Právě je 19.04.2024 - 05:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Důvodem situace na fóru je...
zaneprázdněnost přispěvatelů 29%  29%  [ 5 ]
úpadek úrovně 0%  0%  [ 0 ]
příliš vysoká úroveň 35%  35%  [ 6 ]
vzájemné znesváření 6%  6%  [ 1 ]
nevím 6%  6%  [ 1 ]
jeho specifikum a monotématické zaměření 24%  24%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 17
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Něco málo
PříspěvekNapsal: 25.10.2012 - 13:42 
Offline
velitel vozu
velitel vozu
Uživatelský avatar

Registrován: 31.05.2010 - 11:42
Příspěvky: 454
Kolssteyn píše:
...


"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost."

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Něco málo
PříspěvekNapsal: 25.10.2012 - 17:36 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Byl jsem neska v Pardubicích, takže mohu reagovat až nyní a koukám, že bratr Kolssteyn mnohé řekl za mne. Omlouvám se tedy dopředu, budu-li opakovat něco, co již napsal Kolssteyn. Protože jsem to však chtěl již sdělit dříve, tak nemám potřebu to zahazovat do koše. Ale k věci!

Jsou to velice závažné argumenty, které nám tady bratr Napo_Leon předestřel v jednom ze svých nejdelších příspěvků. Bude velice obtížné najít nějaké protiargumenty, pokud vůbec nějaké. Přesto se pokusím takřka o "nemožné".

Napo_Leon píše:
... přechod diskuzí na facebook ..., kde je diskuze rychlejší, svižnější a mnohem atraktivnější. Diskuze jsou zde sice vykostěné a neodborné, ale prosazuje se zde neúprosný vliv mainstreamu nastupující generace, který touží po jednoduchosti a rychlosti v nepřehledné a uspěchané době. Tomuto vývoje je velmi těžké čelit. Obzvláště v případech, že se včas neodhalí potenciál sociálních sítí a nedokáže se s nimi pracovat ...
Tady souhlasit nemohu, a to dokonce kategoricky. Proč?
Občas si kladu otázku, proč je "vynález" Marka Zuckerberga tolik oblíben mezi později narozenými (slůvko vynález jsem dal úmyslně do uvozovek). Sorry, ale já to totiž za žádný vynález či dokonce objev nepovažuju, protože FB je prachobyčejné diskusní fórum s celosvětovým přístupem – takové multi-kulti. Jeho přidanou hodnotu oproti běžnému DF hledám velice obtížně. Tak jakýpak objev, že.
Proto nikdy nebudeme diskusi o husitství přesouvat na tuto platformu. Je totiž zcela nepředstavitelné překlopit více jak 12.000 příspěvků na FB, resp. navázání diskuse bez tohoto přesunu. Kontinuita takového "fóra" by byla rázem v nenávratnu.
Mnoho běžných DF na české internetové scéně – a to vč. těch o historii – funguje spolehlivě a vyhovujícím způsobem a probíhají na něm věcné debaty. Tato DF jsou v provozu již několik let k naprosté spokojenosti zaregistrovaných přispěvatelů i čtenářů, kteří vůbec neřeší nějaký přechod na sociální sítě. Ano, doména "husitstvi.cz" má svůj profil na FB, ale nikoli proto, aby suplovala či dublovala (to už vůbec ne!) diskusi tohoto fóra.
Důrazně musím odmítnout převedení diskuse na fórum, kde někdo, nemaje jiné smysluplné téma, vyprázdněně plká o tom, co měl k snídani, jak se vyspal nebo, že má blbou náladu, protože mu stará nedala a ještě ho čeká protivnej šéf v práci. Děkuju, ale IMHO do tohoto druhu debatního kroužku tak závažné téma, jakým husitství bezesporu je, prostě nepatří.

Napo_Leon píše:
... To je zbytečné, zabírají místo, je to pak nepřehledné, odrazuje to lidi. Opět platí: myslet si, že do topicu o 3 příspěvcích, z nichž poslední je z roku 2006, ještě někdo po šesti letech napíše, je mírně řečeno naivní ...
Bohudíky není.
Již několikrát se tady objevil někdo, kdo vytáhl a reagoval na příspěvek několik let starý ve zdánlivě mrtvém tématu, něco k tomu poznamenal a někdo další na to dále reagoval. Rázem přibylo do tzv. "zapomenutého" tématu několik příspěvků a to téma se v časové hierarchii v rámci kapitoly náhle posunulo úplně nahoru. Proto ani na tato témata nerezignuju, i když jsem "starý dědek".

Napo_Leon píše:
... A co se týče toho, že tu J. Motyčka má 37% všech příspěvků - tedy téměř každý třetí - s čímž se vždy a rád chlubí, tak to je víceméně i neposlední důvod, proč je tu málo lidí ...
Možná mi to nebudeš ty ani ostatní věřit, ale mě tenhle podíl vůbec netěší z podobného důvodu, který naznačuješ. Takže o nějakém chlubení nemůže být řeč, tos mi nespravedlivě podsunul.
Ten podíl je tak veliký mj. taky proto, že neustále hledám rozmanitá témata, kde bych skomírající debatu oživil, a proto se někdy stane, že u mnoha příspěvků je jméno jen mojí nepatrnosti. Je-li proviněním, že chci debatu udržet neustále živou, pak jsem v tomto bodu obžaloby vinen v plném rozsahu.

Napo_Leon píše:
... J. Motyčky, který jak už jsem několikrát psal, není zcela objektivní a kritický ve vztahu k husitství, ačkoli hlásá opak ...
Tuto tezi, která je tak stará jak samotné toto fórum, mě už unavuje vyvracet.

Napo_Leon píše:
... Vzhledem k tomu, že má J. Motyčka také vzácný dar popudit si proti sobě některé své oponenty, kteří ho pak s chutí pomlouvají na jiných forech, tak je zřejmé, že ani pověst zdejšího fora nebude příliš dobrá ...
Domníval jsem se, že tohle jsme si dávno vysvětlili. Marně!
Ale hodí se to znovu připomenout a otevřít. No, jak je ctěná libost ...

Napo_Leon píše:
... Kromě dvou podstatných okruhů, které lze těžko ovlivnit, svou roli hrajou i důvody, které ovlivnit lze. Například vzhled fora i webu, který není příliš atraktivní a kreativní. Působí spíše jako šablona prvních mutací designu z dob krátce po zpuštění prvního opravdového vyhledávače u nás v roce 1996. Forum má nepřehledná témata, která jsou špatně řazena. Je jasně vidět, že na začátku nebyla koncepce, ale vznikalo vše za pochodu ...
Ano, tady lze nalézt smysluplný podnět.
Bude nová podoba webu a diskusní fórum bude upgradováno na nejnovější verzi platformy "phpBB" Za tímto účelem vzniklo testovací diskusní fórum, kde je možné připomínkovat design nového webu i samotné diskusní fórum (viz tady ...). Přes několikanásobná - a to i osobní - upozornění debata nad těmito stránkami vázne a já vsadím boty, že až spustíme nový web i DF, najde se spousta "po bitvě generálů", kteří budou perfektně vědět, jak web i DF měly vypadat ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25.10.2012 - 20:10 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2012 - 23:31
Příspěvky: 196
Bydliště: Matka měst, Hlava republiky, Děvka babylónská
Zdá se, že – vzhledem k probíhajícímu testování nové podoby stránek – je nejvyšší čas obrátit se od osobních záležitostí cele k těm věcným.

Jen malý dotaz předběžně: Nemělo by též na těchto stránkách být nějaké téma připomínek a nápadů k novému vzhledu chystaných stránek? Řekl bych, že většina návštěvníků zavítá sem, na dosud aktuální stránky, nikoli na ty testované. Nebo jsem to téma přehlédl?

:) Vypadá to téměř, jakoby mezi námi, bratři, panovala vzácná shoda stran §5 o důležitosti lepší struktury!? Což takhle začít touto drobností?

Napo_Leon píše:
[NÁMITKA] Fórum má nepřehledná témata, která jsou špatně řazena. (…)

Řazení témat se dělá tímto jednoduchým způsobem, a to od shora dolů:

1, Všeobecná témata
- ve zdejším případě topic "husitství"
2, konkrétní témata
- ve zdejším případě topic "Jan Hus", "Jan Žižka", "Prokop Holý", "Protagonisté husitské éry", "husitské vojenství", "husitské hrady" atd.
3, specifická a odborná témata rozvíjející konkrétní témata
- ve zdejším případě topic "Recenze knih", "Česká i zahraniční husitologie", "Husité v literatuře, umění, písních, médiích ...", "druhý život husitství", atd.
4, projekty webu
- ve zdejším případě topic "projekt 3D prezentace husitství"
5, web
- ve zdejším případě topic "www.husitstvi.cz"
6, jazykové mutace
- ve zdejším případě anglický, polský i ruský topic (…)
7, ostatní témata
- ve zdejším případě nějaký ten pokec, obchod, inzerce nebo představovací topic.

DOTAZ: Mělo by tedy, podle vás, pánové a bratři, být nové řazení na základě návrhu takovéto či podobné?
I.
(1.) Husitství
II.
(2.) Jan Hus, (3.) Jan Žižka, (4.) Prokop Holý, (5.) Protagonisté husitské éry, (6.) Husitské vojenství, (7.) Husitské hrady …
III.
(8.) Recenze knih, (9.) Česká i zahraniční husitologie, (10.) Kroniky a jiné dobové prameny, (11.) Husité v literatuře, umění, písních, médiích, (12.) Druhý život husitství
IV.
(13.) Projekt 3D prezentace husitství
V.
(14.) www.husitstvi.cz
VI.
(15.) Hussites, (16.) Husyci, (17.) Гуситы
VII.
(18.) Cestování, místopis … (19.) Modely s husitskou tématikou, (20.) Inzerce – Obchod, (21.) Volná témata, (22.) Vlastenectví v českém pojetí, (23.) Vlastenectví – přežitek nebo nutnost?

Nebo seřadit či seskupit jinak, popř. některé oddíly vynechat? Docela by mne zajímaly názory nejen na posloupnost, ale zejména na seskupení. Mně např. připadá, že cizojazyčné oddíly tvoří jeden logický celek, podobně jako nyní „Vlastenectví“. Měly by podle Tebe, bratře Napo_Leone, všechny ty římsky očíslované oddíly tvořit jednotlivá seskupení? Pravdou je, že se mi od pohledu zdálo, že těch oddílů je mnoho, tudíž nějaké jemnější rozdělení do skupin by prospět mohlo, domnívám se.

Další připomínky by se mohly týkat obsahu položek. Do toho se nyní pouštět nebudu. Případná debata by beztak měla pokračovat již ve zvláštním tématu k tomu určenému.

_________________
(Kaz 1:11) čili "Vše bude zapomenuto!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25.10.2012 - 20:25 
Offline
velitel vozu
velitel vozu
Uživatelský avatar

Registrován: 31.05.2010 - 11:42
Příspěvky: 454
Já bych samozřejmě chtěl pomoci, ale jak říká Kolssteyn, nerozumím tomu a měl bych dostat BAN, k čemuž mu J. Slepička spokojeně přitakává, takže je to z mé strany uzavřeno. :wink:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: taky "řešení" ...
PříspěvekNapsal: 25.10.2012 - 20:45 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Napo_Leon píše:
Já bych samozřejmě chtěl pomoci, ale jak říká Kolssteyn, nerozumím tomu a měl bych dostat BAN, k čemuž mu J. Slepička spokojeně přitakává, takže je to z mé strany uzavřeno. :wink:
:roll: Ano, našvat se, prásknout za sebou dveřma a odejít.
To se většinou dělá, když dojdou argumenty. Přibližně takhle nějak sis představoval tu svoji pomoc a spolupráci? ... :? :?:

BTW. A taky ti nenadávám, když s někým souhlasíš, víme. Je to totiž tvoje výsostné a nedoknutelné právo, který respektuju narozdíl od tebe.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: X
PříspěvekNapsal: 25.10.2012 - 20:50 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Napo_Leon píše:
Já bych samozřejmě chtěl pomoci, ale jak říká Kolssteyn, nerozumím tomu a měl bych dostat BAN, k čemuž mu J. Slepička spokojeně přitakává, takže je to z mé strany uzavřeno. :wink:
Ano, konstruktivní kritika a skutečná pomoc stojí trochu více snahy než házení staré špíny na ty, jimž těžko budem ve vědomostech v tuto chvíli stačit. To, co Ty jsi tu před nedávnem předváděl bylo pod úroveň slušnosti uživatele fora. Bylo to osobní a lživé, jediné štěstí máš, že Jirka k banu nepřistupuje u mnohem závažnějších případů a také se domnívám, že's neměl zapotřebí se zviditelňovat tímto způsobem, protože svými příspěvky jsi byl viditelný poměrně dost.
Nepřej si slyšet, co bych Ti já osobně řekl... ale přispěvatelé Tvého typu jsou mi ukradený, protože pokaždé fungují nějakou dobu někde a nakonec dají pokoj a zmizí v zapomnění.

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krize fóra z pohledu nováčka
PříspěvekNapsal: 25.10.2012 - 22:15 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
A nyní, abych byl vyvážený, odpovím i bratru Theodorovi ... :wink:

Theodor píše:
Zdá se, že – vzhledem k probíhajícímu testování nové podoby stránek – je nejvyšší čas obrátit se od osobních záležitostí cele k těm věcným ...
... moje řeč!

Theodor píše:
... Já ty výrazy „vyváženost“ a „objektivita“, musím se přiznat, totiž nemám rád, protože jsou podle mého názoru zavádějící ...
... ano, proto jsem psal jen(!) "co nejvyváženější a co nejobjektivnější". Vím moc dobře, o jak relativní kategorie se jedná.
Když píšu o vyváženosti, mám na mysli to, že když napíšu např. o zvěrstvech Zikmundových Kumánů, tak nezamlčím ani to, jak Želivského vojáci zacházeli s jeptiškami v "dobytém" klášteře. To však platí i v opačném gardu.
Když píšu o objektivnosti, mám na mysli to, abych se snažil pokud možno oprostit od subjektivních vlivů a pocitů. Ano, je to velice obtížné, ne-li nemožné.

Theodor píše:
... Nejsem si jist, zda každé usilování o domnělou „objektivitu“ je vpravdě pokorné ...
Ano, a často bývá i pokrytecké. A vím přesně, o čem píšu!
Je to o tom, že se snažím být objektvní, ale ve skrytu duše ne zcela souhlasím s tím, co píšu. Zároveň vím, že můj latentní nesouhlas je sobecký a subjektivní. Je to zkrátka potíž! ... :oops: :(

A nyní k oněm "paragrafům":
1. souhlas
2. souhlas
3. viz moje replika "Re: Něco málo" ...
4. myslím, že k tomu by mohl postačit nástroj partnerských webů, ale za předpokadu, že ono partnerství bude upřímné, nezištné a sloužící vzájemně a recipročně oběma stranám
5. & 6. viz moje replika "Re: Něco málo" ...
7. k tomu se z pochopitelných důvodů nemohu vyjádřit :wink:

Theodor píše:
... DOTAZ: Mělo by tedy, podle vás, pánové a bratři, být nové řazení na základě návrhu takovéto či podobné? ...
Ano, o tom by se dalo uvažovat v souvislosti právě s novou podobou DF.

Theodor píše:
... Jen malý dotaz předběžně: Nemělo by též na těchto stránkách být nějaké téma připomínek a nápadů k novému vzhledu chystaných stránek? Řekl bych, že většina návštěvníků zavítá sem, na dosud aktuální stránky, nikoli na ty testované. Nebo jsem to téma přehlédl? ...
Nepřehlédl.
Naše (adminů a otců zakladatelů tohoto webu) filosofie byla poněkud jiná. Vše na "novém" DF, ale proti tomuhle nelze nic namítnout. Budiž, založím nové téma s názvem "Nové podoby webu a DF" v kapitole "www.husitstvi.cz" a uvidíme ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 30.10.2012 - 10:36, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dvojí konec i pokračování
PříspěvekNapsal: 29.10.2012 - 09:33 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2012 - 23:31
Příspěvky: 196
Bydliště: Matka měst, Hlava republiky, Děvka babylónská
O.K., takže věcné námitky a připomínky k podobě fóra, inspirované Napo_Leonem, budu dále rozvíjet v právě otevřeném tématu: ZDE
A k námětu "vyváženost" a "objektivita", "nestrannost" a "nezaujatost", na nějž jsme bezděky narazili a který pokládám za kromobyčejně důležitý, založím vbrzku samostatné téma: ... Dokonáno jest: TU

_________________
(Kaz 1:11) čili "Vše bude zapomenuto!"


Naposledy upravil Theodor dne 01.11.2012 - 22:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Něco málo k §7
PříspěvekNapsal: 01.11.2012 - 02:49 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2012 - 23:31
Příspěvky: 196
Bydliště: Matka měst, Hlava republiky, Děvka babylónská
Přece jen jaksi „píchnu do vosího hnízda“, protože to souvisí s tím, proč jsem silně odporoval bratru Sabinovi a naopak se mi moc zamlouval postoj bratra Kolssteyna.

Sabin píše:
Další důvod byl ten, že se tu nechal prostor, aby se zde bezostyšně roztahovali papeženci se svými rozeklanými jazyky.

Kolssteyn píše:
… právě fórum je prostor pro názorovou bitvu a proč na polemickém bitevním poli nesvést střet s papeženci a křižáky? Chápu, že když se nenajde vhodný soupeř, umí si husité osudovou bitvu rozdat sami mezi sebou... ale právě husité bojovali za svobodné hlásání slova Božího, proč tedy stavět pavézy k přístupu na fórum a uzavírat se opět do esoterických společenství, z nichž před dvěma tisíciletími křesťanství vzniklo...?

Napo_Leon píše:
(§7) (…) … tak si v první řadě pomyslí, že se tu asi moc nediskutuje, když má téměř všude poslední slovo jeden a ten samý člověk. Vyvolá to i dojem, že skutečně chybí důstojný křižácký sok, který by bránil opanování fóra ze strany J. Motyčky, který jak už jsem několikrát psal, není zcela objektivní a kritický ve vztahu k husitství, ačkoli hlásá opak. (...)

Jako čerstvě příchozí mohu zčásti přisvědčit. Něco na tom prvním pomyslu je (zvlášť kdyby se příliš mnoho témat jevilo jako monolog), avšak pokud jde o ten druhý: Jednak si nemyslím, že jde o pouhý dojem, nýbrž o skutečnost - tak tomu prostě je a lze si to i ověřit. Jednak, což je neméně důležité, právě to, zda je někdo zaujatý či nikoli, a zda jsou jeho názory pevné a dobře odůvodněné se může ukázat jedině v diskusi, ve střetu protichůdných stanovisek. Odchod z fóra toto naproti tomu určitě rozhodnout nemůže.
Obecně vzato v tom existují, soudím, dvě nebezpečí: (1) Že se fórum stane místem vzájemného ujišťování a poplácávání se po zádech, odpudí-li jinak smýšlející, nebo (2) že se stane povrchním povídáním sdružujícím lidi, co nedokážou přednést odůvodněný názor, nebo nejsou ochotni jej následně obhajovat, neunesou nesouhlas, případně se mu nedovedou nebo nechtějí postavit.

Zajímalo by mne (jako nováčka vyhlížejícího s napětím novou podobu fóra), co z těch dávných nářků (před rokem a více!) stále platí a co již nikoli. Tímto dotazem končím.

_________________
(Kaz 1:11) čili "Vše bude zapomenuto!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Něco málo k §7
PříspěvekNapsal: 01.11.2012 - 19:33 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Theodor píše:
Napo_Leon píše:
(§7) (…) … tak si v první řadě pomyslí, že se tu asi moc nediskutuje, když má téměř všude poslední slovo jeden a ten samý člověk. Vyvolá to i dojem, že skutečně chybí důstojný křižácký sok, který by bránil opanování fóra ze strany J. Motyčky, (...)
Jako čerstvě příchozí mohu zčásti přisvědčit. Něco na tom prvním pomyslu je (zvlášť kdyby se příliš mnoho témat jevilo jako monolog), avšak pokud jde o ten druhý: Jednak si nemyslím, že jde o pouhý dojem, nýbrž o skutečnost - tak tomu prostě je a lze si to i ověřit. Jednak, což je neméně důležité, právě to, zda je někdo zaujatý či nikoli, a zda jsou jeho názory pevné a dobře odůvodněné se může ukázat jedině v diskusi, ve střetu protichůdných stanovisek. Odchod z fóra toto naproti tomu určitě rozhodnout nemůže.
Obecně vzato v tom existují, soudím, dvě nebezpečí: (1) Že se fórum stane místem vzájemného ujišťování a poplácávání se po zádech, odpudí-li jinak smýšlející, nebo (2) že se stane povrchním povídáním sdružujícím lidi, co nedokážou přednést odůvodněný názor, nebo nejsou ochotni jej následně obhajovat, neunesou nesouhlas, případně se mu nedovedou nebo nechtějí postavit ...
Žádné fórum na české internetové scéně jsem neopanoval, tudíž ani toto.
Ano, ve spoustě témat vedu monolog, nijak mě to netěší, ale myslím i na čtenáře, kteří mi píší celou řadu mailů a jsou vděční za tenhle web a můj monolog jim - světe, div se! - nijak nevadí, jim stačí si potichu číst. Je třeba říci, že se jedná převážně o velice odborná témata, a proto v nich kladu i takové otázky, abych do nich vtáhl i "neznalé", kterým tak dávám šanci se zapojit i do těchto témat. Že se (nikdo) nezapojí, je zcela jiná věc!
Druhým důvodem je udržení a rozvoj debaty. S lehkou nadsázkou řečeno, přispívám tak dlouho a tak často, až se "někdo chytí" a v některém tématu započne debata.
Z uvedeného vyplývá, že citované výtky jsou účelové a nemají valného opodstatnění.
Ano, nekritické a pokrytecké "poplácávání po zádech" hraničící až se servilitou, by bylo jednou z nejhorších věcí, která by toto fórum mohla potkat. :idea: :| I výše uvedené je dokladem, že tomu tak není. Když však někdo napíše nějaký názor a druhé straně se líbí, souhlasí s ním a dá to veřejně najevo, není potřeba jí hned "nadávat" do "poplácavačů". Takovým by tady musel být každou chvíli někdo. Nepřeceňujme význam souhlasných příspěvků v tomto ohledu.
Nebudu však zapírat, že když mě někdo za nějaký příspěvek pochválí (už se mi to dlóóóuho nestalo! :D ), že mám radost a potěší mě to. Koho ne, že! Na druhou stranu se snažím i já chválit, když si to chvály zaslouží. Ale to přece není nic proti ničemu. :!:
BTW. Začínám pomalu být na slůvko "poplácávání" alergickej. :evil:

Theodor píše:
... Zajímalo by mne (jako nováčka vyhlížejícího s napětím novou podobu fóra), co z těch dávných nářků (před rokem a více!) stále platí a co již nikoli. Tímto dotazem končím.
Milý Theodore,
co stále platí a co už ne, by ses musel voptat především Sabina, Martina Picka, Siegfrieda, Ježka, křižáka Jana a Bernarda Guie - snad jsem na nikoho nezapomněl. To za ně nikdo udělat nemůže ...

a bonus na závěr:
Theodor píše:
... zda je někdo zaujatý či nikoli, a zda jsou jeho názory pevné a dobře odůvodněné se může ukázat jedině v diskusi, ve střetu protichůdných stanovisek. Odchod z fóra toto naproti tomu určitě rozhodnout nemůže.
BINGO. :!:
Odchod z fóra, pokud je motivován např. tím, že s dotyčným někdo nesouhlasí, nebo ignoruje jeho názory ap., je svým způsobem projevem zbabělosti.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Něco málo k §7
PříspěvekNapsal: 01.11.2012 - 21:41 
Offline
velitel vozu
velitel vozu
Uživatelský avatar

Registrován: 27.01.2006 - 11:12
Příspěvky: 454
Bydliště: Český Brod
Jiří Motyčka píše:
Theodor píše:
... Zajímalo by mne (jako nováčka vyhlížejícího s napětím novou podobu fóra), co z těch dávných nářků (před rokem a více!) stále platí a co již nikoli. Tímto dotazem končím.
Milý Theodore,
co stále platí a co už ne, by ses musel voptat především Sabina, Martina Picka, Siegfrieda, Ježka, křižáka Jana a Bernarda Guie - snad jsem na nikoho nezapomněl. To za ně nikdo udělat nemůže ...

Za sebe si nejsem vědom žádných "dávných nářků". Pokud se týče mých příspěvků z r. 2006 a 2007, tak bych dnes některé z nich napsal jinak či přímo smazal, neboť jsou poplatné mé tehdejší osobní "vojensko-politické" situaci :roll:, ale k některým příspěvkům se vracím dodnes, protože jsem v nich sepsal informace, které jsem od té doby pozapomněl.
Z mých příspěvků od r. 2010 snad již nějaká zásadní pachuť nedýchá, alespoň si nejsem vědom, že bych jim přisuzoval nějaký podtext :?.

Přiznám se, že některé příspěvky z poslední doby jsou tak obsáhlé a řeší problematiku, která mne zajímá okrajově, takže jsem je nečetl příliš poctivě. Kvalitu fóra obecně nehodnotím podle množství příspěvků, ale podle jejich kvality.
Sám sem v poslední době přispívám málo, ale to je tím, že tu trochu volného času, kterou mám, se snažím věnovat převážně rodině (svým malým dětem z druhého manželství) a na zpracování s husitstvím souvisejících témat, už prostě nemám energii.

_________________
Martin, střelec českobrodský


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01.11.2012 - 21:55 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
BTW. Začínám pomalu být na slůvko "poplácávání" alergickej. :evil:
Trochu vám skočím do obapolného monologu. Netřeba se durdíkovat (abychom také vzdali hold modle obecnějších castellologů). Spojení slov - "poplácávání se po ramenou," sem zanesli ti, co se cítili být poškozeni menší měrou chvály. Ano, bylo tu mnohdy chváleno nerovnoměrně (čímž bych chtěl také připomenout mé neochvějné zásluhy), ale těžko v této věci shledat viníka a nebo hledat rovnosti, proto i já čekám na svou chvíli a neutíkám zbaběle do Bavor.

A co se týče mnohokrát zmiňovaného monologu... bez něj by už tohoto fóra nebylo (opět jsem musel nenápadně poplácat po rameni nejmenovaného JM) a je fór, že toto opět užívají ti, co neuspěli ve vlastní ctižádostivé soutěži o poslední slovo v diskusi... tudíž není nutné se k tomu jakkoli v budoucnu vracet (pokud bude jiných témat k polemice). 8)

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Odchody
PříspěvekNapsal: 01.11.2012 - 23:02 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Jiří Motyčka píše:
... snad jsem na nikoho nezapomněl.

Bratře hejtmane, zapomněl jsi na Davida, který odešel tak, že i vymazal své příspěvky... přeju mu, aby se mu podařilo dokončit všechny průzkumy a vydat o nich knížku!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odchody
PříspěvekNapsal: 02.11.2012 - 00:15 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
JM píše:
... snad jsem na nikoho nezapomněl.
Bratře hejtmane, zapomněl jsi na Davida, který odešel tak, že i vymazal své příspěvky ...
Má pravdu Dáša, zapomněl. Ale ten nám svoje stanovisko zřejmě už taky nesdělí.
BTW. Toho mazání opravdu nebylo třeba, tím spíše, že jsme se nerozešli ve zlém.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.11.2012 - 22:46 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
... Trochu vám skočím do obapolného monologu ...
Svým vstupem jsi z "obapolného monologu" rázem učinil trialog. A o to přece jde, aby snahy jedinců nepřišly vniveč, aby volání žíznivých v poušti nezůstalo bez povšimnutí.
Vím, žijeme v docela podivné době, lidi mají spoustu svých starostí, dokonce i existenčních, takže zapomínají i na své koníčky. Aby se člověk mohl svému koníčku mohl věnovat, mě by být v pohodě. Ale musí mít taky čas. Asi tím nejméně vhodným časem je ten, který člověk nabude, když se ze dne na den ocitne bez práce. Zdálo by se, že po zaevidování na pracáku člověk získá čas, který mu před tím chyběl. Bohužel mnohdy zase ztratí chuť a náladu ... :cry: :evil:

Kolssteyn píše:
... A co se týče mnohokrát zmiňovaného monologu... bez něj by už tohoto fóra nebylo ...
Děkuju, bratře Kolssteyne.
Když vedu monolog, nepíšu si zdaleka jenom pro sebe ... jak to dokládájí některé maily od čtenářů tohoto fóra. Ale nechci se opakovat ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz