www.husitstvi.cz
http://www.husitstvi.cz/forum/

... na CD
http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?f=11&t=147
Stránka 1 z 1

Autor:  Sabin [ 07.07.2005 - 09:50 ]
Předmět příspěvku:  ... na CD

http://www.awrstudio.cz/

Mistr Jan Hus

Oratorium k 590. výročí upálení Mistra Jana Husa hudebního skladatele Richarda Pachmana, hlavní role Marián Vojtko a Ilona Csáková.

Cena: 250,- Kč

Autor:  gp500 [ 07.07.2005 - 22:12 ]
Předmět příspěvku: 

Hrad Křivoklát...kde to je prosím Vás?

Autor:  Jiří Motyčka [ 08.07.2005 - 15:32 ]
Předmět příspěvku:  Křivoklát

gp500 píše:
Hrad Křivoklát...kde to je prosím Vás?

Nachází se mezi Berounem a Rakovníkem (jak by řekli naši husitští předci "na středokraty") nad řekou Berounkou u Roztok.

Autor:  Sabin [ 04.09.2007 - 13:41 ]
Předmět příspěvku: 

Tak jsem více jak po 3 letech konečně zakoupil toto CD. Už jsem si ho nechal asi 10x protéct hlavou a tak Vám jej mohu s klidným svědomím doporučit. CD lze stále objednat na výše uvedené adrese a je to bez poštovného. Prostě Vám do domovní schránky přijde obálka s CD a fakturou. :)
Pokud se jedná o hudbu, tak Richard Pachman je pro mě českým Mikem Oldfieldem. Je zde použito jak dobové, tak i moderní hudby, dobových i moderních hudebních nástrojů. Některé texty přímo vychází z Jistebnického kancionálu upraveného Mistrem Janem. Jiné jsou přímo dílem Richarda Pachmana. V některých pasážích sice mohou znít trochu "dětsky", ale i přes tuto zcela nepatrnou vadu na kráse, Vám dokonale vyloží celý příběh. Se spojením s hudbou se pak stanete plnohodnotným účastníkem posledních životních příběhů Mistra Jana. :wink:
Jenom jedna věc mě na tomto projektu zklamala a to je komentář Jana Bauera v bookletu. Pana Bauera nemusím již od doby co jsem si přečetl jeho knihu Husitské války - podvržená legenda. V několika bodech jsem se opět nestačil divit (např. Navzdory své kulaťoučké postavě se Hus...). :shock: Nevím proč k tomuto projektu nebyl přizván opravdový znalec typu Petra Čorneje. Zkreslené informace by mohli zmást případného, méně erudovaného, čtenáře, ale na druhou stranu se tento projekt do takových to rukou snad ani nedostane, což je ale samozřejmě škoda. Dle mého názoru by některé písně (např. Obrazy cizích žen - sólo Ilona Csáková) by klidně mohli být i rádiově hrané.
Pokud jste se tedy rozhodli zainvestovat do tohoto projektu, tak po doslechnutí poslední písně Finale, mi určitě dáte za pravdu, že to nebyly nadarmo vyhozené peníze.

Autor:  Jiří Motyčka [ 04.09.2007 - 15:38 ]
Předmět příspěvku:  CD

Sabin píše:
...Pokud jste se tedy rozhodli zainvestovat do tohoto projektu, tak po doslechnutí poslední písně Finale, mi určitě dáte za pravdu, že to nebyly nadarmo vyhozené peníze.
Mohu potvrdit a též se k Sabinovu doporučení připojuji.

Ještě poznámka. Byl jsem velice příjemně překvapen a zároveň fascinován, jak dlouho a poctivě se Richard Pachman na tento svůj projekt připravoval. Skoro jako Jirásek na své romány o husitech... :wink:

P.S. Já na svém CDéčku z r. 2005 mám ještě "bonus" s 2 písněmi Lide můj a Neodvolám...

Autor:  Sabin [ 05.09.2007 - 08:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: CD

Jiří Motyčka píše:
P.S. Já na svém CDéčku z r. 2005 mám ještě "bonus" s 2 písněmi Lide můj a Neodvolám...

Je pravda, že jsem v tomto případě mírně mystifikoval. Finale je poslední písní v živém představení oratoria, ale na CD jsou opravdu ještě ty 2 zmíněné bonusy. :oops:
Když jsem porpvé poslouchal toto CD, tak jsem si zrovna vychutnával svou nedělní relaxační koupel, poslouchal CD a když famozné skončilo Finale, tak jsem chtěl přepnout CD na začítek a najednou zjišťuji, že CD jede dál. To mě trošku rozhodilo. :lol:

Autor:  t.klimovic [ 02.10.2009 - 18:33 ]
Předmět příspěvku: 

Chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo nemohl sehnat CD Mistr Jan Hus...? Originál se už nevyrábí... díky za případnou pomoc...

Autor:  Jiří Motyčka [ 02.10.2009 - 20:14 ]
Předmět příspěvku:  CD oratorium MJH

t.klimovic píše:
Chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo nemohl sehnat CD Mistr Jan Hus...? ...

Co třeba tady:
http://www.radioservis-as.cz/katalog/zb ... detail=585 ... :wink:

Autor:  Jiří Motyčka [ 18.06.2010 - 09:57 ]
Předmět příspěvku:  Listy M. Jana Husa

Listy M. Jana Husa namluvené na CD.
Tento audio unikát můžete zakoupit např. v internetovém knihkupectví kosmas.cz ...

Autor:  Tenebrae [ 22.12.2010 - 10:35 ]
Předmět příspěvku: 

Asi to tu vsichni znate ale ja si toto CD sehnal teprve ted a jsem naprosto nadseny! Jde o "Toulky ceskou minulostí dily 200-250! http://www.indies.eu/alba/590/toulky-ce ... 250/?idn=1

Myslel jsem si,ze to bude takove vseobecne povidani ale strasne mne to zaujalo,je tam spoustu podrobností!!! Posloucham kazde rano jeden dil aby mi to dlouho vydrzelo, zatim jsem u defenestrace a mohu opravdu vrele doporucit!

Autor:  Tenebrae [ 02.12.2011 - 00:54 ]
Předmět příspěvku: 

Doporucuji k poslechu http://knihy.abz.cz/prodej/epochalni-vy ... rnost-4-cd moc pekne nactene a spousta podrobnosti ze zivota husitů

Autor:  Jan Doležal [ 21.06.2016 - 22:42 ]
Předmět příspěvku:  Jan Hus muž pokoje a míru.

Byl bych rád kdyby Jan Hus český národ spojoval a vedl k Bohu ,jak si to on přál.
Když Jan Hus přijel do Kostnice připravil si řeč,nebo chcete-li kázání o míru,kterým se chtěl uvést.
Bohužel k tomu nedošlo.Hus chtěl pozdravit koncil podle Matoušová evangelia 10,12"Když vstoupíte do
domů,řekněte pokoj vám",někde se překládá "mír tomuto domu"
Hus ve svém kázání uvádí,že mír je trojího druhu.Mír člověka s Bohem,mír člověka se sebou samým a
mír člověka s bližním.Kdo má mír člověka s Bohem,dosahuje dálších dvou."Nic totiž nemaří mír s Bohem tak jako hřích,protože toliko hřích rozlučuje Boha a člověka podle známého výroku Izaiášova v 59.kapitole-Vaše nepravosti odloučily vás od Boha."
Snažit se žít bez hříchu a tím dosáhnout Božího pokoje mi připadá jako aktuální poselství v každé době.
Celé kázání je namluvené na CD ROMu pod názvem Husitství a literatura ,které jsem koupil v Táboře v muzeu.Pro mně byl poslech krásným a hlubokým zážitkem.Doporučil bych všem milovníkům Mistra Jana Husa.
Jan Doležal.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/