Právě je 19.04.2024 - 07:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Jste pro základnu?
Rozhodně ano. 15%  15%  [ 2 ]
Ne, nechci. 77%  77%  [ 10 ]
Je mi to jedno. 8%  8%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 13
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Americká základna v Brdech?
PříspěvekNapsal: 23.04.2007 - 15:51 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 19.03.2007 - 17:02
Příspěvky: 39
Bydliště: Šternberk
Moc by mě zajímalo, jaký máte názor na tuto otázku. Americký radar ano, nebo ne? Osobně mám vtom chaos. Chvilku říkám ano a chvilku ne.

_________________
Už od malinka jsem byl srdcem husita. Jsem členem CČSH. Věřím v boha našeho pána a spasitele Ježíše Krista. Věřím, že až na tomto světě nebudu, potkám se s našim svatým mistrem Janem Husem a budou tam i moje sestry a moji bratři v Ježíši Kristu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23.04.2007 - 21:33 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Dal jsem ano, i když "rozhodně" to určitě není. Jelikož jsme v NATO, jiná možnost není, pokud to má být součástí obrany NATO.
Na celé věci je hloupé to, že EU není schopna zařídit si vlastní systém obrany, i když si chtějí hrát na protiváhu USA.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Radary X Rakety
PříspěvekNapsal: 24.04.2007 - 06:47 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Já jsem samozřejmě hlasoval "laxním postojem", protože v týhle republice je tolik problémů, že tohle mi nepřipadá ani jako závažné téma, ...třebaže můžu později mluvit jinak. 8)
Ale co mi z nějakého neznámého popudu vadí, je magorická fraška (pro-vládní?) - "Nechceme radary, chceme rakety".
Vypadá to, že tu jsou pořád lidi, co by jim opětovně nevadila ani CA (Rudá armáda.)
http://radaryrakety.cz/

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.04.2007 - 20:24 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 19.03.2007 - 17:02
Příspěvky: 39
Bydliště: Šternberk
Hlasuji proti a to z toho důvodu, že mě zatím nikdo nepřesvědčil v opak. :?

Se zajímavým argumentem proti základně v našem prostoru přišel astronom Boris Valníček, když reagoval na často uváděné nebezpečí íránských raket. Proto, aby raketa překonala zemskou přitažlivost a dostala se na žádoucí dráhu, musí během několika minut dosáhnout rychlosti asi 7 000 km/h. To vyžaduje obrovskou energii vzniklou za přispění velkého množství paliva. Ke snížení spotřeby paliva se proto jako dodatečného zdroje energie využívá zemské rotace. Země se otáčí ze západu na východ, přičemž její obvodová rychlost činí přibližně 400 m/s (s rostoucí zeměpisnou šířkou obvodová rychlost Země klesá). Je zřejmé, že balistickou raketu by bylo z Íránu výhodné vypouštět opačným, tedy tím východním. ( Tento odstavec jsem opsal :wink: )

Pokud by s tímto souhlasili Rusové a dokonce se na tom podíleli, souhlasil bych s tím určitě. Myslím si, že v tomto vojenském odvětví jsou na vysoké úrovni a jejich raketové systémy drží v šachu mnoho zemí, včetně USA. Viděl jsem dokument BBC, v němž byla ukázána takováto základna někde v Rusku. Když něco takového Rusové ukáži, znamená to, že mají nové tajné raketové systémy. Jeden z důstojníku řekl: Musíme mít na vysoké úrovni raketové vojsko. Máme velké surovinové bohatství a kdyby nebylo raket, někdo by nás dávno napadl. V druhé světové náš národ moc trpěl a to mi nikdy už nepřipustíme.
:roll: Hmm, to hovoří za vše. Nedivím se, že protestují proti radaru. Byli by to oči USA ve východní Evropě. Je mi jasné, že nám Čechům by to mohlo zajistit trvalou záštitu proti naším sousedům. A to na dlouho. Za 20-40 roků se může Evropa politicky změnit a mít takového spojence jako je USA, který tady má vojenské zařízení by nebylo marné.
Hodně si protiřečím, ale zatím bych hlasoval proti. Nezlobte se na mě. Časem možná svůj názor změním.
Věřím, že jsme všichni vlastenci, ale mít tu znova cizí armádu mi nejde moc pod fousy. :)

_________________
Už od malinka jsem byl srdcem husita. Jsem členem CČSH. Věřím v boha našeho pána a spasitele Ježíše Krista. Věřím, že až na tomto světě nebudu, potkám se s našim svatým mistrem Janem Husem a budou tam i moje sestry a moji bratři v Ježíši Kristu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.04.2007 - 20:54 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Cizí armádu tu taky nechci mít, ale je rozdíl tu mít spojence nebo okupanty.

Rusům se samozřejmě nelíbí nic, co je následkem jejich prohry ve studené válce. Radar v Česku jim vadí, ale základny USA v Německu nebo Maďarsku ne.
Radar není použitelný k pozorování povrchu země a ruské rakety na naše území už stejně míří, myslím že od vstupu do NATO. Ovšem jak mají zabezpečené základny je otázka. Osobně bych taky byl pro to, aby Rusko bylo členem NATO, ale oni vždycky budou stát zvlášť i kdby na chleba nebylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Referendum?...
PříspěvekNapsal: 25.04.2007 - 11:01 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Já trošilinku z jiného soudku. Co myslíte, mělo by se na toto téma uskutečnit referendum?
Já tvrdím, jednoznačně ano! Odmítám trapné argumenty, které uvádí např. poslanec Benda junior. Už se stalo frází, že když naši politici nechtějí referendum jako instrument přímé demokracie (a oni ho nechtějí nikdy!), tvrdí se směšnou zarputilostí, že lid má málo relevantních informací, aby sám mohl o této tak závažné věci rozhodnout v referendu. Co nám tímto mladý pan Benda a jemu podobní sdělují prostřednictvím médií? Když pominu, že jsou povinni nám tyto chybějící informace poskytnout, tak nám pan poslanec vzkazuje, že jsme totiž všichni tupý ovce bez nároku na vlastní názor, tak o tom nemůžeme přece rozhodovat v celonárodním hlasování. Tento arogantní despekt ke svým voličům já kategoricky odmítám a jsem všema deseti za referendum :!: :evil: ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: armáda a referendum
PříspěvekNapsal: 25.04.2007 - 15:27 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Dorful píše:
Cizí armádu tu taky nechci mít, ale je rozdíl tu mít spojence nebo okupanty...
No já nevím, on to formálně a obsahově rozdíl je, ale prakticky je ta hranice tak tenká, že si nejsem jist, jestli bude pořád tatáž ještě než by sem spojenecké "tanky" dorazily... :lol:
Jiří Motyčka píše:
Co myslíte, mělo by se na toto téma uskutečnit referendum?
Já osobně si myslím, že to jsou naivní naděje. :twisted: Odkdy se armáda ptá prostých lidí, má-li zaútočit, má-li modernisovat zbroj, má-li vyzbrojovat... a také, podobně jako při rozdělení Česko>Slovenska, ani zde referendum nehrozí, jelikož je všeobecně známé, jak by dopadlo.
Ale i já stojím za tím, že by se v REPUBLICE (jakékoli, království fungovala na jiných principech) mělo užívat referenda jako prostředku mnohem častěji než jen u přitroublých voleb...

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: armáda a referendum
PříspěvekNapsal: 25.04.2007 - 15:56 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
....Já osobně si myslím, že to jsou naivní naděje. :twisted: Odkdy se armáda ptá prostých lidí, má-li zaútočit, má-li modernisovat zbroj, má-li vyzbrojovat...
Ano, naděje to jsou marné, dokonce i liché, to nepochybně. Referendum s velkou mírou pravděpodobnosti blížící se jistotě nebude. O tom, zda má zaútočit armáda (naštěstí) nerozhoduje ona sama (pokud neudělá státní převrat), ale vláda nebo nejvyšší velitel, ať už je jím kdokoli. Ale o tom vůbec nebyla moje otázka!
Já se ptal NATO, zda by o těchto a podobných záležitostech jako je např. umístění radaru na našem území měla rozhodovat vláda sama, či na základě referenda...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25.04.2007 - 20:35 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 19.03.2007 - 17:02
Příspěvky: 39
Bydliště: Šternberk
Dorful napsal:
Citace:
Cizí armádu tu taky nechci mít, ale je rozdíl tu mít spojence nebo okupanty.Rusům se samozřejmě nelíbí nic, co je následkem jejich prohry ve studené válce. Radar v Česku jim vadí, ale základny USA v Německu nebo Maďarsku ne.
Radar není použitelný k pozorování povrchu země a ruské rakety na naše území už stejně míří, myslím že od vstupu do NATO. Ovšem jak mají zabezpečené základny je otázka. Osobně bych taky byl pro to, aby Rusko bylo členem NATO, ale oni vždycky budou stát zvlášť i kdyby na chleba nebylo.

V roce 1990-91 opustila dlouho očekávaně Ruská armáda naše území. Odešli a chtěli záruky, že tu nebudou žádné jiné základny. Rozhodně se jich nechci zastávat, ale tak to nějak bylo.Pamatuji si, co nás soudruzi učitelé učili ve škole. Říkali: Sovětská armáda je tu proto, že nás chrání před imperialisty a před kapitalismem co je v západní Evropě. Tvrdili, že jsou to spojenci. Dnes jsou spojenci NATO. Někdo může říci, že nás taky mohou okupovat. Je to jen jiný pohled z jiného úhlu. Jsem moc rád, že odešli Rusové. Pamatuji si, jak jezdili v noci kolem našeho domu. Musím to napsat, abych byl spravedlivý.
Jirka Motyčka napsal:
Citace:
Co myslíte, mělo by se na toto téma uskutečnit referendum?

Také myslím, že referendum má být. Vše co napsal bratr Jirka, s tím na 100% souhlasím. Ovšem museli by dát v médiích oběma stranám sporu stejné šance k vyjádření, abychom si mohli udělat svůj názor a pak hlasovat ano, né. Také mám obavy, že už je vlastně rozhodnuto. Radar tu zkrátka bude. :roll:

_________________
Už od malinka jsem byl srdcem husita. Jsem členem CČSH. Věřím v boha našeho pána a spasitele Ježíše Krista. Věřím, že až na tomto světě nebudu, potkám se s našim svatým mistrem Janem Husem a budou tam i moje sestry a moji bratři v Ježíši Kristu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25.04.2007 - 21:30 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Referendum bych uplatňoval pouze v případech zásadně měnící stav státu (vstup do NATO, EU...). Pokud už jsme členy NATO, tak je asi problematické ovlivňovat jeho plánování obrany.
Parlament je tu (nebo měl být) od toho, aby jeho členové hájili zájmy jejich voličů. Jaké zástupce tam máme, to je zásluha všech.
Zpět k radaru: Nevidím v jeho umístění důvod pro referendum, protože nijak zásadně neovlivní občany ani stát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26.04.2007 - 07:44 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 19.03.2007 - 17:02
Příspěvky: 39
Bydliště: Šternberk
Bratře Dorfule,
opět musím oponovat. Parlament je takový jaký je. Jak jsme si ho zvolili.Ty píšeš:
Citace:
Parlament je tu (nebo měl být) od toho, aby jeho členové hájili zájmy jejich voličů. Jaké zástupce tam máme, to je zásluha všech.

Takže, když zvolím příkladně ODS, to znamená volím i pro radar.? :?: :shock:
Další co mě zaujalo je:
Citace:
Nevidím v jeho umístění důvod pro referendum, protože nijak zásadně neovlivní občany ani stát.

Nevím, nevím? Ti mizerové z alkaidy ( nebo jak se to píše :lol: ) si z nás můžou udělat terč pomsty. A nemusí zrovna zaútočit na radar! Ano, píšeme, že náš národ by neměl být zbabělý, ale uvědoměme si, proč máme mít někde na světě nějakého nepřítele jen proto, že cizí armádě se líbí postavit mega mikrovlnku u nás? :?:
Moc mě zajímá tvoje, vaše reakce a to proto, že tu vedeme větší diskuzi, kterou by měla vést naše vláda s námi všemi, co se na toto téma ptáme a není nám to lhostejné.
Moc zdravím. :)

_________________
Už od malinka jsem byl srdcem husita. Jsem členem CČSH. Věřím v boha našeho pána a spasitele Ježíše Krista. Věřím, že až na tomto světě nebudu, potkám se s našim svatým mistrem Janem Husem a budou tam i moje sestry a moji bratři v Ježíši Kristu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: armáda a referendum
PříspěvekNapsal: 26.04.2007 - 18:10 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
Ale o tom vůbec nebyla moje otázka!
Já se ptal NATO, zda by o těchto a podobných záležitostech jako je např. umístění radaru na našem území měla rozhodovat vláda sama, či na základě referenda...
Taky jsem Ti odpověděl NATO, na co se´s ptal, jen jsem se neomezoval pouze na odpověď ANO/NE... takže je možné, že´s můj příspěvek nedočetl až do konce. :lol:

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26.04.2007 - 19:25 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
R.A.F.311 HUSITA píše:
Bratře Dorfule,
opět musím oponovat. Parlament je takový jaký je. Jak jsme si ho zvolili.Ty píšeš:
Citace:
Parlament je tu (nebo měl být) od toho, aby jeho členové hájili zájmy jejich voličů. Jaké zástupce tam máme, to je zásluha všech.

Takže, když zvolím příkladně ODS, to znamená volím i pro radar.? :?: :shock:
Další co mě zaujalo je:
Citace:
Nevidím v jeho umístění důvod pro referendum, protože nijak zásadně neovlivní občany ani stát.

Nevím, nevím? Ti mizerové z alkaidy ( nebo jak se to píše :lol: ) si z nás můžou udělat terč pomsty. A nemusí zrovna zaútočit na radar! Ano, píšeme, že náš národ by neměl být zbabělý, ale uvědoměme si, proč máme mít někde na světě nějakého nepřítele jen proto, že cizí armádě se líbí postavit mega mikrovlnku u nás? :?:
Moc mě zajímá tvoje, vaše reakce a to proto, že tu vedeme větší diskuzi, kterou by měla vést naše vláda s námi všemi, co se na toto téma ptáme a není nám to lhostejné.
Moc zdravím. :)


1) V podstatě ano. Poslanec nebo celkově strana, které dáš ve volbách hlas, má od tebe důvěru ve svém rozhodování.

2) Terčem pomsty jsme už dávno. Naše jednotky jsou/byly v Afganistánu a Iráku. Nepřátele už máme dávno a jsme-li členem NATO, musíme bojovat při napadení jiného člena NATO. Radar v Česku nijak neochrání USA, které mají svou obranu dostatečnou, ale má chránit evropské státy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: armáda a referendum
PříspěvekNapsal: 26.04.2007 - 22:32 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
... takže je možné, že´s můj příspěvek nedočetl až do konce. :lol:
Ale dočet'! To bych si nedovolil ho nedočíst. :D
Kolssteyn píše:
...Ale i já stojím za tím, že by se v REPUBLICE ... mělo užívat referenda jako prostředku mnohem častěji než jen u přitroublých voleb...
...takže by se mělo vyhlásit i na úmístění radaru? Na to jsem chtěl slyšet přímou odpověď a žádné výmluvy... :P

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27.04.2007 - 06:36 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 19.03.2007 - 17:02
Příspěvky: 39
Bydliště: Šternberk
1) Aha :roll:
2)V rádiu jsem slyšel, že si ti arabští grázlové myslí, že nás k tomu západ nutí. Tak nevím. :? Na druhou stranu si mě Dorfule trochu přesvědčil.
Už jsem to psal, když s tím budou souhlasit Rusové a budou se na tom dokonce podílet, hlasoval bych pro.
Když se podívám na mapu Evropy, Asie dělá mi to zase trochu vrásky.
Kdybych chtěl chránit Evropu od Iránu a jiných arabských zemích, umístil bych takové zařízení někde na balkáně. A co teprve Severní Korea? Tak tomu už vůbec nerozumím. :lol:
Nemůžu si pomoci! Je to proti Rusům a hotovo.
Už vidím jak Irán vystřeluje raketu a ta letí a Rusové o ní neví. Jo, jo nemůže se dotknout Ruska. To je pravda. No, ale Korea, to je nesmysl.
Ach jo, mám v tom zmatek. :P

_________________
Už od malinka jsem byl srdcem husita. Jsem členem CČSH. Věřím v boha našeho pána a spasitele Ježíše Krista. Věřím, že až na tomto světě nebudu, potkám se s našim svatým mistrem Janem Husem a budou tam i moje sestry a moji bratři v Ježíši Kristu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz