Právě je 19.04.2024 - 08:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nezloděj a jeho předci
PříspěvekNapsal: 18.01.2013 - 18:00 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Rubáš z Hrádku píše:
... Ty víš, kde žili tví předci ve 14. století a jakou řečí mluvili ?? :lol:
...
Ty víš na jaké straně tehdy stáli tví předci??? ...
Odpovím za sebe, s dovolením. Nechci se míchat do tvého sporu s Martinem, ale moji odpověď chápej/te jako jakési zobecnění. 8)
Já to pochopitelně nevím a ani vědět nemohu. :!: Ale něco jiného je to u tak významného šlechtického rodu, ten to ví moc dobře nebo by měl vědět. Tohle se tady na fóru snažil nedávno vysvětlit a naznačil to už bratr Kolssteyn, náš "dvorní genealog" ... :wink:

Rubáš z Hrádku píše:
... ale považuji ho aspoň za čestného člověka, který nekrade ...
To snad není přednost, ale především nezbytnost a nutná podmínka. :idea:
Tím úplně posledním, co by nám tu ještě chybělo, by byla skutečnost, že kandidát na českého prezitenta je zloděj. :roll:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Karel na hrad
PříspěvekNapsal: 18.01.2013 - 22:12 
Offline
velitel vozu
velitel vozu
Uživatelský avatar

Registrován: 27.01.2006 - 11:12
Příspěvky: 454
Bydliště: Český Brod
Rubáš z Hrádku píše:
Teď asi poprvé na foru nesouhlasím s Martinem:
Každý má právo na svůj názor, netřeba se vším souhlasit. Pakliže k němu člověk dospěl sám a pokud ho nemění podle nálady, je třeba ho respektovat :wink: .

Rubáš z Hrádku píše:
Ty víš, kde žili tví předci ve 14. století a jakou řečí mluvili ?? :lol: :
Nerozumím. Proč moji předci? Já přece neuvádím na veřejných serverech svůj rodokmen s popisem činů svých předků? A dokonce ani nekandiduji na prezidenta.

Rubáš z Hrádku píše:
Ty víš na jaké straně tehdy stáli tví předci??? :
Nevím.
Ale jak jsem psal, nemám historii svého rodu vypsanou na různojazyčných webových stránkách a nemusím tedy nic obhajovat ani vysvětlovat.

Rubáš z Hrádku píše:
Jako jeden z mála rodů Schwarzenberkové nezískali z pobělohorských konfiskací prakticky nic. Svá panství koupili nebo zdědili a to až pár desetiletí po Bílé hoře a třicetileté válce ...:
Tuhle problematiku jsem ani nenakousnul, výrazem "po Bílé Hoře" jsem jen přibližně vymezil období.
Jinak většina panství v Jižních Čechách byla zkonfiskována Švamberkům a dalším rodům za účast na stavovském povstání. Habsburští panovníci následně tato panství dávali do zástavy, prodávali, "prodávali" nebo dávali náhradou za půjčky či dobré služby svým oblíbencům, vesměs svým úředníkům (např. Eggenbergům) nebo generálům (např. Marradasům, o něco později Schwarzenbergům). Např. panství Třeboň získal r. 1660 Jan Adolf ze Schwarzenbergu od bratra Ferdinanda III. pasovského biskupa Leopolda Viléma z vděčnosti za pomoc a oddanost, částečně mu ho odprodal, částečně dal. Panství Hluboká bylo zkonfiskováno Malovcům z Malovic a r. 1623 ho dostal za své služby generál Baltazar de Marradas a od jeho synovce ho r. 1661 koupil již zmíněný Jan Adolf Schwarzenberg. Takže všechno to byly konfiskáty (někdo by možná řekl Habsburky ukradený majetek), a pak se to párkrát otočilo v rukou těch "schopných".

Rubáš z Hrádku píše:
Tím netvrdím, že se mi na K.S. vše líbí, ale považuji ho aspoň za čestného člověka, který nekrade ...
Předseda Kalouskovy TOP09, ministr zahraničí v Nečasově vládě národní katastrofy, člověk který odsouhlasí cokoliv komukoliv ... a čestný člověk? :roll: To přece nemůžeš myslet vážně.

_________________
Martin, střelec českobrodský


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19.01.2013 - 03:29 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
Citace:
Takže všechno to byly konfiskáty (někdo by možná řekl Habsburky ukradený majetek)

To je v téhle zemi tradice. Jen v minulém století se majetek sebral šlechtě, Židům,Němcům, Maďarům a dalším menšinám, církvi, kapitalistům, spolkům, rolníkům, řemeslníkům, emigrantům atd. a nakonec i státu (tím posledním myslím zčásti privatizaci :) ). Takže dnes vlastní velká část obyvatelstva "kradený majetek".
Já tím chtěl jen říct, že Schwarzenberkové PŘÍMO žádný konfiskát nezískali, na rozdíl od většiny dodnes existujících rodů. Vše si buď koupili nebo zdědili.

Jinak "vyčítat" mu jeho předky je nesmyslné, za ně přece neodpovídáme nikdo, ani ty ani já.

Jediná možnost jiné volby je pan Zeman, u kterého si vážím jeho vzdělanosti a sečtělosti. Jenže stejně jako u Schwarzenberka má kolem sebe Šloufy a další kamarádíčky a za sebou tzv. opoziční smlouvu.

Upřímně, nevyhovuje mi žádný kandidát úplně. Ale tvůj útok na K.S. mi přijde minimálně zčásti nefér.

Mizení toho, čemu říkáš "národní identita" je problémem celé Evropy a většiny ostatního světa. A netěší to asi nikoho ani tam, ani tady. Ale té "globalizaci" se lze ubránit asi jen vytvořením "skanzenu", bohužel.
A to nás -zatím- míjí islámské přistěhovalectví, které považuji za velmi nebezpečné.

A takhle si všichni stěžujeme v době nejvyšší životní úrovně v celé historii a v období asi nejdelšího míru v Evropě... :oops: :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19.01.2013 - 08:45 
Offline
velitel vozu
velitel vozu
Uživatelský avatar

Registrován: 27.01.2006 - 11:12
Příspěvky: 454
Bydliště: Český Brod
Rubáš z Hrádku píše:
To je v téhle zemi tradice. Jen v minulém století se majetek sebral šlechtě, Židům,Němcům, Maďarům a dalším menšinám, církvi, kapitalistům, spolkům, rolníkům, řemeslníkům, emigrantům atd. a nakonec i státu
Samozřejmě svět je nespravedlivý a čas od času se stává, že bohatí jsou příliš bohatí a chudí zase příliš chudí, neboť to jsou spojené nádoby a bohatství jedněch je logicky založeno na chudobě druhých. Vzniklá asymetrie vyvolá společenskou krizi a ta se pak často řeší revolucí nebo válkou, kdy ovšem ti bohatí emigrují (pokud to stihnou) a veškerou tíhu konfliktu stejně zase nesou ti chudáci dole. Pokud se týče majetku šlechty a církví, tak ten byl většinou získán pramálo ušlechtilým způsobem. Na počátku šlechtických rodů stál zpravidla schopný válečník, tj. zabiják a loupežník, který si k majetku pomohl svou krutostí a bezohledností. Následující generace už žily jinak a časem se na prapředka buď zapomnělo a nebo se jeho činy poněkud pozměnily a někdy i glorifikovaly. Mohlo se stát, že praděd byl loupežníkem a vrahem, děd pirátem, ale vnuk je uznávaným vědcem, cestovatelem a mecenášem umění.

Rubáš z Hrádku píše:
Já tím chtěl jen říct, že Schwarzenberkové PŘÍMO žádný konfiskát nezískali, na rozdíl od většiny dodnes existujících rodů. Vše si buď koupili nebo zdědili.
Tomu "PŘÍMO" moc nerozumím. Pokud měl císař konfiskáty, potřeboval generály a spolehlivé úředníky, tak je vyplácel konfiskovaným zbožím. Pokud si své služby náležitě ocenili, tak byl císař jejich dlužníkem a jako úhradu jim výhodně prodával konfiskovaná panství. Bylo to oboustranně výhodné, neboť věrný služebník je něco jiného, než nahodilý kupec, byť by zaplatil nesrovnatelně více. Současní naši "lobbisté", "kontroverzní podnikatelé" a oligarchové si taky svůj majetek v podstatě "koupili" :? .

Rubáš z Hrádku píše:
Jinak "vyčítat" mu jeho předky je nesmyslné, za ně přece neodpovídáme nikdo, ani ty ani já.
Při použití selského rozumu to sice tak vypadá, přesto to vidím trochu jinak. Pokud byl něčí otec např. sadistickým zabijákem v koncentráku, co házel malé děti zaživa do pece nebo na nich prováděl bestiální pokusy, asi bych s jeho dětmi nekamarádil. Za sebe mohu říci, že jsem za bolševika znal synka jednoho zasloužilého příslušníka StB a že to byl stejný zmetek, jako jeho tatík. Potomci rozhodně nesou následky za špatné činy svých předků, i když za to sami nemohou, na to by měl každý rodič včas pamatovat. V případě šlechtických rodů to platí dvojnásob, právě proto, že si zakládají na rodové tradici a rádi dokládají dlouhou historii svých rodů.

Rubáš z Hrádku píše:
Upřímně, nevyhovuje mi žádný kandidát úplně. Ale tvůj útok na K.S. mi přijde minimálně zčásti nefér.
Kdyby kandidoval v jiné zemi, neřeknu ani "popel", ale na Pražský hrad takový člověk nepatří. Je třeba volit menší zlo. Prezident nemusí být sympaťák, se kterým každý rád zajde na pivo, ale musí mít kladný vztah ke své zemi a nazírat její problémy zevnitř, nikoli zvenčí.

Rubáš z Hrádku píše:
Mizení toho, čemu říkáš "národní identita" je problémem celé Evropy a většiny ostatního světa.
Ano, ale vztáhnul bych to pouze na tzv. západní civilizaci. I zde jsou ovšem výjimky. Např. Švýcarsko, nejbohatší ekonomika Evropy a možná světa (ano, díky židovským i nacistickým účtům ve zdejších bankách) není v EU a má všeobecnou brannou povinnost pro muže od 20 do 50 let. Proč asi? Vždyť by si mohli chrochtat, jakou mají vysokou životní úroveň, nalhávat si, že jim vydrží automaticky stále a nedělat nic.

Rubáš z Hrádku píše:
A takhle si všichni stěžujeme v době nejvyšší životní úrovně v celé historii a v období asi nejdelšího míru v Evropě... :oops: :oops:
Pokud je mírou životní úrovně hromadění zbytečných, luxusních a pro skutečný život nepotřebných věcí, pak tomu tak je. Z velkých výšek ale bývá pád na zem o to tvrdší. Evropa bohužel brzy pozná, jak byla představa bezstarostnosti a tzv. bohatství mylná a že se nevyplácí pomíjet elementární existenční předpoklady. :evil:

_________________
Martin, střelec českobrodský


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21.01.2013 - 11:34 
Offline
práče
práče

Registrován: 06.06.2006 - 11:52
Příspěvky: 40
Martin Picek píše:
Rubáš z Hrádku píše:
A takhle si všichni stěžujeme v době nejvyšší životní úrovně v celé historii a v období asi nejdelšího míru v Evropě... :oops: :oops:
Pokud je mírou životní úrovně hromadění zbytečných, luxusních a pro skutečný život nepotřebných věcí, pak tomu tak je. Z velkých výšek ale bývá pád na zem o to tvrdší. Evropa bohužel brzy pozná, jak byla představa bezstarostnosti a tzv. bohatství mylná a že se nevyplácí pomíjet elementární existenční předpoklady. :evil:

Jakkoliv se na spoustě věcí neshodneme, tak s původní úvahou co jsi tu Martine o stránku dříve napsal souhlasím nejen v celku, ale i mezi řádky.
A výše uvedený citát by tu možná zapadl, ale přitom je to to nejpodstatnější: "Pomíjení elementárních existenčních předpokladů" evropské civilizace, nás bude stát nejen draho, ale možná i vše, včetně existence naší kultury...

_________________
Bolest je cesta.
Xiao Ye


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volba českého prezidenta
PříspěvekNapsal: 21.01.2013 - 11:45 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Martin Picek píše:
Možná je to jen můj předsudek a snad bych se měl nad sebou zamyslet, nicméně si nedokážu představit, jak k památníku lidických dětí nebo terezínských obětí klade věnec člověk, jehož tchán byl nacistickým pohlavárem.

http://www.knihy-a.cz/22974/na-hrade-sc ... se-hajluje

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21.01.2013 - 13:15 
Offline
velitel vozu
velitel vozu
Uživatelský avatar

Registrován: 27.01.2006 - 11:12
Příspěvky: 454
Bydliště: Český Brod
Siegfried píše:
Jakkoliv se na spoustě věcí neshodneme, tak s původní úvahou co jsi tu Martine o stránku dříve napsal souhlasím nejen v celku, ale i mezi řádky.

To mne těší, že to vidíš podobně. Děkuji. Spousta lidí má, zdá se, na očích i na uších klapky a nevidí a neslyší. Poučení z historie si vzít nemohou, protože ji neznají a ani je nezajímá. :roll:.

_________________
Martin, střelec českobrodský


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.01.2013 - 18:10 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
I o tomhle je ta naše povaha česká:
http://kultura.idnes.cz/dejdarovo-vyjad ... elevize_ob ... :roll: :evil:

Nikdy bych nevěřil, že něčeho takového je Stránský schopen, i když je to zavilý antikomunista. To je úroveň! A je mi úplně jedno, že to udělal v náhlém hnutí mysli, jak uvedl v dnešní omluvě Dejdarovi. Je to starej chlap, protřelý bolševickými kriminály, tak bych u něj předpokládal, že se umí více ovládat.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 21.01.2013 - 23:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21.01.2013 - 23:14 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
Ad Dáša Nová

To, že na hradu Karlovy manželky visí obraz s nacistickou tematikou je krásná polopravda. Ten hrad --Hardegg jejich rodině nepatří od roku 1730.
Jedinou pravdou je , že se za svobodna jmenovala von Hardegg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: příkop
PříspěvekNapsal: 21.01.2013 - 23:21 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Rubáš z Hrádku píše:
Ad Dáša Nová
To, že na hradu Karlovy manželky visí obraz s nacistickou tematikou je krásná polopravda. Ten hrad --Hardegg jejich rodině nepatří od roku 1730 ...
... ano, zdá se, že je tomu skutečně tak: http://www.lidovky.cz/zeman-opira-utoky ... _domov_ziz
... a pak by se jednalo ze strany Zemanovců o úder pod pás a vůbec neobstojí, že si to neověřili.

BTW. I tato naše debata, byť vedená v naprosto korektním duchu, zřetelně dokazuje, jak přímá volba prezidenta opět rozděluje tento národ, jakoby šlo o jeho bytí či nebytí.
A této skutečnosti si všimla i neobjektivní, nevím na kom závislá média, která nepokrytě fandí Schwarzenbergovi. :o A to není správné! :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 22.01.2013 - 00:08, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21.01.2013 - 23:46 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
On to zas tak velké dělení nebude. Nový "kladeč věnců a udělovatel vyznamenání"(snad už ne amnestií) má spíše symbolický význam. Neberu vám nikomu právo na vlastní názor, ale něco mi už přijde moc.
A to jsem se dopředu zařekl, že se do téhle debaty nedám zatáhnout a napíšu sem jediný příspěvek. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ???
PříspěvekNapsal: 21.01.2013 - 23:53 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Rubáš z Hrádku píše:
... Nový "kladeč věnců a udělovatel vyznamenání"(snad už ne amnestií) má spíše symbolický význam ...
Právě proto je té hysterie přespříliš.
Ale to snad není případ naší debaty. :wink:

Rubáš z Hrádku píše:
... Neberu vám nikomu právo na vlastní názor ...
ale to my snad tobě taky ne. 8)

Rubáš z Hrádku píše:
... ale něco mi už přijde moc.
tady bys měl býti konkrétnějí ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volba českého prezidenta
PříspěvekNapsal: 22.01.2013 - 03:33 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2012 - 23:31
Příspěvky: 196
Bydliště: Matka měst, Hlava republiky, Děvka babylónská
Dáša Nová píše:
... Také si myslím, že je vrchol snobárny volit knížete jak tak zjišťuju co za lidi ho volili. ...
Nuže, i já jsem volil spoluobčana KS a ve 2. kole jej budu volit zas! Nemyslím, že bych byl snob, mám ke své volbě velmi dobré důvody, jsem o tom přesvědčen. Nemám pochyb.

Jednak mám za to, že vina a nevina je věc ryze osobní, nikoli našich rodičů či prapředků. Neseme odpovědnost pouze za sebe, případně za své bližní, jsou-li na nás nějak závislí. Myslím, že alespoň křesťané by mi rozumět mohli. Víc k tomu dodávat nebudu.

Dále, souhlasím s bratrem Jiřím Motyčkou, že volební kampaň - jak už to tak bývá - je plná hysterie a i jinak rozumní lidé ztrácejí občas soudnost. Je však také dobré, pokud se něčeho pochybného dopustí veřejně, že se též veřejně dokáží omluvit a přiznat své pochybení. Jsem přesvědčen, že bychom jim měli odpustit, a já jim odpouštím velice rád. Vidím totiž, že za jejich rozčilením stojí draze vykoupená zkušenost. Osobní, ne vyčtená z knih. Aby nebylo pochyb, mluvím o Jiřím Stránském. Lekl jsem se, že si o něm budu muset myslit něco jiného, než jsem si dosud myslel, a velice se mi ulevilo, když se panu Dejdarovi, jak jsem se doslechl (nevlastním TV a nemám nyní ani čas sledovat příliš internet), omluvil.

Ano, národ zajisté rozdělený je, ale to není nic neobvyklého, když se rozhoduje zásadní věc, na niž mají různí lidé odlišný názor. Demokracie je diskuse, mínil TGM, a k diskusi patří spolu i nesouhlasit. Jen by to nemělo přecházet v nepřátelství a nenávist. Ta je špatná, nikoli ten kdo o ní případně podá zprávu.

Možná by někdo chtěl vědět, proč jsem dal a dám svůj hlas občanu KS. - Kdybych volil zcela podle svého srdce, pravděpodobně bych volil paní ZR. Jenomže to bych se o ní musel nejprve dozvědět něco víc, abych se ujistil, že můj dojem není povrchní a neopodstatněný. Usoudil jsem však, že by to byla ztráta času. Podle průzkumů měli šanci na postup do 2. kola pouze 4 kandidáti: MZ, JF, KS a JD. Vytvořil jsem si tedy své pořadí z těch, které upřednostňují mí spoluobčané. A vyšel mi jako vítěz právě KS.

Nechci totiž na Hradě člověka samolibého, ješitného a všechny kolem sebe poučujícího. Bohatě mi stačil současný, dosluhující prezident, pan VK. Člověk, který si je naprosto jistý, že všemu rozumí nejlépe, může škodit po celou dobu výkonu svého úřadu, anebo si může svůj "majstrštyk" nechat až na konec. Pan VK zvládl oboje. A jeho "bratr v triku" by byl, soudím, totéž v bleděmodrém. Nebo bleděrudém? Ale ono to vyjde nastejno. - Podle mého názoru se totiž jedná o rozhodnutí, zda dát přednost autoritativnímu stylu vlády, nebo demokratickému. Dávám přednost tomu druhému, i když vím, že nám to moc nejde. Snad se to naučíme. Kdybych byl věřící, dodal bych: "S pomocí Boží."

P.S.: Ujišťuji, že jsem si dobře vědom slabin občana KS a v mnohém s ním nesouhlasím. Ale mám za to, že v dotyčném úřadě, který se vyznačuje spíše mocí plynoucí z autority než mocí výkonnou, se příliš neprojeví. Rád bych, aby se prezident uměl chovat a nedělal ostudu v zahraničí. Nečekám, že se stane spasitelem národa. A v neposlední řadě, je mi sympatické, že se o tu moc zase tolik nedere. To mne uklidňuje. Na obou "blížencích" bylo vidět, jak příliš o ni stojí.

_________________
(Kaz 1:11) čili "Vše bude zapomenuto!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 3 věci
PříspěvekNapsal: 22.01.2013 - 11:36 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jen tři poznámky:
1) Nemám ten dojem z knížecí volební kampaně, že by se její protagonista dral o funkci presidenta, který je údajně jen "kladečem věnců", méně než jeho protikandidát. A taky to umí dát patřičně najevo, i když pochopitelně jinak než jeho protikandidát.

2) Schwarzenberg slíbil, že když bude zvolen prezidentem, "svlékne stranický kabát", čímž se nám pan kníže snaží sugerovat představu, že bude nadstranickým prezidentem. Nevím, ale možná tomu sám věří. Takových slibů však snese volební kampaň nepřeberné množství. Pokud bude zvolen prezidentem, nezapomeňme na tento jeho slib :!: ...

3) Nemohu souhlasit se Schwarzenbergovým obojetným postojem ke Klausovu poslednímu "majstrštyku". Nejprve amnestii jako místopředseda vlády(!) omlouval a když náhle zjistil, jaké je většinové mínění ve společnosti a zejména když si uvědomil, že postoupil do druhého kola prezidentské přímé volby, otočil o 180 stupňů (viz jeho poslední vystoupení v Parlamentu). Takové jednání považuji za pokrytecké, účelové a především velmi slabošské.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22.01.2013 - 14:02 
Offline
velitel vozu
velitel vozu
Uživatelský avatar

Registrován: 27.01.2006 - 11:12
Příspěvky: 454
Bydliště: Český Brod
Volba prezidenta dělí lidi na dvě skupiny, jitří emoce, leckdo už pořádně neví, co je lež a co by mohla být pravda. Jenom doufám, že jednou nebudeme mít ve svém kádrovém profilu uvedeno, kdo koho volil za prezidenta v r. 2013.
V záplavě oboustranně kydané špíny by se člověk na tu slavnou prezidentskou volbu nejraději vybodnul :evil:. Trendům nastaveným nadnárodními mocipány se stejně prostý občan takto malého státečku nemůže ubránit, i kdyby se stavěl na hlavu a dostavoval se ke všem volbám v účasti stoprocentní.

_________________
Martin, střelec českobrodský


Naposledy upravil Martin Picek dne 22.01.2013 - 23:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz