Právě je 19.01.2020 - 00:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ta naše povaha česká
PříspěvekNapsal: 11.01.2020 - 19:22 
hejtman
hejtman

Milan píše:
... nešlo o rozhovor, ale o střihový pořad. ... Celé povídání podle mě přece jen vypadalo jinak. Ale u natáčení jsem nebyl, tak jen předpokládám :)
I kdyby tomu tak bylo ...
... prostě to, co jsem citoval, řekl. Tečka. A nebylo to vůbec vytrženo z kontextu, ať natáčení vypadalo jakkoli.
A že nešlo o rozhovor, vypovídá spíš v Medkův neprospěch, protože mohl své myšlenky formulovat naprosto svobodně a bez ohledu na tázajícího. :wink:

PříspěvekNapsal: 12.01.2020 - 11:09 
sudličník
sudličník

Myslel jsem to tak, že finálním střihem mohlo dojít k jistému zkreslení. Byly natočeny určitě hodiny materiálu, které pak režisér musel vměstnat do necelých třiceti minut. A jestliže se dejme tomu před otázkou po lidech, na které můžeme být v dějinách hrdi, bavili delší dobu o nejnovějších dějinách, pak mohla automaticky naskočit jména z tohoto období (ačkoli otázka zněla na celou historii). Ivan Medek byl původně muzikologem a asi by nebyl důvod, proč by přinejmenším neuvedl známá jména naší hudební historie (když je v jiných rozhovorech/textech chválil...). Ale znovu - jen spekuluju :)
Ohledně posouzení celých dějin, tak tam bych taky s Ivanem Medkem nesouhlasil (ke studu by podle mě spíš měla vést případná neochota hlubší reflexe neslavných období našich dějin, kterých asi nemáme víc nebo míň než jiné srovnatelné národy; to se snad ale zlepšilo :) )

PříspěvekNapsal: 12.01.2020 - 12:53 
hejtman
hejtman

Milan píše:
Myslel jsem to tak, že finálním střihem mohlo dojít k jistému zkreslení. Byly natočeny určitě hodiny materiálu, které pak režisér musel vměstnat do necelých třiceti minut. A jestliže se dejme tomu před otázkou po lidech, na které můžeme být v dějinách hrdi, bavili delší dobu o nejnovějších dějinách, pak mohla automaticky naskočit jména z tohoto období (ačkoli otázka zněla na celou historii). Ivan Medek byl původně muzikologem a asi by nebyl důvod, proč by přinejmenším neuvedl známá jména naší hudební historie (když je v jiných rozhovorech/textech chválil...). Ale znovu - jen spekuluju ...
... ano, to je spekulace, dokonce přitažená za vlasy.
Ale i kdyby tomu tak bylo, tak přece i 20. století našich dějin má celou řadu významných osobností, na něž můžeme být právem hrdi, nejenom Wichterleho a Horákovou, nemohu si pomoci. Za všechny namátkou bratři Čapkové, TGM ajv. Z toho se prostě Medek nevykroutí ... :|

PříspěvekNapsal: 12.01.2020 - 16:58 
sudličník
sudličník

Medek ale přece nejdříve prohlásil, že u nás je řada lidí, na které můžeme být hrdi. A když mluvil jmenovitě, tak neřekl, že hrdí můžeme být "jen", ale "například" na Wichterleho a Horákovou (a pár podobných lidí). Takže se podle mě do Medkova vymezení bratři Čapkové či Masaryk klidně vejdou (zvlášť když o TGM Medek hovoří s úctou i v samotném pořadu).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]