Právě je 19.04.2024 - 11:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 22.11.2009 - 12:51 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Vladimír Volkmann píše:
Jak jsem již psal, nejde mi o gramatické chyby, ty nejsou úmyslné a jsou závislé nejen na dosaženém vzdělání ...
I v tomto punktu se shodneme.
Ale já bych se, Vladimíre, k tomu asi vůbec nevyjadřoval (a už vůbec ne tak dlouhým příspěvkem), kdyby Sabin v příspěvku, kterým tuto debatu otevřel, ve výčtu chyb neuvedl i ty gramatické ...

Vladimír Volkmann píše:
... na druhou stranu je fakt, že by si spousta lidí do očí neřekla to, co zde napíše ...
Ano, to je základní axiom, z něhož je třeba vycházet!
A to je zároveň největší úskalí internetové komunikace tohoto typu, protože každý se skryje za pseudonymem, pod nímž se na fóru zaregistruje.
Ale pozor! I z výše naznačeného důvodu (a je jich daleko více!) bych si nikdy - opakuji NIKDY! - nedovolil spekulovat o skutečné povaze např. našeho katolického bratra v Kristu. Toho bych se mohl odvážit až teprve poté, co bych se s ním setkal v reálu a promluvil s ním právě z očí do očí. Takhle znám bohužel pouze jeho názory, s nimiž dokonce kategoricky a zásadně nesouhlasím! ... :|

Vladimír Volkmann píše:
... Myslím, že psaná forma by měla ctít určitou kulturu jazyka už proto, že toto fórum čte jistě daleko více lidí než Ti, kteří si zde dopisují. Znovu opakuji, jde pouze o můj názor ...
... který já (a doufám, že nejen já) plně respektuji. :!:
Přesto si dovolím (taky znovu) upozornit na to, že internetová diskuse má specifický charekter psaného projevu, který je vhodné zohledňovat v tom dobrém smyslu slova. S tím (specifikem) někdo nemusí souhlasit, ale to asi tak všechno, co se s tím dá dělat.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 22.11.2009 - 17:42, celkově upraveno 5

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reakce na útok
PříspěvekNapsal: 22.11.2009 - 13:57 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... Je reinkarnace v Písmu nebo v Tradici? Není ani v jednom, ani v druhém, pokud vím ...
Ale "to" druhé pro nás nemůže být vůbec rozhodující a směrodatné. :!: Je to tak těžké pochopit? ... ... Zdá se, že jo ... :roll:

Jan píše:
... to už je upravování si Písma k obrazu svému ...
Tím bych jako tolerantní (vím, že to je pro tebe něco naprosto nepředstavitelného) a nejen historií poučený katolík operoval velice obezřetně. :!:

Jan píše:
... To, co cítím, není nenávist, ale úžas a zděšení ...
Děkuju. :)
Nebudeš mi to možná věřit, ale pregnantně jsi pojmenoval i moje pocity, které mám, když čtu tady na fóru mnohé tvoje příspěvky ... :wink: :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Arbitr
PříspěvekNapsal: 22.11.2009 - 19:39 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Vladimír Volkmann píše:
... Jistě se nezmýlím, když si dovolím tvrdit, že každé náboženství a církev se domnívají, že nepokřivená Pravda je právě na jejich straně ...
Toto rozhodnutí musíme ponechat pouze na tom jediném Nejvyšším Arbitrovi. Amen.

:idea: I když někteří i tady na zemi se domnívají, že aspoň tuší, které vyznání by snad mohlo být blíže Pravdě. Ti ostatní, kterým nic neříká skepse k vlastnímu poznání Pravdy, jsou zase přesvědčeni, že to ví zcela bezpečně a neomylně.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 23.11.2009 - 00:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22.11.2009 - 19:45 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Sabin píše:
Jan píše:
Za sebe říkám: Pro mne je Spasitelem Kristus!
A proto jdeš proti jeho přikázání a nepřijímáš Krev Páně? :roll:
Bráško, furt zapomínáš, že přijímání pod obojí je u nás dovoleno a mnohde se pod obojí podává přinejmenšim ministerce, a Ty tedy nemůžeš vědět, jestli taky nepatřim k těm katolíkům, co pod obojí přijímají :D Čili opět doporučuji, abys přibrzdil s určovánim kdo jde proti přikázáním a kdo ne. Aby sis nemyslel, že kecám, viz http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... esty-viry/ nastav si tam stopáž 13:37 a něco uvidíš. Je to z katolické Mše sv., slouží to želivský premonstrát P. Fiala O.Praem.
To jen tak na okraj, aby sis zase pod sebou nepodřezával větev přehlížením pravidla "Neodsuzujte a nebudete odsouzeni." - ber to ode mne jako akt lásky k bližnímu.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: eucharistie
PříspěvekNapsal: 22.11.2009 - 23:47 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... Aby sis nemyslel, že kecám, viz http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... esty-viry/ nastav si tam stopáž 13:37 a něco uvidíš. Je to z katolické Mše sv., slouží to želivský premonstrát P. Fiala O.Praem ...
Ty a kecat? To by nás ani ve snu nenapadlo ... :wink:

Ale vážně. Ano, přesně takto přijímají i v CČSH. Nikoli tak u evangelíků v ČCE (u jiných evangelických církví nevím). Ve sborech ČCE při eucharistii konsekrované víno pijí přímo z kalicha. Jedině tento způsob eucharistie já jakožto "husita" mohu vnímat jako přijímání pod obojí způsobou. :|
Rozdílné způsoby v pojetí eucharistie by si měly církve na prahu 3. milénia vzájemně respektovat. Obávám se, že církve a konfese rozdělují i jiné a daleko méně závažné "problémy", jak dokládá i toto fórum. :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: eucharistie
PříspěvekNapsal: 23.11.2009 - 01:19 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Ale vážně. Ano, přesně takto přijímají i v CČSH. Nikoli tak u evangelíků v ČCE (u jiných evangelických církví nevím). Ve sborech ČCE při eucharistii konsekrované víno pijí přímo z kalicha. Jedině tento způsob eucharistie já jakožto "husita" mohu vnímat jako přijímání pod obojí způsobou.
Jo, to už je zase Tvoje věc, jak to vidíš Ty. Mě stačí, že je to stejný způsob jako u CČSH, protože je to určeno primárně Sabinovi a ten se CČSH oháněl kde jen mohl, svého času, viz jeho odkazy na "Český zápas" a podobně.
P. S. Napitím jsem taky občas přijímal. Zajdi někdy v Praze do katedrály a během přijímání sleduj ministranty. Při slavnostech se jim podává Krev napitím...

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reakce na útok
PříspěvekNapsal: 23.11.2009 - 02:01 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Citace:
Dle interpretace, kterou jsem zde měl možnost vidět, má v tom Abdrushinově pojetí místo i reinkarnace a další věci. Už sama přítomnost reinkarnace stačí k tomu, aby se věřící člověk dovtípil, že tady něco nehraje. Je reinkarnace v Písmu nebo v Tradici? Není ani v jednom, ani v druhém, pokud vím.
Pokusím se odpovědět co nejobecněji, toto téma (a jiná) je spíše na rozhovor. K tradici se vyjadřovat nebudu, toto slovo samotné je již odpovědí. Reinkarnace (nemám na mysli inkarnaci člověka do zvířete nebo rostliny a obráceně, ta není z podstaty vůbec možná) není v Písmu výslovně zmíněna, a pokud se nemýlím, ani výslovně odsouzena nebo zavržena. Je třeba si uvědomit, že Písmo není spis, který je třeba se naučit a myslet si, že jsem dosáhl již všeho. Ono je pro nás pomocí a podnětem, abychom my sami se snažili pochopit našeho Stvořitele, protože teprve potom Ho můžeme celým srdcem milovat. Je rozdíl, když řeknu: "Bůh je svatý", protože jsem to přečetl v Bibli, nebo když řeknu: "Bůh je svatý", protože jsem pochopil Jeho dokonalost a toto poznání jsem sám v sobě prožil (příklady tohoto prožití jsou v Bibli uvedeny). Pokud Bibli používám výše uvedeným způsobem, lze z některých popisovaných dějů princip reinkarnace vyvodit. Je třeba si také uvědomit, že Bible je psána v obrazech a popisované děje jsou většinou duchovní. V neposlední řadě pak, že Nový zákon nesepsal sám Ježíš a že byl napsán za dlouhou dobu po jeho potupné smrti na kříži.

Citace:
...ale to už je upravování si Písma k obrazu svému, ne?
O tom, kdo a jak si upravil Písmo k obrazu svému, bychom mohli dlouho diskutovat.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.11.2009 - 02:30 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Jiří Motyčka píše:
Vladimír Volkmann píše:
Jak jsem již psal, nejde mi o gramatické chyby, ty nejsou úmyslné a jsou závislé nejen na dosaženém vzdělání ...
I v tomto punktu se shodneme.
Ale já bych se, Vladimíre, k tomu asi vůbec nevyjadřoval (a už vůbec ne tak dlouhým příspěvkem), kdyby Sabin v příspěvku, kterým tuto debatu otevřel, ve výčtu chyb neuvedl i ty gramatické ...
Jiří, jako základ mého názoru jsem použil úryvek ze Sabinovy věty:
Citace:
Také jsi psal "Nejsme jako oni" a já nechci být jako oni, kteří záměrně znevažují češtinu svým germánofiliským hantesem a pomlouvačským urážením typu Komenskejch atd.

Možná to vyznělo jinak, ale měl jsem na mysli pouze tuto větu, proto jsem také napsal svůj odlišný názor na gramatiku.
Ještě jednou zdůrazňuji, jde pouze o můj subjektivní názor, a kdo nechce, nemusí s ním souhlasit. Tímto považuji své příspěvky na toto téma za vyčerpávající a nepovažuji za přínosné se tím nadále zabývat.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Naposledy upravil Vladimír Volkmann dne 24.11.2009 - 00:50, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reakce na útok
PříspěvekNapsal: 23.11.2009 - 02:40 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Vladimír Volkmann píše:
O tom, kdo a jak si upravil Písmo k obrazu svému, bychom mohli dlouho diskutovat.
Nu, směle do toho. Chci jeden konkrétní příklad.
Osobně si vybavuju jen určitou manipulaci v ekumenickým překladu, viz v tématu Bible. Týkalo se to formulace v ČEP: ...ženy v této službě... (jáhenské), přičemž něco takového nezná ani kralický překlad, přičemž nehovořím o překladu našem, tam taky o "ženách v této službě" neni ničeho. Ale abych to nezamluvil, tehdy ...
... jsem píše:
Jiří Motyčka píše:
z výše uvedeného překladu Bible bych na tomto fóru stejně nikdy necitoval.

Takže bych tvoji repliku velice nerad vnímal jako chabý pokus zamluvit ekumenický překlad (speciálně ten nejnovější z r. 2008) a z něho citovanou pasáž o ženách v "jáhenské službě" ... :wink: :roll:
Já bych zase v životě necitoval z neslaného nemastného multikonfesního eku-překladu. Jen jsem Ti také uváděl možnost najít překlad, který katolíci nemůžou ani cítit v dnešní aktuální době. Mimochodem díval jsem se na kralický překlad (on line na www.bible.cz ) a nikde tam nic o službě nestojí. Pro nás interesantní úryvek v kraličtině zní takto:
Též i manželky [ať mají] poctivé, neutrhavé, středmé, ve všem věrné. Jahnové buďtež jedné manželky muži, kteříž by dítky dobře spravovali i své domy.
Nedivim se, že už jsem z mnoha úst slyšel cosik o tom, že na eku-překladu řada věcí nesedí. Ani kraličtí nic o ženách ve službě neuvádějí. Čím to asi bude? Já osobně jsem toho názoru, že eku-překlad se hodí tak akorát k předčítání při ekumenickejch sedánkách. Liturgicky (a jak vidíme stran hlubšího rozboru a případné konfrontace překladů) je naprosto k nepoužití. Otázka zní: Vyskytuje se zmínka o "ženách ve službě" i jinde než v ekupřekladu? Pokud ne, je na místě se nad kvalitou ekupřekladu zamyslet.
Jiří Motyčka píše:
Takže to, co si katolíci vypustili...
Chceš kralické vinit z katolicismu? :D

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reakce na útok
PříspěvekNapsal: 23.11.2009 - 08:28 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Jan píše:
Vladimír Volkmann píše:
O tom, kdo a jak si upravil Písmo k obrazu svému, bychom mohli dlouho diskutovat.
Nu, směle do toho. Chci jeden konkrétní příklad.
Osobně si vybavuju jen určitou manipulaci v ekumenickým překladu, viz v tématu Bible. Týkalo se to formulace v ČEP: ...ženy v této službě... (jáhenské), přičemž něco takového nezná ani kralický překlad, přičemž nehovořím o překladu našem, tam taky o "ženách v této službě" neni ničeho. Ale abych to nezamluvil, tehdy...
Svůj výrok jsem nevztahoval na jedno konkrétní náboženství nebo církev, byl myšlen zcela obecně, ale budiž...
Neměl jsem na mysli odlišnosti v jednotlivých překladech už z hlediska mého předchozího příspěvku. Nejsem teolog, v tomto směru by zcela jistě mohl podstatně více argumentovat Jiří Motyčka. Myslel jsem uplatňování v praxi. Zde tedy několik málo příkladů:
"výroba svatých" (první přikázání), prohlášení katolické církve za svatou a zástupce Boha na zemi, nazývání papeže svatým otcem (první a druhé přikázání), mučení a upalování lidí s jinými názory při dovolávání se Boha, čarodějnické procesy (druhé, páté a osmé přikázání). K poslednímu uvedenému je nutno dodat, že se sice jedná o historii, ale těchto činností nebylo zanecháno dobrovolně, neboť tato církev již nemá dřívější moc pro jejich praktikování. Dnes se toto projevuje "mírnějším" a "modernějším" způsobem, ale živé jádro zůstává stejné. Jistě by se dalo ve výčtu pokračovat, ale považuji to za zbytečné.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vzkaz (pouze) Janovi ...
PříspěvekNapsal: 23.11.2009 - 12:36 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... Mě stačí, že je to stejný způsob jako u CČSH, protože je to určeno primárně Sabinovi ...
... možná mi to zase nebudeš věřit, ale i to byl u mne taky jeden z mnoha důvodů, proč jsem ten příspěvek napsal ... :wink:

Jan píše:
... Chci jeden konkrétní příklad.
Osobně si vybavuju jen určitou manipulaci v ekumenickým překladu, viz v tématu Bible. Týkalo se to formulace v ČEP: ...ženy v této službě... (jáhenské), přičemž něco takového nezná ani kralický překlad, přičemž nehovořím o překladu našem, tam taky o "ženách v této službě" neni ničeho. Ale abych to nezamluvil, tehdy ...
No, nakonec jsi to zase zamluvil a chytil se naprosto účelově něčeho, co bylo mj. také o tvém přezíravém despektu k ČEP, víme.
To, že zneužíváš moje nahrávky na svůj "smeč", už zase víme my. Ale v tomto závažném tématu, které se týká překrucování biblického textu, si najdi a uveď laskavě taky něco ryze vlastního. Navíc tento příklad, kterého ses opět chytil jako veš košile, opravdu nebyl v uvedené souvislosti úplně ten nejvhodnější.
Ale ty budeš klidně "opisovat" jako absolvent právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni, viď ... :wink: :lol:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 23.11.2009 - 14:44, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23.11.2009 - 12:42 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Vladimír Volkmann píše:
... tato církev již nemá dřívější moc ... Dnes se toto projevuje "mírnějším" a "modernějším" způsobem, ale ...
... bohužel o to více rafinovanějším a sofistikovanějším. :!:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reakce na útok
PříspěvekNapsal: 23.11.2009 - 17:49 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Vladimír Volkmann píše:
... Svůj výrok jsem nevztahoval na jedno konkrétní náboženství nebo církev, byl myšlen zcela obecně, ale budiž...
Neměl jsem na mysli odlišnosti v jednotlivých překladech už z hlediska mého předchozího příspěvku. Nejsem teolog, v tomto směru by zcela jistě mohl podstatně více argumentovat Jiří Motyčka. Myslel jsem uplatňování v praxi. Zde tedy několik málo příkladů:
"výroba svatých" (první přikázání), prohlášení katolické církve za svatou a zástupce Boha na zemi, nazývání papeže svatým otcem (první a druhé přikázání), mučení a upalování lidí s jinými názory při dovolávání se Boha, čarodějnické procesy (druhé, páté a osmé přikázání). K poslednímu uvedenému je nutno dodat, že se sice jedná o historii, ale těchto činností nebylo zanecháno dobrovolně, neboť tato církev již nemá dřívější moc pro jejich praktikování. Dnes se toto projevuje "mírnějším" a "modernějším" způsobem, ale živé jádro zůstává stejné. Jistě by se dalo ve výčtu pokračovat, ale považuji to za zbytečné.

Doporučuju konzultovat s teologem. Je strašně jednoduchý obvinit z porušování přikázání, zvláště pokud ten kdo obvinění vznáší do příslušné praxe v obviněném subjektu nevidí. Jak se tato problematika u nás bere, do toho nevidíte. Já to vysvětlovat nebudu, páč k tomu nejsem kompetentní. Doporučuju probrat to s katolickym telogem.
Jo a upalování? Což takhle dát si Kalvína. Ten dělal to samé a to v míře taky veliké. Takže tadyto obvinění kulhá.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Odpověď
PříspěvekNapsal: 24.11.2009 - 01:16 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Do svých příkladů (které jste chtěl po mně uvést) jsem psal pouze fakta a skutky s odkazy na přikázání, která porušují. Pokud něco z toho není pravda, budu rád, když mi napíšete co a proč. Nemyslím, že by se o tomto měly vést teologické diskuze, jsou to jasně napsaná slova s jasným významem, očekával bych tedy stejně jasné argumenty protistrany, proč tomu tak není. Jinými slovy, ať jsou tyto skutky "praktikovány" a myšleny jakkoliv, stále zůstávají stejnými skutky.
Co se týká upalování, nejsem jeho příznivcem u jakékoliv církve, tedy ani u té Vaší.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.11.2009 - 10:52 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Dnes vyšlo v trafice DVD "LUTHER - historický film se skvělým obsazením, strhující příběh muže, který se vzepřel církvi a tím změnil svět...jeho kázání a kritika nakonec odstartují reformaci."
Tak nevím, kdo psal ten komentář, ale reformace přece už byla dávno odstartovaná v Čechách, kde vojska husitů "bila jako žito" mnohonásobně početnější armády křižáků.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz