Právě je 19.04.2024 - 12:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přece jen několik poznámek
PříspěvekNapsal: 24.01.2013 - 20:54 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2012 - 23:31
Příspěvky: 196
Bydliště: Matka měst, Hlava republiky, Děvka babylónská
Nedá se nic dělat, bratře Jiří Motyčko, musím na Tvé poslední poznámky reagovat.

Ad §1) Výraz diletantismus možná vyhraněný je, ale dobře vystihuje případ amnestie, který také byl „vyhraněný“. Jak jsem napsal, váhám u koho a do jaké míry se jednalo o hloupost či neumětelství, anebo přímo o darebáctví. Celá věc samozřejmě budí dohady, zda něco (určitý pro někoho osobně důležitý případ) nemělo být „zameteno pod koberec“ (v případě prezidenta) nebo za co byl spolupodpis „vyobchodován“ (ze strany premiéra). I kdyby se jednalo o pouhou hloupost a neumětelství, tak tahle podezření zůstanou. Mohou dokonce sílit, když se poodhrne závoj tajemství, které osoby přesně onu amnestii vypracovávaly.

Pokud jde o spoluvinu ministra zahraničních věcí, nikdo ji tu snad nepopíral a nechtěl pana KS zcela „vyvinit“. Jen je dobré zvážit, jakou přesně nesl odpovědnost, abychom byli spravedliví. Mně, a zdá se i Rychetskému, z toho vychází tři hlavní viníci: prezident, premiér a ministr spravedlnosti. Není divu, že ostatní členové vlády nemají čas na hlídání kroků této trojice. Jednak to není jejich hlavní povinnost „stát někomu za zadkem“ – předpokládalo by se, že si své základní závazky budou plnit a ne aby je někdo stále kontroloval. Jednak se ani není co divit, když se ministři ve vládě střídají jak svatí na orloji. Ministr spravedlnosti byl vyměněn, zdá se jakoby proto, že „zlobil“, a konkrétně ministr zahraničí zase vede tichou válku s prezidentem, který má za to, že si může dělat vlastní zahraniční politiku nezávisle na vládě.

Ad §2) Politika se občas s mravní dokonalostí těžce snáší. Vzpomínám si, jak Antonín Švehla reagoval na námitky TGM ohledně jmenování Milana Hodži ministrem školství slovy, že „tam může krást nejméně“. Nepovažoval bych proto Švehlu za bezpáteřného člověka. Jakkoli bych se s ním v politických otázkách nejspíš rozcházel. Koneckonců, myslím, že bych se tím (obojím!) nelišil ani od TGM. Tentýž Hodža se pak, ačkoli byl sám osobně odpůrcem Benešovy zahraniční politiky, zasadil o příklon beranovského křídla agrárníků na Benešovu stranu při volbě prezidenta. Cesty politiky někdy zkrátka bývají klikaté.

Ad §3) Případ Čunek je pro mne hodně složitá věc, která by stála za samostatný námět. Do toho se pouštět nebudu. Nicméně dost významnou úlohu v zastavení vyšetřování hrála Renata Vesecká, kterou prý Václav Klaus navrhuje na zástupkyni ombudsmana, na což ten stávající, Pavel Varvařovský reaguje hrozbou odstoupení, pokud by byla jmenována. Vzhledem k tomu, že VK má podstatně blíže k MZ než ke KS, předpokládal bych, že i „zametačství“ tohoto druhu bude více kvést u duší s ním spřízněných.
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/63118-ombudsman-vyhrozuje-rezignaci-kdyz-bude-zvolena-vesecka-jeho-zastupkyni-zvazi-setrvani-v-urade/

Ad §4) Chlubit? No to by tak ještě scházelo! – Pro mne osobně je dost významná ta aféra „Olovo“, protože nechat své poradce vyrábět pomlouvačný materiál na stranickou kolegyni, která stojí v cestě, je otřesný případ. Tohle jsou přesně důvody, proč mé sympatie budou vždy na straně Petry Buzkové a ne Miloše Zemana, anebo třeba Rudolfa Battěka a ne Jiřího Paroubka, který měl lví podíl na jeho ostudném vyloučení z ČSSD. Pak také na mne zapůsobil případ Karla Srby. Jestliže bych měl zavrhovat ministra zahraničí (KS) za spoluvinu na zpackané amnestii, co bych asi měl udělat v případě ministerského předsedy (MZ), jehož ministr zahraničí (Jan Kavan) má spolupracovníka, který plánuje vraždu nepohodlné novinářky?

Opoziční smlouva je významný argument, jelikož se jednalo o pokus o politický kartel. Samotný její vznik je zčásti omluvitelný tím, že Zemanovi nic jiného nezbylo, když Jan Ruml odmítl jeho velkorysou nabídku na sestavení vlády s lidovci a US. Myslím, že mu tuto politickou tupost vyčítali jak Josef Lux tak Václav Havel, který stál v pozadí. Jenomže pak je tu ještě skutečnost, že cenou, za níž byla vykoupena záruka, že vládě nebude po dobu jejího mandátu vyslovena nedůvěra (o nic jiného totiž obsahově a prakticky nešlo), byl vzájemný čachr ODS a ČSSD s vlivnými hospodářskými a politickými funkcemi (např. členstvím v dozorčích radách apod.). Že to byla spíše akce „špinavé ruce“ než „čisté ruce“, je snad zřejmé a zlehčovat varování, které z toho plyne, by se mi zdálo nemístné. Obzvlášť když se naši dva „bratři v triku“ pokusili celou věc pojistit politicky změnou volebního zákona, jež by jim usnadňovala střídání vlád dvou silných stran, kterou musel zarazit až Ústavní soud. Tedy v „hodině dvanácté“.

:arrow: P.S.: Připadne mi příznačné, že Miloš Zeman v případě "opoziční smlouvy" zcela jednoduše lže, když tvrdí, že se jedná o standardní politický nástroj. Tak to ani náhodou! A on to moc dobře ví, jen zneužívá nevzdělanosti prostých lidí a jejich neznalosti, případně neochoty či lenosti se o tomto poučit.

:lol: P.P.S.: Právě jsem na netu zahlédl titulek: "Schwarzenberg na Hradě? Emigroval bych, píše Klaus" - to je dobré, kdybych nebyl dávno rozhodnutý, tak tohle by pro mne asi byl zrovna ten argument, který by mě přiměl volit KS a ne MZ. Teď už jenom schází vyhlásit zase nějakou tu mobilizaci, ne?

_________________
(Kaz 1:11) čili "Vše bude zapomenuto!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kandidáti o husitech
PříspěvekNapsal: 24.01.2013 - 23:27 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2012 - 23:31
Příspěvky: 196
Bydliště: Matka měst, Hlava republiky, Děvka babylónská
:!: Tento můj příspěvek byl bez předchozího upozornění přesunut do oddílu Volná témata k námětu Mariánský sloup. Já s tím ale příliš nesouhlasím. Ne že by nemohl být i tam, ale jde o to, že se jednalo o mou reakci na příspěvek sestry Dáši Nové v tomto námětu, kde jej vyslovila v souvislosti s prezidentskou volbou, a já jsem přesvědčen, že by tu měl zůstat, aby bylo zřejmé, že je důležité nikomu nekřivdit. Ani politickému protivníku, kterým pro mne M. Zeman je.

Dáša Nová píše:
Miloš Zeman je sice Čech, ale nedávno se vyjadřoval k Husovo pomníku na Staromáku i k Žižkovi docela špatně, (...)
Já bych se v tomto bodě pana Miloše Zemana pravděpodobně zastal. Nedomnívám se, že by to, co řekl, mohl myslet nějak zle. Budu si ten pořad muset vyhledat v archivu ČRo a poslechnout si jej. Ostatně k problému znovuobnovení Mariánského sloupu jsem se tu chtěl také vyjádřit, jenže nemám vůbec čas. Hádal bych, že to MZ myslel z čistě estetického hlediska: Na Staroměstské náměstí by se podle něj hodil nejlépe ten sloup samotný. A určitě si nemyslím, že by svůj návrh s přesunem Husova pomníku zamýšlel nějak úkorně vůči Husovi nebo husitství. Nechtěl jej tímto jaksi "přesunout ze středu na okraj". Ta poloha na Letné je význačná a důstojná. Odtud by Hus shlížel na Prahu jako jakýsi její ochránce. Ostatně právě proto si ono místo vyhlédli stavitelé Stalinova pomníku. Že jej tím tak trochu "znesvětili", je jiná věc. ... Ale jak říkám, budu si muset ten pořad vyslechnout, zajímaly by mne názory všech zúčastněných.

_________________
(Kaz 1:11) čili "Vše bude zapomenuto!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přece jen několik poznámek
PříspěvekNapsal: 25.01.2013 - 00:04 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Theodor píše:
... Jen je dobré zvážit, jakou přesně nesl odpovědnost, abychom byli spravedliví ...
Jakou?
Míra jeho zodpovědnosti přesně odpovídá jeho postu, který se jmenuje "první místopředseda vlády". :!: :P

Theodor píše:
... Mně, a zdá se i Rychetskému, z toho vychází tři hlavní viníci: prezident, premiér a ministr spravedlnosti ...
Souhlasím ...
... a mohl bych "škodolibě" dodat: + 1. místopředseda vlády, leč neučiním tak. :|

Theodor píše:
... Politika se občas s mravní dokonalostí těžce snáší. Vzpomínám si, jak Antonín Švehla reagoval na námitky TGM ohledně jmenování Milana Hodži ministrem školství slovy, že „tam může krást nejméně“. Nepovažoval bych proto Švehlu za bezpáteřného člověka. Jakkoli bych se s ním v politických otázkách nejspíš rozcházel. Koneckonců, myslím, že bych se tím (obojím!) nelišil ani od TGM. Tentýž Hodža se pak, ačkoli byl sám osobně odpůrcem Benešovy zahraniční politiky, zasadil o příklon beranovského křídla agrárníků na Benešovu stranu při volbě prezidenta. Cesty politiky někdy zkrátka bývají klikaté ...
No, jako lekce z historie dobrý, leč vraťme se do současnosti. :wink:
Očekával bych spíše, že budeš reagovat na knížecí schvalování, resp. bagatelizování odměn trafikami pro poslanecké rebely z řad ODS. Já bych to nazval nepokrytou politickou korupcí před očima celého národa.

Theodor píše:
... Případ Čunek je pro mne hodně složitá věc, která by stála za samostatný námět. Do toho se pouštět nebudu ...
Možná bys měl, když je v této souvislosti řeč o bezpáteřnosti. :wink:
S dovolením to tedy připomene moje nepatrnost. Kníže v Topolánkově vládě řek' - buď Čunek nebo já. Když s překvapením zjistil, že Čunek ve vládě zvostal, tak si najal zahraniční (tuším dokonce americkou) detektivní kancelář :roll: , aby kauzu Čunek prověřila a za tuto službu kníže zaplatil těžký prachy (nechci ani spekulovat kolik!). No, a když slovutní detektivové nic nezjistili, tak Schwarzenberg ve vládě zvostal taky. Tvrdě zaplacený alibi. :!: Kdyby byl opravdu frajer, tak by odstoupil hned a ještě by ušetřil ...

Theodor píše:
... Pro mne osobně je dost významná ta aféra „Olovo“, protože nechat své poradce vyrábět pomlouvačný materiál na stranickou kolegyni, která stojí v cestě, je otřesný případ ...
Čas tvého příspěvku svědčí o tom, žes ještě neviděl dnešní duel obou kandidátů na ČT1. Tam jsme se dozvěděli, jak to s aférou "Olovo" bylo ve skutečnosti. Ale to zřejmě Zeman zase lhal jako s tou opoziční smlouvou - viz níže.

Theodor píše:
... Připadne mi příznačné, že Miloš Zeman v případě "opoziční smlouvy" zcela jednoduše lže, když tvrdí, že se jedná o standardní politický nástroj. Tak to ani náhodou! A on to moc dobře ví, jen zneužívá nevzdělanosti prostých lidí a jejich neznalosti, ...
Máš jedinečnou příležitost nás prosté a nevzdělané lidi poučit, jak to je ve skutečnosti, a umenšit tak naši neznalost. Děkujeme.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 25.01.2013 - 14:56, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nakonec o Židech a P.S. o TGM
PříspěvekNapsal: 25.01.2013 - 03:33 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2012 - 23:31
Příspěvky: 196
Bydliště: Matka měst, Hlava republiky, Děvka babylónská
:arrow: Nejprve něco pozoruhodného k námětu odjinud: blog Jana Lipolda DNES
Anebo rozhovor ZDE o "trumfech na poslední chvíli". (Viz odkazy!)

Jiří Motyčka píše:
Ale to přece moderátoři všech diskusních fór světa občas udělají a neptají se na svolení. :wink: :) A já to udělal v dobré vůli nikoli svévolně, to mi můžeš věřit.
Přesto - protože z tvé reakce vyplývá, že se tě to poněkud dotklo - se omlouvám. :oops: (...) Budeme jistě všichni rádi, až ten čas nalezneš, že do tématu o Mariánském sloupu taky nakonec něco písneš - abychom se furt nebavili jen o té politice. :wink: :)

Ale já Ti přece věřím, bratře Jiří Motyčko. Ne nedotklo se mě to, můj nesouhlas měl jiný důvod. Kdybys mne upozornil, měl bych příležitost vysvětlit Ti, že takový příspěvek bych do tématu Mariánský sloup nedal, protože bych se styděl psát tam a nemít ten pořad vyslechnutý. Tady byly okolnosti podstatně jiné, poněvadž námětem příspěvku sestry Dáši Nové nebyl přímo ten Mariánský sloup, ale vztah Miloše Zemana k Husovi a husitství. Reagoval jsem na něj právě kvůli těmto souvislostem, protože bych byl nerad, aby ho někdo odsuzoval na základě argumentu, o němž jsem měl důvodné podezření, že je lichý. K tomu Mariánskému sloupu se určitě časem vyjádřím, jelikož to je pro mne nesmírně zajímavé téma.

Já bych se vlastně do této debaty ani nepouštěl, pokud by mne sestra Dáša Nová svým příspěvkem (o tom snobství) nevědomky neoslovila. Moc se mi do toho nechtělo a nemám ani na to čas, jakkoli to vypadá, že nic jiného nedělám. Všechny ostatní mé reakce byly odpověďmi na něco, co se obracelo přímo ke mně. Tedy až na ty „papoušky sedící na stromě“. Ostatně tím jsem to také chtěl původně ukončit, jenomže mě zaujala ta Tvá poznámka o Jiřím Stránském.

Jen v rychlosti ke třem bodům, a pak už budu muset vážně končit.

(1) K tomu mému historickému výletu ke Švehlovi: Nechtěl jsem nikoho poučovat, ale také jsem se nechtěl rýpat ve věcech, které mne znechucují. Samozřejmě, že to „výpalné“ pro rebely z ODS bylo trpkým soustem. Jenomže k čemu bych tady vršil darebnosti jedné nebo druhé strany? Kdybych chtěl mermomocí kritizovat KS, našel bych sám okamžitě dvě věci, které souvisí přímo s ním a s jeho funkcí ministra zahraničí. Také o Zemanových prohřešcích jsem hovořil především proto, abych objasnil, jakými důvody je vedena má volba. Nepotřebuju nikoho přesvědčovat a ani na to nemám čas. Tu historku s TGM jsem uváděl proto, aby bylo zřejmé, že na politiky nemám nějaké přemrštěné nároky. Podle mne to jsou vcelku srovnatelné bytosti jako my, jenom ke svým darebnostem dostávají (a také my jim je dáváme) více příležitostí, a ty – jak víme – „dělají zloděje“. Ne ze všech, a též z někoho víc, z jiného míň. A v tomto srovnání mi zkrátka vychází lépe KS než MZ. Proč bych se tu měl probírat prohřešky jednoho nebo druhého? Vždyť je z toho beztak už každému zle.

(2) K „aféře Olovo“: Jistěže jsem se na TV nedíval, protože jednak, jak už jsem psal, nemám televizor, jednak mám na internetu jinou práci než sledovat TV debaty, pokud tam tedy běží v přímém přenosu – předpokládám, že asi ano. Na rozdíl od Tebe si ovšem příliš neslibuji, že se od Miloše Zemana dozvím „jak to skutečně bylo“, což samozřejmě neznamená, že ho naopak hned poběžím osočovat jako lháře. Raději si celou věc nejprve ověřím, abych nedopadl jako jiní s tím „hajlováním na Hardeggu“, že ano.
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-volba-prezidenta/189480/zeman-se-omluvil-za-reci-o-hajlovani-na-hrade-therese-schwarzenbergove.html?utm_source=denik.cz&utm_medium=traffic-exchange

Já prostě nejsem vůči Zemanovi tak důvěřivý a vstřícný jako Ty, tak mi to, prosím Tě, promiň. Myslím, že když někdo v debatě tak závažné obvinění vypustí, tak je má buď ověřené, anebo počítá s tím, že pomluva vykoná své dílo dříve, než pravda vyjde najevo. Je to samozřejmě jen dohad stejně jako ten Tvůj s údajně nepečlivou prací volebního štábu. Já z toho měl jednoduše dojem, že se tu pokusil vylít na protivníka kýbl špíny, ale jaksi se unáhlil a nezvážil, že je ještě dost času, aby se mu to vrátilo odrazem od nepoddajné pravdy a skutečnosti zpět. Nevím, jestli to udělal záměrně, nebo jestli se jen nenamáhal ověřit si, jak je tomu ve skutečnosti. Podle mne to vyjde, ne-li nastejno, tak velmi podobně, protože pomluva zůstane pomluvou.
Pochopíš zajisté, že bych byl vůči jeho „pravdám o aféře Olovo“ velmi obezřetný. Nebo snad tam tu pravdu na poslední chvíli odhalila Petra Buzková?
Tohle by prostě zdaleka nebyl jediný případ, kdy neříkal pravdu. Tato debata mne už dříve zavedla na blog B. Doležala, kde jsem natrefil na další pozoruhodnosti:
„Miloš Zeman – zásadní kritik vyhnání sudetských Němců“
http://bohumildolezal.lidovky.cz/texty/rs2875.html
„V prezidentské debatě nepřehánět“
http://bohumildolezal.lidovky.cz/texty/rs2879.html

(3) K „opoziční smlouvě“. – Nemíním tu nikoho poučovat. Proč bych, proboha, měl? Kdo se jeho tvrzení nenamáhal ověřit, když je pronesl, tak už to beztak neudělá. A pokud to udělá, pak je lepší, když se k tomu dobere sám. Jenom připomínám, že když někdo něco tvrdí – jako např. že „opoziční smlouva“ je standardní politický nástroj pro vládnutí menšinové vlády – tak důkazní břímě leží na něm, ne na tom, kdo to popírá. On totiž může přinést doklad o tom, že tomu tak někde bylo. Že se s takovým příkladem MZ nevytasil, není žádný div, žádný by totiž nenašel. Když mi někdo bude tvrdit, že po našich zahrádkách běžně pobíhají trpaslíci, tak jej zdvořile požádám, aby mi nějakého ukázal, ale nebudu – s dovolením – konat přednášku o tom, že žádní neexistují.
Kdo má zájem, ať zkusí napsat B. Doležalovi. Na rozdíl ode mne je politolog a má na to, soudím, stejný názor: „Co byla opoziční smlouva“ http://bohumildolezal.lidovky.cz/texty/rs2876.html

Když už jsem tolikrát narazil na toho Bohumila Doležala, tak jím taky skončím.

Zrovna předevčírem končil svou glosu takto:
Citace:
Jakýsi židovský náboženský myslitel nabádal kdysi věřící: představte si vždycky, že ve věci, o níž spolurozhodujete, jsou síly dobra a síly zla naprosto rovnoměrně rozděleny. Záleží tedy jen a jen na tom, jak se rozhodnete vy. - Už vzhledem k tomu, co zatím předvedli, by bylo jistě nevěcné a směšné vydávat střetnutí obou kandidátů za střetnutí ďáblů s anděly. Přesto je jeden lepší a druhý horší, a vy můžete rozhodnout. Prosím, přijďte volit!

Tak tohle bych mohl podepsat. Podle mne jsou totiž důležité především dvě věci: (1) Aby každý převzal svůj díl odpovědnosti a (2) aby podle svého nejlepšího svědomí co nejpečlivěji využíval svou soudnost. To je vše. Ode mne k tomuto námětu rozhodně.

P.S.: Pokud bys chtěl, bratře Jiří Motyčko, mermomocí, abych stanul na Tvé straně, nahoď nějaké téma o TGM s bratrem Kolssteynem, tam bych Ti nepochybně byl po boku. I když bych asi řadu argumentů, které tak nějak tuším, že náš „protivník“ vynese, přijal. Takže bych Tě možná zase neuspokojil.

_________________
(Kaz 1:11) čili "Vše bude zapomenuto!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakonec o Židech a P.S. o TGM
PříspěvekNapsal: 25.01.2013 - 14:39 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Theodor píše:
... Ne nedotklo se mě to, můj nesouhlas měl jiný důvod. Kdybys mne upozornil, měl bych příležitost vysvětlit Ti, že takový příspěvek bych do tématu Mariánský sloup nedal, protože bych se styděl psát tam a nemít ten pořad vyslechnutý ...
O. K. :)

Theodor píše:
... Jenomže k čemu bych tady vršil darebnosti jedné nebo druhé strany? Kdybych chtěl mermomocí kritizovat KS, našel bych sám okamžitě dvě věci, které souvisí přímo s ním a s jeho funkcí ministra zahraničí. Také o Zemanových prohřešcích jsem hovořil především proto, abych objasnil, jakými důvody je vedena má volba ...
v zásadě souhlasím s tímto postojem

Theodor píše:
... (2) K „aféře Olovo“: ... Na rozdíl od Tebe si ovšem příliš neslibuji, že se od Miloše Zemana dozvím „jak to skutečně bylo“, což samozřejmě neznamená, že ho naopak hned poběžím osočovat jako lháře ... Pochopíš zajisté, že bych byl vůči jeho „pravdám o aféře Olovo“ velmi obezřetný ...
Já taky nevím, zda mluví pravdu, ale jedno si pamatuju. Tehda, když se aféra provalila, i dnes, o tom mluví stejně.

Theodor píše:
... Já prostě nejsem vůči Zemanovi tak důvěřivý a vstřícný jako Ty ...
Ano, tak to jsme na tom podobně.
Já jsem zase velice skeptický k Schwarzenbergovi. Zváště je moje důvěra v něj a vstřícnost k němu, jakožto reprezentantu naší vlasti, nabourána v momentě, když na jevišti(!) mezinárodní konference usne spánkem "spravedlivých" ... :wink:

Theodor píše:
... (3) K „opoziční smlouvě“. – Nemíním tu nikoho poučovat ...
... nejde o poučování, ale domníval jsem se, že nám pouze vysvětlíš, v čem Zeman lže.

Theodor píše:
... Pokud bys chtěl, bratře Jiří Motyčko, mermomocí, abych stanul na Tvé straně, nahoď nějaké téma o TGM s bratrem Kolssteynem, tam bych Ti nepochybně byl po boku. I když bych asi řadu argumentů, které tak nějak tuším, že náš „protivník“ vynese, přijal. Takže bych Tě možná zase neuspokojil ...
Na takovýchto fórech, kde je aktivních přispěvatelů, že bys je spočítal na prstech jedný ruku, je většinou každý za sebe. Žádné partičky tady tím pádem nemohou vzniknout už z principu. :wink: :)
No, a co se týče TGM, tak se tady o něm píše aktuálně ve 159 příspěvcích, v rozmanitých tématech. Samostatné téma nemá. Tuším, že nejvíc se o něm píše v druhém životu husitství a ve vlastenectví. Možná by si samostatné téma zasloužil, nevím.

P.S. Na závěr bych si dovolil znovu připomenout, že toto fórum je především o husitství.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ... P.S. o TGM
PříspěvekNapsal: 25.01.2013 - 17:04 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2012 - 23:31
Příspěvky: 196
Bydliště: Matka měst, Hlava republiky, Děvka babylónská
Jiří Motyčka píše:
Na takovýchto fórech, kde je aktivních přispěvatelů, že bys je spočítal na prstech jedný ruku, je většinou každý za sebe. Žádné partičky tady tím pádem nemohou vzniknout už z principu. :wink: :)
No, a co se týče TGM, tak se tady o něm píše aktuálně ve 159 příspěvcích, v rozmanitých tématech. Samostatné téma nemá. Tuším, že nejvíc se o něm píše v druhém životu husitství a ve vlastenectví. Možná by si samostatné téma zasloužil, nevím.

Nemluvím o žádných „partičkách“. V diskusi vždy stojí každý sám za sebe. Mluvím o tom, že každé jednotlivé téma rozdělí spolubesedníky na názorové skupiny. Samozřejmě, když je na fóru 7 lidí, tak ty skupiny příliš početné nebudou a také jich nebude mnoho, to je jasné. No a já tu narazil na námět, který by mne hodně zajímal, ale nevím – přesně jak říkáš – jak bych jej spojil s husitstvím. Jednalo se o projev jakéhosi názorového rozdílu mezi Tebou a bratrem Kolssteynem. Podle toho, co tam bylo naznačeno, jsem usoudil, že bych v tomto případě s největší pravděpodobností sdílel Tvé závěry, i když je dost možné, že ne důvody. Mne zaujala zejména ta míra odporu, jakou bratr Kolssteyn vyjádřil na adresu TGM. A ovšem také to, že při vší ostré názorové neshodě jste na sebe byli slušní. Moc by mne zajímaly vaše argumenty. Chtěl bych se totiž o TGM dozvědět něco víc a rád bych se vyhnul jak zbožňujícím ódám, tak neopodstatněným odsudkům. No a v případě bratra Kolssteyna i Tebe chovám jakousi ne zcela bezdůvodnou naději, že by nešlo ani o jedno ani o druhé. To je zhruba vše. ... Potíž ovšem je, jak to spojit s tím husitstvím, protože, jestli jsem to správně pochopil, bratr Kolssteyn by měl výhrady a námitky jen vůči Masarykovu postoji ke šlechtě, potažmo pak způsobu jak se k ní postavila celá 1. republika. Nevím, nakolik jsou jeho výhrady rozsáhlé a čeho všeho se týkají. Mne by zase zajímalo hodnocení toho, co mu přímo či nepřímo vytýkal Josef Pekař, totiž že svou jednostrannou orientací na husitsko-evangelickou tradici rozděluje národ, který byl tehdy z velké části katolický. Tohle už nějakou spojitost s husitstvím má, ale v tom možná s bratrem Kolssteynem zase budete zajedno. Pro mne to představuje palčivý problém, protože za vlastence pokládám jak sedláka Františka Jana Vaváka, tak rytíře Jana Jeníka z Bratřic.

Viz Téma Habsburk, R-U a 28. říjen, příspěvek "28. říjen - nejstupidnější český svátek" ZDE

P.S.:
Jiří Motyčka píše:
Zváště je moje důvěra v něj a vstřícnost k němu, jakožto reprezentantu naší vlasti, nabourána v momentě, když na jevišti(!) mezinárodní konference usne spánkem "spravedlivých" ...

:D Jo, to přehnal, to uznávám. (To bylo někde ve Slovinsku nebo Bělehradě, ne? Asi tam mleli nějaké hlouposti. :wink: ) ... Ale zase lepší než si podivným způsobem zahrávat s protokolárními pery, pardón propiskami, nebo se neuváženým způsobem vyjadřovat k ožehavému sporu Palestinců s Izraelci. - Když těm šlechticům taky mnohé projde, to je nespravedlivé! Že by platilo "Co sluší Joviši, to nesluší volu"?

_________________
(Kaz 1:11) čili "Vše bude zapomenuto!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: o mezinárodních ostudách
PříspěvekNapsal: 25.01.2013 - 19:11 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Theodor píše:
... Jo, to přehnal, to uznávám. (To bylo někde ve Slovinsku nebo Bělehradě, ne? ...)
V Bělehradě.
Theodor píše:
... Asi tam mleli nějaké hlouposti. :wink: ) ...
Na konferenci o bezpečnosti?! ... :roll:
A i kdyby - tak ho to stejně neomlouvá! On totiž neseděl v auditoriu, ale na pódiu ( http://zpravy.idnes.cz/bezpecnostni-dis ... ranicni_jw ), akreditované TV společnosti tuhle ostudu přenášely do celého světa a on zde jako ministr zahraničních věcí reprezentoval ČR. To je jiná káva, než když zachrápne na vládě nebo v Parlamentu. Tam může prospat celý zasedání a ještě prospěje věci ... :twisted:
BTW. Já ho podezřívám, že někdy spí i během chůze ... :lol:

Theodor píše:
... Ale zase lepší než si podivným způsobem zahrávat s protokolárními pery, pardón propiskami ...
Oba měli z vostudy kabát ... :!:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ...
PříspěvekNapsal: 25.01.2013 - 20:49 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2012 - 23:31
Příspěvky: 196
Bydliště: Matka měst, Hlava republiky, Děvka babylónská
Jiří Motyčka píše:
P.S. Mám záměr, že ty příspěvky, které se bezprostředně nedotýkají tohoto tématu, bych přesunul do "pokecu".

Těžko říct. Já jsem své příspěvky tady k tomuto námětu vlastně uzavřel oním "Nakonec o Židech a P.S. o TGM", který jsem ukončil výzvou: Prosím, přijďte volit!

Přijde mi, že bratr Martin Picek otevřel 18.1.2013 velmi závažný námět "Volba českého prezidenta", který by zasloužil samostatné téma. Na "pokec" mi to připadne přece jen příliš vážné. Navíc mám podezření, že tento námět bude mít pokračování. Ať vyhraje kdokoli z obou kandidátů, druhá strana začne zakrátko říkat: "Vidíte, co jsme říkali?! Tady to máte!" No, a ta první bude "svého vítěze" zčásti hájit, zčásti se studem červenat. Což se mi zdá dobrý důvod vyhradit tomu samostatné vlákno.
:?: Jen si nejsem jist, kam by se nejlépe hodilo. "Volné téma" to tak úplně není a s "Vlastenectvím" to má společnou jen část. O "Té naší povaze české" to však asi přestalo být od prvopočátku, tedy již toho 18.1.2013. Ledaže bychom se chtěli začít dělit na "Čechy" a "Nečechy" podle toho, kdo jak volil, ale to zavrhnul i sám autor námětu. (Rád se přidávám.)
Když o tom tak přemýšlím, zdá se mi, že širším námětem je "občanská uvědomělost", což přece jen má souvislost s tím "Vlastenectvím" - oboje znamená závazek k vlasti a bližním či spoluobčanům. Přikláněl bych se k tomu založit v oddílu Vlastenectví samostatné téma Volba českého prezidenta, počínaje příspěvkem bratra Martina Picka.

P.S.: Po volbách bych se pak časem vyslovil k těm poznámkám ohledně rizik zahraničního působení toho či onoho kandidáta, úspěšného i neúspěšného. (Ten poslední, vynechaný špílec se týkal MZ, jeho srovnání Arafata s Hitlerem a blahosklonné rady, že se měli Židé s Palestinci vyrovnat podobně jako my se sudetskými Němci, totiž vysídlením - jestli bude takové rady udílet častěji, přistane mu co nevidět bomba na hlavě a ukončí předčasně jeho funkční období, stane-li se prezidentem. Oni jsou arabští muslimové dost horkokrevné nátury. To už by se mi zdálo vážně lepší to úřadování prospat.)

P.P.S.:
Jiří Motyčka píše:
BTW. Já ho podezřívám, že někdy spí i během chůze ...
:arrow: Na druhé straně, lepší se do úřadu PROSPAT, než se do něj PROLHAT (Viz oba odkazy.)

:!: P.P.P.S.: Tento DOVĚTEK není žádným rozborem, nýbrž svědectvím. Přesto, nebo spíše právě proto stojí za přečtení. Narazil jsem na něj dnes, den po volbách, a nemohu si jej nechat od cesty.
L. Staněk, viz odkaz (Reflex, 27.1.2013)

_________________
(Kaz 1:11) čili "Vše bude zapomenuto!"


Naposledy upravil Theodor dne 27.01.2013 - 21:05, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ...
PříspěvekNapsal: 26.01.2013 - 11:22 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Theodor píše:
... Věru jsme zde předvedli, zdá se mi, vzdálený odlesk střetů vojů pražských a Žižkových, potažmo táborských. Já tu alespoň žádného křižáka nezahlédl.
Myslíš?
Mně to přišlo, jakoby "husititi" fandili Zemanovi a "křižáci" knížeti Schwarzenbergovi ... :D :P

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přání
PříspěvekNapsal: 26.01.2013 - 17:53 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Na závěr této naší diskuse, která byla vedena v duchu fair play, i této volební kampaně, jež v tomtu duchu už tolik vedena nebyla, bych popřál nám VŠEM, aby ti, kteří volili Miloše Zemana, mezi něž patřím i já, nikdy svého rozhodnutí nelitovali. :|

Pokud by vyhrál Karel Schwarzenberg, napsal bych to samé, pouze v obráceném gardu. 8)

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 27.01.2013 - 12:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: "Bojová píseň" volební
PříspěvekNapsal: 26.01.2013 - 18:49 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2012 - 23:31
Příspěvky: 196
Bydliště: Matka měst, Hlava republiky, Děvka babylónská
Tak to bych NÁM (občanům ČR) taky přál!

:) Ještě na závěr: Hlas pro Schwarzenberka
(To je prý češtinář z Keplerova gymnázia. Písničku složil původně jen tak pro sebe, ale kamarádi jej přemluvili, aby to dal na YouTube.)

... A příště už zas především o husitství.

:!: UPOZORNĚNÍ: Debata pokračovala již jen "pokecově" niže uvedenou odpovědí :arrow: ZDE
Jiří Motyčka píše:
Myslíš? Mně to přišlo, jakoby "husititi" fandili Zemanovi a "křižáci" knížeti Schwarzenbergovi ... :D :P

:| No to je přesně ten průšvih, proč radikálové tepali umírněné, namísto toho, aby se spojili proti společnému nepříteli. Pro mne jsou totiž Lipany (tragickou) výhrou, kdežto Malešov prohrou už jen proto, že k němu vůbec došlo. ... Naštěstí, v tomto případě, to tak horké není, a také vnějšího nepřítele jaksi nespatřuji, ačkoli tu jedni, tu druzí hovoří o hordách jednou západních, podruhé východních.

P.S.: Jak vidno, měl jsi pravdu, když jsi napsal, že ten námět do "Té naší povahy české" patří. A patří možná jaksi z velké dálky i k tomu husitství: Vše začalo tím, že "sirotek" * bratr Martin Picek, přinesl zvěst o "zradě kalicha". A my se pak přeli jakoby o to, co je "zrada" a co "rozvrat", totiž co je pravdivé a co spravedlivé.

P.P.S.: :oops: Pardon, žádné návraty, chtěl jsem jen zanechat směrovku k místu přesunu.

* OPRAVENO

_________________
(Kaz 1:11) čili "Vše bude zapomenuto!"


Naposledy upravil Theodor dne 09.03.2013 - 09:52, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bartoš
PříspěvekNapsal: 30.01.2013 - 16:29 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Theodor píše:
... Vlastně teď mne napadá, že jednoho "skutečného křižáka" jsem v těch zástupech opravdu zahlédl. Jeho jméno je A. B. Bartoš. ...
Nevím přesně, kdo je A. B. Bartoš, ale letmý pohled na net ni říká, že se jedná o velice kontroverzní postavu ... navíc ten tady přece s námi na fóru nediskutuje, pokud vím. :roll:

Theodor píše:
... Co myslíš, bratře Jiří Motyčko, na které straně? ...
Čekám, že mi to "sladké tajemství" prozradíš sám, já fakt nevím ... :wink: :P

P.S. Naprosto nechápu, proč by tato debata nemohla pokračovat v "pokecu" a proč se zase obloukem vrátila sem. :roll: :?

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Haagský tribunál ...
PříspěvekNapsal: 04.02.2013 - 23:22 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Patří před haagský tribunál vedle Beneše i Jan Žižka?
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/patr ... 60180.html ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Soudní dvůr únorového Týdne?
PříspěvekNapsal: 05.02.2013 - 12:44 
Offline
pavézník
pavézník
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2012 - 23:31
Příspěvky: 196
Bydliště: Matka měst, Hlava republiky, Děvka babylónská
Únorové číslo Týdne (4.2.2013) vyhlíží podle upoutávky tematicky pozoruhodně. Jen jestli to nebude příliš povrchní povídání. Položení otázky na způsob: „Byl Jan Žižka masový vrah, či zachránce vlasti?“ podle mých zkušeností často svědčívá spíše o tom, že pisatel má už předem v odpovědi jasno a navíc nepřipouští ani žádnou jinou možnost mezi zmíněnými alternativami. Zkrátka, že se v takových případech nejedná o diskusi, nýbrž poučováni „jak to všechno doopravdy bylo a jak je to třeba chápat“. – Ale rád se nechám příjemně překvapit. – Možná se ale bude jednat spíše o příspěvek k námětům o Žižkovi (k nimž se, doufám, opět vrátím, jen co mi to čas dovolí) než o „té naší povaze české“?

_________________
(Kaz 1:11) čili "Vše bude zapomenuto!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: rozhovor s Jiřím Rakem
PříspěvekNapsal: 09.05.2013 - 18:22 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Zajímavý rozhovor s historikem Jiřím Rakem o vlastenectví, národu, Češích, jejich povaze, dějinách etc.:
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazo ... ?id=779001

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz