Právě je 19.04.2024 - 18:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: fotky
PříspěvekNapsal: 25.05.2009 - 00:31 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 15.05.2009 - 20:23
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Vložila jsem fotky k mému prvnímu příspěvku, ale pro jistotu ještě jednou.

http://dagmarse.rajce.idnes.cz/perut/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25.05.2009 - 13:14 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Krásné fotky, které zahřejí srdce vlastence. Děkujeme. :wink:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06.06.2009 - 15:22 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 10.01.2009 - 17:56
Příspěvky: 35
Bydliště: Český Krumlov
V Lemingtonu,v Británii,kde byl výcvikový camp pro výsadkáře je dodnes prý fontánka s padákem a českým lvem,jako památník československým parašutistům...nikde to nemohu najít,nemáte někdo fotku?

_________________
...a spravedlivý hněv sevřel v mozolnaté dlani topor zbraně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30.08.2009 - 19:42 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Odkaz na dost dobré video: http://www.youtube.com/watch?v=uKcRZkUGg54

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Československo: Stát, který selhal
PříspěvekNapsal: 05.11.2009 - 12:41 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 10.01.2009 - 17:56
Příspěvky: 35
Bydliště: Český Krumlov
Čtěte dobře, Čechové...já jsem se málem zalknul vzteky, když mi to přišlo do ruky...
http://www.blisty.cz/art/49566.html

_________________
...a spravedlivý hněv sevřel v mozolnaté dlani topor zbraně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06.11.2009 - 20:11 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Je to zhovadilost nejhrubšího zrna a vůbec nechápu jak to mohl někdo vydat, vždyť zas takový totální nevzdělanci na Západě nejsou.
No co. Tak tu máme dálší důkaz toho, že pokud takovéto vagině (omlouvám se za tak hanlivý výraz) říkají historik, tak jím opravdu může být každý.
Ihned jdu kouknout z okna a napsat nějaký nesmysl o Anglii.
Co by na to řekli prohabsburští a protiprvorepublikový, papeženečtí, svatováclavští orlové? Líbilo by se jim to a souhlasili by s tím a nebo by šli za protestantem Masarykem?

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: odsouzení
PříspěvekNapsal: 07.11.2009 - 12:39 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Přátelé, plně chápu vaše rozhořčení a rozumím mu.
Jsem také skeptický k podobným výkladům českých a čs. dějin, notabene od "nečecha". Je to prezentováno jako přednost, protože takový historik cizinec se na věc přece dívá s nadhledem a s odstupem. Dle těchto historiků byl však TGM největší "zločinec", protože si dovolil nezodpovědně rozbít Rakousko-Uhersko, což už nám odpustili dokonce i mnozí Rakušani, i když odpouštět není vůbec co, že.
Tito historikové postrádají elementární empatii k českému národu a jeho 300leté habsbuské období, které nejde z dějin prostě vygumovat a které předcházelo vzniku ČSR v r. 1918, jakoby více či méně podvědomě neberou do úvahy nebo jeho vliv podceňují. A jestli se někdo domnívá, že empatie nepatří do výbavy profesionálního historika, hluboce se mýlí. Historik, který tuto vlastnost postrádá, nikdy nepochopí např. pobělohorský evangelický exil, násilnou rekatolizaci, období temna, o husitství ani nemluvě.
Dokladem toho, že i zahraniční historik může disponovat ne-li snad přímo empatií, tak "alespoň" sympatiemi k zápasu českého národa za svoje sebeurčení, je pro mne zářný příklad, kterým je bohemista a velký znalec českých dějin, francouzský historik Ernest Denis.

A již kvačím k závěru svého příspěvku. Obávám se totiž, že důkladné studium pramenů a odborné literatury při studiu historie je sice podmínkou nutnou, nikoli však postačující. Vše nasvědčuje tomu (nebo se to aspoň tak jeví), že tuto nutnou podmínku paní Mary Heimannové splnila. V tak rázném však odsouzení jejího odborného díla bych byl velice obezřetný, dokud si ho sám nepřečtu ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27.01.2010 - 14:34 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
bratr Stráda píše:
Čtěte dobře, Čechové...já jsem se málem zalknul vzteky, když mi to přišlo do ruky ... http://www.blisty.cz/art/49566.html
Sabin píše:
Je to zhovadilost nejhrubšího zrna a vůbec nechápu jak to mohl někdo vydat ...
No co. Tak tu máme dálší důkaz toho, že pokud takovéto vagině (omlouvám se za tak hanlivý výraz) říkají historik, tak jím opravdu může být každý ...
Je to tím horší, že ona zmiňovana "vagina" byla letech 1981-1999 vědeckou pracovnicí v ústavu pro česká studia Collegium Carolinum v Mnichově. Nad čím tam proboha bádala? Vysvětlili ji snad v Mnichově, jak je to historicky "správně" se zradou pojmenovanou po jejich městě? Připravovala se už tam na sepsání kritizované knihy? :roll: :?
No, bezpochyby nezbývá, než s příkrým osouzením knihy souhlasit. Proč? Viz níže ...

JM píše:
... V tak rázném však odsouzení jejího odborného díla bych byl velice obezřetný, dokud si ho sám nepřečtu ...
A už ho snad není třeba ani číst.
Stačí si pouze přečíst erudovanou recenzi knihy Czechoslovakia: The State That Failed
z pera české historičky Evy Hahnové, která vyšla v LN 23. ledna 2010. Její recenzi najdete tady ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.01.2010 - 09:17 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Asi to sem zcela nepatří, ale pokud ona historička píše o atentátu na Heydricha jako o vraždě, pozval bych jí v červnu 1942 na návštěvu Lidic, či Ležáků. Je velmi zajímavé sledovat také ošklivé zákony proti Židům vzniklé v červnu 1939, které určitě byly přijaty "navzdory" okupantům!

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28.01.2010 - 16:00 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Citace:
Czechoslovakia: The State That Failed
Mě by ta kniha celkem zajímala :) chystá se i české vydání?

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27.04.2010 - 16:23 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
Citace:
Czechoslovakia: The State That Failed
Mě by ta kniha celkem zajímala ...
... to je ti podobný ... :D

Kolssteyn píše:
... chystá se i české vydání?
Obávám se, že ano. :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28.04.2010 - 02:04 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
Kolssteyn píše:
... chystá se i české vydání?
Obávám se, že ano. :wink:
Víš něco konkrétnějšího? Novodobá historie mě sice nic neříká, ale u tohoto bych asi rád udělal výjimku. :)

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Slovácko slovenské ...
PříspěvekNapsal: 14.06.2011 - 09:45 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
"Návrh na přičlenění Slovácka k Slovenskému štátu přišel 15. března 1939, v den okupace České republiky, z Hroznové Lhoty. Sdružení Národopisná Morava (Jan Uprka a Josef Vávra-Stařík) vydalo prohlášení o příslušnosti moravských Slováků ke slovenskému státu. Myšlenku přejal obdivovatel fašismu a slovenský premiér Vojtech Tuka (...). Němci však myšlenku připojení Slovácka odmítli." (... protože s protektorátem měli jiné záměry a do nich odtržení Slovácka nezapadalo - pozn. JM.)

K tomu je třeba ještě dodat, že se zpočátku k této myšlence z pragmatických důvodů postavila i zlínská obuvnická firma Baťa. :shock: A Jan Uprka byl synem známého malíře Jožky Uprky ...

To jsou věci, to jsou věci, bratři Moravné ... :!: :shock: :o

Zdroj: LN 10. 6. 2011, str. 4

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13.08.2011 - 21:58 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Nevím, zda jsem toto moje malé zamyšlení zařadil do správného topicu, ale kdyby měl někdo lepší nápad, tak to s radostí přesunu. Děkuji.

Dáša Nová píše:
... Když jsem pak jezdila do Itálie, divili se, proč jsme se Slovákama nebojovali a nechali je odejít. Tak jsem je odbejvala tím, že kdyby Slováci měli moře, určitě by se o něj bojovalo...přitom je mi líto i těch Tater ...
Ano, takto se může divit jen ten, který nezažil krutou a krvavou válku v bývalé Jugoslávii, největší konflikt v Evropě od 2. světové války! Tak hloupě se může divit jen ten, kterému jeho sourozence nebo rodiče, manžela či manželku nebo jeho dítě nezabila kulka vystřelená z kalašnikova jejich příbuzného, který řízením osudu nebo čirou náhodou žil v jiné republice Jugoslávie.

Díky Bohu při rozdělení Československa nedošlo k obdobné bratrovražedné válce. A to zcela oprávněně s úlevou přivítal celý svět. Bohužel se na to rychle zapomnělo. :!:
Kdyby k válce - nedej Bože! - došlo, kdopak by v tomhle konfliktu asi tak obsadil roli Srbů? Myslím, že odpověď na tuhle sugestivní otázku je nasnadě. Byl by to ten větší nacionalista z těch dvou rozdělovaných národů. Po válce, až by pozůstalí počítali své mrtvé příbuzné a každý rok plakali nad hroby svých blízkých - to ti "šťastnější", kteří mohli těla svých mrtvých příbuzných pohřbít, protože je našli -, psychicky nalomeni by vzpomínali na to, jak úplně zbytečná to byla válka, ať už byla rozpoutána z jakéhokoli důvodu. A Mezinárodní trestní tribunál pro bývalé Československo v Haagu by po válce začal vydávat mezinárodní zatykače na české nebo/i slovenské válečné zločince, protože jak ukázala Jugoslávie, pověstná slovanská "holubičí" povaha by se ukázale zase jako pověra.
Ano, tomuhle nezměrnému lidskému utrpení a této mezinárodní ostudě jsme se velkým obloukem vyhnuli ... :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14.08.2011 - 10:14 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
Díky Bohu při rozdělení Československa nedošlo k obdobné bratrovražedné válce. A to zcela oprávněně s úlevou přivítal celý svět.
Tak tady to z mnoha důvodů nehrozilo. Nakonec možná bylo dobře, že to proběhlo tak rychle, že než se člověk rozkoukal, tak bylo hotovo.
Slováci chtěli vlastní samostatnost a hodnej taťka Čech si řekl, že dost už bylo živení malých Slováků, tak ať si jdou na zkušenou do světa.
Nebyl tu důvod někoho držet, nebyl důvod se nějak dlouze vyrovnávat nebo přít o nějaký územní celky, který byly předem jasně dány a navíc za to necelý století soužití neexistovala nějaká výrazná nevraživost, zvláště co spousta Slováků žila a žije i tady.
To trochu odlišný pohled je na Slováky jezdící sem za prací a třeba cikáni se tu nesžili ani s hostitelským prostředním ani po staletích. Zatímco o Slovácích jsme mluvili jako o bratrech a cikánech to může říct jen málo kdo. :twisted:

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz