Právě je 19.04.2024 - 09:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08.07.2006 - 09:34 
Offline
práče
práče

Registrován: 07.07.2006 - 09:57
Příspěvky: 21
Bydliště: Někde na JM
Tak ten pan Saltzmann je opravdu více než jen zaujatý člověk. Ono nikdy není problém kritizovat to či ono. Dělat rozumy umí každý. Vždy se na něčem najde co se vám nelíbí. A čím jsme zaujatější, tím do toho více a více vrtáme.
Vyrovnaný a nezaujatý člověk prostě zhodnotí snahu a úsilí a pak k tomu přidá i věci které ho třeba nezaujali, nejsou mu jasné nebo mu tam schází. Vyjádří tak svůj názor na věc. nic víc nic míň.
Ale v tomto případě je to jasná zaujatost. Označování toho, že jako laik musí poučovat odborníky ...nezlobte se, ale je to trošku přehnané. Pak k tomu podtrhovat mp3 skladby, kkteré jsou označeny na webu jako písně s husitskou tématikou a nic víc. Také zbytešné se vzrušování pisatele.

Nevím zda pisatel komentáře opravdu trpí zaujatostí k této tématice nebo jen jakousi závistí nad tímto projektem, který je tak rozsáhlí a nejen dle mého názoru i vysoce kvalitní. i když sice nejsem ani s poloviny nějaký znalec tohoto období, ale přečetl jsem kolem deseti knih o tomto období a nalezení tohoto webu je pro mě neocenitelné. Prostě lepší stránky na toto husitské téma neznám, ale na druhou stranu čím lepší projekt - tím více má nejen zastánců, ale i odpůrců (bohužel).

_________________
Nic neskončilo ...jsme stále tady!
PRAVDA VÍTĚZÍ!
...miluj vlast, braň vlast a bojuj za vlast až do smtri!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Poděkování...
PříspěvekNapsal: 08.07.2006 - 13:24 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Franta píše:
.... Prostě lepší stránky na toto husitské téma neznám,...

Děkujeme upřímně za unání, Franto. Tato uznání a ocenění (jako např. http://www.husitstvi.cz/oceneni.php) pro nás nejsou záminkou k tomu, abychom usnuli na vavřínech. Právě naopak. Jsou pro nás povzbuzením do další práce s cílem neustále obsah našeho Webu zkvalitňovat. Je to zkrátka nikdy nekončící práce a běh na nekonečně dlouhou trať... :)

Franta píše:
...čím lepší projekt - tím více má nejen zastánců, ale i odpůrců (bohužel).

Ano, přesně tak to funguje a závist, kterou jsou mnohdy motivovány názory našich odpůrců, je nejtypičtější vlastností Čechů. Tím ovšem nechci říci, že objektivní a fundovanou kritiku odmítáme. Ne. Dostávám spoustu privátních a dobře míněných mailů, které upozorňují na drobné chybičky, případně na to, co ještě na našem webu chybí. Já se snažím podněty z této korespondence zužitkovat, ale bohužel chybí čas... :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: feudum
PříspěvekNapsal: 09.08.2006 - 22:01 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Původně jsem ani nechtěl nijak reagovat, proto ani můj příspěvek nebude více říkající..
Na onom panu Saltzmannovi bylo do jisté míry ocenitelné, že se snažil o konstruktivní kritiku a že se neschovával pod žádným pseudonymem. Na druhou stranu nutno vzít na zřetel, že svým rozhledem nebyl schopen již více objektivnější kritiky, přesto měl snahu polemizovat a nikoliv pomlouvat. Že však zvolil nesprávný tón, se mu stalo přespříliš konfrontačním z druhé strany, která jej umlčela.
Cením si toho, že jste se všichni snažili o maximum nadhledu a chladného rozumu. (I když byl cítit náběh na horlení). Přesto takovými "zkouškami" projevujete svoji schopnost profesionality...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: feudum
PříspěvekNapsal: 11.08.2006 - 17:32 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
...Na onom panu Saltzmannovi bylo do jisté míry ocenitelné, že se snažil o konstruktivní kritiku ...

V čem? Že psal o Čapkovi a Vávrových filmech, aniž by si přečetl více příspěvků na tato témata, jinak by to nemohl takto formulovat?... To je totiž další věc, která mě na Saltzmannovi vadila. Chci-li konstruktivně kritizovat, ne "konstruktivně", musím něco o kritizivané problematice nejprve vědět a jěště víc to platí o diskusních příspěvcích na dané téma. Ty musím přečíst všechny a ne si vybrat ten, který se mi hodí do kvelbu mé subjektivní kritiky...

Kolssteyn píše:
... z druhé strany, která jej umlčela...

Druhá strana ho neumlčela, nechal se totiž umlčet on sám a to je pro mě nad slunce jasnější signál. Dlouho jsem navštěvoval Feudum v očekávání jeho reakce...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: feudum
PříspěvekNapsal: 11.08.2006 - 20:55 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
Kolssteyn píše:
...Na onom panu Saltzmannovi bylo do jisté míry ocenitelné, že se snažil o konstruktivní kritiku ...

V čem? ...

Každý je schopen konstruktivní kritiky podle svého rozhledu. Jeho reakce spíše vypovídala o jeho rozhledu než o objektivní kritice, nad čímž není nutno se nijak pozdvihovat. :D Přeci jen, míra zaujatosti je přímo úměrná neznalosti... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: polo-faschos
PříspěvekNapsal: 18.10.2006 - 17:03 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Nevím, jestli to patří sem, ale celkem mě překvapilo, že na Seznamu.cz k vyhledávání hesla "husitství" byl hned druhým odkazem (za Husitství.cz) odkaz na "polo-neonazi-skins" blogovou stránku s M. Janem Husem. Otevřeně je pod článkem napsané, že jde o zdroj z tohoto serveru, což je sice v pořádku, jen nevím jestli si zaslouží být Jan Hus po boku takových kapel jako Krátký proces nebo Valašská liga...? :? http://oioi.blog.cz/rubriky/husitstvi

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: polo-faschos
PříspěvekNapsal: 18.10.2006 - 20:40 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
...Otevřeně je pod článkem napsané, že jde o zdroj z tohoto serveru, což je sice v pořádku, jen nevím jestli si zaslouží být Jan Hus po boku takových kapel jako Krátký proces nebo Valašská liga...? :? http://oioi.blog.cz/rubriky/husitstvi

Tohle musí posoudit zcela zodpovědně vrchní hejtman. Autora tohoto příspěvku se to dotýká jaksi osobně vzhledem k autorství hesla v Rejstříku osob. Nejsem si jist, zda je úplně košer, když vezmu text z jednoho serveru a pověsím ho beze změny někam jinam na internet, a to i když uvedu zdroj. :( Taky by asi bylo vhodné někoho od nás slušně požádat o svolení. Já tyto "praktiky" ze zásady nepoužívám.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 09.12.2006 - 12:28, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Livinhhistory
PříspěvekNapsal: 09.12.2006 - 12:08 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Na serveru Livinghistory se objevilo jakési "hodnocení" našeho serveru. Je to hodnocení bývalého(?) přispěvatele našeho diskusního fóra. Protože s tímto hodnocením, které je třeba velice pečlivě číst i mezi řádky, souhlasit zdaleka nemohu, musel jsem se u nich zaregistrovat a reagovat na tuto kritiku přímo tam. Jak to dopadlo, můžete posoudit sami na http://www.livinghistory.cz/modules.php ... &start=105 .

Moje reakce na příspěvek, který bývalý přispěvatel zvěřejnil tady na fóru a poté i na LH týkající se táborských kněží je zde: http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?p=7#p3167 . Na Livinghistory byl pravděpodobně zveřejněn jako doklad temných stránek husitství, o nichž tady na fóru my, romantičtí a "glorifikující" obhájci husitství v duchu Jiráska a Palackého, nemáme ani potuchy... :lol:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 10.12.2006 - 11:15, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Livinhhistory
PříspěvekNapsal: 09.12.2006 - 12:46 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
Na serveru Livinghistory se objevilo jakési hodnocení našeho serveru. Je to hodnocení bývalého(?) přispěvatele našeho diskusního fóra....
To je celkem drsné "hodnocení". :shock: Ale kdybych byl na někoho naštván, šel bych taky hanět jinam, kde by byla malá pravděpodobnost možnosti obhájit se... :twisted:

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15.12.2006 - 17:10 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
No, od site admina (abaddon) bych podobnou reakci asi nečekal. Jiří, je to zbytečná ztráta času :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zbytečnost...
PříspěvekNapsal: 15.12.2006 - 19:44 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Michal Gelbič píše:
... Jiří, je to zbytečná ztráta času :wink:
To jsem Michale, zjistil okamžitě po jejich reakcích. Prostě jsem to zkusil... :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: webová cena pro tento server...?
PříspěvekNapsal: 16.12.2006 - 20:28 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Celkem mě překvapilo, že jsem na netu narazil na ocenění těchto stránek, které "zvítězili" v jedné anketě před půl rokem a mají právo své stránky označovat ikonkou s titulem: Zlatá perla Grano Salis.
Ale z dalšího si nejsem příliš jist, zda se nejedná o součást reklamy tamního serveru...?
http://granosalis.cz/article.php?sid=5121

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: webová cena pro tento server...?
PříspěvekNapsal: 17.12.2006 - 17:14 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
...Ale z dalšího si nejsem příliš jist, zda se nejedná o součást reklamy tamního serveru...
Určtě. Ale já nemám problém s tím, aby na našem serveru byl odkaz na jiný s ekumenickým zaměřením...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: webová cena pro tento server...?
PříspěvekNapsal: 17.12.2006 - 17:42 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
Ale já nemám problém s tím, aby na našem serveru byl odkaz na jiný s ekumenickým zaměřením...
...ale není tam? Třeba by nebylo od věci si ikonku vystavit a zvýšit si tak prestiž v podobě udělené ceny...?

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: webová cena pro tento server...?
PříspěvekNapsal: 17.12.2006 - 20:04 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
Třeba by nebylo od věci si ikonku vystavit a zvýšit si tak prestiž v podobě udělené ceny...
Určitě nebylo... :D Viz http://www.husitstvi.cz/oceneni.php .

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz