Právě je 20.04.2024 - 00:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Polsko - české...
PříspěvekNapsal: 01.03.2007 - 12:49 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Přítel Maciej Miezian mi poslal upozornění na stavebnici modelů husitských bojovníků http://www.miniart-models.com/ ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pabianice - 07/1432
PříspěvekNapsal: 07.05.2007 - 21:06 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
JM píše:
...V červenci 1432 ... byla vedena důležitá politická jednání s polským králem Vladislavem v Pabianicích. Prameny doložena Prokopova účast na těchto jednáních sice není, ale nelze ji vzhledem k politické důležitosti pabianických jednání ani vyloučit...

Polští bratří, nevíte bližší podrobnosti?... :?:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Přesun
PříspěvekNapsal: 16.05.2007 - 08:27 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Téma "Śląscy sprzmierzeńcy husytyzmu" bylo dnešním dnem přesunuto do kapitoly "Husitství".
Je tam nezodpovězený dotaz od bratra Kolssteyna.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06.02.2010 - 00:11 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 06.02.2010 - 00:04
Příspěvky: 2
Witam Dobrzy Czesi, Mam na imię Marcin , ale znajomi mówią na mnie Reinmar. Jestem Polakiem, Nie znam dobrze czeskiego pięknego języka. Korzystam z translatora google. Forum polskie jest puste. a chciałbym z wami dyskutować. Książki z cyklu Narrenturm bardzo lubię. Sprawiły , że czuję się bliski wam Czesi jak wy mi. Jeśli będe pisał po polsku , będziecie mnie rozumieć?. Ja czeski w miarę dobrze rozumiem , jeśli czytam.(Uwielbiam XIII, Stoleti)

Dobrý den, Dobrý Češi, Jmenuji se Martin, ale přátelé mi řekni Reinmar. Jsem Polák, já nevím, jemné i českém jazyce. Používám Google Translator. Polsky fórum je prázdné. a rád bych se s vámi probrat. Narrenturm knih v sérii se mi líbí. Si mě přimělo blízko vás, jak jste mě Češi. Jestliže jsem napsal v polštině, rozumíš mi?. Jsem České jak jsem pochopil, když jsem si přečetl. (I love XIII Stoleti)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přivítání ...
PříspěvekNapsal: 06.02.2010 - 00:47 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Reinmar píše:
... Dobrý den, Dobrý Češi, Jmenuji se Martin, ale přátelé mi řekni Reinmar. Jsem Polák, já nevím, jemné i českém jazyce. Používám Google Translator. Polsky fórum je prázdné. a rád bych se s vámi probrat. Narrenturm knih v sérii se mi líbí. Si mě přimělo blízko vás, jak jste mě Češi. Jestliže jsem napsal v polštině, rozumíš mi? ...

Vítej, Martine, na našem fóru!

Asi by bylo optimální, kdybys psal své diskusní příspěvky polsky, protože jsi host z Polska a my si je prostřednictvím jednoho z mnoha internetových překladačů přeložíme. Polsky rozumím(e) docela dobře a zbytek si přeložím(e).
Můžeš psát to této polské sekce ale i jinam na fórum, jak to dělají i ostatní polští bratři.
We love XV. century.

hejtman
JM

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vzpomínka ...
PříspěvekNapsal: 17.04.2010 - 13:25 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Vážení polští přátelé a bratři,

dovolte mi, abych v souvislosti s touto polskou národní tragedií vzpomenul na Vašeho zemřelého presidenta Lecha Kaczyńského ...

Když byl Lech Kaczyński spolu se svojí chotí v lednu letošního roku na státní návštěvě v ČR, poskytl exkluzivní rozhovor České televizi.
O polském prezidentovi je známo, že měl velké znalosti mj. i z historie. Když se ho redaktor zeptal, co pro něho znamená přátelství mezi Polskem a ČR začal zeširoka a právě historií. A v této souvislosti nemohl nevzpomenout husity a husitskou revoluci. Proč se o tom zmiňuji?
Vůbec ne proto, že toto je diskusní fórum českého serveru o husitech, ale proto, že Poláci jsou velcí vlastenci, jak je všeobecně známo. A Češi byli možná vlastenci naposledy během husitské revoluce. To je nepříjemná pravda, kterou neradi slýcháme. A tak polský vlastenec připomenul českému národu jejich vlastence z dávného věku, na něž tak často nejenom zapomínáme, ale je i haníme. Naši polští bratři však na ně nezapomínají, jak dokládá i toto fórum. A tak někteří Poláci o husitech vědí více než leckterý Čech. Děkujeme a jsme v těchto dnech s vámi!

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 17.05.2010 - 17:37, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21.04.2010 - 19:31 
Offline
sudličník
sudličník
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006 - 12:51
Příspěvky: 78
Bydliště: Polska
Dziękujemy.....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz