Právě je 19.04.2024 - 05:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak???
PříspěvekNapsal: 30.08.2005 - 16:33 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jáchyme, já opravdu nevím! Ale možná bychom se mohli všichni sejít v Praze (už jsem to kdysi navrhoval - bez odezvy), všichni vášniví diskutéři, příznivci husitství, kde by byla jedinečná příležitost se poznat, "pokecat" a dát hlavy dohromady. My dva, Jáchyme, při vší úctě, to sami asi nevyřešíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak???
PříspěvekNapsal: 30.08.2005 - 17:06 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Jiří Motyčka píše:
Jáchyme, já opravdu nevím! Ale možná bychom se mohli všichni sejít v Praze (už jsem to kdysi navrhoval - bez odezvy), všichni vášniví diskutéři, příznivci husitství, kde by byla jedinečná příležitost se poznat, "pokecat" a dát hlavy dohromady. My dva, Jáchyme, při vší úctě, to sami asi nevyřešíme.


To jiste neni spatna vec. Pokud by takovy scenar byl podlozen i evidentnim zajmem vetsiho poctu lidi, neni to na skodu. Jak jsem se ale doslechl, mohli bychom to zvladnout i sami Jirko. ;o)

Kazdopadne ted jsem si byl popovidat o teto zalezitosti s nasim kreativnim reditelem, ktery se zna s hromadou hercu, scenaristu, zpevaku, produkcnich a reziseru z naseho ceskeho showbusinessu. Takze veci se maji takhle. V soucasne dobe je nedostatek kvalitnich scenaru a reziseri krici, ze neni co tocit. To je tedy dobre. Problem je ten, ze tohle je historicky scenar. Tudiz financne nakladna zalezitost. A to je tim padem pro zmenu spatne. Vzhledem k dnesni mode tvurcich teamu je pry lepsi najit rezisera, ktery se pro to nadchne a ten uz si na to penize ziska sam. To je ovsem ten kamen urazu. Rikal, ze po dobrem pribehu ze soucasnosti by sahlo tak osm z deseti reziseru. Po dobrem scenari z minulosti by sahli tak maximalne dva. A to mne jeste vydesil s takovym jmenem, jako je Zdenek Troska. Ze pry je na to dost velky blazen. A takoveho nejakeho blazna pry potrebujeme. Vecer to pry probere s manzelkou, ktera se pohybuje primo ve filmovem prumyslu a zitra mi rekne, zda si mysli, ze to ma cenu v dnesni dobe vubec zkouset. Takze pokud je sepsany scenar, pres tohoto cloveka bychom se mohli dopracovat k eventuelni schuzce s reziserem, ktery by o to mel prinejmensim zajem. No a potom uz by bylo jen na nas ho presvedcit, aby do toho sel.
Mimochodem pan reziser Vavra pry jeste stale zije, je mu uz asi 90 let, ale stale chce jeste neco natocit. :wink: To si ale nemyslim, ze by jeste dnes byla ta spravna volba. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Konkrétně...
PříspěvekNapsal: 30.08.2005 - 17:17 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jáchym:
...A to mne jeste vydesil s takovym jmenem, jako je Zdenek Troska. Ze pry je na to dost velky blazen. ...

Ale pozor! Zdeněk je velice sečtělý, vzdělaný a kultivovaný člověk, i když točí takové filmy! Komerce, komerce, komerce... A možná právě proto, že je to takový "poděs", tak by do toho šel a byl by to "náš" člověk! Vidíš, Jáchyme, to cos napsal naposledy, to je něco konkrétního, na co jsem stále čekal několik týdnů, možná nyní už měsíců, co jsem toto téma založil. Uvidíme...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konkrétně...
PříspěvekNapsal: 30.08.2005 - 17:27 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Jiří Motyčka píše:
Jáchym:
...A to mne jeste vydesil s takovym jmenem, jako je Zdenek Troska. Ze pry je na to dost velky blazen. ...

Ale pozor! Zdeněk je velice sečtělý, vzdělaný a kultivovaný člověk, i když točí takové filmy! Komerce, komerce, komerce... A možná právě proto, že je to takový "poděs", tak by do toho šel a byl by to "náš" člověk! Vidíš, Jáchyme, to cos napsal naposledy, to je něco konkrétního, na co jsem stále čekal několik týdnů, možná nyní už měsíců, co jsem toto téma založil. Uvidíme...


Ja vim, ze ten pan neni zadny hlupak. Nevadi mi ani v nejmensim ani jako clovek. Prijde mi hodne dobrosrdecny a nezaludny. Jen mne trochu deis jeho filmova tvorba. Ale mozna mas pravdu, a ostatne i ten muj kolega, ze by on byl zrovna tim pravym. Jacksonovi take nikdo neveril, ze zvladne natocit Pana prstenu.
Jsem rad, ze jsem te potesil. A rozhodne mam chut to dotahnout do nejakeho konce. A dokud nas nekopnou do zadku vsichni reziseri v republice, tak si myslim, ze ma cenu hledat.
Jen mne tak napadlo k tomu scenari. Dnes asi nikoho nechyt "dokumentaristicke" pojeti husitskych valek ala trilogie. To by zafungovalo v nasich kruzich, nikoli v masovem meritku. Musi byt sance na to, ze ten film neco vydela. A hlavne ze si minimalne vydela sam na sebe. Podle mne by to urcite melo mit nejaky nosny pribeh jedince zasazeny do husitskeho prostredi. A je uz jedno, zda to bude primo Jan Zizka (ala Statecne srdce) nebo neznamy husitsky vojak (ala Kralovstvi nebeske).
Kazdopadne na dotaz ohledne televizni inscenace byl uplne negativni s tim, ze CT dnes toci uz hooodne malo a kdyz, tak veci, na kterych nemuze prodelat. Takze TV podobu vice mene zavrhl.
Kazdopadne ho budu uhanet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Příběh
PříspěvekNapsal: 31.08.2005 - 00:04 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jáchym:
...Podle mne by to urcite melo mit nejaky nosny pribeh jedince zasazeny do husitskeho prostredi. ...

Přečti si pozorně v pořadí druhý příspěvěk tohoto tématu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příběh
PříspěvekNapsal: 31.08.2005 - 09:28 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Jiří Motyčka píše:
Jáchym:
...Podle mne by to urcite melo mit nejaky nosny pribeh jedince zasazeny do husitskeho prostredi. ...

Přečti si pozorně v pořadí druhý příspěvěk tohoto tématu...


Jojo. Vytiskl jsem si to a precetl az doma. Jinak se dobrovolne priznavam, ze na poprve jsem ho jako jediny, vzhledem k jeho delce, cetl jen zbezne. :wink:
Asi tak prvni vetu a posledni odstavec o Zizkove umirani. Ted tedy vidim, ze nosny pribeh a hlavni hrdina tam je. :wink: Jen mne tim padem stve, ze je mu v prvni fazi sestnact, protoze v tom pripade nemuzu hrat hlavni roli. :) Dnes jeste napisu co jsem se dozvedel od toho kolegy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31.08.2005 - 12:06 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Tak jsem ted mluvil opet s tim kolegou a mam nejake novinky. Nektere potesujici, nektere mene. S velkolepou podivanou ve stylu holywoodskych velkofilmu se muzeme rozloucit. Jednak by to te americke urovne v nasich podminkach nikdy nedosahlo a navic by to na nase pomery bylo neskutecne drahe. A do toho nikdo v soucasnosti nepujde. Za druhe je husitsvi a ona doba dnes ponekud kontroverzni zalezitost. Dnes je to vnimano spise z pohledu ze to nebylo uplne nejlepsi obdobi nasich dejin a tudiz by velkolepe oslavne ody nejspis neprosly. To byly ty vicemene spatne zpravy. A ted ty ponekud lepsi. Bylo mi receno, ze je v soucasnosti velka poptavka po zivotopisnych dilech. O scenarich ze zivota nasich vyznamnych osobnosti. V dohledne dobe se bude rozjizdet Bozena Nemcova. A to by tudiz mohla byt cesta. Pravda, kdesi v supliku je pry napsany scenar k Janu Husovi, ale proc to nezkusit jinak.
Takze jsem se trochu pletl v tom, ze by mel mit scenar nejakou neznamou ustredni osobnost. Mustr Statecne srdce by mohl projit. Takze co ted s tim? Lze ten tvuj scenar nejak presit treba primo na zivotopisny film o Janu Zizkovi? Jeste rikal, ze by vubec nebylo spatne udelat ten scenar trochu kontroverzni. Aby eventuelni film vzbudil zajem a diskuzi.
Jdu z nej vytahnout jak mame tedy dal postupovat, nebo zda by nam zkusil dohodit nekoho, za kym bychom mohli zajit s tim, co uz mas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31.08.2005 - 14:44 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jachym Hrabec píše:
...Lze ten tvuj scenar nejak presit treba primo na zivotopisny film o Janu Zizkovi? Jeste rikal, ze by vubec nebylo spatne udelat ten scenar trochu kontroverzni. Aby eventuelni film vzbudil zajem a diskuzi.


Právě tomu jsem se chtěl vyhnout jak čert kříži! Matěj Hostic je totiž osobou, která ve filmu vystupuje od začátku (r. 1420) do hořkého konce (Lipany), je to jakýsi "svorník" a hlavní protagonisté jsou záměrně jaksi "v pozadí". Tento časový záběr nelze realizovat ani v přípapadě Žižky či Prokopa Holého. Snad by se to mohlo týkat postav jakými byli Diviš Bořek z Miletínka, Jan Čapek ze Sán a jiní. I o tom jsem přemýšlel a nakonec zavrhl. Ten můj námět se nanarodil ze dne na den, pracoval jsem na něm řadu měsíců. Troufám si tvrdit, že jakousi koncepci má. Co se týče té kontroverznosti. I na to jsem pamatoval. Jako červená nit se námětem táhne přerod božích bojovníků v profesionály polem pracující.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31.08.2005 - 16:19 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Jiří Motyčka píše:
Jachym Hrabec píše:
...Lze ten tvuj scenar nejak presit treba primo na zivotopisny film o Janu Zizkovi? Jeste rikal, ze by vubec nebylo spatne udelat ten scenar trochu kontroverzni. Aby eventuelni film vzbudil zajem a diskuzi.


Právě tomu jsem se chtěl vyhnout jak čert kříži! Matěj Hostic je totiž osobou, která ve filmu vystupuje od začátku (r. 1420) do hořkého konce (Lipany), je to jakýsi "svorník" a hlavní protagonisté jsou záměrně jaksi "v pozadí". Tento časový záběr nelze realizovat ani v přípapadě Žižky či Prokopa Holého. Snad by se to mohlo týkat postav jakými byli Diviš Bořek z Miletínka, Jan Čapek ze Sán a jiní. I o tom jsem přemýšlel a nakonec zavrhl. Ten můj námět se nanarodil ze dne na den, pracoval jsem na něm řadu měsíců. Troufám si tvrdit, že jakousi koncepci má. Co se týče té kontroverznosti. I na to jsem pamatoval. Jako červená nit se námětem táhne přerod božích bojovníků v profesionály polem pracující.


Mne se to libi. To co rikas. Nechme to tedy jak je a ja ho zkusim ukecat aby nam dohodl nejakou schuzku. Kolik toho mas napsaneho? Odhadem cca stranek?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31.08.2005 - 16:31 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Jiří Motyčka píše:
Matěj Hostic je totiž osobou, která ve filmu vystupuje od začátku (r. 1420) do hořkého konce (Lipany).


Jeste se trochu bojim delky toho casoveho obdobi. Aby to nedopadlo jako Napoleon Bonaparte, kdy se taky snazili cely jeho zivot vtesnat do ctyr dilu a nakonec to bylo neskutecne priserny. A myslim, ze natocit to v takovem historicko-casovem rozpeti tak, aby to za neco stalo bude hoooodne drahe. Ale proc to nezkusit probrat uz primo s nejakym reziserem.

A propos...nechal jsem se tou predstavou natolik unest, ze jsem vcera cely vecer premyslel, kdo by dnes mohl hrat Zizku, Husa atd.. :wink:
Svehlik by nebyl spatny, ale uz je moc stary. Cepek by byl vyborny, ale uz nezije. Satinsky by take nebyl spatny Zizka...kdyby uz take nebyl na pravde bozi. A tak mne nakonec napadl snad jen Stepnicka.
Husa bych klidne sveril Preissovi. Ten by, si myslim, tuhle roli zvladl excelentne. Myslim ze i Vetchy by se dal obsadit do role nejakeho ohniveho kazatele. Co treba Zelivsky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Námět
PříspěvekNapsal: 31.08.2005 - 21:25 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Provedu jakousi rekapitulaci. To, co jsem sepsal, má 9 stran ve WORDu. Nejedná se pochopitelně o scénář, ale "pouze" o podrobně rozpracovaný námět, který akcentuje to, co by ve scénáři mělo být. Časový záběr je velký, ale obrazy, scény filmu na sebe bezprostředně nenavazují (viz. 1. příspěvek tohoto tématu), takže film by zahrnoval léta 1420-24, jeden den r. 1426, 5 měsíců r. 1433 a cca 5 měsíců r. 1434. Tento můj náčrt scénáře je samozřejmě jednou z nekonečných variant. Hned několik dalších bych mohl přidat.
Film (životopisně zaměřený) by rovněž mohl pojednávat o některém z husitských kněží v pozadí s válečnými událostmi, což by bylo také zajímavé. Např. o Mikuláši z Pelhřimova, Janovi Rokycanovi nebo Petru Paynovi. Jedná se o výmluvné, erudované a vášnivé obhájce 3 ze 4 artikulů na Bazilejském koncilu L.P. 1433. Ten by mohl být ústředním motivem filmu. Jednání, na kterých se husité stali vítězi morálními, kdy všemocná katolická církev je donucena pod tlakem nepřemožitelnosti husitských vojsk jednat s kacíři. Vzhledem k velkému časovému záběru a nepřebernému množství osobností je těch variant moc, moc,... A to nemluvím o postavě Jiřího z Poděbrad a jeho vládě směřující k obnově válkou zdevastované země. Mám pokračovat? O těchto variantách jsem také dlouho přemýšlel, ale vyšla mi ta, která právě zobrazuje nepřemožitelnost husitů a jejich válečné umění.


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 01.09.2005 - 18:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01.09.2005 - 10:17 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Zkusim domluvit nejakou tu schuzku. Uvidime. Vzal by jsi co mas, plus svoji vyrecnost husitskeho kazatele a zkusili bychom to. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Schůzka...
PříspěvekNapsal: 01.09.2005 - 13:13 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jasně, Jáchyme, souhlas. Nevím, zda mám výřečnost husitského kazatele (rád bych ji měl), ale bez falešné skromnosti něco málo o husitství vím a jsem bezmezně zapálený pro dobrou věc.
Jachym Hrabec píše:
Zkusim domluvit nejakou tu schuzku. Uvidime. Vzal by jsi co mas, plus svoji vyrecnost husitskeho kazatele a zkusili bychom to. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21.09.2005 - 12:05 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Mluvil jsem opet s tim kolegou. Evidentne se mu do toho nechce. Nevim co s nim. Rika, ze to v dnesni dobe proste nema sanci projit a ocividne se krouti k domluveni nejake schuzky s nekym od filmu. Ne ze by kecal a ty lidi neznal. To rozhodne ne. Ale mam z nej pocit, ze se boji toho, ze si o nem jeho kamaradi z filmove branze budou rikat jak blazny k nim posila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21.09.2005 - 14:38 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jak já tohle, Jáchyme, znám a přímo ze své branže. On možná chtěl do toho jít, ale pak se mu to rozleželo hlavě a už se mu do toho nechce, možná ztratil odvahu. Je z toho vidět, že prosadit takovouhle věc, není vůbec jednoduché, ale nelze to předem vzdávat, ale jít za tím pořád dál s obrovským "drajvem" a "tahem na branku". Jiná cesta není.
PS. Trochu mi chybí názory dalších diskutérů. Neměli bychom v tom zůstat sami dva...
Jachym Hrabec píše:
Mluvil jsem opet s tim kolegou. Evidentne se mu do toho nechce. Nevim co s nim. Rika, ze to v dnesni dobe proste nema sanci projit a ocividne se krouti k domluveni nejake schuzky s nekym od filmu. Ne ze by kecal a ty lidi neznal. To rozhodne ne. Ale mam z nej pocit, ze se boji toho, ze si o nem jeho kamaradi z filmove branze budou rikat jak blazny k nim posila.


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 03.10.2005 - 15:19, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 107 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz