Právě je 19.04.2024 - 08:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Důvodem situace na fóru je...
zaneprázdněnost přispěvatelů 29%  29%  [ 5 ]
úpadek úrovně 0%  0%  [ 0 ]
příliš vysoká úroveň 35%  35%  [ 6 ]
vzájemné znesváření 6%  6%  [ 1 ]
nevím 6%  6%  [ 1 ]
jeho specifikum a monotématické zaměření 24%  24%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 17
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06.11.2012 - 23:08 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 28.06.2010 - 23:13
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha
Podle meho by pomohlo presunuti na Facebook, preci jen je pohodlnejsi zapnout Facebook a podivat se na vsechno co mne zajima jaksi "najednou" nez mit v zalozkach padesat zajimavych webů...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: FB
PříspěvekNapsal: 07.11.2012 - 15:11 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Tenebrae píše:
Podle meho by pomohlo presunuti na Facebook, preci jen je pohodlnejsi zapnout Facebook a podivat se na vsechno co mne zajima jaksi "najednou" nez mit v zalozkach padesat zajimavych webů...
Facebook je jedním z těch 50 webů. (Je jen na tobě, kolik jich v těch záložkách máš. :wink: )
Taky si dost dobře nedovedu představit, jak bys na Facebooku viděl "najednou" více jak 12.000 příspěvků ... :wink: A na příspěvek starej víc jak jeden kvatrál si už nikdo ani nevzpomene.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ještě cosi ...
PříspěvekNapsal: 28.08.2013 - 12:31 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Mám ještě jednu zkušenost s některými přispěvateli, kteří sem přispívali/přispěli a pak (najednou) přestali.
Tito přispěvatelé opustili fórum v momentě, když s nimi někdo (několikrát opakovaně) nesouhlasil nebo si IMHO špatně vysvětlili repliku svého oponenta, nebo si ji dokonce vzali osobně.
Tito přispěvatelé se mohou pochopitelně kdykoli vrátit, neb výše uvedené opravdu není důvodem pro opuštění fóra. :wink: 8) Toto fórum má totiž hodně daleko k neúměrně vyostřeným a už vůbec ne k neslušně či hulvátsky vedeným diskusím ... :idea:
Tento příspěvek není o Siegfriedovi, Martinovi Pickovi (oba se vrátili) a jim podobným, ale o úplně jiné malé skupince přispěvatelů.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Z diskuse o Čornejovu Žižkovi ...
PříspěvekNapsal: 03.04.2020 - 16:36 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
chval píše:
Nepatřím k častým návštěvníkům těchto stránek a se svým jediným dosavadním příspěvkem se těžko mohu pokládat za jejich opravdu aktivního uživatele ...
... ono nejde ani tak o počet příspěvků (v tom nepořádáme žádné závody!), jako o jejich kvalitu. :idea:
To myslím jako obecnou poznámku, nemyslím nikoho konkrétně.

chval píše:
... Přiznám se, že mne z toho pojal trochu smutek. Možná podobný smutek často zažívá i zdejší hejtman, který si nejspíš za všechny ty roky na něco podobného zvykl ...
... spíš rezignoval, ale ta rezignace ani o píď neumenšuje onu nostalgii. :cry:
těch důvodů tohoto neblahého stavu je daleko více:
1) Diskusní fóra typu "phpBB®" v současnosti válcují sociální sítě, kam se bohužel přesouvají i odborné(! :shock: ) diskuse o historii, kastelologii, archeologii a jiných pomocných vědách historických (PVH). Sociální sítě se staly fenoménem poslední doby a my s tím vůbec nic neuděláme. Dokonce jsme na facebooku museli založit "paralelní" skupinový profil k tomuto webu. Avšak jinudy cesta nevede. Pro ty, kteří nejsou kamarády sociálních sítí, dávají však stále za vděk tomuto DF, a to je celkem potěšitelné a povzbuzující. :wink:
2) Někteří návštěvníci našeho DF se mi posmívají, že už si sem - s lehkou nadsázkou řečeno - dopisuji jen já sám. :D Mně však vůbec nevadí, že celých 40% příspěvků pochází od mé maličkosti. Toto DF se pro mne stává jakousi databází, kam si ukládám své poznatky z bádání v pramenech i odborné literatury. Navíc se v této databázi nechá velice dobře vyhledávat pomocí fulltextového vyhledávače. :wink: A tuto jednu ze základních funkcí sociální sítě prostě nesplňují. Mark Zuckerberg se od nás má stále ještě co učit, stále co dohánět a vylepšovat. :lol: Je to běh na dlouhou trať. :idea:

chval píše:
... Uznávám, že jsem při psaní svého příspěvku leccos nedomyslel, ale také jsem mu ani náhodou nenárokoval nějakou absolutní platnost. Mnohem více šlo o vyjádření určité okamžité emoce, která se u mne dostavila, když jsem zjistil, jak si v hodnocení tohoto webu stojí kniha, která je podle mého názoru jedním z vrcholných individuálních výkonů husitologického bádání v tomto století, pokud dokonce v tomto časovém rozpětí nezastiňuje všechny ostatní. A jaký jiný web by jí měl věnovat větší pozornost než tento? ...
Toto je velice liberální DF, každý se tady může svobodně vyjádřit k čemukoli a komukoli. Máme jednu, jedinou podmínku a tou je dodržování těchto ZÁSAD, které si zakládají především na slušnosti a respektu.

chval píše:
... hejtman zmiňuje facebook, ale ten je pro mne španělskou vesnicí, nikdy jsem na něm nebyl, netuším, co se na něm píše, a tak jsem se logicky podíval na zdejší web ...
Facebookový profil byl založen především kvůli mladé generaci, která sociálními sítěmi žije. Fundament informací i diskusí však tvoří stále tento web. :!: (Já opravdu nemám žádnou radost z toho, že musím věšet některé informace duplicitně - sem i na facebook.) A na webu - na rozdíl od facebooku - zůstávají informace tzv. nafurt.

chval píše:
... Tudíž se všem znovu omlouvám, u mě v tom předchozím příspěvku šlo opravdu o okamžitou emocionální reakci, vyplývající z mého včerejšího zklamání, která ze mne vytryskla, aniž bych byl schopen v tom okamžiku uvážit všechny souvislosti. Ale možná i takovéto reakce patří do tohoto webu ...
Určitě patří, vo tom žádná! A já znovu konstatuji, že není třeba se omlouvat. Za NIC!

chval píše:
... Aspoň myslím, že je unese ...
Tento web není ničím novým pod husitským sluncem, na jehož výsluní se vyhřívá již dlouhých 15 let.
A za tu dlouhou dobu tento web musel unésti nejednu opravdu lítou šarvátku mezi katolicky a protestantsky orientovanými diskutéry, mezi praktikujícími katolíky i protestanty, mezi ateisty, mezi příznivci husitství i jeho zarytými odpůrci, mezi členy skupin historického šermu a těmi, kteří této zálibě neholdují.
Ihned po založení webu byl nastolen trend nekritické adorace husitství, podepřený upřímnými vlasteneckými pohnutkami, ale bohužel i vlastenčením. Teprve s příchodem hejtmana se tento trend začal pomalu měnit z oslavně vlasteneckého na objektivně kritický. Ne každý se dokázal s touto změnou filosofie ztotožnit a popasovat. Mnozí mi začali naznačovat, že mám "diktátorské sklony". Bylo to však hluboké nedorozumění způsobené mojí snahou web zprofesionalizovat a debaty zkultivovat tak, aby byly vedeny v duchu slušnosti a porozumění. Jak postupně těch drsných debat přibývalo, tak moderátoři museli občas nekompromisně zasahovat a napomínat. Někteří tohle prostě lidsky neunesli, DF opustili a začali moji maličkost dehonestovat mimo prostředí tohoto webu. A to bylo pochopitelně unfair. Psi štěkali, ale karavana šla dál. A výsledek? Již několik let pluje loď tohoto DF v klidných vodách, byť s malým počtem pasažérů, a hádky se přesunuly na sociální sítě, kde mi však tolik nevadí, protože v tomto prostředí se hádky, sprostota, hulvátství a urážky nejhrubšího zrna staly normou.
Zklidnění debat na tomto DF je dáno také tím, že mnozí "ostří hoši" s tímto DF zestárli, přibyly jim životní zkušenosti a zmoudřeli. To se pochopitelně týká i hejtmana. :| :oops:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Úpadek" fóra(?) ...
PříspěvekNapsal: 03.04.2020 - 17:55 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
K identitě chval chci jen napsat svůj názor na omlouvání. Omlouvejte se jen za to když někoho urazíte třeba poukázáním na chorou mysl, a to ještě to může být jen konstatování stavu, bez vyjádření nepřátelství vůči dotyčnému. Když něco napíšete nebo řeknete, tak za tím stůjte, řekněte si ano to jsem já. Když třeba něco řeknete na mezinárodním fóru, a všichni se válí smíchy, tak se smějte také, protože je dobře, že se smějí, a později třeba zjistíte proč, nebo, že to byla mýlka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz