Právě je 19.04.2024 - 05:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: je to težký ... :-((
PříspěvekNapsal: 17.11.2011 - 21:11 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
K tomu letošnímu setkání v Hradci zatím nejsou žádné zprávy ...
Tak já se letos bohužel nemohl zúčastnit (viz tady) a když neporeferuje ani přímý účastník a autor níže uvedeného pozvání, je to pak opravdu těžký :cry: ...
trener píše:
Opět zvu všechny východočechy (a samozřejmě i ty vzdálenější Čechy, koneckonců i ostatní národy a národnosti :lol: ) na tradiční, již osmé setkání u pomníku Jana Žižky z Trocnova a z Kalicha v jeho sadech v Hradci Králové. Těšíme se na vás v úterý 11. října v 18:00. Věnce a svíčky s sebou.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 70.
PříspěvekNapsal: 08.12.2011 - 02:47 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
V těchto dnech si připomínáme 70. výročí japonského útoku na Pearl Harbor ...

USA následně vstoupily do války nejen v Tichomoří a konflikt se změnil doslova v celosvětový.
Japonsko probudilo medvěda, který se fakt naštval. Japonci v Pearl Harboru vyhráli bitvu, aby za necelé 4 roky prohráli válku takovým způsobem, že jenom vzpomínky na dva srpnové dny roku 1945 jsou hrůzostrašné ... a to nejen pro Japonce.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Naši milí spojenci
PříspěvekNapsal: 08.12.2011 - 08:26 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
A co bombardování Prahy USA na konci války? Byla náhradním cílem místo Drážďan.
http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1let_na_Prahu
http://www.blovice.info/view.php?cisloclanku=2010030016

Nejznámější stavbou zničenou náletem byl klášter Emausy vystavěný Karlem IV. :cry:

''Emausy byly husity vcelku ušetřeny, neboť v nich viděli tvrz slovanských mnichů, uvedených do Prahy císařem Karlem IV. Emausy byl totiž jediný pražský klášter, který se ihned přidal se svými mnichy ke kalichu. :!:

V tomto klášteře měl svoji komůrku také Mistr Engliš - Petr Payne.
Pouze, když byl oblíbený kazatel Jan Želivský sťat, rozzuřený dav se vrhl také do Emaus, aby se vypořádal se vším, co pokládal za modloslužebnictví.
''

(zkráceně ze str. 186 a 182 románu Česká pře)

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Václav Turinský
PříspěvekNapsal: 09.12.2011 - 08:44 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 26.11.2011 - 21:40
Příspěvky: 3
Dobré ráno, tyto stránky mám v kategorii oblíbených uložené mezi prvními. Bohužel budu jen pasivní návštěvník a hltat vaše příspěvky které jsou velmi zajímavé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: OBECNÁ(!) poznámka - celá OT
PříspěvekNapsal: 28.12.2011 - 10:33 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Přátelé, mně vůbec nevadí, že v tématu o vozové hradbě se probírá předválečné opěvnění v pohraničí Československé republiky. Při dobré vůli můžeme zjistit, že třeba tato dvě témata spolu i souvisí.

Daleko více mně však vadí úvahy patřící do oblasti tzv. kontrafaktuální historie ve stylu "co by, kdyby ...". Obávám se, že to nevědí ani profesionální historici, kteří se zcela vážně kontrafaktuální historií zaobírají, protože už na ně nezbyla jiná práce při těch počtech absolventů bakalářských a magisterských studií, které ročně "chrlí" katedry historie filosofických fakult.
Proto tyto úvahy nikam nevedou, nelze z nich celkem nic vyvozovat a jsou mnohdy jen takovým hraním si se zbožnými přáními autora těchto úvah. Typickou "úvahou" kontrafaktuální historie z předválečné doby - abych stylově zůstal u daného období - je ta o tom, co bylo, kdyby Beneš nepřijal Mnichovský diktát a my se bránili. Nikdo neví, jak by to dopadlo! To je základní teze.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 20. 12. 2012
PříspěvekNapsal: 18.01.2012 - 17:20 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Čeští vědci se rázně vyslovili ke konci světa v letošním roce ... :P

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Konec kalendáře
PříspěvekNapsal: 18.01.2012 - 18:05 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Baví se dva Mayové:
''A sakra, ten šutrák je ňákej malej, ten kalendář se mi tam vejde jen do 21. 12. 2012.''
''Hm, to jednou někoho pěkně vyděsí!''

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ???
PříspěvekNapsal: 29.01.2012 - 17:53 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 22.01.2012 - 19:46
Příspěvky: 4
to jsi mi teda poradil :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.01.2012 - 18:25 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Sorry, ale kdybych to uměl, tak ti poradím líp, to mi věř ... :oops:
Na tý Wikině snad nějaký biskup chybí, či je navíc? ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Facebook
PříspěvekNapsal: 05.02.2012 - 16:54 
Offline
mystifikátor/ka

Registrován: 03.09.2008 - 10:35
Příspěvky: 61
Bydliště: Kuusamo- Finland
Jaky mystifikator/ka? uz sem leta nechodim,ale naposled me oznaceni byli inkvisitor! Co to ma znamenat? ja pisi jen o cirkevni historii!!

Ja, i kdyz sem jiz leta nepisi, a ani nikde jinde na ceskych forech, pisi nyni jen ve Francii a Katalansku, take ted vice cestuji i kdyz stale ziji ve Finsku, na facebooku jsem pod jmenem Inger Keränen,ale 99% mych pratel je z Francie, i tam diskutuji o cirkevni historii pod : La Sainte Inquisition. Chci Vas pozvat k diskusi i pratelstvi. Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Budeme si psát
PříspěvekNapsal: 06.02.2012 - 09:43 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Ahoj Bernarde, náš hejtman Jiřík jistě zná přísloví z Bible: ''Mírná odpověď odvrací hněv,'' a ví, že Bůh nám dal svobodnou vůli. Já proti Tobě osobně nic nemám, naopak mi vždycky zajímali ti, kteří se nějak odlišovali. Už máš toho druhého kocourka? Když jsi déle pryč, samotná kočka je doma vystresovaná. Také jsem četla, že díky husitství bylo pak v Čechách oproti okolním zemím minimálně inkvizičních procesů, nemohl bys nám o tom něco napsat? Také si můžeme psát třeba o katharech, moc toho o nich nevím. Díky!

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06.02.2012 - 18:54 
Offline
mystifikátor/ka

Registrován: 03.09.2008 - 10:35
Příspěvky: 61
Bydliště: Kuusamo- Finland
Mockrat Vam dekuji za odpoved,k te historii napisi na mail,poslete mi mail, ja odepisi k historii. Sem jiz nemam chut nic psat,podle toho jak pan Motycka se ke mne chova. Piste mi na facebook, ci na mail, pikkuirwin1@luukku.com a mohu poslat i nejake materialy i ke katarstvi i k inkvisicnim procesum! Mnohokrat Vam dekuji. Kocoury mam 2 rasy ragdoll a oba byli se mnou i na cestach. ja mam ted mnoho prace a na tento server nechodim,ale napiste mi mail.
Semjiz nemam opravdu chut nic psat, asi vite proc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07.02.2012 - 12:45 
Offline
mystifikátor/ka

Registrován: 03.09.2008 - 10:35
Příspěvky: 61
Bydliště: Kuusamo- Finland
Pane Motycka a Vy druzi. To opravdu na mne se tak zlobite a nedokazete mi odpustit i kdyz nas spor trva asi 2 roky? Divam ze vse co jstemzde psal o histori zmizelo, a ja nejsem prvni pripad , je vice lidi ktere takto ignorujete. Vidim ze z fora zmizel i katolik Jan,ale i dalsi pisatele. To jste oprvdu tak "pln krestanske lasky" ze jak ma nekdo jiny nazor nez Vy, tak s nim ani nediskutujete,ale sproste igorujete? To minikdo z vas nemuze dat ani odpoved proc se mnou takto jednate? Ja na tomto foru nebyl asi 2 roky, nemuze mi ted nekdo vysvetlit proc na me prispevky nereagujete vse co jsem psal o historii nahle zmizelo? Napriklad prispevek o tribunalu s Husem, ale i o katarskem hnuti..vse je pryc a nikdomi ani neda odpoved. Nzda se Vam to naivni takto jednat s lidmi? Pokud nedokazete argumentovat tak jen "hrat mrtveho brouka"? CEKAM NA ODPOVED! Jedina pani Dagmar je slusna,a odpovedela,ae co Vy ostatni? Pan Motycka mne nenavidi a ve sve nenavisti je zaslepeny,ale co vy druzi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: řekla sis o to ...
PříspěvekNapsal: 07.02.2012 - 13:26 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
... "milá zlatá", tvých provinění je tolik, že by vydaly na celou brožuru. :!: Bohužel některé nejdou publikovat, neb se dotýkají zcela privátních záležitostí, a protože byly probírány v naší korespondenci prostřednictvím SZ ...

Z těch "veřejných" si dovolím uvést pouze jedno tvoje tak typické jednání ve LŽI, které bude úplně stačit a jistě poslouží k tomu, aby si ostatní znovu oživili tvůj dávno pošramocený profil - viz příspěvek z 22. 12. 2009: viewtopic.php?p=10587#p10587 ...

Žádné tvoje příspěvky týkající se historie nebyly zrušeny, některé byly pouze přemístěny, či uvedena pouze jejich celá citace. Tys tady, jak sama tvrdíš, dlouho nebyla, takže se už ani nedokážeš v té záplavě témat a příspěvků orientovat. Jistě se na mne nebudeš zlobit, ale já nemám čas na to, abych ti tvé nezrušené příspěvky dohledával.

Ještě bych rád pro ostatní uvedl, že na fóru Středověku byl této dámě s nickem Bernad Gui udělen před dávným časem BAN(!) za daleko menší prohřešky, než kterých se dopustila proti tomuto fóru, proti těmto ZÁSADÁM a v neposlední řadě i mojí osobě. :!:

Křesťanskými zásadami zrovna ty se neoháněj, je to farizejské(!), a věz, že já jsem ti dávno odpustil. Ale zapomenout nemohu, to prostě nejde! Také nevzpomínej ty, kteří z tohoto fóra odešli, o jejich motivaci totiž ty nevíš zhola nic! ... :evil:

Bernard Gui píše:
Pane Motycka ... CEKAM NA ODPOVED! ...
Aby sis nemyslela ...
... tento příspěvek jsem nenapsal kvůli tobě, ale kvůli těm přispěvatelům, kterých si vážím a na nichž mi záleží ...

P.S. Omlouvat se mi nemusíš, neboť tvých omluv jsem zažil tolik, že by z nich byl spis ještě větší, než z tvých fatálních provinění. Tím chci naznačit, jakou tvoje omluvy a sliby mají asi tak váhu ... :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 09.02.2012 - 17:48, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07.02.2012 - 15:18 
Offline
mystifikátor/ka

Registrován: 03.09.2008 - 10:35
Příspěvky: 61
Bydliště: Kuusamo- Finland
Nemusite psat "dama", necitimse byt zenou, jsem androgyn, transgender,ale to nevadi. Nerika Vam nic "neni muze ani zeny", je jen Duse! Musite mi stale vycitat 3 roky stare veci? Nemuzeme jiz zapomenout a jit dal? Proc stale zabyvat se starymi vecmi? Ja v CR nepisi jiz nikam,ale napriklad na http://politigue.forum-actif.net/ pisi ,ale i na jine stranky tez o historii ve Francii i Spanelsku.Historie mi zajima stale,ale vice Francie, Italie, Spanelsko, nez Ceske zeme.
Ne,s ucenim Husa nesouhlasim,ani s husitstvim,ale to nemusi byt duvod k tak hluboke nenavisti ke mne. Nejsem farisej, ale Vy zde pisete o krestanske lasce,ale jiz i z tohotoprispevku je citit jak mne hluboce nenavidite, kdyz opet tahate na verejnost starou spinu! Nepisete co dobreho jsem napsal zde ci na e-stredovek,o mych znalostech historie,ale jen maly dodatek kdyz jsem Vas nazval "heretiky",a to je jiz skoro 3 roky! Uceni Husa nebylo spravne, prave co se tyka "predurceni", Hus sam byl nespravedlivy,a jeho nazor na zeny, postaveni zen v cirkvi byl diskriminacni a tvrde sovinisticky! Hus byl doslova mysogyn,podle toho co od neho ctu. Nelzu vam, a i nadale velmi si vazim historickych postav jako byl Bernard Gui, Nicolau Eymeric, Geoffrey d´Ablis,a jini otcove. Historii inkvisice pisi stale. Doporucuji podivat se na http://www.christ-roi.net/index.php/Inquisition
a nebo http://www.la-question.net/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 106 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz