www.husitstvi.cz
http://www.husitstvi.cz/forum/

Tábor - Mekka všech husitů
http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=311
Stránka 1 z 3

Autor:  Sabin [ 13.09.2005 - 09:34 ]
Předmět příspěvku:  Tábor - Mekka všech husitů

Během Taborských setkání jsem také navštívil Husitské muzeum. Byl jsem velice překvapen novými věcmi. Většina exponátů je tam již delší dobu, ale objevili se tam nové a to včetně celé nové místnosti (!!!), která byla věnována vlvu husitství na dobu legionářů, 1.republiky, 2.republiky i komunismu a také na různé vzpomínkové akce a podobně. Dále jsou v muzeu doplněný 2 modely bitev (sudoměř a dobývání jakéhosi hradu). Přes svou expřítelkyni jsem poslal poděkování kurátorovi této výstavy. Dále jsem mu ale také sdělil, že by měl sundat prapor s husou z průjezdu muzea, protože jej Husité nikdy nepouživali a jenom tím mate navštěvníky. Jsem opravdu zvědav na jeho reakci.

Autor:  Sabin [ 19.09.2005 - 16:07 ]
Předmět příspěvku: 

I mě! Sám si zakupuji cínové husitské vojáčky (třeba v suvenýrech Husitského muzea nebo po různých slavnostech), které si po dlouhých zimních večerech vybarvuji. Jsou ale větší než vojáci z těch modelů. Výška je asi cca 7cm. Taky nemám žádný model hradu nebo bitvy nebo něco podobného. Třeba časem. Znám ale tu piplačku, takže jsem tiše obdivoval (i záviděl) tu jeho trpělivost a šikovnost. Není nad názornost. Když jsme u té názornosti, tak jsem si teď vzpomněl, že jsem četl v Drbně (=Českobudějovické listy), že pan Dvořák, který koupil starý pivovar vedle Kotnova a předělal jej na hotel, tak chce v útrobách tohoto domu vytvořit husitské muzeum s počítačovým promítáním husitských bitev. Jestli dodrží slovo, tak to bude jenom dobře!
Jachym Hrabec píše:
Ale jinak smekam pred trpelivosti cloveka co se s tim delal. A hlavne pred tim, co se delal s tim dobyvanim hradu. To mi normalne spadla celist.

Autor:  Michal Gelbic [ 02.07.2006 - 01:12 ]
Předmět příspěvku:  restaurace „U červeného koně“

Jelikož jsem se chystal navštívit své blízké v Jižních Čechách, přišla mi vhod informace ohledně restaurace „U červeného koně“, která je provozována přímo na hlavním náměstí Tábora. Jak jsem si dopředu nastudoval z nepříliš povedených webových stránek, interiér restaurace sliboval husitskou atmosféru, což mě zaujalo natolik, že jsem se rozhodl poobědvat právě zde.
Podnik se nachází napravo od Husitského muzea a díky řadě reklamních poutačů včetně názvu na fasádě budovy jej určitě nepřehlédnete (mj. za povšimnutí stojí trojice vyobrazených symbolů kalicha na štítech domu). Po vstupu do restaurace zaujme několik vtipných malůvek, které zvou do sklepních útrob husitské spižírny. Označení spižírny je nasnadě, jelikož interiér hlavního sálu je stylizován jako vnitřek husitského placního vozu, což je idea nepochybně zajímavá. Prvotní kladný dojem je však bližším zkoumáním korigován a najednou si uvědomíte, že to až zase takový designérský zázrak není... a vlastně se ani příliš komfortně necítíte.
Ačkoliv se na webu dočtete, že doménou podniku je především kvalita podávaných pokrmů, tak musím konstatovat, že podávaná krmě nebyla jen obrovským zklamáním, ale doslova tragédií! Přičemž ceny minutek (bez přílohy) se pohybují v rozmezí 150-190 Kč. Není proto divu, že po hlavním jídle jsme velmi rychle zaplatili a zašli si spravit chuť do sousední "Havany". Ostatně při odchodu jsme zaslechli stížnost dalších hostů. Za nás, za ně a možná i řadu dalších proto píši tyto řádky…

URL: http://ucervenehokone.sweb.cz

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Autor:  Návštěvník [ 18.07.2006 - 17:50 ]
Předmět příspěvku:  Pravda vždy zvítězí

Votane, Votane ruka Žižky tě dostane !!!

Autor:  Jiří Motyčka [ 18.07.2006 - 21:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pravda vždy zvítězí

Anonymous píše:
Votane, Votane ruka Žižky tě dostane !!!

Spíš než Votana klepne přes prsty majitele restaurace a to rovnou palcátem... :(

Autor:  Krák [ 03.08.2006 - 19:08 ]
Předmět příspěvku:  Jo jo

No já už tam nebyl tak dva roky. Naposledy co sem tam byl, tak jsme čekali 20 minut než nám slečna zaměstnaná diskuzí s kamarádkou přinesla pivo. Podotýkám že jsme tam byli jediní. Dopadlo to tak, že mě kamarádi raději poslali před placením ven a útratu zaplatili za mě (nebylo to moc, protoze se při té rychlosti moc vylít nedalo). Musím přiznat, že takhle rozčílenej sem snad nikdy nebyl a doufam že už nikdy nebudu.

Autor:  Jiří Motyčka [ 03.07.2009 - 14:17 ]
Předmět příspěvku:  70. výročí Husova sboru v Táboře

Náboženská obec Tábor srdečně zve na oslavy 70. výročí otevření Sboru Božích bojovníků v tomto husitském městě:

70. výročí otevření Sboru Božích bojovníků v Táboře

Autor:  Sabin [ 11.10.2009 - 13:39 ]
Předmět příspěvku: 

Včera jsem se zajel pozitivně dobýt do Tábora. Bohužel je ale muzeum až do května 2010 v dlouhodobé rekonstrukci, takže jsem byl zklamán. Avšak jenom na chvilku, protože v pokladně muzea jsem byl na svou prosbu o nafocení starého táborského znaku ochotně zaveden do gotického sálu. Byl jsem tam prvně a byl to radostný i smutný pocit zároveň. Radostný, že konečně vidím nejstarší vyobrazení (lépe řečeno vysousošení :lol: ) Mistra Jana a Jana Žižky. Smutný, ale v tom, v jakém stavu je soška Mistra Jana. Pohlédněte:
http://sabin.rajce.idnes.cz/Tabor_10.10 ... ek_062.jpg

Touto cestou tedy chci poděkovat za nezištnou radu mladému muži v pokladně a nezištnou pomoc, rady, tipy mladé paní od tamtéž. Děkuji jí i za malou lež, kterou kvúli mě musela podstoupit. Kvůli neznámému člověku s ksichtem masového vraha. :lol:

Autor:  Hynek z Děčína [ 08.09.2010 - 19:58 ]
Předmět příspěvku: 

Tak nějak přemýšlím o víkendu či části dovolené strávené v městě Táboře. Rád bych si ho konečně prošel a taky navštívil husitské muzeum. Ano přiznávám se ještě jsem tam nebyl Chci se zeptat zda někdo nemá zkušenosti s ubytováním nebo by mohl nějaké levnější bydlení doporučit?

Autor:  Jiří Motyčka [ 08.09.2010 - 20:27 ]
Předmět příspěvku:  ubytování v Táboře

Hynek z Děčína píše:
... Chci se zeptat zda někdo nemá zkušenosti s ubytováním nebo by mohl nějaké levnější bydlení doporučit?
Já bohužel (nebo bohudík?) tyto zkušenosti nemám, protože, když potřebuju, tak přespím v nedaleké Soběslavi u rodičů manželky.

Co se týče internetového přehledu, tak se mi zdají zajímavé pouze tyto:
http://www.tabor.cz/cs/turista/ubytovani/penziony/
ev.
http://www.tabor.cz/cs/turista/ubytovani/hotely/
http://www.tabor.cz/cs/turista/ubytovani/motely/ ...

Autor:  Hynek z Děčína [ 08.09.2010 - 20:53 ]
Předmět příspěvku: 

Á díky ti Jirko. V těch penzionech určitě něco vyberu.

Autor:  Vladimír Volkmann [ 09.09.2010 - 22:18 ]
Předmět příspěvku:  Knížecí rybník - ubytování

Hynek z Děčína píše:
Tak nějak přemýšlím o víkendu či části dovolené strávené v městě Táboře. Rád bych si ho konečně prošel a taky navštívil husitské muzeum. Ano přiznávám se ještě jsem tam nebyl Chci se zeptat zda někdo nemá zkušenosti s ubytováním nebo by mohl nějaké levnější bydlení doporučit?

Dobrý večer,
před rokem jsem řešil stejný problém a nakonec jsem se ubytoval v Zárybničné Lhotě u Knížecího rybníka (směr Chýnov), to je asi 2 km od Tábora. Penzion hrdě zvaný hotel je klasická socialistická stavba, ale ubytování je příjemné - teplá voda, na pokojích čisto, dole restaurace, parkoviště u penzionu zdarma (v kempu se za auto platí) a ceny docela pohodové - vyplatí se ubytovat na 3 dny a více, pak je cena nižší (doufám, že se za ten rok nic drasticky nezměnilo).

Autor:  Dáša Nová [ 22.01.2011 - 00:26 ]
Předmět příspěvku:  Tábor plánuje sochu husity na koni

Chvála radním, kteří prosadili nápad, aby do Tábora přibyl husita na koni a hanba těm, kteří jsou proti :idea: :!:
Nikde jsem ale nenašla žádný z návrhů těch soch. :(
http://www.regiony24.cz/47-84778-tabor- ... ionu-korun

Autor:  Jiří Motyčka [ 23.01.2011 - 00:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Tábor plánuje sochu husity na koni

Dáša Nová píše:
... Nikde jsem ale nenašla žádný z návrhů těch soch. :(
http://www.regiony24.cz/47-84778-tabor- ... ionu-korun
Tak aspoň okazy na oba pány, autory třímetrové plastiky:
http://www.jakubvlcek.atlasweb.cz/
a
http://www.hca.cz/index.php?d=/o-nas/2

P.S. Jakoby se s těmi sochami s husitskou tématikou roztrh' pytel; viz taky tady ... :)

Autor:  Jiří Motyčka [ 30.06.2011 - 20:23 ]
Předmět příspěvku:  Husitské dny

Na konci tohoto čtvrthodinového pořadu na ČT2 se z reportáže dozvíte něco o Husitských dnech v Táboře v Housově mlýně ...

Stránka 1 z 3 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/