), víš.
A dále! Mně je úplně šumák, co si o mém námětu myslí nějaký redaktůrek, který ani neví, kdo byl Bzdinka, ale lidé, na nichž mi záleží a kterým se můj "námět" moc líbil, a vědí, kdo byl Bzdinka. :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01.08.2019 - 18:23 
Offline
křižák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2006 - 20:36
Příspěvky: 174
Takže jinými slovy o tom nevíš vůbec nic a nechceš to přiznat. Tenhle paskvil, který nejsi schopen ani normálně odentrovat na odstavce odporuje prakticky veškerým zásadám námětu. O scénáři se nedá mluvit vůbec. Obrazů se tam vystřídalo několik - máš tam oficiálně jen dva. S oddělením přímé řeči sis vůbec nelámal hlavu a ještě drze si dovoluješ určovat, jak to má snímat kamera. Slovo kamera se nesmí v námětu, synopsi ani literárním scénáři objevit. Pokud bys to donesl na dramaturgii, tak to ještě před tebou hodí do koše a to jen kvůli tomu, že je tam slovo kamera. Dramaturg, který by dočetl tento výtvor, by se musel jít okamžitě vožrat.

Argument, že nějaký redaktůrek nezná tu nebo tuhle postavu je dost směšný. On to znát nemusí a někdy je dobré, pokud ani nezná. Přesvědčit o genezi příběhu a postav je především tvůj problém a nikoho jiného. Tady jsi to evidentně nezvládl...

Chtěl jsem tě jen v dobrém upozornit, že takhle se to dělat nemá. Ty tvrdíš, že je to správné. V tom případě přepiš dějiny filmařiny. To je z mé strany všecko a přeji mnoho úspěchů...

_________________
Luštím známé i neznámé zločiny.
Věděním, intuicí, invencí a důvtipem musí být vybavený i podprůměrný historik nebo badatel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01.08.2019 - 21:46 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
odpurce paleni v sudech píše:
Takže jinými slovy o tom nevíš vůbec nic a nechceš to přiznat. Tenhle paskvil, který nejsi schopen ani normálně odentrovat na odstavce odporuje prakticky veškerým zásadám námětu. O scénáři se nedá mluvit vůbec. Obrazů se tam vystřídalo několik - máš tam oficiálně jen dva. S oddělením přímé řeči sis vůbec nelámal hlavu a ještě drze si dovoluješ určovat, jak to má snímat kamera. Slovo kamera se nesmí v námětu, synopsi ani literárním scénáři objevit. Pokud bys to donesl na dramaturgii, tak to ještě před tebou hodí do koše a to jen kvůli tomu, že je tam slovo kamera. Dramaturg, který by dočetl tento výtvor, by se musel jít okamžitě vožrat ...
Ale mně je tohle celkem u zadní části těla, víš, protože pro některé méně pozorné čtenáře musím znovu opakovat, že já nikomu svůj "námět" nevnucuju. Proč jsem tam uvedl věci, které ty mi obsedantně vytýkáš, by vysvětlovat tobě, bylo úplně zbytečné a ztrátou času.
Omíláš furt dokola stejné věci jinými slovy. Nevím jak jiným, ale mně to stačí říci jednou. :roll: :D

odpurce paleni v sudech píše:
... Argument, že nějaký redaktůrek nezná tu nebo tuhle postavu je dost směšný. On to znát nemusí a někdy je dobré, pokud ani nezná. Přesvědčit o genezi příběhu a postav je především tvůj problém a nikoho jiného. Tady jsi to evidentně nezvládl ...
Co jsem nezvládl, odborníku přes náměty a scénáře? :wink: :?

odpurce paleni v sudech píše:
... Ty tvrdíš, že je to správné ...
Ukaž mi, kde jsem tohle napsal?! :crazy:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 130 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz