Právě je 19.04.2024 - 06:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22.03.2013 - 23:12 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Rubáš z Hrádku píše:
... A Miloš má do husity možná dál než Karel... :D
Ten smajlík je na místě.
Názory Schwarzenbergů na husitství jsou notoricky známé - je toho tady plný fórum -, zatímco u Zemana si nevzpomínám, že by se k husitství někdy tak obsáhle jako jeho protikandidát vyjadřoval ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Staněk - pokračování
PříspěvekNapsal: 22.03.2013 - 23:28 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
V tomto článku zase píše pan Staněk i o sobě, že je vlastně husita a proč, dovolila jsem si to zvýraznit:

''Hříchy proti Duchu rozhodly volby!
Rubrika: Společnost (28.01.2013, 1192 přečtení)

Prvním hříchem proti Duchu bylo mínění Karla Schwarzenberga, že dnes by byli Edvard Beneš a Češi za vyhnání sudetských Němců pohnáni před soud v Haagu. To je samozřejmě pravda. Tím hříchem ale je to, že KS nebere v myšlení do úvahy, že nelze oddělit jakýkoliv čin od okolností! V lidové moudrosti: Když dva dělají totéž, není to totéž! Okolnosti totiž dávají stejnému konání jiné vyznění!

Největším učitelem nedělitelné spojitosti činu a okolností je Ježíš Kristus. Celým evangeliem se jako červená nit vine odsuzování pokrytectví a farizejství, pro které je charakteristické ostentativní dodržování zákonů. I za situací, kdy znění a formulace zákona je vzhledem k okolnostem v rozporu s jeho Duchem, který jej konstituoval! Spravedlnost Boha Podstaty světa je Ježíšem nadřazována nad slovní formulaci zákona!!! Proto jsem vlastně "husita", neboť bych chtěl na prezidentské vlajce původní: Pravda boží vítězí! Tj. ne ledajaká, ale objektivní pravda.

Vraťme se nyní zpět k výroku o sudetských Němcích. To úskočné od KS na něm bylo to, že poválečné události vsazuje do současného stavu věcí! A hlavní vina na zvěrstvech války, sice ne slovně, ale v kontextu, tak jaksi přechází na Čechy. Skoro v duchu sudetoněmeckého dějepisce Tomáše Krystlíka. Ten "nachází" Čechy již po staletí jako původce všech potíží střední Evropy.

Před dalším líčením předesílám, že události z konce války si dobře pamatuji, mám část příbuzenstva německého a Němce a němčinu mám rád. Můj děda, zásluhou mého otce klasického filologa "odbojář", vytáhl z odsunového lágru a z odsunu německou část příbuzenstva. Navíc mám "papíry" na český "buržoazní nacionalizmus" z prověrek roku 1970, kdy jsem písemně a jediný na vysoké škole veterinární odmítl schválit "bratrskou pomoc" a měl jsem tu čest být vyhozen jako první. To předesílám proto, abych nemohl být "národovci" napaden pro kolaborantství, protože níže hodlám odsoudit chování české duchovní chátry, oněch "odbojářů" 9. května vůči Němcům, skutečně jako neodpustitelné. Česká sebranka a darebáci se po skončení války vydala loupit a vraždit. Někteří z nich se neprávem zařazují do odbojářů. Vinou českého národa je jen to, že jeho jádro řádění vlastní duchovní chátry nezarazilo! A popíši podle pamětí mého otce z heydrichiády a totálního nasazení proč. Říkal, jak byl hned po nasazení varován, že s "říšskými" Němci se dá vyjít, že se chovají normálně. Ale že si musí přísně hlídat, který z místních je Sudeťák, protože tam jde při setkání stále o krk! A neměl od té doby celý život rád němčinu, protože si ji spojoval s protektorátem. Já naopak ji mám rád, protože ji mám spojenou s TV komentáři "von Hugo Portisch" a schopností exaktního definování jevů.

V souvislostmi se sudetskými Němci se pokusím popsat příčinu jejich poválečného odsunu z neběžného úhlu pohledu. I ve Švýcarsku je většina občanů německy mluvící a proč se tito nepřidali k Hitlerovi? Protože se cítili být německy mluvícími Švýcary. Kdyby německy mluvící "bohémáci" nechtěli Mnichovem roztrhat historicky, tedy z vůle boží, vzniklá práva koruny české a včlenit je do říše, byli tu dosud! Mohli sice želet zaniklého mocnářství, já ho želím také, ale nesměli zradit české království. A nesměli chtít z jiných lidí udělat podlidi a indukovat tím v nich sžíravou nenávist. Nenávist jednou vzniklá je energie, která se v duchu Starého zákona i přirozeného běhu věcí z boží vůle musí vybít zlým konáním lidí. Z náboženství jen pravé a původní křesťanství dává návod, jak nenechat vzniknout a jak neutralizovat energii nenávisti již vzniklou. Proto budoucí civilizace a Evropa bude řízena duchem původního křesťanství, nebo vše skončí všeobecnou nacionalistickou řeží pomatenců "všech značek".

Druhým hříchem Karla Schwarzenberga proti Duchu ve volební kampani byla propagace školného na vysokých školách. Tento "plán na financování školství" je skrytě vůči Čechům genocidní. Česká vědomostní elita se již dvě století indukuje z chudých nadaných studentů. Od buditelů přes Masaryka po Zemana. Je neustále decimována přetahováním za penězi do ciziny. Proto je v životním zájmu českého národa, aby každý nadaný student mohl studovat!!! Studium za cenu, že se dotyčný zatíží finančně u bank (úžerníků), vede nutně k tomu, že až dokončí studium, místo založení rodiny splácí úvěr. Navrhovatelé školného skrytým podlamováním nejlepší populace se stávají vlastně protinárodními zločinci.

Třetím hříchem Karla Schwarzenberga proti Duchu je odmítání nesení odpovědnosti za spoluúčast na vládě a obsazování ministerských křesel lidmi typu ministryně obrany Parkanové a Peak, S-kartou Drábkem, křečovitým udržováním se u moci pomocí poslanecké "elity" typu Kočí, Škárky a přeběhlíků obecně. Tito "politici" již jsou schopnostmi a charakterem horší, než byli Jakeš a Biľak! To je zlé! S "duchem knížete" už s tím měl KS dávno praštit a ne strašit národ komunisty! Takové strašení by zabralo jen v situaci, kdyby v zemi a na hranicích stáli sovětské divize. Tedy opět nebrání okolnosti dějů, jak o tom mluví antické přísloví, podle kterého nelze dvakrát vkročit do stejné vody.

Ač si v podstatě Karla Schwarzenberga vážím, volil jsem "Miloše". Zřejmě na rozdíl od katolické hierarchie jsem si položil otázku: Koho by volil Ježíš Kristus? Agnostika Zemana nebo knížete katolíka? Dospěl jsem k závěru, že "tak šedesát na čtyřicet Miloše". Volili tak i Češi jako celek a já jsem opět mohl být hrdý na to, že jsem Čech! Neboť hlavní masa a duchovní jádro se nenechalo zblbnout vymýváním mozku médii nebo amerikanizovanými, po grantech prahnoucími "umělci". Z nich, novinářů a mládeže trhovcově sexuálního typu, ala Issová-Mádl, mi bylo stydno nejvíc!

MVDr. Josef Staněk, 27.1.2013
''

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23.03.2013 - 01:04 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
Jiří Motyčka píše:
Rubáš z Hrádku píše:
... A Miloš má do husity možná dál než Karel... :D
Ten smajlík je na místě.
Názory Schwarzenbergů na husitství jsou notoricky známé - je toho tady plný fórum -, zatímco u Zemana si nevzpomínám, že by se k husitství někdy tak obsáhle jako jeho protikandidát vyjadřoval ...

Chceš říci, že MZ je husita v čele husitů protievropských, kteří si to chtějí dělat po svém a lépe a nemají na to, jak píše pan MVDr. hned v úvodu ?

Mimochodem, lepší tým poradců měl v závěru MZ, který úspěšně a zčásti nepravdivě útočil v debatách. Pozdější omluvy už tolik lidí nezachytí a navíc " na každém šprochu..." .

Nezlobte se ale víc už se k tomu nevyjádřím, ať bude reakce jakákoliv. TEČKA.
:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23.03.2013 - 12:26 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Rubáš z Hrádku píše:
... Chceš říci, že MZ je husita v čele husitů protievropských, kteří si to chtějí dělat po svém a lépe a nemají na to, jak píše pan MVDr. hned v úvodu ? ...
Tak to jsem rozhodně říci nechtěl!
Řek' jsem jen, že Schwarzenberg žvaní o husitech dost často, zatímco MZ jsem o nich mluvit neslyšel (ale možná jsem cosik přeslechl, to nevylučuju). Nic víc ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staněk - pokračování
PříspěvekNapsal: 23.03.2013 - 12:50 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Citace:
... Proto jsem vlastně "husita", neboť bych chtěl na prezidentské vlajce původní: Pravda boží vítězí! Tj. ne ledajaká, ale objektivní pravda. ...
Obávám se, že místo "boží" má býti "Páně", když už. K tomu viz také tady.
Pokud bychom se měli opřít o Husa, tak pravda Páně resp. zákon Boží pro něj představovaly pravdu absolutní, nikoli "pouze" objektivní.

Citace:
... Vraťme se nyní zpět k výroku o sudetských Němcích. To úskočné od KS na něm bylo to, že poválečné události vsazuje do současného stavu věcí! A hlavní vina na zvěrstvech války, sice ne slovně, ale v kontextu, tak jaksi přechází na Čechy. Skoro v duchu sudetoněmeckého dějepisce Tomáše Krystlíka. Ten "nachází" Čechy již po staletí jako původce všech potíží střední Evropy
...
Česká sebranka a darebáci se po skončení války vydala loupit a vraždit. Někteří z nich se neprávem zařazují do odbojářů. Vinou českého národa je jen to, že jeho jádro řádění vlastní duchovní chátry nezarazilo! ...
Souhlasím. :!:
Tentokrát v zásadě souhlasím i se zbytkem, který napsal Dr. Staněk -, až na drobné, nepodstatné výjimky.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 1. 4.
PříspěvekNapsal: 01.04.2013 - 11:26 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dnes, ve 4 hod. středoevropského letního času se snažily všechny tři severokorejské bombardéry zaútočit na západní pobřeží USA. Nedoletěly však ani nad Japonsko, neb jim dříve došlo palivo.
zdroj: http://www.reuters.com

http://ateo.cz/f/images/k/KimMiniMe.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vítězství ...
PříspěvekNapsal: 28.05.2013 - 15:34 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Martin Picek píše:
... Takhle jsme o minulém víkendu opevnili výpadní branku v českobrodských hradbách. Nepřátelé si však nakonec beranidlo nepřivezli, což je škoda, protože jsme to dimenzovali na skutečné dobývání (např. kuláče v tarasu před branou měly průměr cca 25 cm). ... pár kolíků sice vylomili, ale zaplatili za to mnoha padlými a nakonec jsme nad nimi slavně zvítězili ...

:thumbup: :clap:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staněk vidí Zemana jako husitu
PříspěvekNapsal: 03.08.2013 - 11:35 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
... článek od pana Josefa Staňka - V Česku už zase "pod jednou či pod obojí"
http://hledani.gnosis9.net/view.php?cis ... 2013010010
Už jsem se k tomu nechtěl vracet, ale nedá mi to. Proč?
Když si přečtete velice pozorně tento článek z 20. 1. 2013, nepřipadá vám místy docela prorocký? ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: upřesnění
PříspěvekNapsal: 29.08.2013 - 15:47 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Bratrík ze Slovenska píše:
"Автор пятиактной пьесы «Ян Гус»"
Hovorí sa tomu dobrodružstvo prekladu. :wtf:
Ono to totiž nie je pieseň o piatich slohách ale divadelná hra v piatich dejstvách. :wave: ...
Děkujeme Bratríkovi za relevantní upřesnění.
Nikdo jiný si toho nevšiml ... :oops:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vařte jako Jan Žižka
PříspěvekNapsal: 10.09.2013 - 10:29 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Líbí se mi pozvání od Kluků v akci do Tábora na Táborská setkání v r. 2010:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1008 ... 221900026/

Neuvěřitelná atmosféra nočního historického průvodu je až na konci, předtím se bude vařit (druhý recept) na hrázi rybníka Starý, kde Zikmund liška ryšavá topil husity. :evil:
Dozvíme se také jaký švýcarský recept přivezla do Tábora pohřební družina Heřmana z Horažďovic vracející se z Kostnice. :shock:
Nejlepší recept je asi ten na štiku Jana Žižky, štika byla totiž jeho oblíbená ryba, peče se i v pekáči po husitech, který pamatuje i Jana Žižku. Taktéž je známo přesné datum vzniku receptu - 25. 3. 1420 v pondělí, husité totiž slovili rybník u Sudoměře, aby poté do bahna mohli nalákat královské vojsko. :wink:

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22.10.2013 - 19:00 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
http://www.youtube.com/watch?v=0eDMexWz5fA
Video nejen o ztrátě ideálů záměrně manipulované mladé generace, z které mimo jiné ''chtějí vytlouct to nejlepší co tady bylo - odbojné husitství.''

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: o chudobě v Česku
PříspěvekNapsal: 13.11.2013 - 21:59 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Nedávno jsem opět slyšel veskrze přezíravou a hrubě zobecňující hlášku o tom, že se tady v ČR máme "jak prasata v žitě" a že na Filipínách a jinde jsou na tom o hodně hůře. Ano, vše je relativní a všechno je jinak: http://www.novinky.cz/domaci/319126-na- ... -lidi.html ... :(
Dobrá je taky hláška některých o tom, že tady žádného chudého ještě nepotkali, nebo že žádného takového neznají. :roll: :evil:
K tomu viz také sem ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kometa ISON pokračuje
PříspěvekNapsal: 11.12.2013 - 21:45 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Pořád se můžeme těšit na kometu ISON:
http://svetlykruh.webnode.cz/news/pro-t ... map=%5B%5D

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povídání o čemkoli
PříspěvekNapsal: 20.12.2013 - 16:40 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 11.12.2009 - 09:02
Příspěvky: 136
K Vianociam patria aj darčeky. Jeden som už našiel na uložto.

Lužinova obrana 1/12 (2002)

Vladimir Nabokov. Režie Hana Kofránková.
Účinkuje Petr Kostka.
Natočeno 2002. Premiéra 22. 10. - 2. 11. 2002 (18:30 h.)

http://ulozto.cz/xpPxN9U8/nabokov-v-luzinova-obrana-zip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: troll
PříspěvekNapsal: 03.02.2014 - 19:49 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Víte, co je trolling? Wikina o tom praví tohle.

Lze něco podobného najít i na tomto diskusním fóru? Ano! Trollem je např. autor otvíracího příspěvku v tomto tématu ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 103 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz