Právě je 19.04.2024 - 16:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Důvodem situace na fóru je...
zaneprázdněnost přispěvatelů 29%  29%  [ 5 ]
úpadek úrovně 0%  0%  [ 0 ]
příliš vysoká úroveň 35%  35%  [ 6 ]
vzájemné znesváření 6%  6%  [ 1 ]
nevím 6%  6%  [ 1 ]
jeho specifikum a monotématické zaměření 24%  24%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 17
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: "Úpadek" fóra(?) ...
PříspěvekNapsal: 28.05.2007 - 16:46 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Nějakou dobu teď toto fórum (podobně jako se s tím čas od času potýká každé veřejné forum) prochází určitým úpadkem aktivity přispěvatelů... :? Dokonce se občas začínají marginálně objevovat i u jednotlivých příspěvků narářky a povzdechy, což mě vedlo k založení tohoto (poněkud odvážného? :D ) tématu.
Co je důvodem toho, že zde fórum "usíná"?
Snad se zapojí do debaty i ti, kteří z různých důvodů zatrpkli... :wink:

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.05.2007 - 17:21 
Offline
práče
práče

Registrován: 10.04.2007 - 15:20
Příspěvky: 24
Bydliště: Slovakia- BA
Ja na toto fórum pravidelne chodím, no prispievam naozaj minimálne.
Dôvod? Moc toho o husitoch neviem, čo by ste vy nevedeli, čítam tu len odborné príspevky o kališníkoch. Skúsil by som viac zvoľniť témy, ale stále ostať v tích ,,vyššej úrovne,, pretože tie môžu byť pre ostatných zaujímavým čítaním, keď už nie prispievaním.

_________________
,,Za Boha život, za národ slobodu!" - A.Hlinka
Kto umiera za slobodu, žije večne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zamyšlení
PříspěvekNapsal: 28.05.2007 - 22:19 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Nejsem si jistý, ale nesetkal jsem se s diskusním fórem na naší internetové scéně, kde by se takto veřejně „analyzoval“ jeho neutěšený stav. Ale budiž.

Nejprve nekolik slov úvodem...
Husitství je vysoce kontroverzní téma, jemuž medvědí službou posloužil minulý režim. To je základní teze. Po listopadu '89 se tady začala jaksi "pravicově" a módně preferovat Pekařova "katolická" koncepce pohledu na českou otázku (rozuměj hlavně husitství) proti řekněme "protestantské" koncepci pojetí českých dějin, husitství a České otázky reprezentované Palackým a posléze i Masarykem. To je druhá teze. V oblasti beletrie také minulý režim neskutečným způsobem zprofanoval a zdiskreditoval monumentální dílo klasika českého historického románu A. Jiráska. A to je třetí teze. Podtrženo a sečteno, bilance "nic moc". Nenapadá mě jiné historické období našich dějin, které by tento národ tak ostře rozdělovalo na 2 takřka nesmiřitelné tábory a na němž by se takovou měrou podepsal minulý režim. Navíc je husitství a česká reformace obdobím, které lze opravdu do hloubky pochopit pouze studiem doplněným o ještě jednu disciplínu a tou je religionistika. Pouze sekulární pohled na tuto "historickou anomálii", kterou husitství nepochybně je, totiž nemůže dostačovat.

No a nyní k fóru. Ta tam je jeho doba malin nezralých, kdy se tady vedly vlastenecké řeči a nezávazné povídačky v postatě ve smířlivém duchu nebo v duchu registrovaného přispěvatele "gp500". Omlouvám se těmto přispěvatelům, ale z pohledu "historika" a historie husitství se mnohdy mlátila prázdná sláma. Ale i to k fórům tohoto typu patří. Nic proti tomu. Ta doba je však v nenávratnu a z těchto přispěvatelů zůstal pouze Dorful. Co je možná daleko horší je to, že ze 2 otců zakladatelů zůstal "jen" Michal. Postupně sem začali přispívat také lidé z LH a jeden po druhém z různých důvodů zase postupně odpadali. K této éře se již nechci vracet. Diskuse o husitství je díky svému tématickému zaměření a vzhledem k důvodům uvedeným v úvodu mnohdy velice vypjatá, vyžaduje však o to víc vzájemný respekt ale i přiznání vlastní chyby či dokonce omylu. Kdo tohoto není schopen, může mít s tímto fórem problém a pak raději volí to "nejjednušší" řešení, kterým je opuštění fóra. Máme však také mezinárodní obsazení a to je jistě dobrá zpráva.

Shrnutí. Toto fórum si v poslední době velice těžko hledá své přispěvatele, přestože návštěvnost našeho serveru není úplně malá. Čím to je, nevím, pouze jsem se to snažil tímto obsáhlejším příspěvkem naznačit. Základním "handicapem" tohoto fóra je tedy "pouze" nízká účast nově zaregistrovaných v diskusi na fóru a ukončení účasti "skalních" a dalších v něm.
Ještě bych se asi měl krátce zmínit o roli mé maličkosti tady na tomto fóru. Možná na to dokonce někteří čekají. Musím je však zklamat. Kdybych ji (tuto roli) chtěl posuzovat já sám, byla by to sice kritika do vlastních řad, ale přesto veskrze subjektivní. Toto nechť případně posoudí jiní.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 08.05.2009 - 11:46, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: reakce
PříspěvekNapsal: 29.05.2007 - 17:18 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Kristian píše:
Ja na toto fórum pravidelne chodím, no prispievam naozaj minimálne...
To první je dobrá zpráva! :D A to druhý... neboj se napsat vlastní postřeh, klidně zpochybni co se Ti úplně nezdá a nebo se naopak ptej co Tě zajímá. Jsi členem fóra, vstup do diskuse kdykoliv to budeš cítit za vhodné - tady se z odbornosti nezkouší... takže si forum přizpůsob i pro sebe. :)
Pokud tu je "vysoká odbornost" témat, jistě to bude dílem proto, že se autoři domnívají, že je jejich příspěvkům rozuměno i s vedlejšími souvislostmi...
Na druhou stranu, taky bych měl obavy vkládat věci regionálněji zaměřené, protože bych mohl diskutovat jen sám se sebou...? :?
Jiří Motyčka píše:
nesetkal jsem se s diskusním fórem na naší internetové scéně, kde by se takto veřejně „analyzoval“ jeho neutěšený stav
Proto jsem jej nazval "poněkud odvážným tématem" a navíc se tu a tam narážky objevují všude možně, což je signálem, že něco není v pořádku... :(
Mohli by jsme se o tom bavit za "zavřenými dveřmi", ale mě by zajímal třeba i pohled těch členů fora, kteří přispívají míň... za reakci děkuju Kristianovi!

Škoda jen, jak se o tom už bavilo, že na tomto foru nejde zviditelňovat celkový počet přihlášených členů na foru on-line...

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: reakce
PříspěvekNapsal: 29.05.2007 - 22:47 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
...neboj se napsat vlastní postřeh, klidně zpochybni co se Ti úplně nezdá a nebo se naopak ptej co Tě zajímá. Jsi členem fóra, vstup do diskuse kdykoliv to budeš cítit za vhodné - tady se z odbornosti nezkouší... takže si forum přizpůsob i pro sebe...
Ano. Tady mi bratr Kolssteyn připomenul to, co jsem chtěl také zmínit.
Jednou ze základních funkcí tohoto fóra je mj. získat informace z historie zaměřené na husitskou éru. Proto bych chtěl apelovat i na potenciální přispěvatele, aby se nebáli vkládat dotazy bez ohledu na jejich odbornost i jejich případnou provokativnost. Nepamatuji se, že by na některý dotaz někomu nebylo odpovězeno, pochopitelně s výjimkou těch, na něž zatím nikdo odpověď nenašel. Také bych chtěl upozornit na to, že je tady spousta "okrajových" témat, v nich si může každý zájemce o husitství najít svoji parketu, v nich se realizovat a směle se pustit do diskuze...

Kolssteyn píše:
...Mohli by jsme se o tom bavit za "zavřenými dveřmi", ale mě by zajímal třeba i pohled těch členů fora, kteří přispívají míň...
...ale i těch, kteří fórum opustili, byť již před drahným časem.
Já bych pouze dodal, že tato otevřenost je míněna naprosto upřímně a bez jakéhokoli náznaku nějakého postranního zištného kalkulu a bez ohledu na to, že tato otevřenost může být vodou na mlýn odpůrcům tohoto fóra...

Kolssteyn píše:
...Škoda jen, jak se o tom už bavilo, že na tomto foru nejde zviditelňovat celkový počet přihlášených členů na foru on-line...
Tohle a snad i jiná vylepšení budou součástí nové verze(?)... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30.05.2007 - 09:13 
Offline
práče
práče

Registrován: 12.08.2005 - 14:29
Příspěvky: 47
Bydliště: M.Cibulkové 31
Myslím, že jste tu nezmínili ještě jeden důvod a to, že se zkrátka vyčerpalo téma. Alespoň ty základní otázky. Jakkoli je husitství fenoménem našich dějin, není ta doba zase tak dlouhá. Pro většinu lidí platí: husitství=Žižka , Lipany=konec éry husitství
Těžko si tedy lze představit, že by tu vzplála taková debata o Jiřím z Poděbrad, jako o Janu Žižkovi.

_________________
Kdo za pravdu zemře, bude žít život věčný!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Další důvod
PříspěvekNapsal: 30.05.2007 - 09:36 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Radek Labuťa píše:
Myslím, že jste tu nezmínili ještě jeden důvod a to, že se zkrátka vyčerpalo téma...
Ano, Radku i na tom zcela nepochybně může něco být.
Ale zase na druhou stranu je tady více jak 3000 příspěvků, které se týkají i podobných témat a dokonce témat, které s husitstvím souvisí nepřímo, pokud vůbec. A ta jistě vyčerpána nebyla.

Radek Labuťa píše:
...Pro většinu lidí platí: husitství=Žižka , Lipany=konec éry husitství
Těžko si tedy lze představit, že by tu vzplála taková debata o Jiřím z Poděbrad, jako o Janu Žižkovi.
Souhlasím. Bohužel tomu tak je.
Nejde ale jen o Jiřího z Poděbrad. O něm sem tam někdo nějakou povědomost má. Byl to přece skvělý český král. Ale daleko horší je to s Prokopem Holým a dalšími protagonisty revoluce, jak dokládá diskuze v nedávno založenách kapitolách tohoto fóra...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Další důvod
PříspěvekNapsal: 30.05.2007 - 11:52 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
Radek Labuťa píše:
...Pro většinu lidí platí: husitství=Žižka , Lipany=konec éry husitství. Těžko si tedy lze představit, že by tu vzplála taková debata o Jiřím z Poděbrad, jako o Janu Žižkovi.
Nejde ale jen o Jiřího z Poděbrad. O něm sem tam někdo nějakou povědomost má...Ale daleko horší je to s Prokopem Holým a dalšími protagonisty revoluce, jak dokládá diskuze v nedávno založenách kapitolách tohoto fóra...
To je pravda, konkrétnější témata jsou náročnější na znalost. Vyčerpat se mohou spíše ta obecná, pokud někdo nenalezne pramen, který by se stal v otázce diskutabilním...
Jinak je mnohých témat, o nichž toho příliš nevíme, ač by se jistě při důkladnějším studiu cosi vyhledat dalo. A zvláště ta témata mají mezery. :wink:

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Odbornost
PříspěvekNapsal: 01.06.2007 - 11:08 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Ještě malinko k odborné resp. "odborné" úrovni tohoto fóra.

Několikrát jsem o našem serveru hovořil s profesionálními historiky, medievalisty zabývajícími se pozdním středověkem - s akcentem na husitství. Když jsem je vyzýval ke spolupráci na jakékoli úrovni, vždy se jakoby obloukem vyhýbali jakékoli formě své "participace" na fóru. Mnohdy mi připadalo, jakoby si nechtěli touto "účastí", jak se říká, zadat. Ale to může být pouze můj subjektivní dojem. Když jsem si o tom naposledy psal s prof. Šmahelem, on to zdůvodnil tím, že respektuje svobodnou výměnu názorů na fórech a tím to skončilo. :)
BTW. Na některé moje otázky, které řešíme tady na fóru, však ochotně odpovídá. Pochopitelně ho nechci a ani nemůžu obtěžovat s každou "maličkostí"... :wink:

Nejužší spolupráce je s Husitským muzeem v Táboře, jehož web na Home Page má odkaz na náš server a má pro ně velice praktický význam v tom smyslu, že pokud se na ně někdo obrátí s nějakým dotazem mimo profesionálně-odborný okruh, který se týká husitství, odkáží tazatele na nás.

Závěrem bych ještě rád poznamenal, že relativně slušnou návštěvnost v poslední době mají tyto stránky, a proto se spolu s adminem Michalem snažíme o co největší provázanost (přes odkazy) mezi hlavními stránkami a diskusním fórem oběma směry.
A ještě jedna věc. Je velice nízká účast při hlasování v tématech doplněných anketou. V mnoha případech se počty hlasů nechají spočítat na prstech jedné(!) ruky. I to je signifikantní a o něčem vypovídá...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odbornost
PříspěvekNapsal: 01.06.2007 - 13:31 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Je pravda, že stránky mají své jméno za které se nemusí stydět a již od pohledu působí velice "fundovaně". Ta větší provázanost (o které tu již kdysi byla řeč) je také podstatná, protože jde vlastně o "dva servery", fungující nezávisle na sobě...! :idea: To je potřeba mít na paměti.

Bohužel hlasování (i mimo toto forum) je také trochu takovým identifikátorem "obliby". U frekventovaných témat je účast aktivních členů poměrně vysoká a u okrajových témat zas zobecňuje nezájem a - účast hlasujících je často třeba jen třetinová - (ač by měla být, alespoň v hlasování, jakýmsi nepsaným pravidlem členů).

A co se týče zapojení odborníků... ani se jim nedivím. Hodně to odvádí od další práce a to kontraproduktivní. Často by to mohlo být i pod jejich úroveň vědomostí a to by pak pro ně mohlo být ztrátou času. :?
Forum je vlastně taková forma komunity - profesionální historik by si pak musel připadat jako vedoucí skautského oddílu.
A to pak nezáleží, jak vysoce odborné forum je na úrovni témat, pokud diskutujícími nejsou jen profesionální historici....ale to trochu odbočujem od aktivity klasických zájemců o historii. 8)

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02.06.2007 - 07:16 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
Důležitým momentem je i technický stav fóra. V dané chvíli (a já doufám, že dnes nebo zítra to s kolegou již definitivě rozsekneme) je spamový atack na toto fórum. Obrana není 100%. Věřím, že jakmile odbouráme možnost automatické registrace spamů, vrátíme se k aktivaci účtu samotným uživatelem - tedy již bez ověření adminem. Takhle musí bohužel potenciální přispěvatel, který chce momentálně na příspěvek reagovat, čekat až bude jeho účet aktivován a to trvá zpravidla týden. Což není dobře...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03.06.2007 - 12:53 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Radek Labuťa píše:
Myslím, že jste tu nezmínili ještě jeden důvod a to, že se zkrátka vyčerpalo téma. Alespoň ty základní otázky. Jakkoli je husitství fenoménem našich dějin, není ta doba zase tak dlouhá. Pro většinu lidí platí: husitství=Žižka , Lipany=konec éry husitství
Těžko si tedy lze představit, že by tu vzplála taková debata o Jiřím z Poděbrad, jako o Janu Žižkovi.


S tímhle názorem se plně ztotožňuji. Husitství je éra uzavřená a z vlastní zkušenostií jinde vím, že se uzavřené téma časem vyčerpá. Nových zdrojů a názorů na dané téma postupně ubývá. Odborníci na husitství už se nic nového nedozví, neodborníci (jako např. já, jak někdo výše správně poznamenal) nemají s čím novým přijít. Navíc lenost vládne internetem a pokud někdo nový přijde, nechce se mu ani pročítat obsáhlejší témata a do zaběhlé komunity se těžko zařadí, jelikož nemá přehled o čem všem se tu diskutovalo. Technické nedostatky fóra pak jsou dosti závažnou překážkou. Jelikož mám jistý userban v podpisu, už mě kontaktovalo několik osob se zájmem o husitství a na mé doporučení tohoto fóra odpověděli: Znám, ale nešlo se zaregistrovat apod.

Doporučuji tedy zlepšit technickou vybavenost fóra (poslední verze phpBB, neořezaný vzhled, jmenování moderátora/ů...); založení nové kategorie, kam bych dal novinky na fóru, vzkazy admina, ale i popis dalších kategorií a fór, příp. kde co hledat a kde se ptát; založení obecných a vedlejších témat i pro neodborné uživatele (ovšem záleží na tvůrci fóra, jaké uživatele tu chce mít); větší propagace (ikonky, bannery, odkazy...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: konec námětů
PříspěvekNapsal: 03.06.2007 - 14:11 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Dorful píše:
Radek Labuťa píše:
...se zkrátka vyčerpalo téma.
S tímhle názorem se plně ztotožňuji.
Co píšeš dál ohledně technické stránky fora, je vidět, že tomu rozumíš a víš velice dobře, o čem je řeč... :) ale nesouhlasím s Tebou a výše citovaným Radkem v tom, že je husitství tématicky vyčerpané.
Po regionální či genealogické stránce to v žádném případě pravda není. Tam je znalost tématu spíše zdrcující a mizivá. Každý samozřejmě ví, kdy která bitva byla a kolik žoldnéřů se na ní podílelo nebo by se podílet mohlo. Ale pak přejde řeč od obecného tématu ke konkrétním věcem a nikdo nenapíše ani půl řádky, protože prostě neví... neví se spousta věcí (od probíraných jinde palcátů, potomků Žižky, heraldiky, jednotlivých tvrzí příbuzenské provázanosti, genealogického původu....)
Ale mnozí nevědí ani o významných osobnostech (včetně mě), jak je vidět zde na foru, protože pro většinu běžných uživatelů je husitství především Žižka :( ...pak se téma stává opravdu uzavřeným a rychle vyčerpaným.... bohužel!

Jiným problémem je obsáhlost jednotlivých témat - souhlasím s tím, že se to mnohým ani nechce pročítat celé - i mě spíš odradí témat s mnoha stránkami, protože se mi tím nechce probírat, pokud nejsem úzce zameřen jen na toto téma...

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: konec námětů
PříspěvekNapsal: 03.06.2007 - 22:39 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Dorful píše:
...Navíc lenost vládne internetem a pokud někdo nový přijde, nechce se mu ani pročítat obsáhlejší témata a do zaběhlé komunity se těžko zařadí, jelikož nemá přehled o čem všem se tu diskutovalo...
Kolssteyn píše:
...Jiným problémem je obsáhlost jednotlivých témat - souhlasím s tím, že se to mnohým ani nechce pročítat celé - i mě spíš odradí témat s mnoha stránkami, protože se mi tím nechce probírat, pokud nejsem úzce zameřen jen na toto téma...
Na to je velice jednoduchý, ale zároveň a bohužel málo používaná nástroj Hledat. :!:

Př.: jsem nový, najdu si za pomocí tohoto Hledat, jestli tam je něco, co mě zajímá a když ne, zregistruju se a prostě se na to zeptám, že. Jak jednoduché pro někoho "jednoduché"...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04.06.2007 - 09:47 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
No pokud vím, verze 3 php nejde ze 2 verze ještě upgredovat. Pokud vyřešíme registraci spamů (od této chvíle testujeme), obnovím registraci v původní podobě. Určitě existuje spousta zajímavých módů, které dokaží web dopiplat, ale je otázkou zda mají vážný přínos pro fungování fóra. Spíše jde o koncepci fóra jako takového - tedy nejspíše jej rozdělit na část přispěvatelskou (kde mohou psát jen ti,kteří k tématu mají opravdu co říci) a pak část diskusní... Moderátorem se může stát kdokoliv, nikomu nebráníme.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz