Právě je 19.04.2024 - 07:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 00:53 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Protestant píše:
Jednota Církve je utopie!!! Totálně nepředstavitelná! Může mezi církvemi být tolerance,ale to je vše. I když na jednu stranu si myslím, že Jan nechtěl říci jednota jako že se ostatní církve vrátí do náruče té ..... :evil: a asi myslel jednota názorů.

Fajn, takže Kristus je utopista. A je li Kristus utopista, s radostí budu utopistou také.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 01:15 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 10.07.2008 - 21:23
Příspěvky: 103
Bydliště: Police nad Metují
Vatíku ty jsi fakt mimo mísu, fakt by mě zajímalo kolik ti je let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: PROČ? ...
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 10:44 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... Fajn, takže Kristus je utopista. A je li Kristus utopista, s radostí budu utopistou také.
To si jsi vážně tak naprosto jist, že Ježíšovy představy o jednotné a jediné správné církvi byly do puntíku takové, jaké má Vatikán o své církvi, kterou kaučuje z centra Říma mnohdy odtržen nejen od reality malých far v Horních Dolních, ale i od reality irských konventů a trnavské arcidiecéze, atd.? Např. moje nepatrnost touto bohorovností naštěstí nedisponuje.

Proč jsi tohle téma vůbec zakládal? O čem jsi chtěl vlastně diskutovat? Pro co jsi chtěl získat prostor na tomto sekulárním diskusním fóru o husitství? O hlubokomyslných debatách o ekumeně to asi nebude, že?
Nebo mělo být založení tohoto tématu jakousi provokací, když nutně musíš vědět, co si věřící majorita tohoto fóra o pseudojednotě církve, kterou Vatikán zištně nabízí, myslí? Proč se utíkáš k novému tématu, když jsi nezodpověděl desítky nastolených otázek v jiných tématech vč. těch o historii?
To, že dáš přednost založení nového tématu, v němž stejně ne naší vinou diskuse brzy taky vyšumí, před oněmi nezodpovězenými otázkami, pomalu ale jistě ztrácíš nejen půdu pod nohama ale i pronikavě umenšuješ míru věrohodnosti svých replik. Víš, jak to chápou nezávislí návštěvníci tohoto fóra? Prostě tak, že ti došly argumenty. A věř, že zpětnou vazbu o tom mám, jak už jsem naznačil tady.
To nechápej ve zlém, protože tak tomu objektivně je, ale spíše jako téma na zamyšlení se nad svým vlastním angažmá na tomto sekulárním fóru ... :wink: :|

Protestant píše:
Vatíku ty jsi fakt mimo mísu, ...
... pak reaguješ tak, jak bez obalu naznačuje protestant.
Tedy krátkou, pro spoustu čtenářů tohoto fóra nic neříkající replikou, která na první pohled opravdu vypadá jako by byla "mimo mísu". A na ten druhý pohled? No, vlastně taky! :D
Ale třeba tvým hlubokým myšlenkám s katolicko teologickým podtextem jenom nerozumíme. Pak sorry! :evil:

Protestant píše:
... fakt by mě zajímalo kolik ti je let.
Na tom snad v tuto chvíli ani nesejde, i když patrně tuším, kam touto otázkou míříš. :wink: :)

P.S. Vím, že si Sabin zase bude něco myslet o házení perel sviním, či něco o házení hrachu na zeď, ale já jsem opravdu trpělivý a tolerantní člověk, pro něhož ekumena věru není prázdným pojmem.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 28.06.2009 - 13:54, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROČ? ...
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 11:46 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Zkusím ve zkratce reagovat (v neděli vpravdě nemám moc času vysedávat u kompjutra):

Již jsem psal že (zejména díky aktivitě páně Sabinově, nevím jak dalece CČSH či její "Český zápas", zněhož zde rád cituje, plní představy o sekularismu..., CČSH a historické husitství mají společného velmi málo) toto forum jaksi nesplnilo mé představy o sekularitě, a proto jej za sekulární ani moc nepovažuji. Omlouvám se za upřímnost, je li nepříjemná, ale je to z mého pohledu tak.

K protestantovi: Pane kolego, argumentace, kterou užíváš, je v internetovém diskusním bontonu (otázky na věk v souvislosti s tím, že dotazovaný je "mimo") považována za neslušnou.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 12:04 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 10.07.2008 - 21:23
Příspěvky: 103
Bydliště: Police nad Metují
no tak co napsat. říkám si že snad s Janem nejsem příbuzný protože mám na Moravě dost katolických příbuzných :lol: jen nevím co je jihovýchodní Morava. to je pro mě dost široký pojem. jinak musím říct že se opakuješ my tady dobře víme že CČSH nemá s husitstvím až tolik společného. a taky víme že přídomek husitská vznikl mnohem později atd atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROČ? ...
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 12:56 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... toto forum jaksi nesplnilo mé představy o sekularitě, a proto jej za sekulární ani moc nepovažuji. Omlouvám se za upřímnost, je li nepříjemná, ale je to z mého pohledu tak ...
Za upřímnost se omlouvat nemusíš, protože ona to je spíš nehoráznost.
Copak si snad vůbec neuvědomuješ, že právě tvým vstupem na toto fórum a díky tvým příspěvkům se poměr sekulární a religiozní části fóra záhy změnil v neprospěch světských příspěvků? :evil:
Pro takto tématicky zaměřené fórum je asi vhodné, aby se mu dostalo "ostré střelby" i z té druhé strany barikády. Toho není nikdy na škodu. Této "střelby" by však za žádných okolností nemělo být zneužito pro propagaci ideologie, která je na hony vzdálena zásadnímu poslání nejen tohoto fóra, ale i celého serveru. To se týká především kapitol "Druhý život husitství" a "Volné téma".

Jan píše:
... v neděli vpravdě nemám moc času vysedávat u kompjutra ...
Obávám se, že ty nemáš čas ani ve všední den. To není ani v náznaku výčitka, ale pouhé konstatování faktu.
Důrazně však odmítám tvrzení, kterého ses tady již několikráte dopustil, totiž že na spoustu příspěvků nemůžeš odpovědět právě proto, že máš málo času všechny je číst. :roll:
S tím jsi ale přece musel počítat, když jsi na toto fórum tak směle vstoupil, že proti tobě bude stát velice silná, konfesně vyhraněná "opozice", používající někdy formulace jdoucí za čáru, uznávám. V tomto světle pak vyprávění o nedostatku času musí nutně vypadat jako průhledná a naivní výmluva, i když nechci říci rovnou poraženecká. Nebo tě snad baví sem psát různé konfesionální provokace a pak pobaveně sledovat, jak jsi píchl do vosího hnízda? Obávám se tohle není ten úplně nejsprávnější přístup k vedení zdravé diskuse, byť virtuální ... :wink:

Jan píše:
... argumentace, kterou užíváš, je v internetovém diskusním bontonu (otázky na věk v souvislosti s tím, že dotazovaný je "mimo") považována za neslušnou.
O. K., naprosto souhlasím. :!:
Pak se ale aspoň snaž vypadat svými příspěvky, sestavenými pouze z několika holých vět, kterými se snažíš "reagovat" na velice obsáhlý příspěvek oponenta, jako že nejsi "mimo mísu" a nikdo se tě na tvůj věk dotazovat nebude. To mi můžeš věřit ... :wink:

P.S. Tak se na to schválně podívej! Tys založil nové téma a jeho obsah aby nakonec naplnili tví oponenti. :lol:
BTW. A tohle téma jsi myslím založil taky, že? ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROČ? ...
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 21:41 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Jan píše:
... v neděli vpravdě nemám moc času vysedávat u kompjutra ...
Obávám se, že ty nemáš čas ani ve všední den. To není ani v náznaku výčitka, ale pouhé konstatování faktu.
Já to taky neberu jako výčitku. Ale abych odpověděl: My katolíci na rozdíl od vás protestantů žijeme liturgicky i ve všední dny a v závislosti na tom je pak volný čas. Mám spoustu aktivit - a to nejen liturgických (ty liturgické hlavně v neděli), ale i třeba různá pomoc s údržbou objektů a podobně, no nebudu to tady rozvádět celé.

Jiří Motyčka píše:
P.S. Tak se na to schválně podívej! Tys založil nové téma a jeho obsah aby nakonec naplnili tví oponenti. :lol:
BTW. A tohle téma jsi myslím založil taky, že? ... :wink:
Je to sice zvláštní, ale mě zajímají též názory druhých a toto forum je diskusní, takže se snažím neuchylovat se k nějakým dlouhým monologům.

Protestant píše:
no tak co napsat. říkám si že snad s Janem nejsem příbuzný protože mám na Moravě dost katolických příbuzných
Můžu Tě uklidnit, Ženeváku, rodová genealogie je můj velký koníček a žádné příbuzné někde tam Tvým zeměpisným směrem jsem zatím neobjevil.

Jiří Motyčka píše:
Např. moje nepatrnost touto bohorovností naštěstí nedisponuje.
Veřejně písemně prezentovaná pokora moc pokorně nevypadá.

Protestant píše:
jen nevím co je jihovýchodní Morava. to je pro mě dost široký pojem
Doporučuji použít mapu. Ona ta oblast zas tak moc velká není.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 21:56 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Protestant píše:
Vatikáne a vám všem nezapomeňte že 10. července to bude 500 let co se narodil Jan Kalvín. :lol:

Šestýho opejkám buřty (jak stylové, i figurinu z kartonu pro zpestření možná vyrobim), tak třeba i desátýho (Kalvín taky upaloval). Čím víc buřtů, tím lépe.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROČ? ...
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 22:34 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... Je to sice zvláštní, ale mě zajímají též názory druhých a toto forum je diskusní, takže se snažím neuchylovat se k nějakým dlouhým monologům ...
Jo, i tomu bych rozuměl.
Myslím si ale, že očekávat od zakladatele tématu aktivní rozvíjení diskuse místo pasivního přihlížení nebo velice stručného glosování, je naprosto legitimní, co říkáš? ... :wink:
P.S. Chápu, že ty nemáš čas číst, natož psát dlouhé monology, jak jsi zaneprázdněn svými nejen liturgickými aktivitami. :cry:

Jan píše:
... Veřejně písemně prezentovaná pokora moc pokorně nevypadá ...
Kdo mne zná jinak než virtuálně, tak velice dobře ví, že moje pokora speciálně ve věcech víry je upřímná, není spektakulární a není vystavována ani jinak na odiv.
Jak by sis prezentaci pokory ve virtuální diskusi jinak než písemně představoval? :roll: Doplněnou videoklipem pověšeným třeba na YouTube, kde bys mohl vidět, jak se při tom, když to píšu na fórum, pokorně tvářím? ... :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kozy
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 23:02 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... Šestýho opejkám buřty (jak stylové, i figurinu z kartonu pro zpestření možná vyrobim), tak třeba i desátýho (...). Čím víc buřtů, tím lépe.
... katolicky černě přičmoudlý "humor". :roll: :?

Jeho kvality nechť posoudí každý dle svého vkusu. Jinak ponechávám bez komentáře.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 29.06.2009 - 20:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROČ? ...
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 23:29 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Jan píše:
... Veřejně písemně prezentovaná pokora moc pokorně nevypadá ...
Kdo mne zná jinak než virtuálně, tak velice dobře ví, že moje pokora speciálně ve věcech víry je upřímná, není spektakulární a není vystavována ani jinak na odiv.
Jak by sis prezentaci pokory ve virtuální diskusi jinak než písemně představoval? :roll: Doplněnou videoklipem pověšeným třeba na YouTube, kde bys mohl vidět, jak se při tom, když to píšu na fórum, pokorně tvářím? ... :D
Soudim to jen dle toho, co čtu nyní, čili posuzuji internetového diskutéra, jako člověka Tě hodnotit nemíním, ani na to nemám právo.
Jak bych si presentaci pokory představoval? Nijak. Žít si jí a moc se o ní v diskusích nezmínit. "Blahoslaveni ti, jenž jsou ticho."

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROČ? ...
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 23:34 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... Jak bych si presentaci pokory představoval? Nijak. Žít si jí a moc se o ní v diskusích nezmínit. "Blahoslaveni ti, jenž jsou ticho."

Aha, takže tvoje absentující odpovědi na spoustu naléhavých i naznačených otázek na tomto fóru je vlastně výrazem pokory. Hmmm, tak to by mě vskutku nenapadlo. :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROČ? ...
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 23:44 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Jan píše:
... Jak bych si presentaci pokory představoval? Nijak. Žít si jí a moc se o ní v diskusích nezmínit. "Blahoslaveni ti, jenž jsou ticho."
Aha, takže tvoje absentující odpovědi na spoustu naléhavých i naznačených otázek na tomto fóru je vlastně výrazem pokory. Hmmm, tak to by mě vskutku nenapadlo. :D
Jestli jsi si všimnul, já nemluvím o sobě :D . Ona pokora člověka se dá poznat mezi řádky a ne tím, že to člověk o sobě tvrdí. Opakuji že nemluvím o sobě, protože o své pokoře si nedělám iluze.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROČ? ...
PříspěvekNapsal: 28.06.2009 - 23:50 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
JM píše:
Jan píše:
... Jak bych si presentaci pokory představoval? Nijak. Žít si jí a moc se o ní v diskusích nezmínit. "Blahoslaveni ti, jenž jsou ticho."
Aha, takže tvoje absentující odpovědi na spoustu naléhavých i naznačených otázek na tomto fóru je vlastně výrazem pokory. Hmmm, tak to by mě vskutku nenapadlo. :D
Jestli jsi si všimnul, já nemluvím o sobě :D . Ona pokora člověka se dá poznat mezi řádky a ne tím, že to člověk o sobě tvrdí. Opakuji že nemluvím o sobě ...
No, tak jsme si poklábosili vo pokoře a teď zase zpátky k tématu o jednotné církvi, či o jednotě církví, nebo jak jsi ho nazval. Vidíš, už jsme se tak vod něj odchýlili, že bych úplně zapomněl, jak se jmenuje ... :cry:

Jan píše:
... protože o své pokoře si nedělám iluze.
Jsi aspoň upřímný.

Jan píše:
... Je to sice zvláštní, ale mě zajímají též názory druhých ...
... a co jsi zajímavého zjistil nebo se dozvěděl? ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROČ? ...
PříspěvekNapsal: 29.06.2009 - 00:18 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Jan píše:
... Je to sice zvláštní, ale mě zajímají též názory druhých ...
... a co jsi zajímavého zjistil nebo se dozvěděl? ... :wink:

Vyvozuji soukromé závěry.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 102 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz