Právě je 27.04.2017 - 01:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bratříci
PříspěvekNapsal: 21.04.2017 - 20:04 
příslušník chudiny

Jiří děkuju a uvědomte si, že celý víkend budu (díky Vám) nepoužitelný! a budu louskat dějinné prameny!
Ale původně mi šlo o něco jiného - a to archeologický průzkum (a jeho výsledky) dotčených lokalit, nebo jiných podobných, které mají souvislost s rozvinutým husitským válečnictvím. Tedy jak obléhání těchto pevnůstek probíhalo, použití artilerie, ale hlavně vzhled fortifikace v současnosti i minulosti, abych mohl lokalitu poctít svoji mrzkou přítomností...

PříspěvekNapsal: 21.04.2017 - 20:51 
hejtman
hejtman

Radek Hudeček píše:
... Ale původně mi šlo o něco jiného - a to archeologický průzkum (a jeho výsledky) dotčených lokalit, nebo jiných podobných, které mají souvislost s rozvinutým husitským válečnictvím. Tedy jak obléhání těchto pevnůstek probíhalo, použití artilerie, ale hlavně vzhled fortifikace v současnosti i minulosti, abych mohl lokalitu poctít svoji mrzkou přítomností ...
... aha, už rozumím. :!:
Tady bych neváhal a klidně i směle oslovil Archeologický ústav SAV v Nitře (http://archeol.sav.sk/index.php/sk/kontakt) a mailem jim podrobně vysvětlil, oč mi jde. Tak by to udělala moje maličkost. :wink: :)

Radek Hudeček píše:
... a uvědomte si, že celý víkend budu (díky Vám) nepoužitelný! a budu louskat dějinné prameny! ...
:D

PříspěvekNapsal: 26.04.2017 - 12:46 
práče
práče

Zkuste kouknout na tenhle článek: M. Slivka – B. Polla: Husiti, Jiskrovci a bratríci na východnom Slovensku vo svetle archeologického bádania, Archaeologia Historica 5, 1980, s. 69 – 103
http://www.digitalniknihovna.cz/mzk/view/uuid:a4cdd760-75b5-11e2-b49c-001018b5eb5c?page=uuid:ee38ffc532dd853827ded2224a061363 ...
Radek Hudeček píše:
... Ale původně mi šlo o něco jiného - a to archeologický průzkum (a jeho výsledky) dotčených lokalit, nebo jiných podobných, které mají souvislost s rozvinutým husitským válečnictvím. Tedy jak obléhání těchto pevnůstek probíhalo, použití artilerie, ale hlavně vzhled fortifikace v současnosti i minulosti, abych mohl lokalitu poctít svoji mrzkou přítomností...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]