Právě je 19.04.2024 - 06:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: chápu to
PříspěvekNapsal: 19.10.2007 - 18:06 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jachym Hrabec píše:
...pochopil jsem to spravne ze jde vlastne o filmecek ve stylu hraneho dokumentu jak s primymi vetami akteru, tak s doprovodnym hlasem vypravece?...
Jj, naprosto správně. Myslím, že dohoda o tom je už všeobecná a nakonec i uzavřená.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První nástřel: Karlštejn
PříspěvekNapsal: 18.12.2007 - 14:03 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
JM píše:
Obléhání Karlštejna...

Dnes jsem zaslal vedoucímu projektu a panu režisérovi několik variant pointy k 3D filmu o dobývání Karlštejna. Až bude příslušná varianta vybrána a schválena, bude vystavena i tady.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První nástřel: Karlštejn
PříspěvekNapsal: 11.02.2008 - 10:30 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Jiří Motyčka píše:
Dnes jsem zaslal vedoucímu projektu a panu režisérovi několik variant pointy k 3D filmu o dobývání Karlštejna. Až bude příslušná varianta vybrána a schválena, bude vystavena i tady.
Tak jsem se konečně dostal k pročtení připravovaného 3D projektu. Nevím jestli bylo zrovna vybráno dobré téma (myslím si, že husitství skýtá mnohem důležitější i "akčnější" scény), ale jelikož jsem přišel s křížkem po funuse, respektuji bratře Jiří tvůj výběr. :wink:
Uvidíme co to dá divákům a co si z představení odnesou.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První nástřel: Karlštejn
PříspěvekNapsal: 12.02.2008 - 00:12 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
...Nevím jestli bylo zrovna vybráno dobré téma (myslím si, že husitství skýtá mnohem důležitější i "akčnější" scény), ale jelikož jsem přišel s křížkem po funuse, respektuji bratře Jiří tvůj výběr...
Máš svým způsoběm pravdu, ale je třeba znát také tvůrčí souvislosti. Námětů bylo mnoho a tento se nevybral z vteřiny na sekundu, to mi věř, ale po dlouhém rozvažování, které muselo vzít do úvahy mj. např. časový formát projektu, finanční možnosti, to, že není dobré vše vytvářet počítačově, počítačovou animací, 3D technologie je poněkud "jiná", než u běžného (2D) filmu, cílová skupina, jíž je projekt především určen, to, že se do tohoto projektu zapojí pravděpodobně také partnerská "husitská" města ze SRN a v neposlední řadě by měl být film po obsahové stránce věrohodný a vyvážený, atd. atd. ... Těch parametrů je strašná spousta.

Vím, příznivcům husitství by se nejvíce líbila např. finální scéna z bitvy u Ústí nad Labem. Byla by akční, zbraně by řinčely, vzdávajícím se Němcům by se nořily husitské meče až po jilce do prsou, krev by z 3D filmu stříkala až do desáté řady a hlavně by byl dopředu jasný vítěz. To by ale při vší úctě(!) bylo velmi obsahově laciné a finančně drahé. Jsme na prahu třetího tisíciletí, ideologická klišé minulého režimu jsou v nenávratnu a to, že občas i husiti dostali na pr..., není přece žádnou hanbou, ale nezvratnou historickou skutečností. To jim vůbec nic neubírá na konečném završení revoluce a nadčasovém vítězství reformace české.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První nástřel: Karlštejn
PříspěvekNapsal: 13.02.2008 - 14:16 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Jiří Motyčka píše:
Vím, příznivcům husitství by se nejvíce líbila např. finální scéna z bitvy u Ústí nad Labem. Byla by akční, zbraně by řinčely, vzdávajícím se Němcům by se nořily husitské meče až po jilce do prsou, krev by z 3D filmu stříkala až do desáté řady a hlavně by byl dopředu jasný vítěz. To by ale při vší úctě(!) bylo velmi obsahově laciné a finančně drahé. Jsme na prahu třetího tisíciletí, ideologická klišé minulého režimu jsou v nenávratnu a to, že občas i husiti dostali na pr..., není přece žádnou hanbou, ale nezvratnou historickou skutečností. To jim vůbec nic neubírá na konečném završení revoluce a nadčasovém vítězství reformace české.

Myslel jsem spíše na nějakou významnější událost, která byla jedním ze zlomových bodů husitské revoluce.
Obléhání Karlštejna je spíše bezvýznamnější akcí Korybuta, která neměla vliv na chod dějin.
Pokud jde o krev, tak jí mám radši v jelítkách. :lol:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První nástřel: Karlštejn
PříspěvekNapsal: 13.02.2008 - 14:27 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
...Myslel jsem spíše na nějakou významnější událost, která byla jedním ze zlomových bodů husitské revoluce ...

Například? ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19.05.2008 - 15:28 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Spíš mě napadlo něco zlomovějšího, než-li více méně bezvýznamné obléhání Karlštejnu.
Například bitva u Ústí včetně předbitevních jednání. Nebo vznik Tábora spolu s dobytím Mladé Vožice. Nebo přesun a život polních vojsk zakončený "bitvou" u Domažlice. Je ale nabíledni, že všechno toto by bylo ekonomicky v jiné lize, než se pohybujeme nyní. :lol:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: formát
PříspěvekNapsal: 19.05.2008 - 16:44 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
Spíš mě napadlo něco zlomovějšího, než-li více méně bezvýznamné obléhání Karlštejnu...
...To nás taky. :lol:

Sabin píše:
...Například bitva u Ústí včetně předbitevních jednání. Nebo vznik Tábora spolu s dobytím Mladé Vožice. Nebo přesun a život polních vojsk zakončený "bitvou" u Domažlice. Je ale nabíledni, že všechno toto by bylo ekonomicky v jiné lize, než se pohybujeme nyní. :lol:
Ano, ale nejenom ekonomicky. Je třeba vzít do úvahu i "metráž", tj. časový formát filmu. Jsou to spojené nádoby...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: formát
PříspěvekNapsal: 20.05.2008 - 07:46 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Vše plně chápu a respektuji. Co bych pro své bratry a sestry neudělal. :wink:
Jak už jsem psal, když budete potřebovat a bude to v mých silách, jsem zde k pomoci. :wink: Bohužel kromě finančních dotací, jelikož jsem v poslední době nějak suchý jako větev. :lol: :lol:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz