Právě je 19.04.2024 - 16:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 01.03.2016 - 18:47 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
... Pan prezident zde naopak národ spojuje ...
Nemyslím si to.
Měl by stát spíše nad oběma "rozhádanými" stranami, protože je presidentem - jak on s oblibou říkává - dolních 10 milionů. Ale to bychom chtěli od něj příliš, neboť ony strany z obou stran barikády jsou zmítány jenom(!) antagonizmy. Tak je jednodušší se připojit k většině, která, jak už to tak bývá, nemusí mít patent na pravdu. K tomuhle posledně jmenovanému by mohl hodně říci náš mistr Jan Hus.

trener píše:
... je v současnosti cca 70% občanů proti přílivu muslimů, je to z velké části i jeho dobrá práce. ...
:roll: Ano, vždyť plouti na vlně laciného populizmu je tak snadné. :wink: :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01.03.2016 - 19:07 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
No, možná se mýlím, ale pan prezident se o muslimech hlasitě a jednoznačně vyjadřoval již v době, kdy jeho příznivců nebylo oněch 70%. A pokud má na věc nějaký názor, nevím, proč by ho nemohl vyslovit? Co je to prosím stát nad stranami? A laciný populismus? Toho se nám dostává ve značné míře z oficiálních tzv. veřejnoprávních médií. Žil jsem v jedné totalitě pouze 19 let, ale tohle mi ji opět začíná nepříjemně připomínat.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nastranický president a VPM
PříspěvekNapsal: 01.03.2016 - 23:49 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
No, možná se mýlím, ale pan prezident se o muslimech hlasitě a jednoznačně vyjadřoval již v době, kdy jeho příznivců nebylo oněch 70% ...
Ano, jeho názory v tomto ohledu jsou bohužel konzistentní. :twisted:

trener píše:
A pokud má na věc nějaký názor, nevím, proč by ho nemohl vyslovit? ...
Ano, to je jeho svaté právo v demokratické společnosti. A mým svatým právem je s ním nesouhlasit, třeba i kategoricky.

trener píše:
Co je to prosím stát nad stranami? ...
Být nadstranický? ... :wink: :D
No, tak jsme se zasmáli a teď zase drobet vážně. Když deklaruje, že je presidentem dolních 10 milionů, měl by respektovat i názor minority a ne ji ironicky shazovat, zesměšňovat a vůbec jí dávat pejorativní nálepky. Tak "jednoduché" to je. :wink:
BTW. Současný president není ani nadstranický. :|

trener píše:
... A laciný populismus? Toho se nám dostává ve značné míře z oficiálních tzv. veřejnoprávních médií. Žil jsem v jedné totalitě pouze 19 let, ale tohle mi ji opět začíná nepříjemně připomínat.
Budu mluvit "pouze" za ČT, nejvýznamnějším to veřejnoprávním médiu ...
Já nechápu, kde se najednou v lidech s krátkou pamětí bere ta nehoráznost, že zrovna ČT srovnávají se Zelenkovou bolševickou ČSTelevizí. Do té má ta současná ČT věru hodně daleko, ona je skutečně jiná liga. (Já v totalitě prožil 36 let, takže snad o tom taky něco málo vím.). ČT má jistě spoustu chyb, ale snaha být apolitickou, vyváženou a objektivní televizí, je enormní. Za mnohé bych uvedl pořad "Reportéři ČT" (tady je zajímavý rozhovor s Markem Wollnerem: http://nazory.aktualne.cz/rozhovory/marek-wollner-na-ceskou-televizi-utoci-roztleskavaci/r~f883d3f6d3e411e5a0ca0025900fea04).
Je však pravdou, že ČT nejsou svaté ani názory prezidenta. :) A pročpak asi ti, co jim ČT soustavně šlape na přezky a kuří voka, ji chtějí privatizovat? Třeba po vzoru Babišovy mediální skupiny MAFRA ... :wink: :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rambousek & rozdělená země
PříspěvekNapsal: 02.03.2016 - 00:10 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
Chci se však v této souvislosti zamyslet nad něčím daleko závažnějším, totiž nad tím, co naši zemi rozděluje...
Myslím, že je to velice hezky řečeno a nemám co bych k tomu dodával. K uprchlíkům nemám cenu se vyjadřovat, protože v české společnosti koluje množství zmanipulovaných a záměrně šířených lží, na kterých se podílí sám prezident. Ostatně tady nikdo na vlastní oči uprchlíka neviděl a každý je na tu problematiku odborník na slovo vzatý. O prezidentově omylech a nepravdách, jichž je poměrně velké procento, několikrát analyticky informoval web Demagog.cz.
Ale téma uprchlíci nemá co dělat s vlastenectvím. To by pak byl vlastencem každý vypitý mozek v téhle zemi.

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2016 - 00:48 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
... Ale téma uprchlíci nemá co dělat s vlastenectvím. ...
Ano, to je pravda, bratře Kolssteyne.
Zato má sakra co do činění s nacionalizmem/šovinizmem.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2016 - 12:44 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Ke Kolssteynovi: Kdo je a není uprchlík, či emigrant? Chodím nakupovat k vietnamským obchodníkům a necítím to nijak úkorně. Na táboře jsem měl v oddíle ukrajinského kluka a byl stejně pohodový (a občas stejně na zabití :D ) jako jakýkoliv jiný táborník. A k argumentu, že tady nikdo (islámského) uprchlíka na vlastní oči (Nebo "Na vlastní oči"? :D ) neviděl dodám jiný: Neviděl jsem nikdy na vlastní oči psa se vzteklinou či příslušníka SS a přesto můj vztah ani k jednomu není příliš vřelý... Prostě ne na vše je nutná osobní zkušenost, v mnoha případech stačí sdělená (viz Saturnin a přísloví :D ).
K objektivnosti ČT: Pravda, nemám čerstvé informace, poslední čtyři roky svého života přístroj nevlastním a poslední dva roky již vůbec nesleduji (předtím v práci). Nicméně i na netu je toho množství dostatečné...

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2016 - 13:21 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
... A k argumentu, že tady nikdo (islámského) uprchlíka na vlastní oči (Nebo "Na vlastní oči"? :D ) neviděl dodám jiný: Neviděl jsem nikdy na vlastní oči psa se vzteklinou či příslušníka SS a přesto můj vztah ani k jednomu není příliš vřelý... Prostě ne na vše je nutná osobní zkušenost ...
Souhlas! Ale u pejskařů bys nepochodil! Řekli by ti, že mají psa očkovaného a že ti se vzteklinou jsou výjimkami z pravidla. :wink: :)
Ergo - jinými slovy řešeno - na uprchlickou krizi se nelze dívat prizmatem kolektivní viny. (Sorry, že se vopakuju.) Každý snad rozumí oprávněným obavám, či přímo strachu při vzpomínce na tragické a šílené události v Paříži, kolem časopisu "Charlie Hebdo", na masakr z černého pátku 13. listopadu 2015 a na odpálení ruského dopravního letounu. Nikdo z nás se nedovede vžít do pocitů rodiče, kterému terorista zavraždí naprosto nevinné dítě. :evil: Tohle by snad mohl podceňovat a bagatelizovat jen chorý mozek. :!: Ale je třeba si zachovat chladnou hlavu a nenechat se zmítat paušalizujícími nenávistnými emocemi, tak vzdálenými křesťanským hodnotám, kterými se v poslední době nejvíce ohánějí ateističtí extrémisti, kvazivlastenci a šovinisti. Všimli jste si toho? ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2016 - 15:17 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Netrpím nenávistí vůči nenávistnému náboženství, pouze zde o něj nestojím. Ano jsem ateista a odmítám nastavovat druhou tvář (v případě střetu s islamistou druhý krk :lolno: ). A pokud je to šovinismus, že chci ve své vlasti spoluobčany tolerantní bez ohledu na to, zda jsou menšinou, či většinou, budu klidně i šovinistou, xenofobem, rasistou, nacistou a koneckonců čímkoliv, čím budu označen. Já bych to nazval předběžnou opatrností :D Nenazývám to kolektivní vinou, spíše kolektivním vědomím. Jsem rád, že žiju zde a jsem hrdý na svou vlast, která je domovem ateistů, křesťanů, pohanů, či židů. Jsem si vědom toho, jak bych jako ateista dopadl v Saúdské Arábii a osud křesťanů, pohanů či židů na území, kde islám vládne, není o mnoho lepší.
P.S. Ano, nemám osobní zkušenosti, ale mají je jiní, kromě jiného i bývalí členové našeho kroužku.
P.P.S. K výjimkám si dovolím nabídnout onen roztomilý příklad: V tomto pytlíku bonbónů je jeden otrávený. Ochutnáte namátkou, nebo odložíte celý sáček? :lolno:

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2016 - 17:07 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
... A pokud je to šovinismus, že chci ve své vlasti spoluobčany tolerantní bez ohledu na to, zda jsou menšinou, či většinou ...
... ne, to věru není šovinizmus. :|

trener píše:
... Já bych to nazval předběžnou opatrností ...
Na pozoru se musí mít každý!
Počínaje vládou, přes zpravodajské služby, policii a konče prostým člověkem. V tomto pořadí je i míra zodpovědnosti.

trener píše:
... Nenazývám to kolektivní vinou ...
Tady jsme si asi nerozuměli.
Měl jsem na mysli to, že optikou hrdlořeza z IS nelze posuzovat každého imigranta.

trener píše:
... Jsem si vědom toho, jak bych jako ateista dopadl v Saúdské Arábii a osud křesťanů, pohanů či židů na území, kde islám vládne, není o mnoho lepší ...
Asi špatně.
Ale chceme být jako oni? :wink:

trener píše:
... K výjimkám si dovolím nabídnout onen roztomilý příklad: V tomto pytlíku bonbónů je jeden otrávený. Ochutnáte namátkou, nebo odložíte celý sáček? :lolno:
:thumbup: :clap:

P.S. Vzpomínám si, jak někteří čeští emigranti po únoru '48 a srpnu '68, když se ocitli v cizí zemi třeba s vysokou nezaměstnaností, kde nikoho neznali, byli k smrti deprimování z toho, když jim nadávali do komoušů, bolševiků a dávali jiných nespravedlivých nálepek. Byli šťastni, když je kdekoli přijali s otevřenou náručí. Vím, vím, že tohle přirovnání trochu pokulhává, ALE ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.03.2016 - 19:59 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 16.05.2007 - 06:27
Příspěvky: 99
Argument boháčů z "neziskovek" :roll:

Kolik známe dohromady lidí, kteří dělají neziskovkách? Já asi dva a oba (obě) mají ještě půlúvazek jinde, aby vyžily.
Imigranti i neziskovky jsou dost uměle zveličený problém. Ani jedno u nás skoro neexistuje, proto když se do toho někdo trefuje (i třeba oprávněně), nikdo se nemůže bránit. V neziskovkách u nás bude pracovat do stovek (většina v sociálních službách pro důchodce, postižený), uprchlíků asi 10 a jsou zavřený v tom polovězení (odtamtud se blbě zavádí šaría). Migrační vlna se slibuje už asi rok a nějak furt nic.

Nejsmutnější na tom je, jak se všichni bojí o tradiční hodnoty, ten nedostatek víry v ně. Tradiční hodnoty přežily nacismus, komunismus a budou tu ještě dlouho po tom, co tu my nebudeme.

_________________
https://www.e-stredovek.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03.03.2016 - 10:35 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
K Ježkovi: Pokud Ti asi milión připrchlíků v sousední zemi, se kterou máme otevřené hranice připadá jako počet směšný... A to oficiální německá místa přiznávají, že o 130 000 nemají potuchy, kde se nacházejí... A co se neziskovek týče: Jsem také členem jedné (Pionýr) "zaměstnancem" druhé (DDM HK - dvě hodiny týdně). Mám kamarády z Junáka, tedy lidí, kteří působí v neziskovkách znám desítky a mnozí z nich jsou v nich i zaměstnáni. Tolik tedy k neziskovkám obecně.
Co se týká neziskovek pobírajících peníze od státu na začleňování a další programy, jsou jich desítky, či spíše stovky, stačí si prostudovat příslušné portály veřejné správy. Máme organizaci poskytující právní pomoc imigrantům (za peníze českého státu proti českému státu)... A pokud se podíváte podrobněji na výroční zprávy, zjistíte, že na platy zaměstnanců jde u některých převážná většina rozpočtu! Netvrdím, že jejich zaměstnanci jsou milionáři, jsou to třeba jen průměrné platy :D Co se týká platů šéfů a právníků (někteří úspěšně působí ve více neziskovkách), předpokládám, že jsou v hladinách, které dorovnávají celorepublikový průměr shora :D Nemám po ruce přesná čísla, kdo chce, najde si je.
K tradičním hodnotám: Nebojím se o ně, jen bych nerad, aby ty naše současné byly nahrazeny jinými, staršími, odjinud. Mé obavy pramení například z osudu křesťanských komunit na místech, kde islám dosáhl převahy obyvatel a moci.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03.03.2016 - 16:06 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 16.05.2007 - 06:27
Příspěvky: 99
trener píše:
K Ježkovi: Pokud Ti asi milión připrchlíků v sousední zemi, se kterou máme otevřené hranice připadá jako počet směšný...

Z hlediska síly a kvality našich (založených na křesťanství) hodnot, to je samozřejmě směšný počet.

Z hlediska bezpečnosti ČR to je sousední země a k nám se ten milion nechystá.

Vysoká čísla už ČR/ČSR zvládla - 15 tisíc Rusů po říjnové revoluci, desítky tisíc Řeků po první porážce komunismu u nich (Konvička je poloviční Řek), tisíce po jugoslávských válkách. Samozřejmě Vietnamci a Ukrajinci.
Až na ty imigranty, kteří štvou společnost proti jiným imigrantům (Udženija, Okamura, i ten Konvička) s nimi žádný větší problém nebyl (narozdíl od cizojazyčných mafií a cikánů ze Slovenska).

_________________
https://www.e-stredovek.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03.03.2016 - 18:49 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 12.01.2015 - 10:22
Příspěvky: 141
Ještě trochu k Zemanovi. Podle mě je důležité nejen, co se říká, ale jak se to říká. Protože i když prezident bude tlumočit většinový názor konfrontačním stylem, společnost bude dále rozdělovat. A když se tady spíš bavíme o historii, Zemanovy názory z této oblasti veřejnost také nijak zvlášť nestmelily. Vybavuje se mi jeho expozé (ještě tuším coby premiér) o sv. Václavovi, který je dle něj symbolem kolaborace a ohnuté páteře; k sudetským Němcům prohlásil, že mají být rádi za odsun, protože také mohli být postříleni; z poslední doby Peroutka "fascinovaný" nacismem...Netroufám si celkově posoudit prezidentova stanoviska k současnosti, každopádně ty k dějinám nabádají k opatrnějšímu přijímání :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03.03.2016 - 20:39 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
trener píše:
K Ježkovi:" Pokud Ti asi milión připrchlíků v sousední zemi, se kterou máme otevřené hranice připadá jako počet směšný..."

Ježek píše: "Z hlediska síly a kvality našich (založených na křesťanství) hodnot, to je samozřejmě směšný počet.

Z hlediska bezpečnosti ČR to je sousední země a k nám se ten milion nechystá."

Tak tady mi docházejí argumenty, kromě údajných posledních slov Mistra Jana Husa :crazy: Což stejně není argument...

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 05.03.2016 - 00:15 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
Nerad se do toho míchám, ale:

Obrázek


A otevřel jsem si výroční zprávu jedné z nich:

Obrázek

A působí to na mne otřesně. Neříkám, že lidé z neziskovek jsou dobře placeni, to ne, ale vedení určitě a jakýpak z nich máme užitek? Jaké jsou jejich výstupy?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz