Právě je 19.04.2024 - 20:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 06.12.2009 - 15:41 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
JM píše:
Sabin píše:
Paní ty jsi dneska ale vykřičníkový ...
Ta "paní" byla zřejmě určena mojí nepatrnosti.
Jééé, já jsem se překlepl, to mělo býti Páni ...
No, já myslím, že tomu, kdo se tady na fóru pasoval do role jakéhosi arbitra nad čistotou pravopisu, by se to asi stával nemělo. I když tohle byl evidentní překlep, ale musel jsem se pro jistotu podívat hned do kaťat, jak to s tím pohlavím ve skutečnosti je ... :wink: :D :lol:

Sabin píše:
JM píše:
Sabin píše:
... Nic takového co tu komentuješ jsem výše nepsal.
Asi jsem špatně pochopil ten ´stejnější pohled, který se stává jednolitou barvou'.
To je ta nevýhoda psaného slova, že neslyšíš intonaci hlasu a mimiku těla a nebo jsem se špatně psaně vyjádřil ...
Ale dyk já vim ...
... že ten, kdo má aspoň trošičku nějaký vztah k husitství, musí si starou Prahu, tu poněkud zasmušilou dámu zamilovat ... :)

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08.12.2009 - 01:21 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Sabin píše:
Musím se přiznat, že v reinkarnaci nevěřím, stejně tak jako v papeženecký blábol o očistci.
Názor samozřejmě respektuji, ačkoliv mám zcela jiný. Slovo očistec je v souvislostech, v kterých je prezentováno, naprostým nesmyslem.

Sabin píše:
Nejsem teologicky vzdělán a ani členem žádné církve...
...ani já.

Sabin píše:
Bůh mě poslal na svět, aby zjistil co ve mě je. Obdařil mě nesmrtelnou duší, rozumem a pouze na mne záleží jak s tímto naložím.
Bůh nepotřebuje nic zjišťovat, On nás totiž ke své existenci vůbec nepotřebuje. Bůh nám dal ze své milosti možnost putovat pozdějším stvořením (tedy i tímto světem), protože jsme to sami chtěli. Ještě bych poopravil, že jsme bytosti duchovní, tudíž máme nesmrtelného ducha, duše je pouze jeho obalem (to ale v tuto chvíli není důležité).

Sabin píše:
Bůh je sice vševědoucí a stejně ví jak dopadnu...
Kdyby Bůh zpočátku věděl, jak kdo dopadne, logicky by nás sem neposílal a rovnou by vynesl poslední soud. Z této úvahy by vyplývalo, že stejně sami nic nemůžeme změnit. Náš stav v okamžiku, kdy jsme sem sesláni, bych připodobnil k semenům, z kterých mají vyrůst stromy nesoucí ovoce. Všechna semena jsou stejná a mají stejné předpoklady. To, jestli z nich vyrostou stromy, už záleží jen na nás. S tím naprosto koresponduje konec věty

Sabin píše:
...takže je pouze na mne kudy se vydám, co udělám a jak se zachovám.
Sabin píše:
No a až přijde den posledního soudu, tak mi tyto skutky budou spočítány a buď má duše půjde do ráje a nebo do věčného zatracení. Žádná jiná cesta pro mě není.
Ano to je napsáno naprosto přesně. Poslední soud souvisí se vzkříšením, ale ne tím církevním - z hrobů určitě nepolezeme (to je jasně popsáno v Bibli).

Sabin píše:
p.s. nedokážu vysvětlit proč se někdo rodí bohatý nebo chudý, černý nebo bílý, možná je to jenom Boží "hra" na originalitu
Bůh si s námi nehraje, to by popíral dokonalost zákonů, které vložil do stvoření. Jakýmikoliv skutky libovůle by tuto dokonalost popíral. Bůh nepotřebuje dělat jakékoliv změny ve svých zákonech, neboť jsou dokonalé a věčné a není třeba je jakkoliv pozměňovat. Takové akty libovůle našemu Stvořiteli rády připisují právě různé církve a tím Ho jen hrubě snižují. Toto téma úzce souvisí i s reinkarnací. Je třeba si uvědomit, že reinkarnace není nekonečný koloběh rození se a umírání na této Zemi, ale je jasně ukončena posledním soudem, neboť pokud klas neuzraje do sklizně, tak rostlina v zimě umrzne a již nikdy dále neporoste a nevydá zrno. To se rovná duchovní smrti neboli věčnému zatracení.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reinkarnace
PříspěvekNapsal: 08.12.2009 - 08:37 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Dáša Nová píše:
Doufám, že¨snad se ještě někdo k reinkarnaci vyjádří, i když pro návštěvníky kostelů je to neslušné slovo.

Jiří Motyčka píše:
Myslím, že to s tím nemá vůbec co dělat.
Někdo jiný by totiž zase mohl říci, že to je "neslušné slovo" např. pro ty, kteří se zaobírají Biblí ... :wink:

Jistě jsou lidé, kteří oboje výše uvedené zcela popírají. Za všechny bych uvedl husitského faráře pana Ferdinanda Valíka, který jistě chodil do kostela, zaobíral se Biblí (už ze svého titulu) a byl (je) přesvědčen o reinkarnaci. Toto byl pouze příklad, myslím, že v tomto smyslu je podobných lidí více.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: výklad Bible
PříspěvekNapsal: 08.12.2009 - 11:34 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
K tomu jen malou obecnou poznámku ...

Vladimír Volkmann píše:
... Bůh nepotřebuje dělat jakékoliv změny ve svých zákonech, neboť jsou dokonalé a věčné a není třeba je jakkoliv pozměňovat. Takové akty libovůle našemu Stvořiteli rády připisují právě různé církve a tím Ho jen hrubě snižují ...
Nejsem si zcela jist, zda slůvko "připisují" (ve spojení s "akty libovůle") je úplně tím nejvhodnějším. Lehce totiž zavání bohorovností. Zároveň však tím nechci naznačit, že všechny církve ve vztahu ke Stvořiteli jsou za všech okolností bohabojné. To ani omylem!
Já bych si dovolil slůvko "připisují" nahradit tím, že církve a jejich teologové oněmi "akty libovůle" pouze různě vykládají Boží zákon(y), protože Písmo nevykládají strnule. Vykládají ho možná s větší či menší pokorou, to nevylučuju! Je to legitimní? Úmyslně ponechávám bez odpovědi ...

V této souvislosti bych ještě rád taky připomenul, že jeden z nejzákladnějších protestantských teologických akcentů zní: "Sola scriptura" (nic než Písmo, pouze Písmo). Tento důraz resp. princip, který už v Chebském soudci deklarovali husité dávno před evropskou reformací, najdeme mj. v druhé Pavlově epištole Timoteovi, kapitola 3., verše 16, 17: "Veškeré Písmo pochází z Božího Ducha a je dobré k učení, k usvědčování, k nápravě, k výchově ve spravedlnosti, aby Boží člověk byl náležitě připraven ke každému dobrému činu."
A proč to všechno připomínám? No, protože jsem přesvědčen, že když protestantské církve ony "akty libovůle" nejen svému Stvořiteli ale i Spasiteli "připisují", snaží se nezapomínat na výše uvedený princip. Jak je ta jejich snaha v tomto úsilí úspěšná a upřímná, je věc docela jiná ... :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výklad Bible
PříspěvekNapsal: 08.12.2009 - 18:03 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Jiří Motyčka píše:
K tomu jen malou obecnou poznámku ...

Vladimír Volkmann píše:
... Bůh nepotřebuje dělat jakékoliv změny ve svých zákonech, neboť jsou dokonalé a věčné a není třeba je jakkoliv pozměňovat. Takové akty libovůle našemu Stvořiteli rády připisují právě různé církve a tím Ho jen hrubě snižují ...
Nejsem si zcela jist, zda slůvko "připisují" (ve spojení s "akty libovůle") je úplně tím nejvhodnějším. Lehce totiž zavání bohorovností. Zároveň však tím nechci naznačit, že všechny církve ve vztahu ke Stvořiteli jsou za všech okolností bohabojné. To ani omylem!
Já bych si dovolil slůvko "připisují" nahradit tím, že církve a jejich teologové oněmi "akty libovůle" pouze různě vykládají Boží zákon(y), protože Písmo nevykládají strnule. Vykládají ho možná s větší či menší pokorou, to nevylučuju! Je to legitimní? Úmyslně ponechávám bez odpovědi ...

Příkladů je jistě mnoho, ale pro objasnění mnou použitého slovníku dám příklad jediný, dle mého názoru zcela fatální. Po Ježíšově potupné vraždě začalo být lidem předkládáno, že smrt na kříži byla plánovaný Boží akt, kterým se Bůh smířil s lidstvem a sňal z něho všechny hříchy. Toto odporuje úplně všemu, jasně to ukazuje na úpadek lidstva a církve, která takový nesmysl vypustila! Toto téma mohu samozřejmě dále rozvést, ale myslím, že každý samostatně uvažující člověk to pochopí.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vyjasnění pozic
PříspěvekNapsal: 08.12.2009 - 18:40 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Vladimír Volkmann píše:
... Po Ježíšově potupné vraždě začalo být lidem předkládáno, že smrt na kříži byla plánovaný Boží akt, kterým se Bůh smířil s lidstvem a sňal z něho všechny hříchy. Toto odporuje úplně všemu, jasně to ukazuje na úpadek lidstva a církve, která takový nesmysl vypustila! ...
:shock: Aha, tak tohle je úplně jiná káva, cos nám tady nalil. Ale že to trvalo. :roll: Teď už se mi leccos dostává do úplně jiného světla a souvislostí ... :idea:
Obávám se, Vladimíre, že tady jsi - velice eufemicky řečeno - smíchal "cosi" (co já raději nebudu a ani nechci komentovat, protože nemohu) s křesťanskou vírou. Oba jsme psali úplně o něčem jiném, teď se to konečně vyjasnilo. A to všechno mě zaskočilo poněkud nepřipraveného a v nedbalkách ... :(

Vladimír Volkmann píše:
Toto téma mohu samozřejmě dále rozvést, ale myslím, že každý samostatně uvažující člověk to pochopí.
Klidně rozváděj, teď už to ustojím ... :wink: :)

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 08.12.2009 - 19:34, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08.12.2009 - 19:02 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Tady se musím také přidat, protože popřením Ježíšovy smrti na kříži za naše hříchy, vyvracíš základy křesťanství (záměrně nepíši církví).

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08.12.2009 - 22:39 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Sabin píše:
Tady se musím také přidat, protože popřením Ježíšovy smrti na kříži za naše hříchy, vyvracíš základy křesťanství (záměrně nepíši církví).

Jiří Motyčka píše:
Klidně rozváděj, teď už to ustojím ... :wink: :)

Nepopírám Ježíšovu smrt za naše hříchy, jen je třeba o tom přemýšlet trochu "selsky". Ježíš přišel z nám nikdy nepochopitelné Boží milosti na tuto Zemi, aby hrubě pokleslému lidstvu přinesl Slovo. V tom je ta nepochopitelná milost, On nemusel, On to udělal z milosti, protože Bůh nás k ničemu nepotřebuje. Bůh byl i před stvořením, ale my jsme tu jen díky Jeho stvoření, které Bůh stvořil opět jen z milosti.
Bůh tedy poslal Syna Božího do hlubin, aby nám sdělil, jak máme žít podle Božích zákonů, abychom my sami odčinili své hříchy a nedopouštěli se nových. Ježíš věděl, jak dopadne, protože věděl, v jakém duchovním úpadku se lidstvo nachází. Rozhodně ale Jeho smrt na kříži nebyla ani plánovaná ani chtěná. Přesto sem přišel i pro těch několik, kteří chtěli Jeho slovům naslouchat a podle nich žít. V tom je opět ta pro nás nepochopitelná Boží milost a láska. Nikdo se nemůže polepšit za někoho jiného, neboli nikdo nemůže odčinit hřích za někoho jiného, tak je to v Božích zákonech, tedy ani Syn Boží, jinak by popřel jejich dokonalost a tedy i dokonalost Boží. Nikdy nemůže ze zrna pšenice vyrůst plevel a kdo zasadí plevel nikdy nesklidí pšenici.
Pokud by smrt Syna Božího na kříži byla chtěná a plánovaná, potom by logicky Jeho vrahové udělali záslužný čin a Jidáš by byl pro lidstvo pravým spasitelem. Potom nechápu, proč je Jidáš zatracován jako zrádce a proč jsou ještě dnes trestáni vrazi, když dělají jen to samé.
Přitom tuto vraždu Syna Božího zinscenovala tehdejší učená církev, která jako první překroutila Slovo pro omluvu své mocichtivosti, touhy po majetku, ješitnosti a pohodlnosti. Této církvi se nemohl hodit Ježíš, který přinesl a rozšiřoval čistou a nezkalenou Pravdu, neboť by nemohla ovládat prosté věřící, neměla by moc ani majetek.
Nelze srovnávat nesrovnatelné, ale vzpomněl jsem si na Jana Husa a jeho setrvání na Pravdě až do smrti, jen v jiné době a s jinou církví.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08.12.2009 - 22:55 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Kromě Slova Božího, ale Ježíš dal lidstvu dar v podobě překonání smrti. Nevybavím si hnedle takto z patra přesně citaci, ale zní to asi takto: "Kdo ve mě uvěří, bude mít život věčný." Ježíš věděl co ho čeká a jaký bude jeho konec. Věděl, že jeho úděl je zemřít na kříži pro spásu lidstva. Sám se o tom několikrát zmínil a i jeho poslední slova o tom svědčí. Ve slabé chvilce se dokonce snažil svého Otce přemluvit, aby mu dal jiný osud.
Pokud jde o Jidáše, můžeme se bavit o Jidášovo evangeliu nebo jeho postupném zočerňování v evangeliích v Bibli (od mladších po starší se stává větším a větším zločincem), ale to by byla diskuze o něčem jiném.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: protimluv a Hus
PříspěvekNapsal: 08.12.2009 - 23:04 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Vladimír Volkmann píše:
... Nepopírám Ježíšovu smrt za naše hříchy ...
Obávám se, Vladimíre, že si poněkud protiřečíš.
Nejsem si jistý, zda víra je slučitelná s (jakýmkoli) kompromisem. Víra buď je, nebo není. Tečka.
Stále se pohybuji ve svých výkladech v kategoriích křesťanského náboženství, nikoli v jakýchsi jeho modifikacích. Fundamentem křesťanství (už úmyslně nepíšu náboženství) je Písmo Nového zákona, jehož nedílnou součástí nejsou "jen" evangelia o pozemském životě Ježíše Krista, ale i epištoly a Apokalypsa. Považuje-li se někdo za křesťana, nelze Nový zákon dělit. A považuje-li se za něco jiného, není vůbec, co řešit.

Vladimír Volkmann píše:
... Nelze srovnávat nesrovnatelné, ale vzpomněl jsem si na Jana Husa a jeho setrvání na Pravdě až do smrti, jen v jiné době a s jinou církví ...
Husa je třeba rovněž chápat (podobně jako ten NZ) v jeho celistvosti, tj. i s jeho hlubokou a čistou vírou. :wink: Nikoli si z něho brát účelově pouze to, co se momentálně hodí ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08.12.2009 - 23:52 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
To, že Ježíš zemřel za naše hříchy, neznamená, že nám naše hříchy odejmul nebo že je za nás snad odpykal. Tak by se nám to sice líbilo, ale své hříchy a provinění si prostě musíme odpykat sami. Ježíš zemřel, protože jsme byli hříšní, nepřijali jsme Ho a odsoudili jsme Ho jako nepřítele. Sprostá vražda zůstane sprostou vraždou a tedy zlým činem. Nebo je snad činem přátelství? Ale to už se jen opakuji...

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: protimluv a Hus
PříspěvekNapsal: 09.12.2009 - 00:00 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Jiří Motyčka píše:
Vladimír Volkmann píše:
... Nepopírám Ježíšovu smrt za naše hříchy ...
Obávám se, Vladimíre, že si poněkud protiřečíš.
Nejsem si jistý, zda víra je slučitelná s (jakýmkoli) kompromisem. Víra buď je, nebo není. Tečka.

Souhlasím, jakékoliv kompromisy jsou vyloučeny. Víra je buď živá nebo dogmatická. Každý volíme svou cestu, neboť máme svobodnou vůli.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: protimluv a Hus
PříspěvekNapsal: 09.12.2009 - 00:24 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Vladimír Volkmann píše:
... Víra je buď živá nebo dogmatická ...
Opět si nejsem zcela jistý, zda přesně vím, co myslíš tou "dogmatickou" vírou. Pouze možná tuším ...
Někdy se dovoláváš Husa. To je jistě chvályhodné, proto se tě zeptám: "Domníváš se, že i jeho víra byla dogmatická?" ... :?:

Vladimír Volkmann píše:
... volíme svou cestu, neboť máme svobodnou vůli.
Tak to nepochybně, vo tom žádná ... :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.12.2009 - 10:19 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Bratři, to o čem píše Vladimír je pravda. Už mám taky dost těch dogmat, vždyť husité vybojovali ČTYŘI ARTIKULY PRAŽSKÉ, kde na prvním místě je SVOBODNÉ HLÁSÁNÍ SLOVA BOŽÍHO.
Ježíš nám přinesl LÁSKU, co může být víc?!
Když jsem se poprvé dozvěděla, že vlastně Ježíš zemřel zbytečně a když jsem tomu asi po roce konečně uvěřila, bylo mi ho ještě více líto a ještě jsem ho měla raději.
Jak může být tato víra v souladu s husitským kalichem? Tak, že konečně pochopíme, že to, co je na našich korouhvích, je Svatý Grál.
A jak je to s tím přijímáním?
Jakmile si někdo vezme chléb s tím, že jej přijímá od Ježíše, od Podstaty světa se k němu do srdeční čakry napojuje "nitka". Takový člověk získává pocitově v duchu onen pevný bod, po kterém touží! Jeho důsledkem je klid v duši, který do té doby neznal, a o kterém ateisté a nekřesťané nemají potuchy. Ale tím to nekončí! Víno i voda přijaté jakoby od Ježíše po této nitce přivádí energii, která dává duchu schopnost všechny eventuality života vyciťováním řešit v Duchu, to jest jak by je řešil Ježíš!!! Každodenní a masové přijímání tak, jak ho praktikovali první husité, je klíčem k pravému poznání.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.12.2009 - 10:36 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Proto po vstupu lidí pod vlivem satana do viditelné církve první jejich atak byl na přijímání. Ne každdý a každý den, ale jen někdo zevní mocí uznaný, vysvěcený kněz, to znamená zřídka k dostižení, a ne jakýkoliv chléb, ale speciální hostii (aby jí nebylo mnoho a tajemství jejího složení sdělil údajně výrobcům hostií sám Ježíšův pekař). A víno už plebánům od 11.století vůbec nepatří. To jen kněžím. A o kněze je nutno se postarat blbnoucí dogmatickou drezurou, opakováním mrtvých dat, indoktrinací, která označí myšlení a vyciťování jako pokoušení od ďábla, jako nedostatek pokory před tolika věhlasnými "učenci" a "svatými", kteří s předloženým k věření souhlasili. A biskupem se může stát jen šlechtic!
HLAVNÍM ÚKOLEM SE V POZEMSKÉ CÍRKVI STALO VYHLEDÁVÁNÍ KACÍŘSTVÍ A ZVĚTŠOVÁNÍ JEJÍ MOCI. JEŠTĚ ABY LAICI ZAČALI MYSLET!

Husité prý před bitvou přijímali hromadně z kalicha a celý svět užasl, co dokázali.
PRAVDA NEVÍTĚZÍ
PRAVDA JE
VÍTĚZÍ ČLOVĚK, KTERÝ JI POZNÁ A ŽIJE

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz