Právě je 19.04.2024 - 10:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Soutěž - Největší Čech
PříspěvekNapsal: 13.01.2005 - 11:36 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Tak a je to tady! Už se ke mě dostali informace, že pár vtipálků pojalo tuhle akci jako kdysi pojali protestni akci proti věčnému Zlatému Slavíkovi Kájovi. Jaksi ale nepochopili, že tohle je jiná hra a i úplně jiná liga. Takže po PC celé republiky kolují děsně vtipné e-maily o tom, aby lidé hlasovali pouze pro Cimrmana nebo dokonce Švejka. Jsme fakt již tak zdegenerovaný národ, který před celým světem ze sebe udělá největší trotly a všem kolem ukáže, že nám vlastně vůbec na nás nezáleží? Ať si tedy opět zase Germáni nebo Rusáci přijdou a ukousnou si co chtějí, vždyť je to vlastně jedno. Chcete hotel na Řípu? Proč ne! A co takhle z Hradu udělat obchoďák se slevami až 95%? Proč ne! Tak nemějte přátelé strach z toho, že by jste někdy museli do světa. Svět přijde za námi, ale možná, že časem už je jako směšné domácí mazlíčky přestaneme bavit a odloží nás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.01.2005 - 23:40 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Ono je to z části dané tím, že to je prostě taková zábavná supershow ČT, kde asi o výsledek moc nepůjde, ale hlavně o sledovanost a SMSky pochopitelně. NOVA má Superstar, tak ČT má alespoň Největšího Čecha. I přes to se toho budu účastnit, protože českou historii mám rád a pořád je tu dost významných Čechů, kteří si nezaslouží být zapomenuti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17.01.2005 - 11:09 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Jsem rád, že nejsem sám kdo již nominoval a kdo bude dál hlasovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20.01.2005 - 19:29 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 06.07.2004 - 07:55
Příspěvky: 91
Bydliště: Jižní Morava
Pánové, velice mě zaujala upoutávka na onu soutěž. Své hlasy jsem pečlině umístnil na soutěžní listinu a zaslal. Doufám tak samo jako vy, že ¨si národ uvědomuje, že může konečně ukázat koho si vlastně váží a hlavně že se ukáže za co áš národ stojí jako celek.

_________________
Když je národu nejhůř a matka vlast krvácí ....je na čase postavit se vzpříma a chránit jí svým tělem. Teprve tehdy člověk hledá víru, sílu a ideály, které může najít v našich bohatých dějinách. Především u "Božích bojovníků".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20.01.2005 - 23:33 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Tahle "soutěž" ale nemá za cíl pozvednout ducha národa nebo nějaké vlastenectví. Už je jisté, že to je pouze komerční záležitost. Češi to pochopitelně taky tak berou jak se zdá a dělají si z toho legraci. Proto si myslím, že i když výsledek bude všelijaký o skutečném přesvědčení lidí to moc vypovídat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25.01.2005 - 14:04 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Možná máš pravdu, ale i přes to, že je to jenom soutěž, tak to bude vyzitka do jiných zemí, jak to přeci u nás dopadlo. Stejně tak jak jsme dostali vizitku, jak to dopadlo v Anglii a tam přeci žádný Robin Hood nevyhrál, ale umístili se jenom seriozní lidé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26.01.2005 - 00:14 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Sabin píše:
Možná máš pravdu, ale i přes to, že je to jenom soutěž, tak to bude vyzitka do jiných zemí, jak to přeci u nás dopadlo. Stejně tak jak jsme dostali vizitku, jak to dopadlo v Anglii a tam přeci žádný Robin Hood nevyhrál, ale umístili se jenom seriozní lidé.


To máš také pravdu, rozhodně to ukáže přístup a úctu lidí k vlastní historii obecně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.02.2005 - 15:12 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
Bez ohledu na ne/komercionalizaci projektu k němu Němci nebo Britové přistoupili zodpovědně. Nevím proč musejí Češi k této jistě zajímavé myšlence přistupovat opět po svém (tedy s degradací). K Cimrmanovi můžu říci jen to, že je smutné, když si český národ nominuje za osobnost neexistujícího - světem nikdy neuznaného "génia". Jako kdybychom tím chtěli potvrdit to co si o nás okolní sousedi (především západní a jižní) myslí - že jsme národem lokajů, šlapek a levné námezdní síly. Bez historie, významných osobností - a tak si musíme nakonec někoho odpovídajícího VYMYSLET!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.02.2005 - 20:16 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 06.07.2004 - 07:55
Příspěvky: 91
Bydliště: Jižní Morava
Jojo. Jen je škoda že lidé nedokáží být ale spoň někdy zodpovědní a neumění brát vážně některé věci, které ukazují i ostatním národům naši mentalitu, což tento pořad jistě ukáže.
Jen si všímám že lidí při otázce koho by hlasovali ze sebe vyloudí obdpověď jako Kája Got, Kájinek nebo třeba Gros.
Lidé si vzpomínají jen na medializované osobnosti a jména jako Jan Žižka, Jan Hus, Václav IV, T.G. Masaryk, Karel Kryl a mnoho dalších které jsem ani nevyjmenoval, protože by to strávilo mnoho času a míste, které si ale beresporu tito lidé zasloužili.
Snad se národ ukáže jako zodpovědný a popctí osobnosti naší vlasti tak jak si to bezesporu zaslouží.

_________________
Když je národu nejhůř a matka vlast krvácí ....je na čase postavit se vzpříma a chránit jí svým tělem. Teprve tehdy člověk hledá víru, sílu a ideály, které může najít v našich bohatých dějinách. Především u "Božích bojovníků".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18.05.2005 - 09:16 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Právě jsem byl na stránkách www.nejvetsicech.cz a nestačil jsem se divit. Jako advokát Mistra Jana Husa bude katolík Halík! Ten člověk, který řekl, že protestantismus je zvrácená slepá odnož židovství. Jak takovýto člověk může obhajovat tohoto svatého muže? Kdo ho tam nominoval? Ubohá šaškárna! Je to normální sestřelení horkého kandidáta na Největšího Čecha. Mimochodem, všimli jste si kolik je tam desítek katolíků, kteří udělali něco užitečného a krásného pro naší zem? Borovský, Jungmann a to je vše! Asi proto jednušky zalobovali a advokátem se stal Halík. Advokátem? Nebylo by snad lepší řící žalobcem? Nechci ale předbíhat a soudit předem. Už se těším na jeho výstup.
Co mě však ale mile překvapilo, že nejsme až tak ztracený národ (když pominu úlety v podobě Langerové a Marie Terezie). Vcelku ta Top 10 odpovídá mým představám akorát místo Boženy Němcové bych tam nominoval Emu Destinovou nebo Aloise Jiráska. Výhrady mám pouze ke Karlovi IV., ale to už samozřejmě víte. Také mě překvapilo, že se tam dostal Jan Werich, ale proč ne. Také jsem tu zaznamenal negativní reakce (ale i pozitivní) na Václava Havla. Myslím si, že také splnil ideál prezidenta-filozofa a rozhodně můžeme být na něj hrdi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE:
PříspěvekNapsal: 18.05.2005 - 15:34 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 27.03.2005 - 16:39
Příspěvky: 39
Bydliště: Opava
Bohužel máte pravdu, také to s touto "soutezi" nevidim nijak ruzove, presto budu hlasovat dal uz k vuli toho, ze bych rozhodne nechtela aby to dopadlo tak jak rikate - mam rada nasi historii a i kdyz se jedna o ryze komercni soutez, nevidim duvod, proc bychom si z ni meli delat legraci...

_________________
Jsi Čech, Čech, Čech! Tak si toho važ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Finální hlasování
PříspěvekNapsal: 20.05.2005 - 06:48 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
Hlasování o největšího Čecha jde do finále. K osobnostem, které mají přímou nebo nepřímou souvislost s naším tématem Husitství, jsou v desítce hned tři: Jan Hus, Jan Žižka, Jan Ámos Komenský.

http://www.czech-tv.cz/specialy/nejvetsicech/hlasovani

_________________
Michal Gelbič

Husité - Ktož jsú boží bojovníci
http://www.husitstvi.cz
Czechoslovak military units in the USSR (1942-45)
http://www.czechpatriots.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26.05.2005 - 13:42 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Tak jsem s obavou sledoval obhajobu Mistra Jana Husa a byl jsem, mírně řečeno, rozčarován. Místo dokumentu o životě, díle a vlivu Mistra Jana, jsem pozoroval intelektuální exhibici pana Halíka prokládanou desítkami obrazů podbarvených jakousi depresivní hudbou. Jak jsem čekal, tak pan Halík opravdu nezklamal a pojal svou řeč spíše jako obhajobu jednušek, proč vlastně Mistra Jana upálili a že i když Mistra Jana jednušky nenáviděli, tak se vždycky v jejich řadách našel nějaký osvícený intelektuál, který jej uznával a z těch intelektuálů byl samozřejmě nejlepší předposlední papež. Uvedený dokument mě opravdu zklamal, bylo to nic neříkající povrchní nic. Pan Halík takticky vynechal důvody proč se z oblíbeného kazatele stal pronásledovaný kacíř a vůbec nerozšířil informace o vlivu a úspěchu Mistra Jana na písemnictví, školství, kazatelství a očistu církve.
Tady je několik záměrných nebo z neznalosti uvedených nepravd pana Halíka:
1) Král Václav IV. povolil prodávání odpustků z politických důvodů. Důvody byly hlavně ekonomické, protože z výtěžku prodeje šla určitá částka peněz do bezedné královské pokladny.
2) Mistr Jan opustil Prahu, protože ztratil protekci u krále Václava IV. Mistr Jan opustil Prahu, protože chtěl uchránit svůj lid před následky vyhlášeného interdiktu.
3) Mistr Jan měl v Kostnici veřejná slyšení. Tato slyšení nebyla přístupná pro veřejnost, ale pouze pro církevní činitele.
4) Mistr Jan nebyl Husita. Takto to přeci nelze nazvat. Je to stejné jako kdyby řekl, že Kristus nebyl křesťan. On „pouze“ ukazoval cestu pro své stoupence, kteří pak byli posměšně nazývány Husity.
5) Husův program byl zcela jiný než program Žižkovo vojsk. Žižka bojoval za prosazení 4 artikulů, které vycházeli z Husova učení.
6) Mistr Jan nebyl protestant, i když z jeho učení vycházel Kalvín i Luther. Ano, Mistr Jan byl upálen jako katolík a nesnažil se o odštěpení od Říma, ale jak si pan Halík může být jist, že by Mistr Jan nezměnil svůj názor kdyby viděl, jak to v Římě dál vedli? Já si tak jistý nejsem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26.05.2005 - 13:58 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 06.07.2004 - 07:55
Příspěvky: 91
Bydliště: Jižní Morava
Celkový dojem který jsem z pořadu měl já osobně byl dosti slabý. Očekával jsem více :( Já bych pořad hodnotit známkou 3.

_________________
Když je národu nejhůř a matka vlast krvácí ....je na čase postavit se vzpříma a chránit jí svým tělem. Teprve tehdy člověk hledá víru, sílu a ideály, které může najít v našich bohatých dějinách. Především u "Božích bojovníků".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26.05.2005 - 22:26 
Online
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Nechci se vyjadřovat k obhajobě M. Jana Husa profesorem Halíkem. Pro mne je podstatné, že pan Halík není historik. Mým uspokojením je, že se v TOP 10 objevilo 7 z 10, pro něž jsem hlasoval. Z TOP 10 jsem hlasoval pochopitelně pro M. Jana Husa a pak jsem byl jen zvědav na dokument o něm, abych si mohl zkonfrontovat svůj nezměnitelný názor na Husa s pohledem katolického kněze. Z vašich reakcí i z názorů na četu týkajícího se Největšího Čecha jednoznačně výplývá, že volba obhájce M. Jana Husa asi nebyla tou nejšťastnější. Nebo to byl záměr? Kdo ví?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz