Právě je 19.04.2024 - 20:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Filmy (VHS, DVD) ...
PříspěvekNapsal: 24.05.2005 - 13:35 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Dneska mi přišla nabídka nových DVD z webu http://dvd.kabmusic.cz která mě velice potěšila. Na DVD se dostali filmy Jan Hus a Jan Žižka za 424,-Kč za kus. Jsou s anglickými i českými titulky, ale bohužel bez bonusů. Myslím si, ale že i přes to, je to velice chvályhodný počin!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.05.2005 - 16:51 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 17.01.2005 - 22:17
Příspěvky: 101
Dik za info. Dobrá cena na DVD. Videopáska ma vyšla na 358Czk.

_________________
Bok po boku svorne jdem, proti světu, proti všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.05.2005 - 17:01 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 06.07.2004 - 07:55
Příspěvky: 91
Bydliště: Jižní Morava
Supr. Mám doma všechny videokazety a určitě nelituji. Mylsím si že DVD by nebylo také od věci. Jsem velice rád že i takovéto filmy se dostávají na toto médium.

_________________
Když je národu nejhůř a matka vlast krvácí ....je na čase postavit se vzpříma a chránit jí svým tělem. Teprve tehdy člověk hledá víru, sílu a ideály, které může najít v našich bohatých dějinách. Především u "Božích bojovníků".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.05.2005 - 17:19 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Je to dobrý a ty chybějící bonusy jsou u tak staré věci celkem pochopitelné. U takových filmů bývají jen vyjímečně, protože se tenkrát nic takového nezaznamenávalo. Leda by tam dali třeba nějaký dokument o husitech apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25.05.2005 - 13:41 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Nějaký podobný bonus jsem měl na mysli, ale Bůh ví jak by byl udělán. Docela zajímavé dokumenty jsou vždy na ČT2, když je výročí upálení Mistra Jana.
Dorful píše:
Je to dobrý a ty chybějící bonusy jsou u tak staré věci celkem pochopitelné. U takových filmů bývají jen vyjímečně, protože se tenkrát nic takového nezaznamenávalo. Leda by tam dali třeba nějaký dokument o husitech apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.06.2005 - 14:03 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Už jsem dostal info, že vyšel i film Proti všem. Cena je stejná a provedení také. Už chybý jenom film Jan Roháč z Dubé a je to kompletní!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15.06.2005 - 08:46 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Tak se tvůrcům DVD musím omluvit za to, že jsem zde napsal, že DVD nebudou mít bonusy.
Na Janu Husovi je konkrétně toto:
slovo filmového historika
fotografie
biografie a filmografie
soudobá dokumentace
rozhovory
Na Janu Žižkovi je toto:
fotografie
biografie a filmografie
soudobá dokumentace
vzpomínání Otakara Vávry
obrazová příloha a mapy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15.06.2005 - 21:38 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
To je ovšem dobrá zpráva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Filmy (VHS, DVD) ...
PříspěvekNapsal: 07.07.2005 - 21:28 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 17.01.2005 - 22:17
Příspěvky: 101
Ešte existuje jeden film z roku 1963 od Oldřicha Daňeka Spanilá jízda. V Prahe by sa mala dať zohnať, dúfam že sa mi to podarí. :D
A tieto husitské filmy by mali premietať každé ráno a večer aby ľudia sa zamysleli a zmenili svoj spôsob života. Stavím sa, že katolíci už píšu sťažnosti na Primu, čo si to dovoľuje vysielať...také kacírstvo o odporovaní vrchnosti! :D

_________________
Bok po boku svorne jdem, proti světu, proti všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.07.2005 - 16:08 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 06.07.2004 - 07:55
Příspěvky: 91
Bydliště: Jižní Morava
Spanilá jízda... tento film jsem vzhlédl v jakémsi katalogu před několika lety. Bohužel ae jej snažím sehnat již dlouho a díky neúspěchu jsem již přestal i doufat a schánět. Ale pokud ho někde někdo uvidíte, tak "prosím" dejte vědět kde.

_________________
Když je národu nejhůř a matka vlast krvácí ....je na čase postavit se vzpříma a chránit jí svým tělem. Teprve tehdy člověk hledá víru, sílu a ideály, které může najít v našich bohatých dějinách. Především u "Božích bojovníků".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5 husitských filmov, 4bolševické
PříspěvekNapsal: 11.07.2005 - 11:00 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Musím se přiznat, že jsem o filmu Spanilá jízda vůbec neslyšel. Pokusím se to napravit a někde ho sehnat. Díky za info a tip!
gp500 píše:
Ešte existuje jeden film z roku 1963 od Oldřicha Daňeka Spanilá jízda. V Prahe by sa mala dať zohnať, dúfam že sa mi to podarí. :D
A tieto husitské filmy by mali premietať každé ráno a večer aby ľudia sa zamysleli a zmenili svoj spôsob života. Stavím sa, že katolíci už píšu sťažnosti na Primu, čo si to dovoľuje vysielať...také kacírstvo o odporovaní vrchnosti! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14.07.2005 - 14:32 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 17.01.2005 - 22:17
Příspěvky: 101
Praha sa trochu posunula na 18.07., takže DVD ani Spanilú jízdu zatiaľ som nepozeral ale tie 2filmy som si nahral na video a neviem sa ich dopozerať! Sú jasné, výstižné, sú úplne super. Treba rozlišovať tieto skupiny: katolícku cirkev s pápežom, svetských pánov so Zigmundom väčšinou alebo úplne ruka v ruke s pápežom, katolíckych českých pánov, kališníckych českých pánov alebo umiernených husitov, pražských pánov zo starého mesta, Nové mesto pražské s Želivským, táboritov, sirotkov po Žižkovi ktorých prebral Prokop Holý a nakoniec bratríkov na Slovensku 1440-1467. A ešte nemeckých pánov hlavne v Prahe pred revolúciou.

_________________
Bok po boku svorne jdem, proti světu, proti všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Filmy a DVD
PříspěvekNapsal: 12.08.2005 - 07:27 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Tak jsem si konečně zakoupil i poslední díl husitské trilogie "Proti všem". Obraz i zvuk je ve stejné kvalitě jako první dvě DVD. DVD je samozřejmě také opatřeno anglickými titulky a českými titulky pro neslyšící. Jako bonus jsou standardně fotografie, biografie, filmografie a soudobá dokumentace. Co je ale jiné v bonusech je slovo historika Prof. PhDr. Františka Šmahela, DrSc. Profesor Šmahel mě opět nezklamal. Jeho přednáška (délka cca 1 hodinu 20 minut !!!) o husitství je naprosto skvělá. Profesor Šmahel je opravdu největším soudobým odborníkem přes otázky husitství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16.08.2005 - 12:53 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Vcera se mne shodou okolnosti ptal kamarad, zda vysla trilogie na DVD. Rrekl jsem mu ze vubec nevim. Dnes tedy koukam, ze vysla. Da se bezne sehnat nebo je to nejaka pruda? A kolik za ni chteji? Dik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18.08.2005 - 16:01 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Já jsem si je objednal na webu http://dvd.kabmusic.cz a cena byl 424,-Kč za kus. Do třech dnů byly doručeny.
Jachym Hrabec píše:
Vcera se mne shodou okolnosti ptal kamarad, zda vysla trilogie na DVD. Rrekl jsem mu ze vubec nevim. Dnes tedy koukam, ze vysla. Da se bezne sehnat nebo je to nejaka pruda? A kolik za ni chteji? Dik.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz