Právě je 19.04.2024 - 09:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 17. listopad
PříspěvekNapsal: 29.06.2019 - 01:21 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 18.07.2012 - 04:41
Příspěvky: 180
Bydliště: Strakonice
Tošovský byl Havlem dosazen?
Není to nějaký omyl? Dosazen byl Rusnok Zemanem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Babiš ...
PříspěvekNapsal: 29.06.2019 - 02:29 
Offline
křižák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2006 - 20:36
Příspěvky: 174
Tak toto mi rozhodně nestačí. Jmenuješ obecně známá fakta, ale cílem mých připomínek bylo především poukázat na podivnou amnézii vrcholných představitelů státu z dob nedávných.

Sleduji především linii Tošovský + StB + členství ve straně + státní zaměstnanec na základě negativního osvědčení + úpadek bankovního sektoru + podivná ztráta paměti bývalého prezidenta Havla. To je můj momentální zájem.
Není vůbec žádným tajemstvím, že v bance se usadilo ve vrcholném vedení mnoho velmi silných komunistických kádrů, případně agentů StB. Určitě šlo o náhodu...
Přijde mi, že nejsi schopen tuto skutečnost uznat. Ani vlastně nemusíš. Stačí, když budeš řádně platit škody způsobené v minulých letech. Taky za Babiše se bude platit. Nemám o tom nejmenších pochyb...
Očekával jsem určitou sebereflexi. Nikomu nic nevyčítám, ale připisovat k dobru také nemíním. Domnívám se, že není správné zapomínat na velmi nedávnou historii.

_________________
Luštím známé i neznámé zločiny.
Věděním, intuicí, invencí a důvtipem musí být vybavený i podprůměrný historik nebo badatel.


Naposledy upravil odpurce paleni v sudech dne 29.06.2019 - 02:48, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 17. listopad
PříspěvekNapsal: 29.06.2019 - 02:30 
Offline
křižák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2006 - 20:36
Příspěvky: 174
Kata-he-kasa píše:
Tošovský byl Havlem dosazen?
Není to nějaký omyl? Dosazen byl Rusnok Zemanem.

Určitě to není omyl :!:

_________________
Luštím známé i neznámé zločiny.
Věděním, intuicí, invencí a důvtipem musí být vybavený i podprůměrný historik nebo badatel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Babiš ...
PříspěvekNapsal: 29.06.2019 - 07:49 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
odpurce paleni v sudech píše:
Tak toto mi rozhodně nestačí ...
... myslel jsem si to. :lol:
Nevím, co by ještě musel udělat, abys uznal, že patří dávno do krimu. Asi spáchat atentát na papeže. :?

odpurce paleni v sudech píše:
... Jmenuješ obecně známá fakta, ale cílem mých připomínek bylo především poukázat na podivnou amnézii vrcholných představitelů státu z dob nedávných ...
Možná to jsou obecně známá fakta, ale taky se na to bohužel zapomíná, přestože je to žhavá současnost.
Moje maličkost žádnou amnézií netrpí a na průšvihy předchozích vlád a jejích představitelů si moc dobře pamatuju. :!: Jsem "pouze" přesvědčen, že žádný premiér(!) předchozích vlád nečelil takovým obviněním jako Bureš. O tom jsem pevně(!) přesvědčen. S tím zřejmě souhlasit nebudeš, ale to je si tak všechno, co se s tím dá dělat.
Dovolil bych si připomenou v této souvislosti pouze V. Klause st., zloděje vzácných per, a jeho kauzu s financováním ODS sponzory s neexistujícími jmény Radžíva Sinha z Mauricia a Maďara Lájose Bácse, za nimiž se skrýval tenista Milan Šrejber. Ovšem Klausovým největším průšvihem, který se černým písmem zapíše do dějin, je zpackaná kupónovka, na jejíž konsekvence doplácíme dodnes. A s tím bezprostředně souvisí Klausova poslední skandální amnestie, kterou se dostali na svobodu i jeho kámoši z kupónovky, jimž asi něco dlužil, a cítil potřebu to "splatit". Ne, já fakt nezapomínám! :P

odpurce paleni v sudech píše:
... Sleduji především linii Tošovský + StB + členství ve straně + státní zaměstnanec na základě negativního osvědčení + úpadek bankovního sektoru + podivná ztráta paměti bývalého prezidenta Havla. To je můj momentální zájem.
Není vůbec žádným tajemstvím, že v bance se usadilo ve vrcholném vedení mnoho velmi silných komunistických kádrů, případně agentů StB. Určitě šlo o náhodu ...
Přiznám se bez mučení, že o téhle kauze a jejím pozadí fak nic nevím. Nevím, proč sis vybral zrovna Tošovského, abys na něm obsedantně seděl jak vrána na mrše. Když si o tom tak perfektně informován :shock: a znáš celé pozadí, klidně na něj podej trestní oznámení, promlčené to jistě ještě není. :wink:
btw. S Tošovským jsem v letech 1973/4 sloužil na vojně v Mostě. Abych nebyl spoluviník. :D :lol:

odpurce paleni v sudech píše:
... Přijde mi, že nejsi schopen tuto skutečnost uznat ...
... ty zase nejsi schopen uznat jiné - IMHO daleko závažnější - skutečnosti, tak si z toho nic nedělej. :wink:
Třeba tohle, což jsi přešel jak širé pláně:
JM píše:
... Nečas odstoupil za asi tak 1000x menší provinění, než má na hrbu Bureš ... a HNED(!), víme ... Měl na to totiž koule ...
:P

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.10.2019 - 23:54 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Názor Dr. Staňka:
https://www.youtube.com/watch?v=l59gTJn ... _q6CyTaZ9Y

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ta naše povaha česká
PříspěvekNapsal: 22.10.2019 - 07:20 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
Myslím, že nemá smysl se k tomuto rozhovoru na videu nějak vyjadřovat. Vnímám to celé jako blábolení na velmi nízké úrovni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dr. Staněk
PříspěvekNapsal: 22.10.2019 - 09:19 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
No, je naprosto evidentní, že věk páně Staňka se hluboce podepsal na jeho mentálních dovednostech a zejména způsobu vyjadřování. To se týká formy jeho verbálního projevu. Co se týče obsahu, souhlasím s Karlem.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27.10.2019 - 13:22 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Jiří Motyčka píše:
No, je naprosto evidentní, že věk páně Staňka se hluboce podepsal na jeho mentálních dovednostech a zejména způsobu vyjadřování. To se týká formy jeho verbálního projevu. Co se týče obsahu, souhlasím s Karlem.

Milí husité, přesto sem přidám další video, kde si dokonce husitský farář Rudolf Špaček povídá s dr. Josefem Staňkem, je tam i zmínka o husitství a reformaci.
Karel Gott svým odchodem avizuje změnu evropské společnosti - co můžeme nyní očekávat?
https://www.youtube.com/watch?v=9mxu5qtll64

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ta naše povaha česká
PříspěvekNapsal: 27.10.2019 - 18:31 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
Myslím, že tím co říká Dr. Josef Staněk v uvedených videích se nemá cenu zabývat.
Doporučuji si přečíst knihu od prof. Petra Čorneje: Husitství a husité, kde najde i odpopvědi, které se týkají přeneseně i dnešní doby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dr. Staněk
PříspěvekNapsal: 28.10.2019 - 08:28 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Ano, pan dr. Staněk opět perlil. :roll:
Ale jako tolerantní křesťané respektujme názor druhého, i když s ním nesouhlasíme a zdá se nám veskrze úsměvný. :idea: :wink:

P.S. Pan farář je asi velký kámoš pana doktora.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Medek na toto téma ...
PříspěvekNapsal: 10.01.2020 - 19:34 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Ivan Medek (*1925 †2010) v tomto pořadu z r. 2008 mluví o mnoha různých věcech s tím, že s některými by se dalo IMHO i souhlasit. Se dvěma hláškami však souhlasit nemohu, a to dokonce kategoricky:

1) Medek říká (5:28 min.): "Máme být hrdi na to, že jsme Češi? To samo sobě vůbec nic neznamená ..." a hned přidává zdůvodnění: "... když se podíváte na naše dějiny ..., tak tam není moc momentů, na které bychom mohli být hrdí, spíš se máme za co stydět."
Tady se Ivan Medek odkopal a názorně předvedl, jak české dějiny moc nezná nebo se nechce k jejich světlým "momentům" hlásit, což by bylo ještě horší. A to klidně pominu husitství a reformaci českou, i když přehlédnout samozřejmě nejdou. Kromě husitství máme nepochybně i jiná období, na něž můžeme být právem hrdí. Medek v tomhle říká nepravdu. :idea:

2) O chvilku později zase tvrdí: "Když bych měl uvažovat o tom, na kterého člověka bychom u nás v dějinách mohli být hrdi, tak by to byl například akademik Wichterle ..., byla by to Milada Horáková, bylo by to pár takovýchhle lidí, byli by to ale jednotlivci ..."
To se Medkovi ten výběr opravdu velice zúžil, při vší hluboké úctě k Wichterlemu a Miladě Horákové. Kam se mu ztratily - jistě jen nějakým nedopatřením - tyto osobnosti? Namátkou - Přemysl Otakar II., Václav II., Karel IV., Jan Hus, Jeroným Pražský, Petr Chelčický, Jiří z Poděbrad, Jan Ámos Komenský, Josef Dobrovský, František Palacký, Karel Hynek Mácha, Smetana, Dvořák, TGM, Karel Čapek, Alois Jirásek a mnoho a mnoho dalších, na něž jsem sice nezapomněl, ale nelze je bez přípravy vysypat jen tak z hlavy. Je mi líto, že je Ivan Medek najednou "nezná" ... nebo snad znát nechce? ... :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ta naše povaha česká
PříspěvekNapsal: 10.01.2020 - 20:33 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
Historie se vždy učí a a bude učit jako docela naivní pohled na minulé události. Důvod je v tom, že lidé se běžně o odborný pohled na historii nezajímají. Když se odkryje naivní sránka příběhu, tak za ní je člověk se svými slabostmi.
Jednoduše lze například napsat, že u většiny významných lidí chybí často sebereflexe a pochopení reality, ale to je jen pro lidi, kteří bádají v historii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ta naše povaha česká
PříspěvekNapsal: 10.01.2020 - 22:42 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Karel Konečný píše:
... Jednoduše lze například napsat, že u většiny významných lidí chybí často sebereflexe a pochopení reality, ale to je jen pro lidi, kteří bádají v historii.
Proč?
I ti, kteří v historii nebádají, by měli mít základní povědomost o významných lidech naší národní historie. To by mělo patřit ke všeobecnému rozhledu, nebál bych se dodat i kulturnímu. Když mluvím o "základní povědomosti", tak netřeba hned filosoficky rozjímat nad tím, v jakých souřadnicích místa a času se ony osobnosti nacházely a v jakých dobových souvislostech generovaly svoje činy. :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ta naše povaha česká
PříspěvekNapsal: 11.01.2020 - 09:34 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
To co píšeš vypadá přijatelně, ale naše společnost je rozvrstvená. Zájem velké části společnosti je jen majetek a jídlo, a jiné další zájmy ani nemají. To lze snadno poznat podle toho jak se chovají, a ne podle toho co říkají. Badatelé v historii dobře vědí, že ti protagonisté v dějinách měli i velké slabosti, a chápou, že člověk prostě takový je, a nemůže jaksi být svatý. Pro lidi, kteří se však historickou vědou nezabývají jsou takové poznatky naprosto nepřijatelné, a to je důvod, proč to široké veřejnosti nelze prezentovat. Prostě, kdo má zájem, ať si to nastuduje. Pak jsou tu určité tradice, které by to mohlo bořit, a národ musí být postaven na určité naivitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ta naše povaha česká
PříspěvekNapsal: 11.01.2020 - 11:54 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 12.01.2015 - 10:22
Příspěvky: 141
Myslím, že "Vzkaz Ivana Medka" má tu ne/výhodu, že nešlo o rozhovor, ale o střihový pořad. Celé povídání podle mě přece jen vypadalo jinak. Ale u natáčení jsem nebyl, tak jen předpokládám :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz