Právě je 19.04.2024 - 15:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: president Edvard Beneš
PříspěvekNapsal: 10.10.2005 - 16:10 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Až se někdy bratři zatouláte do Českého Krumlova. Určitě se zajděte podívat do dvora hotelu Růže. Zde jeho majitel nechal instalovat bisty prezidentů Masaryka a Beneše. Možná si vzpomnenete na bouři nevole a nenávisti od Sudeťáků a českých obhájců lidských práv (nebo čeho), kterou tím způsobil. Na výroky těchto lidí, že by se v tomto hotelu nikdy neubytovali, jim vzkázal, že o takovéhle návštevníky stejně nestojí a že je hrdý na tyto české velikány za které on bojoval a jeho kamarádi umírali. Abych se ale dosatl k věci. Pod panem prezidentem Benešem je deska s jeho výrokem k jeho vlastním Dekretům. Když jsem to četl, tak mě tvrdě mrazilo v zádech, jak se vyplnila jeho slova. Nedokážu jej citovat doslova, ale v podstatě řekl, že si moc dobře musíme zapamatovat kdo byl viník, kdo dělal co a proč tyto Dekrety vznikly, protože za určitou dobu si tito lidé budou myslet, že jejich viny zapadli do zapomnění a budou se snažit před celým světem převracet minulost a očistit se od svých vin. Omlouvám se, za opravdu neúplnou a ne zcela přesnou citaci, ale nepřipadá vám to jako splněná věštba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.10.2005 - 18:21 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
"Přijde brzo chvíle, kdy tito viníci se budou před sebou samými a před světem očišťovat z toho, co v těchto letech napáchali. A budou tomu sami věřit, až tyto nové lži budou přednášet. A konečně přijdou opět, aby od očišťování přešli k útoku."

Je to tak, Beneš to dobře věděl, jak to dopadne. A splnilo se to celé, dnes jsme my ti špatní a zlí, co spáchali největší zločin na neviných lidech. Dnes platí, že zatímco Němci byli různí a naprostá většina byla proti Hitlerovi, tak Češi jsou všichni stejní a všichni vraždili ženy a děti. Takhle se prezentuje historie sudetskými Němci. Prošel jsem pár jejich publikací a webů a dělalo se mi hodně zle z toho, co jsem se tam dočetl...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Beneš ke svým Dekretům
PříspěvekNapsal: 10.10.2005 - 22:22 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Ano, Sabine, je to tak a ne jinak! Mně zase trnulo v zádech, když se před naším vstupem do EU objevily (okud asi?...) názory ze zahraničí, které podmiňovaly vstup ČR zrušením Benešových dekretů. A možná si vzpomenete, že se u nás pár chorých mozků tím vážně zabývalo a mělo naděláno v kaťatech z toho, že bychom do EU nemuseli vstoupit. ČR je v EU s tím, že Beneševy dekrety zrušeny nebyly. Bylo dost jiných podmínek, na něž ČR musela přistoupit...
PS. A do Českého Krumlova ze toulám poměrně dost často, protože manželka je ze Soběslavi, ale ve dvoře hotelu Růže jsem nebyl, ale to napravím při nejbližší příležitosti. (Ne, že si tam necháte zrušit otáčivé hlediště v zámecké zahradě!)
Sabin píše:
Až se někdy bratři zatouláte do Českého Krumlova. Určitě se zajděte podívat do dvora hotelu Růže. Zde jeho majitel nechal instalovat bisty prezidentů Masaryka a Beneše. Možná si vzpomnenete na bouři nevole a nenávisti od Sudeťáků a českých obhájců lidských práv (nebo čeho), kterou tím způsobil. Na výroky těchto lidí, že by se v tomto hotelu nikdy neubytovali, jim vzkázal, že o takovéhle návštevníky stejně nestojí a že je hrdý na tyto české velikány za které on bojoval a jeho kamarádi umírali. Abych se ale dosatl k věci. Pod panem prezidentem Benešem je deska s jeho výrokem k jeho vlastním Dekretům. Když jsem to četl, tak mě tvrdě mrazilo v zádech, jak se vyplnila jeho slova. Nedokážu jej citovat doslova, ale v podstatě řekl, že si moc dobře musíme zapamatovat kdo byl viník, kdo dělal co a proč tyto Dekrety vznikly, protože za určitou dobu si tito lidé budou myslet, že jejich viny zapadli do zapomnění a budou se snažit před celým světem převracet minulost a očistit se od svých vin. Omlouvám se, za opravdu neúplnou a ne zcela přesnou citaci, ale nepřipadá vám to jako splněná věštba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.10.2005 - 10:45 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Ano ano, to je přesně ta citace! Děkuji!
Dorful píše:
"Přijde brzo chvíle, kdy tito viníci se budou před sebou samými a před světem očišťovat z toho, co v těchto letech napáchali. A budou tomu sami věřit, až tyto nové lži budou přednášet. A konečně přijdou opět, aby od očišťování přešli k útoku."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beneš ke svým Dekretům
PříspěvekNapsal: 11.10.2005 - 11:03 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
A sakra! A je to tu zase. Samozřejmě, že ne od tebe, ale vždycky na to přijde řeč, když se lidi dozví, že jsem z ČK. O problémech kolem otáčka se ale radši bavit nebudeme, protože já jsem zastáncem odstranění tohoto železobetonového monstra. Mám pro to plno důvodů i argumentů, ale to už by jsme se dostávali zcela mimo diskuzy o husitství. Rád si s tebou ale popovídám osobně. Je to zajímavé a složité téma.
Jiří Motyčka píše:
PS. A do Českého Krumlova ze toulám poměrně dost často, protože manželka je ze Soběslavi, ale ve dvoře hotelu Růže jsem nebyl, ale to napravím při nejbližší příležitosti. (Ne, že si tam necháte zrušit otáčivé hlediště v zámecké zahradě!)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beneš ke svým Dekretům
PříspěvekNapsal: 11.10.2005 - 11:05 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Tohle jsem taky nepochopil. Že jim není stydno!
Jiří Motyčka píše:
Ano, Sabine, je to tak a ne jinak! Mně zase trnulo v zádech, když se před naším vstupem do EU objevily (okud asi?...) názory ze zahraničí, které podmiňovaly vstup ČR zrušením Benešových dekretů. A možná si vzpomenete, že se u nás pár chorých mozků tím vážně zabývalo a mělo naděláno v kaťatech z toho, že bychom do EU nemuseli vstoupit. ČR je v EU s tím, že Beneševy dekrety zrušeny nebyly. Bylo dost jiných podmínek, na něž ČR musela přistoupit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beneš ke svým Dekretům
PříspěvekNapsal: 11.10.2005 - 18:12 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
...A sakra! A je to tu zase. Samozřejmě, že ne od tebe, ale vždycky na to přijde řeč, když se lidi dozví, že jsem z ČK. O problémech kolem otáčka se ale radši bavit nebudeme, protože já jsem zastáncem odstranění tohoto železobetonového monstra. Mám pro to plno důvodů i argumentů, ale to už by jsme se dostávali zcela mimo diskuzy o husitství. Rád si s tebou ale popovídám osobně. Je to zajímavé a složité téma.

Opravdu by mne to zajímalo. A moc. Ale probereme to opravdu, až se sejdeme osobně. Už proto, že od jiných obyvatel z Č. Krumlova jsem slyšel názor přesně opačný...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beneš ke svým Dekretům
PříspěvekNapsal: 11.10.2005 - 18:43 
Offline
práče
práče

Registrován: 27.08.2005 - 23:20
Příspěvky: 23
Jiří Motyčka píše:
Sabin píše:
...A sakra! A je to tu zase. Samozřejmě, že ne od tebe, ale vždycky na to přijde řeč, když se lidi dozví, že jsem z ČK. O problémech kolem otáčka se ale radši bavit nebudeme, protože já jsem zastáncem odstranění tohoto železobetonového monstra. Mám pro to plno důvodů i argumentů, ale to už by jsme se dostávali zcela mimo diskuzy o husitství. Rád si s tebou ale popovídám osobně. Je to zajímavé a složité téma.

Opravdu by mne to zajímalo. A moc. Ale probereme to opravdu, až se sejdeme osobně. Už proto, že od jiných obyvatel z Č. Krumlova jsem slyšel názor přesně opačný...


.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.10.2005 - 10:03 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
No jeste ze neumim nemecky a nemuzu si ty nesmysly na sudetackych strankach precist osobne. :wink:
Jinak pana Horala, majitele hotelu Ruze, znam osobne. Pred peti lety jsme pracoval jako grafik v propagacnim oddeleni jeho prazskeho hotelu Duo. Je to velmi mily pan, ale hodne zalezi na nalade, v jake ho zastihnete. :wink: Ovsem co se jeho cesstvi tyce, tak se trochu obavam, ze zustalo hluboko v minulosti prvni republiky a druhe svetove valky. Soucasni cesi jsou pro nej pouze komunismem pokrivene zlodejske charaktery. On byl v emigraci a po revoluci se sem vratil a zacal podnikat i tady. Bohuzel se naslo velmi mnoho prospecharu a lidi, kteri jen chteli pouze jeho penize a tak mu trochu pokazili mineni o soucasnych cesich. Jinak jeho vlastenectvi je v onom smeru opravdu ...rekl bych bez servitkovske. :wink: Ackoli ma cizincu a prevazne nemcu vzdy plny hotel, cely interier se nese v duchu boje cechoslovaku proti nacismu. Fotografie letadel, pilotu, obrazy a atd. Ve francouzske restauraci vysi na stene v cernem ramu kopie Mnichovske dohody a tak podobne. A jinak bych chtel uvest na spravnou rovnu...pan Horal nebyl pilot RAF, i kdyz to o sobe prohlasoval. Ale mne osobne to je uplne jedno. Pro mne to je velka osobnost a vzdycky si ho budu vazit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Benesovy dekrety
PříspěvekNapsal: 30.12.2005 - 13:00 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
No pratele dnes jsem neveril vlastnim ocim. Sudetsti nemci se domahali vraceni zabavenych majetku (ktere probehlo na zaklade Benesovych dekretu) u evropskeho soudu. To uz je fakt neskutecna drzost. Nebo provokace? Nastesti je soud poslal rychle k sipku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sudety
PříspěvekNapsal: 30.12.2005 - 14:37 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Nejhorší však na tom je, přátelé, že obdobné názory na historické řešení Sudet, jako mají Němci (úmyslně neuvádím adjektivum "sudetští"), mají i někteří Češi. A to je mírně řečeno zarážející. S názory na Sudety, Benešovy dekrety je to obdobné jako s názory na husitstvi. Když se totiž mluví o vyhnání sudeťáků a navrácení "jejich" majetku, říká se malé "a". A k tomu je vždy s veškerou naléhavostí dodat ono velké "B", kterým nechci nosit dříví do lesa: kolik % obyvatel Sudet se hlásilo k Henlainovi, obsazení Sudet a co s tím souviselo, genocida českého národa během války a v neposlední řadě otázka úhrady válečných reparací Československu, jako vítězné mocnosti.
Podívejme se na nekompromisní postoj Poláků, z něj bychom si měli vzít příklad a jednou provždy skončit s neustálou polemikou, která připomíná chůzi kolem horké kaše...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02.01.2006 - 10:56 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
To je presne ono. Polsky priklad. Jednou pro vzdy a kategoricky rici, Dost! Uz se s vami o dekretech nehodlame bavit. Jenze mi pripada, ze na to jsme podvedome vuci nemcum neustale prilis slabi. Rekl bych, ze se tam opet promita to slabe narodni povedomi a sebeduvera. Sudetaky tu pred valkou nikdo neutiskoval a neperzekuoval. Zili v nasem state a tak byli i brani. Jako obyvatele Ceskoslovenska. A to, jak se projevili a jak se chovali, je jen a jen jejich vina a muzou si za to sami. V tichosti sklopit usi, soupat nohama a byt zatracene zticha. To je to jedine, co by sudetsti nemci meli, ohledne benesovych dekretu, delat. Nebudou chtit nakonec jeste po Izraeli proplatit plyn?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.01.2006 - 09:40 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
Někde jsem četl, že snad Slovinci připravují zákon na odškodnění vyhnaných Rakušanů. Rakušané se okamžitě nechali slyšet, že by si Češi měli v tomto směru vzít příklad...

_________________
Michal Gelbič

Husité - Ktož jsú boží bojovníci
http://www.husitstvi.cz
Czechoslovak military units in the USSR (1942-45)
http://www.czechpatriots.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.01.2006 - 16:47 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Votan píše:
Někde jsem četl, že snad Slovinci připravují zákon na odškodnění vyhnaných Rakušanů. Rakušané se okamžitě nechali slyšet, že by si Češi měli v tomto směru vzít příklad...


Rakusane? To je ta mala zemicka na jih od nas, ktera do dnes trpi komplexem ze ztraty svetoveho velmocenstvi? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rakousko...
PříspěvekNapsal: 11.01.2006 - 21:37 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jachym Hrabec píše:
Rakusane? To je ta mala zemicka na jih od nas, ktera do dnes trpi komplexem ze ztraty svetoveho velmocenstvi? :lol:

Ano je to velice zastydlý komplex. (Pan prezident by řekl: "Ano, velice ale opravdu velice zastydlý komplex." :wink: )
Nemám rád spojku "KDYBY" při posuzování historických událostí a vy to všichni víte. Ale tady ji s gustem při vzpomínce na pomoc poválečného Československa právě Rakousku použiji. Kde bychom mohli být, KDYBY tady nebylo 40 let totaliy? Na úrovni Švýcarska? A kde by bylo ve srovnání s námi Rakousko?...
PS. "ta malá zemička" je po rozdělení Československa větší než ČR.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz