Právě je 19.04.2024 - 05:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jan Hvězda z Vícemilic(Bzdinka)
PříspěvekNapsal: 23.07.2009 - 08:56 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
Hvezdatomas píše:
... nevíte kde bych našel erb či rodový znak Jana Hvězdy z Vícemilic, nebo Pánů z Vícemilic?
Pokud erb neměl, navrhoval bych hnědý "koblížek" v poli libovolné barvy. Hlavně ten "koblížek" aby zůstal zachován. A rodové heslo psané na klosetpapíru by bylo také stylové.

Pokud chceš těmito rádoby vtipnými bláboly mocí mermo odrazovat od další diskuse o historii nově se zaregistrující přispěvatele, kteří na toto fórum vznesou upřímně míněný dotaz nota bene v kapitole o historii ( :!: :!: :!: ), vkládej to rovnou sem do tohoto tématu, jinak skutečně budu muset dát přednost přispěvateli s 1 příspěvkem před tím s aktuálně 269, který do témat o historii už dávno nemá co říci, neb již zřejmě vystřílel všechny své nepočetné "náboje" ... :|


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 23.07.2009 - 10:00, celkově upraveno 5

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: argumenty ...
PříspěvekNapsal: 23.07.2009 - 09:17 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
JM píše:
No, tak to budu muset DOČASNĚ "připozamknout" vybraná kontroverzní témata, v nichž převažují tvé netolerantní výroky.
Dočasně nebo trvale, to je jedno. Mohl bych si to vyložit i jako: Dochází-li argumenty, uchylujeme se k cenzuře. - a mimochodem, tolerovat nehodlám cokoliv a kohokoliv.
Jak si to vykládáš ty, je mně celkem šumák, neboť se jedná o NEhistorická a "pokecová" témata.
Jinak by sis to ale vskutku špatně vyložil, mně opravdu došla "jenom" trpělivost. A víš proč? Důvod je velice prostinký. Na ty mé, ve velice smířlivém a přátelském duchu zasílané obsáhlé Soukromé Zprávy, kterých nebylo málo, byly adresovány tobě a já se ti v nich snažil mnohé trpělivě vysvětlit, tak ty ses na ně - velice eufemicky řečeno - vykašlal. A to pěkně zvysoka. :!: Ostentativně a soustavně ignoruješ moji trpělivost, toleranci, snahu o (nejen historickou) objektivnost i vyváženost a v neposlední řadě i moji snahu o ekumenický přístup k věci. Především proto jsem psal "komu není rady ...", víme.
Takže si, prosím, laskavě odpusť laciné řeči o "argumentech", které někomu došly, neznějí ani za mák věrohodně a jsou farizejské.

A když už jsme u těch argumentů, obávám se velmi, že došly úplně někomu jinému, a to v tématech o historii, proto se tak křečovitě upnul k "pokecovým" tématům a teď prolévá krokodýlí slzy nad jejich uzamčením, maje sám máslo na hlavě.
Pokud by někdo náhodou nevěděl, o kom je řeč, tak tady na fóru disponuje nickem "Jan" ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 03.08.2009 - 21:10, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha 2
PříspěvekNapsal: 23.07.2009 - 13:01 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Jan píše:
Pak že se lidi dneska nevyžívaj v násilí. Nemáme žádné moc aktuální po ruce, tož si připomeneme historii.
Předpokládám, že máš na mysli teritorium ČR.
To není proto, že by se někomu stýskalo po násilí; důvody naznačil trener. Mně z toho citovaného spíš vyplynulo, jakoby se po tom nějakém "aktuálním násilí" zastesklo někomu jinému, či některým jiným ... :wink: :idea:
Mě se po tom nestýská, nepodsouvej mi něco co jsem neřekl.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha 2
PříspěvekNapsal: 23.07.2009 - 17:00 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
JM píše:
Jan píše:
Pak že se lidi dneska nevyžívaj v násilí. Nemáme žádné moc aktuální po ruce, tož si připomeneme historii.
Předpokládám, že máš na mysli teritorium ČR.
To není proto, že by se někomu stýskalo po násilí; důvody naznačil trener. Mně z toho citovaného spíš vyplynulo, jakoby se po tom nějakém "aktuálním násilí" zastesklo někomu jinému, či některým jiným ... :wink: :idea:
Mě se po tom nestýská, nepodsouvej mi něco co jsem neřekl.
... jestli sis náhodou nevšim', použil jsem i plurálu.
A jestli sis to jednotný číslo ve 3. os. vztáhnul na sebe, není můj problém, neboť jsem nikoho nejmenoval ... :wink: :P

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ... hříšní duchovní
PříspěvekNapsal: 25.07.2009 - 14:15 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Kdo z nás je bez hříchu, že... říká se že i světec hřeší 7x denně. Otázka je v tom, jak těžké jsou to hříchy.
Hovořím o tom, co ustanovil Kristus - o svátostech. A Kristus má v mých očích větší moc, než všechny naše viny. Či snad je Kristus tak bezmocný, že je odkázán na disponovanost lidského materiálu?

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: argumenty ...
PříspěvekNapsal: 25.07.2009 - 14:18 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
A když už jsme u těch argumentů, obávám se velmi, že došly úplně někomu jinému, a to v tématech o historii, proto se tak křečovitě upnul k "pokecovým" tématům a teď prolévá krokodýlí slzy nad jejich uzamčením, maje sám máslo na hlavě.
Pokud by někdo náhodou nevěděl, o kom je řeč, tak tady na fóru disponuje nickem "Jan" ... :wink:
To už je zase moje záležitost, kam napřu svou pozornost. Jedna ze základních vlastností člověka je to, že má svobodnou vůli (kterou nám dal Bůh).

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ... hříšní duchovní
PříspěvekNapsal: 25.07.2009 - 20:10 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
Kdo z nás je bez hříchu, že... říká se že i světec hřeší 7x denně. Otázka je v tom, jak těžké jsou to hříchy.
Hovořím o tom, co ustanovil Kristus - o svátostech. A Kristus má v mých očích větší moc, než všechny naše viny. Či snad je Kristus tak bezmocný, že je odkázán na disponovanost lidského materiálu?
Já téhle sofistice prostě nerozumím a obávám se, že rozumět nikdy nebudu.

Opakováním jinými slovy stále stejných argumentů a nereagováním na argumenty oponenta je v podstatě odváděním pozornosti od meritu věci a více či méně nápadným odchylováním se od tématu.
K čemu je pak takový dialog, který se mění v monology "neslyšících"? ... ... Nechci bejt sprostej!
:evil:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 30.07.2009 - 15:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: argumenty ...
PříspěvekNapsal: 25.07.2009 - 20:48 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... To už je zase moje záležitost, kam napřu svou pozornost ...
Dejme tomu.
Pak by ses ale zase ty neměl pozastavovat nad tím, když je třeba "nějaké" téma uzamčeno. A říkat tomu "cenzura" je nonsens. Proč? No, i demokratická společnost se musí řídit jakýmisi elementárními pravidly, kterým se říká zákony. Když pak někdo opakovaně porušuje tyto zákony a projevuje se u něho recidiva, jde většinou za katr a je zamčen. Když se "zamčený" slušně chová, je mu dříve odemčeno.

Tady toto naše fórum je také jakousi demokratickou "virtuální" společností se svými pravidly. Když tato pravidla někdo porušuje a to dokonce soustavně, tak je mu taky cosi zamčeno. Když se pak provinivší začne chovat slušně, jsou např. zamčená témata odemčena dříve. :wink: :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ... hříšní duchovní
PříspěvekNapsal: 26.07.2009 - 19:01 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Tak zkus si o tom přečíst nějakou fundovanou literaturu, tedy katolickou (žádný strach, nechytneš z toho žádnou chorobu :D ). Mě nebaví Ti furt ozřejmovat věci, které je schopen ti přeříkat průměrný žáček katechismu i když ho probudíš kejblem studený vody v jednu v noci.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ... hříšní duchovní
PříspěvekNapsal: 26.07.2009 - 20:13 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
Tak zkus si o tom přečíst nějakou fundovanou literaturu, tedy katolickou ...
No, možná jsem - při vší úctě - té "katolické" přečetl víc, než ty té "nekatolické".
A víš proč ji taky čtu? Zjisti si, proč především katoličtí kněží za komunizmu (aspoň někteří z nich) ovládali marxizmus daleko lépe než jejich bolševičtí soudci ...
:wink:

Jan píše:
... Mě nebaví Ti furt ozřejmovat věci, které je schopen ti přeříkat průměrný žáček katechismu i když ho probudíš kejblem studený vody v jednu v noci.
Když tě to nebaví, tak to prostě nedělej, já o nějaké "školení" z katechizmu stejně nestojím, neb ho ani nepotřebuju. Aniž bych chtěl hovořit za jiné, jsem přesvědčen, že oni také nestojí. Tak jednoduché to je. :!:
Navíc mně jde v prvém plánu o historii.
:wink: :P

Proto postačí, když se daleko více ponoříš do tématu a sem tam odpovíš i na ty pasáže mých příspěvků o historii, na něž se ti odpovídat evidentně nechce. To fakt úplně postačí. To zase nebavífurt ozřejmovat tobě.
Nemáš-li totiž k tématu o historii říci cosi podstatného, aniž by ses musel utíkat např. ke katechizmu, je možná lepší neodpovídat vůbec, nebo svůj komentář svěřit rovnou do "pokecu". Znáš to: "Mluviti stříbro, mlčeti zlato!" a někdy to opravdu sedí ... :wink: :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 30.07.2009 - 17:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: neláska
PříspěvekNapsal: 26.07.2009 - 20:33 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
Josefa II. moc nemusíme, stejně jako husity ...
Jo, to netřeba na každym kroku vopakovat a připomínat, toho si tady na fóru už ráčil stejně každej všimnout.
Horší na celé věci je to, že se pak na spoustu historických událostí a především souvislostí nedokážeš - a s touto averzí a handicapem ani nemůžeš - podívat objektivně a netendenčně.
Ale to už tady taky každej ví. :D

BTW: Já jsem se taky musel naučit přestat Habsburky vnímat jen "nekatolicky", jinak bych se ve studiu období po r. 1526 nikam nedostal. A vo tom to je. :!: :idea:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 28.07.2009 - 20:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz