Právě je 19.04.2024 - 09:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07.03.2007 - 22:34 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 06.03.2007 - 21:31
Příspěvky: 1
Bydliště: Jana Koziny 1444/3
Tento film by se mněl určitě natočit.Je to tak závažné téma že bych navrhnul i národní sbírku.Mám za to že by se to i ujalo.Já sám bych klidně přispěl.Možná by to v našem národě i něčím pohnulo.Ujišťuji vás že nejsem žádný skin ani jiný extremista.Ale cítím veliký dluh naší kinematografie vůči našemu národu.Vůbec nejsou točeny snímky které by vyzdvihovali to veliké v naši minulosti.V Americe jsou tak točeny i v podstatě běžné filmy.Hemží se to tam symbolikou národní vlajky atd.U nás jsou do nekonečna omýlány náměty o komunistech nebo se točí vážné snímky které často osloví jen kritiky.To první už většinu střední generace omrzelo a mladé to nezajímá.Je to už pryč.Je to potřeba změnit.

_________________
Míra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračuji ve svém úsilí ...
PříspěvekNapsal: 02.08.2009 - 23:08 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
JM 3. 10. 2005 píše:
... Šéfdramaturg ČT pan Hubač mi odpověděl:

"Vážený pane Motyčko,
děkuji Vám za mail i několik scén, které jste mi v příloze poslal. O tom, že by bylo velmi záslužné dramaticky zpracovat jedno z nejslavnějších období české historie mě nemusíte nijak přesvědčovat. Jsem stejného názoru. Z tohoto důvodu jsme iniciovali napsání sedmidílného televizního seriálu Jan Hus, kterého se autorsky ujala spisovatelka Eva Kantůrková. Scénáře jsou schváleny a připraveny do výroby. Jediné, co nám na realizaci této historické fresky chybí, jsou peníze. Domníváme se však, že po právě probíhajícím navýšení koncesionářských poplatků, bude i na realizaci tohoto historického seriálu dostatek finančních prostředků.
Srdečně Vás zdravím a přeji hezké dny.
Ivan Hubač"


... jeho odpověď ... je přesto pozitivní ...

Právě jsem obdržel od šéfdramaturga ČT Ivana Hubče e-mailovou zprávu, že v r. 2010 začne ČT konečně natáčet dvoudílný film o Janu Husovi dle scénáře paní Kantůrkové.
Takže ze seriálu po čtyřech letech(!) nečinnosti sice sešlo, ale buďme rádi i za ten dvoudílný televizní film. :idea:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05.08.2009 - 00:56 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Obávám se, že nejslavnější období našich dějin bylo za Karla IV. a nikoliv za husovců. Malej nepodstatnej detail.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: názor
PříspěvekNapsal: 05.08.2009 - 08:42 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
Obávám se, že nejslavnější období našich dějin bylo za Karla IV. a nikoliv za husovců. ...
Ano, ale to je pouze věc názoru, který ti neberu.
Tím nechci ani v náznaku říci, že doba Karla IV. nebyla významná v našich dějinách. Právě naopak. :!:
A jestli někdo někdy natočí český historický velkofilm o době Karla IV. a já se toho dožiju, tak budu mezi prvními, kdo se na něj půjde podívat. :wink: :D
I vo tom je tohle téma, víme.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15.08.2009 - 19:39 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Historický velkofilm chystal (dokonce dvakrát!)... Hádejte, který režisér a scénárista?

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ???
PříspěvekNapsal: 18.08.2009 - 22:12 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
Historický velkofilm chystal (dokonce dvakrát!)... Hádejte, který režisér a scénárista?
Nemám tušení ... :!: :oops:
A čeho se měl ten film týkat? Nenapínej ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19.08.2009 - 08:09 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Měl to být historický velkofilm o Karlovi IV. a chystal ho samozřejmě Otakar Vávra. Více viz. jeho paměti: podivný život režiséra.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18.09.2009 - 09:54 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Milí bratři, mám nápad jak ten film realizovat. Pamatujete si na Johnnyho Deppa, když hrál piráta z Karibiku Jacka Sparrowa? Od té doby trochu zestárl a umím si ho představit jako Jana Žižku. Četla jsem o něm dost, možná, že by na ten film i dal peníze, kdyby se mu líbil scénář, navíc žije ve Francii a nesnáší ten americký šoubyznys. Má na rozdíl od nich přesně ten odstup, který je třeba. Z němčiny si dělá legraci a neumí ji, ač má i německé předky - kromě indiánských a irských. Je to hemafrodit, který zahraje přesvědčivě jakoukoliv roli. A na velikost Žižkovy osobnosti je potřeba přesně takový charismatický herec. Tak už to bývá, že bez praštěných nápadů, by se spousta věcí nestala, tak Vás moc a moc prosím, nějak to dotáhněte a zkontaktujte ho! Nebo snad víte o někom lepším?

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: představitel hlavní role
PříspěvekNapsal: 18.09.2009 - 10:07 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
... Pamatujete si na Johnnyho Deppa, když hrál piráta z Karibiku Jacka Sparrowa? Od té doby trochu zestárl a umím si ho představit jako Jana Žižku.
...
Nebo snad víte o někom lepším?
Tobě se charizmatický Johnny Depp nepochybně líbí, tomu bych i rozuměl. :) Ale!

Dost dobře si nedovedu představit, že by Žižku hrál cizinec. A to třeba jen z principu.
Ano, mnohokráte jsme tady mluvili o tom, že film o husitech by mohl být financován americkými dolary, bylo by využito jejich technického zázemí vč. počítačové animace (vím, je to zaklínadlo současného filmového průmyslu!), ale herci? Taky si dovedu představit mezinárodní obsazení, ale Žižka nebo Hus? ... Taky scénář by měl napsat Čech. Problém je ještě režisér. Padlo tady jméno Formanovo, který má ambici točit něco o české historii. Vybral si však jinou dobu. Pokud někoho oslovit, pak možná právě Formana ... :wink:
To se nám o tom hezky povídá. Nezávazně. :D :cry:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 18.09.2009 - 22:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18.09.2009 - 14:30 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 19.03.2007 - 17:02
Příspěvky: 39
Bydliště: Šternberk
Film, nebo seriál mistr Jan Hus bude točit pan Jiří Strach. Docela se na to těším, ale zároveň mám z toho strach :) .
Myslím, že je vynikající režisér. Natočil př. Ďáblova lest, Anděl páně atd. Vše se mi líbilo. Ale nevím, nevím jak to bude s tímto činem :? :wink: .

_________________
Už od malinka jsem byl srdcem husita. Jsem členem CČSH. Věřím v boha našeho pána a spasitele Ježíše Krista. Věřím, že až na tomto světě nebudu, potkám se s našim svatým mistrem Janem Husem a budou tam i moje sestry a moji bratři v Ježíši Kristu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19.09.2009 - 10:58 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Platnost příspěvku vypršela.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Naposledy upravil Dáša Nová dne 20.08.2016 - 11:07, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: námět
PříspěvekNapsal: 19.09.2009 - 12:24 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
Milý bratře Motyčko, píšeš, že také scénář by měl napsat čech, ale vždyť ty ho už píšeš a krásně, i jsem z něj kousek četla ...
Děkuju. :oops:
Už jsem to nabízel spoustě producentů, ale bohužel není zájem. Mají bobky z toho, že by to moh' bejt propadák (točí raději filmy, o nichž jsem psal tady). Ale to vše by záleželo na spoustě okolností. Když se Jakubiskovi pustili do zatím nejdražšího projektu Bathory, taky to bylo riziko. A velký! Ale nakonec to dobře dopadlo a myslím, že už i dluhy splatili. A to bez ohledu na historickou věrohodnost filmu.

S podobným očekáváním, které možná zůstane taky nenaplněno, se půjdu podívat i na film Jánošík. Pravdivá historie, v současné době přicházející do českých kin, slovenské(!) scénáristky Evy Borušičové a polské režisérky Agnieszky Holland a v hlavní roli s Václavem Jiráčkem.
Na filmu je také zajímavé to, že se začal připravovat už v r. 2002, došly však - světe div se - peníze a producent Rudolf Biermann to jaksi lidsky pochopitelně nevydejchal a tento pozoruhodný projekt vzdal. Film se podařilo dokončit až s pomocí finanční injekce z Polska! A možná si teď Ruda Biermannů drbe hlavu. Proto film nakonec koprodukovalo vedle Slovenska taky Polsko, Česká republika a dokonce i Maďarsko ...

P.S. Jen bych chtěl upřesnit, že to co mám sepsáno v šuplíku o filmu s husitskou tématikou a z čeho ty jsi četla cca 1/4 textu, není scénář, ale "pouze" námět. Ale to jen tak na okraj.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 19.09.2009 - 21:22, celkově upraveno 7

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19.09.2009 - 13:20 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Přece to nějak musí jít! Tomu Krausovi, který tak znamenitě obhajoval Jana Žižku jak největšího čecha, jsi nepsal? Také mluvil o nutnosti natočit takový film a zná spoustu lidí. Určitě by byl tím Tvým námětem taky nadšenej!

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Mele, Mele ...
PříspěvekNapsal: 26.01.2010 - 22:01 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jó, tohle ho napadne :roll: , ale natočit film o husitech nikoli ... :cry: :D

P.S. O tom, že natočit film o Vikinzích, byl jeho sen od dětství, ať vypráví sýkorkám. :roll:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16.03.2010 - 23:36 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 16.03.2010 - 22:51
Příspěvky: 3
Velmi mě tady vaše diskuse o filmu zaujala. Na první pohled to, co teď řeknu, může znít jako naprostá hovadina, ale ta úvaha má reálné základy.
Co to zkusit nabídnout některému z japonských animačních studií a udělat z toho animovaný seriál?
...........................................................................................................
...........................................................................................................

Po vzpamatování z těžkého šoku uvádím slíbené reálné základy pro svou zdánlivě šílenou úvahu:

a) kromě produkce pro široké masy, děti a náctileté vznikájí v Japonsku velmi kvalitní animované příběhy na historická témata, s nečekaně propracovaným dějem a hlavně charaktery postav. Pokud by se do námětu jako protipól Matějovi umístil jeho vrstevník ze šlechtických kruhů (nemyslím teď křižáka, ale umírněného kališníka, pozdějšího člena Panské jednoty u Lipan) a tito dva by se znali, vztahy mezi nimi by vytvářely hlavní dějovou linii až k osudovému rozuzlení... a skutečné historické osobnosti by vytvářely rámec jejich příbehu, to by byla pro japonskou produkci, která velmi ráda pracuje s psychologií a vývojem postav, látka jako hrom.

b) Japonci jsou posedlí vším západním a evropskou historií zvláště (dokonce do té míry, že mají tendenci v některých dílech vytvářet alternativní dějiny), takže po kvalitním námětu z tohoto období, zasazenému navíc do skutečných reálií a plném velkých a dějiny výrazně ovlivňujících myšlenek by určitě někdo sáhl všemi deseti.

c) hledisko ekonomické - když jsem pročítal ten námět, neubráním se dojmu, že se jedná o látku na minimálně další trilogii v rozsahu cca 12-15 hodin promítacího času (pokud to nemá být jeden veký klip...). Pak bychom se dostali někam na úroveň Pána prstenů. A chápu, že toto téma si zaslouží monumentální = drahé a řemeslně perfektně zvládnuté zpracování. Když pominu samozřejmě scénář a režii. Nemyslím si, že by u nás byl tým, schopný tohle natočit tak, aby nevznikl úlet typu Jánošíka nebo Bathory.
Animovaná forma epopeje by celý projekt samozřejmě velmi zlevnila, byť udělat kvalitní a historicky věrnou kresbu a precizní animaci taky něco stojí (a ne málo). Navíc koprodukce s Japonci by měla tu výhodu, že česká část týmu by se postarala o věci kolem scénáře, reálií apod. a oni by zase udělali to filmové řemeslo a určitě by svěžím způsobem zasáhli do charakterů fiktivních postav. Jakožto členové naprosto odlišného kulturního okruhu by totiž měli nad celou látkou určitý nadhled.

d) v české verzi může dabovat kdokoli kohokoli (viz. příspěvek Postránecký aka Žižka)

e) Film dnes zafinancuje pouze někdo, kdo bude vědět, že mu to vydělá. Pokud to má vydělat, musí to oslovit široké divácké vrstvy a to i v zahraničí ( v tomto rozsahu). Látka na toto téma musí mít něco, co diváky přitáhne do kin - silnáý neotřelý příběh, výrazný konflikt hlavních postav, důležité myšlenky vhodně zasazené do děje, aby film nesklouzl k mentorštině a moralizování, skvělou a bezchybnou výpravu včetně monumentálních bitev, kvalitní hudbu, celkový spád, skutečné historické postavy tam musí žít a dýchat, ne být kamennými sochami...a nejlépe všechno tohle dohromady... a ještě něco navíc. Tady by tím něčím navíc byla forma, skutečně propracovaného historického animáku "pro dospělé" , která by ovšem díky probíhající konjunkturalitě japonské animované produkce stoprocentně přitáhla do kin i mladou generaci.

Zkuste nad tím podumat, myslím, že by to byla bomba...
s přáním krásného dne
lestrix


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 89 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz