Právě je 19.04.2024 - 13:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 15.11.2015 - 18:57 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Škoda jen, že se stále měří dvojím metrem. Po teroristickém útoku se 120 mrtvými ve Francii se "celý" svět převlékl do trikolóry. Proč se tak nestalo po teroristickém útoku na letadlo s 224 ruskými cestujícími? Barvy jsou stejné...

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: teror ve vzdušném prostoru
PříspěvekNapsal: 16.11.2015 - 00:44 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
... Proč se tak nestalo po teroristickém útoku na letadlo s 224 ruskými cestujícími? Barvy jsou stejné...
... že by to bylo tím, že vyšetřování ještě neskončilo a není tedy stoprocentní jistota, že to byl teroristický útok. :wink:
Ani let MH17 společnosti Malaysia Airlines, jejíž letadlo Boeing 777 bylo sestřeleno nad Ukrajinou, nebyl dosud uzavřen. A to se tato tragédie, která byla s velkou mírou pravděpodobnosti blížící se jistotě rovněž teroristickým činem, udála už 17. července 2014. Je to víc než rok a furt se nic neděje - až to vyšumí na "něčí" zásah(?) ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 17.11.2015 - 11:37 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... luzba.html
Tak čekám, až se celý svět pod dojmem teroristického útoku na Rusy zahalí do ruských vlajek a bude truchlit. Zbytečně, že?

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 20.11.2015 - 12:56 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 11.12.2009 - 09:02
Příspěvky: 136
Klobúk dole a všetka česť - Pardubice. :clap:

http://www.novarepublika.cz/2015/11/rad ... esila.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 20.11.2015 - 13:51 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Nemyslel jsem si, že tohle jako Hradečák někdy řeknu :lol: : Smekám Pardubice! :clap:

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Názory vlastence Vondrušky
PříspěvekNapsal: 28.11.2015 - 21:22 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Zajímavý rozhovor s autorem Husitské epopeje:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/ro ... ybu-409961

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: České země nikdy nebyly xenofobní
PříspěvekNapsal: 08.12.2015 - 16:34 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Autor Husitské epopeje Vondruška má pravdu, v Basileji např. vyjednával za husity Angličan Petr Payne, který ani neuměl česky.
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/ceske-zeme-nejsou-a-nikdy-nebyly-xenofobni-mini-autor-husitske-epopeje--1560955

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09.12.2015 - 21:24 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
Dáša Nová píše:
Autor Husitské epopeje Vondruška má pravdu, v Basileji např. vyjednával za husity Angličan Petr Payne, který ani neuměl česky.
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/ceske-zeme-nejsou-a-nikdy-nebyly-xenofobni-mini-autor-husitske-epopeje--1560955

Stačí porovnat to, že Německo přijalo 1 milión uprchlíků a Češi šaškují u hranic s vyzbrojenou armádou a vidíte kdo je otevřený a kdo chápe kdo je to uprchlík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 10.12.2015 - 09:16 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Ad Karel Konečný: Obávám se, že tomu úplně přesně nerozumím:
Na které části hranic České republiky je nastoupena vyzbrojená armáda? Které jednotky? V jakém stupni pohotovosti? (Nikde jsem se o tom nic nedozvěděl a vzhledem k tomu, že téměř každý den procházím několik informačních zdrojů, tak mne velice udivuje, že mi tato zpráva unikla!)
Podle mých informací do Německa něco kolem 1 000 000 imigrantů dorazilo, ale že by byli už všichni přijati? Domníval jsem se, že probíhá řízení a že už bylo rozhodnuto o vyhoštění několika tisíc z nich. Ale že už by všichni byli přijati? Mohu poprosit na odkazy Tvých informací? Děkuji

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 10.12.2015 - 10:43 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
Já jsem měl na mysli cvičení české armády u hranic, které už proběhlo, což bylo uvedeno ve zprávách. Psal jsem, že Německo přijalo 1 milión uprchlíků, podle zásad křesťanství, ovšem nemají ještě azylové právo. To je v obrovském kontrastu s chováním Českého státu, který se chová značně nekřesťansky. Tím ale nekritizuji lidi, protože někteří jsou opravdu úžasní a pomáhají uprchlíkům jak to jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 10.12.2015 - 14:27 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Česká republika je sekulární stát, tedy nevidím důvod, aby se chovala podle křesťanských (židovských, muslimských, satanistických...) zásad. Také mi není jasné, proč se chovat křesťansky (Co to vlastně je? Upalování pro jinou víru? Svěcení válečných zbraní? Souhlas s vyvražďováním pravoslavných křesťanů? Pomoc válečným zločincům v útěku před spravedlností? Oko za oko, zub za zub?) k nekřesťanům? Dávám přednost chování podle platných zákonů státu! A to, že se někteří "úžasní" lidé z "neziskovek" snaží pomáhat "uprchlíkům", které tady většina občanů nechce, jak to jde (za peníze státu a tedy i mé), mne tedy opravdu netěší! Ale je to na hodně dlouhou diskusi.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 10.12.2015 - 16:22 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
Máte jiný názor a já Vám jej neberu. Rozdílnost názorů je v pohledu na člověka. Někteří na prvním místě vidí peníze, majetek, oblečení, auta, věk atd., ale člověk je vůbec nezajímá, jen šíří nenávist k druhým. Jiní na prvním místě vidí člověka, který je v nouzi a to je pro ně podstatné a pokud mohou jsou ochotni mu pomoci.
Tady na východ od železné opony vládl ateistický materialismus marxismu leninismu a v něm tu lidé žijí aniž si to příliš uvědomují. Podle toho se i chovají, ale ne všichni. Uprchlík není nikdy ilegální, to je zásadní omyl. Nenávist není řešením. Různé názory vždy byly a tak to bude i nadále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 10.12.2015 - 18:48 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
Česká republika je sekulární stát, tedy nevidím důvod, aby se chovala podle křesťanských (židovských, muslimských, satanistických...) zásad ...
Že je Česká republika sekulárním státem, není v této souvislosti vůbec žádný argument. Možná snad jen pro to, abychom tím spíše přijímali uprchlíky bez rozdílu vyznání, na němž nám jako sekulárnímu státu přece vůbec nezáleží. :wink:
btw. Stigma sekulárního státu není žádná přednost, je to spíše velké negativum tohoto národa, který však k tomu přišel "díky" svému pohnutému historickému vývoji. Ale nechci se k tomuhle vyjadřovat více, neboť na to máme zde na DF samostatné vlákno.
Chovat se podle křesťanských zásad, neznamená chodit do kostela a každý den se modlit - například. Vůbec ne! Být člověkem s křesťanskými zásadami, znamená především být slušným člověkem, který disponuje elementární empatií k naprosto cizímu člověku.

trener píše:
... Také mi není jasné, proč se chovat křesťansky (Co to vlastně je? Upalování pro jinou víru? Svěcení válečných zbraní? Souhlas s vyvražďováním pravoslavných křesťanů? Pomoc válečným zločincům v útěku před spravedlností? Oko za oko, zub za zub?) k nekřesťanům? ...
Třeba proto, že je to v Bibli, konkrétně mám na mysli Nový zákon, aby mě zase někdo nepředhodil starozákonní "oko za oko ...". Co však s ateisty, kteří tvoří majoritu tohoto národa? Jsem přesvědčen, že na to jsem odpověděl v předchozí replice.
Ono je v této postmoderní, "sekulární" době jednodušší vyjmenovat, co všechno ošklivého má na svědomí křesťanství, lépe se to pamatuje, než ty bohulibé skutky, které snad převažují. Ale budiž! Skutečnost, že euroatlantická civilizace stojí na křesťanském fundamentu, můžeme všelijak relativizovat nebo dokonce znevažovat a ubírat jí na významu, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat. :idea:

trener píše:
... Dávám přednost chování podle platných zákonů státu! ...
:roll: Neslyšel jsem jednoho jediného člověka, který zaujímá vstřícné postoje k uprchlíkům, aby proklamoval, že uprchlíci, kteří zde dostanou azyl na základě českých zákonů, je budou moci beztrestně porušovat.

trener píše:
... Ale je to na hodně dlouhou diskusi.
Věru na dlouhou. :!: ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 10.12.2015 - 21:39 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Ano jsem ateista. Neznám určitě bibli tak dobře, jako vy, ale to, co o ní vím mi dává představu, že je v ní vše a každý si pro své účely může najít vhodný citát a příklad. Jak pro lásku, tak i nenávist, jak pro odpouštění, tak pro vyhlazení.
Vůbec nevnímám ateismus a sekulární stát jako stigma. Srovnám-li zákony a chování lidí ve státech s velkým podílem náboženství (Není snad ve Vatikánu věková hranice pro pohlavní život 12 let? Nejsou snad v Saúdské Arábii veřejné popravy žen?) s těmi sekulárními, je mi líto, ale jsem asi příliš špatný pozorovatel, že nevidím převahu negativ na straně země, ve které žiji. I jako ateista jsem (doufám převážně) slušným člověkem s přiměřenou empatií i k cizím lidem. S přiměřenou. Ano, tady mi asi chybí jistota, že když rozdám vše, dostanu odměnu v království jiného světa. A proto odmítám trpět nepřiměřenou empatií k bídě celého světa. Také si nemyslím, že u ateistů převažují zlé skutky nad těmi dobrými (na rozdíl od věřících lidí jakéhokoliv náboženství). Občas mi naopak vyvyšování věřících nad ateisty (a atestů dehonestování) čpí pýchou a elitářstvím.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 10.12.2015 - 22:09 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Citace:
Neslyšel jsem jednoho jediného člověka, který zaujímá vstřícné postoje k uprchlíkům, aby proklamoval, že uprchlíci, kteří zde dostanou azyl na základě českých zákonů, je budou moci beztrestně porušovat.

Soud v německém Wuppertalu rozhodl, že hlídky salafistů v načervenalých vestách se slovy policie šaríi (islámské právo) nejsou nelegální a není je možné trestat. Když loni vyšly do jedné tamní čtvrti, kterou salafisté označili za oblast spadající pod šaríu, vyvolalo to pobouření. Stíháno mělo být devět mužů ve věku 24 až 34 let, uvedla BBC.
Snad mne ani tolik nezajímají proklamace, jako zkušenosti odjinud, kde jsou v přijímání uprchlíků pokročilejší :crazy:

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz