Právě je 19.04.2024 - 08:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Balkán, prokletá země
PříspěvekNapsal: 05.02.2009 - 21:44 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 10.01.2009 - 17:56
Příspěvky: 35
Bydliště: Český Krumlov
Vřele zdravím!
Před časem jsem zahlédl na několika stránkách vyvěšené prohlášení "Kosovo je Srbsko" a tak mně napadlo,co takhle probrat novodobé Balkánské třenice a války...
Srbové contra Chorvati,nebo obráceně a tak pořád dokola...taky svého druhu vlastenectví...
Nedavno jsem koukal na film s názvem Savior a poněkolikáté mi bylo demonstrováno,že nenávist,která panuje mezi některými balkánskými národy je taková,že to našinec zkrátka nepochopí...

_________________
...a spravedlivý hněv sevřel v mozolnaté dlani topor zbraně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05.02.2009 - 22:13 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 10.07.2008 - 21:23
Příspěvky: 103
Bydliště: Police nad Metují
ouvej tady mě roznesete. Já jsem odjakživa se Srby. 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05.02.2009 - 22:50 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 10.01.2009 - 17:56
Příspěvky: 35
Bydliště: Český Krumlov
Tak třeba já mám předky od Bělehradu...mně jde spíš o to,že lidi,který bydlej téměř vedle sebe a vyrůstali takříkajíc kolikrát spolu jsou připraveni udělat si co nejhoršího...jeden můj kamoš tohle okomentoval slovy "to je zkrátka Balkán"...

_________________
...a spravedlivý hněv sevřel v mozolnaté dlani topor zbraně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05.02.2009 - 23:37 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 10.07.2008 - 21:23
Příspěvky: 103
Bydliště: Police nad Metují
tak můj praděda byl na "dovolený" s Wermachtem na Balkáně :D a někde u Bělehradu? (Ritopek) ho zajali. Co vím tak Srby moc nechválil :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31.03.2009 - 08:59 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Protestant píše:
ouvej tady mě roznesete. Já jsem odjakživa se Srby. 8)

Já se k tobě přidávám. :wink:
Pokud jde o Kosovo, tak je to skoro stejný případ jako Sudety. Náplavy se tam namnoží jako králíci a pak řeknou, že to je jejich. Amíci jim to schválí, protože potřebují mít na světě další muslimácký stát, který by byl s nima a je to. Když jsem říkál, že je Kosovo skoro jako Sudety, tak pro Srby je to horší, protože je pro ně Kosovo významné jako pro nás Říp.
Jo a za to bombardování by jsme se měli stydět.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: konflikt a boj za nezávislost
PříspěvekNapsal: 31.03.2009 - 23:34 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Protestant píše:
... Já jsem odjakživa se Srby. 8)
Nerozneseme, ale já budu vždy zastávat Slovince, Chorvaty, Černohorce, a Bosnu proti Srbům, i když kategoricky nesouhlasím s uznáním samostatného Kosova.

Ale zpátky k problému. Vím, že tohle srovnání bude "pokulhávat", ale představte si, že když se Slováci osamostatnili (oni si to přáli asi víc než my), tak Češi by nasedli do tanků, ótéček a hrrr na ně. Jenom na chvíli si to zkuste představit ... :wink:
Československo bylo v podstatě stejně uměle vytvořeným státem jako Jugoslávie a oba multinárodní státy vznikly na zborcených základech Rakouska-Uherska. A mluvit o československém "národu" bylo stejným nesmyslem jako mluvit o jugoslávském ... :roll:
Srbský nacionalizmus, přesněji řečeno šovinizmus, bylo největší zlo, které se po 2. světové válce v Evropě objevilo. :idea: Tečka.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01.04.2009 - 00:24 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 10.07.2008 - 21:23
Příspěvky: 103
Bydliště: Police nad Metují
a je to tady Balkán. V jednom souhlasím a to že československý národ jak ho představoval Masaryk nikdy neexistoval. To samé Jugoslávie je mix několika národů. Nemám nic proti osamostatnění Chorvatů, Slovinců a Černohorců. Slovinci a Černá Hora uplně bez připomínek. No a ted konfliktek CHorvati a jejich nacionalismus a vzpomínky na ustašovské velké Chorvatsko. Jinak REPUBLIKA SRBSKÁ KRAJINA byla chorvatskými tanky zlikvidována brutálně a jejich generálové jsou dodnes v Chorvatsku oslavováni jako hrdinové. Sta tisíce Srbů byli vyhnáni ze země nebo pozabíjeni. "V červnu 1991 vyhlásilo Chorvatsko nezávislost na Jugoslávii. Srbové však v referendu odtržení odmítli a vytvořili vlastní státní útvar, který měl být později znovu spojen s Jugoslávií. Ústava Republiky srbská krajina byla vyhlášena 19. 12. 1991, jejím prezidentem se stal Milan Babić, jeho nástupci byli Goran Hadžić a Milan Martić" Takže já uznám že Srbové nejsou andílci ale nejsou jen a jen ty co můžou za vše. Jo a Bosna to je problém sám o sobě. Nevím jestli tento státní útvar má vůbec fungovat. A na Kosovo máme snad všichni stejný názor. Je mi zle když vidím teroristi a vrahouni ve vládě nového státu který ti kašpaři z ODS uznali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01.04.2009 - 07:49 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Kategoricky nesouhlasím se srovnáváním Československa a Jugoslávie! Češi a Slováci vždycky bojovali spolu proti společnému nepříteli, ať už v 1. nebo 2.světové válce. Nikdy ne proti sobě a to ikdyž existoval fašistický Slovenský štát.
Kdežto Chorvati se přidali k náckům proti Srbům a ty jim to pak vrátili když přišli bolševici. Do toho všeho ještě kosovští muslimáci a máte kotel nenávisti připraven.
Černá Hora se odtrhla a Srbové je snad napadli? Ne, protože to nebylo jejich území. Kosovo si ale bránili a my jsme jim ho vzali. Navíc jsme po celém světě udělali ze Srbů symbol zla, z Chorvatů svatoušky a z muslimáků mučedníky.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: revanš
PříspěvekNapsal: 01.04.2009 - 18:07 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Protestant píše:
... No a ted konfliktek CHorvati a jejich nacionalismus a vzpomínky na ustašovské velké Chorvatsko. Jinak REPUBLIKA SRBSKÁ KRAJINA byla chorvatskými tanky zlikvidována brutálně a jejich generálové jsou dodnes v Chorvatsku oslavováni jako hrdinové...
Sabin píše:
... Kdežto Chorvati se přidali k náckům proti Srbům a ty jim to pak vrátili ...
Jo jasně(!), kluci, je to stará obehraná píseň všech příznivců Srbů napříč politickým spektrem, ale budiž.
Jenže to, čím se prezentoval srbský šovinizmus půl století po 2. válce, byl klasický REVANŠ. :!: Nemám teď na mysli územní souvislosti, protože to by se některé státy mohly (vojensky) hádat třeba po deseti stoletích o své hranice.
O Kosovu se nepřu. :!: :!: :!: :| (Esi ste si neušimli.)

Protestant píše:
Takže já uznám že Srbové nejsou andílci ale nejsou jen a jen ty co můžou za vše.
Ano. Naprosto souhlasím. :!:
Akorát, že i tady se nabízí naše známá "husitská" otázka, kdo si začal. :wink:

Sabin píše:
... i když existoval fašistický Slovenský štát. ...
Jj, to bychom taky neměli Slovákům podle vás zapomenout a dopustit se na nich ravanše za to, že se přidali k náckům? ... :roll:
Je taková "legenda", že Slováci na poslední chvíli spustili SNP, aby odčinili to, že vytvořili fašistický SŠ, který se dopouštěl mj. deportací židů do koncentráků, ap., atd. Na to bychom neměli zapomínat a blahosklonně omlouvat(!) vyhoštění Čechů ze Slovenska v r. 1939 pod neblaze proslulým a známým heslem "Česi peši do Prahy!" Ale mstít se za to? ...
Češi totiž nejsou srbského revanše schopni, neb nedisponují bohudíky nacionalizmem srbského ražení. Tak prosté to je. Balkán je zkrátka jiná slovanská mentalita, která rozmetá pověry o "slovanské holubičí povaze" na prach. Nedělejme si iluze o čemkoli a komkoli ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 01.04.2009 - 21:01, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01.04.2009 - 20:25 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Češi byly vyhánění, ale nebyly vražděni jako si to vzájemně dělali Srbové a Chorvati. Proto jsem také vystoupil proti srovnávání Československa a Jugoslávie.
Všichni se tu ale shodneme na tom, že Srbům jsme Kosovo ukradli a dali jsme ho jako rejdiště teroristům. Také bych navrhoval souhlasit s tím, že Srbové mají právo si bránit své území, tudíž vzít si Kosovo zpět.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: malé zamyšlení ...
PříspěvekNapsal: 25.07.2021 - 23:31 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Letos si budeme připomínat 30. výročí vypuknutí války v bývalé Jugoslávii, konfliktu, který byl v Evropě největším a nejkrutějším po 2. světové válce.

Hlavním – i když nikoli jediným – viníkem rozpoutání této bratrovražedné války, která si vyžádala desetitisíce nevinných obětí, je srbský militantní nacionalismus a šovinizmus. Chci věřit, že někteří Srbové byli do této války vtaženi, aniž by ji chtěli. Obávám se však, že tvořili menšinu. Představitelé nacionalistického Srbska nechtěli akceptovat, že v době převratných změn na starém kontinentu na přelomu osmdesátek a devadesátek jsou v Jugoslávii státy a národy bývalé federace, které chtějí samostatnost. Je to něco podobného, jako kdyby se po rozdělení Československa čeští nacionalisti vrhli na Slovensko se zbraní v ruce a začali zabíjet. Obtížně stravitelná představa, že, nikoli však pro situaci v bývalé Jugoslávii.

V poryvu etnického násilí během války, která trvala dlouhých a šílených 10 let, až se stala nepřehlednou, chvílemi mnozí válečníci nevěděli, kdo je kdo a ke které straně vlastně náleží. A tak zabíjeli a vraždili, aby si zachránili vlastní život.
Jedním z největších masakrů, který se na Balkáně v této strašlivé válce odehrál, byla srebrenická tragedie. Masakr v Srebrenici z léta 1995 byl pečlivě naplánovanou masovou vraždou zajatých civilistů, převážně bosenských mužů a chlapců, kterou pod vedením generála Ratka Mladiće spáchala armáda tzv. "Republiky srbské" za výrazné podpory paramilitantní jednotky zvané "Škorpioni", jež byla kontrolována srbským Ministerstvem vnitra. Předlouhý seznam zavražděných a pohřešovaných Bosňáků tvoří více jak 8.000 jmen. V Srebrenici však také totálně selhala instituce OSN jako taková, zprostředkovaně přes její modré přilby.

Závěr této nesmyslné války tvořil konflikt mezi Srby a Albánci v Kosovu. Vyvrcholením této války bylo pak bombardování Srbska letadly NATO v r. 1999, které následovalo teprve až po několika důrazných(!) výzvách adresovaných Miloševićovi, aby se srbská vojska stáhla. Slobodan Milošević, který tyto mírové nabídky obsedantně a ostentativně ignoroval, byl hlavním představitelem Srbů během tohoto konfliktu v bývalé Jugoslávii.
Váleční zločinci srbské národnosti z této války v čele s Miloševićem, Mladićem, vůdcem bosenských Srbů Radovanem Karadžićem a Biljanou Plavšićovou exprezidentkou Republiky srbské v Bosně a Hercegovině se ocitli před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii v Haagu. Mezi 8 odsouzenými se však objevila i 3 jména nesrbských národností bývalé Jugoslávie, zbylých 5 byli Srbové. I to je signifikantní!

Touto strašlivou válkou v bývalé Jugoslávii definitivně vzaly za své pověra a mýtus o slovanské holubičí povaze.
President-pokrytec Zeman, který jako premiér v r. 1999 podepsal bombardování Srbska letadly NATO, se za to srbskému presidentu Aleksandaru Vučićovi při jeho nedávné návštěvě ČR omluvil. Nelze však zamlčet, že ten samý Vučić byl v letech 1998–2000 ministrem ve vládě za presidentování Slobodana Miloševiće a v r. 2015 byl vyhnán z pietního aktu v Srebrenici, neboť svého času prohlásil, že za každého mrtvého Srba musí být zabito 100 Bosňáků. Tento Srb a přítel v Haagu odsouzeného válečného zločince obdržel od českého presidenta nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva 1. třídy.

Nezapomeňme na to, prosím, protože Češi se vyznačují tím, že mají velice krátkou historickou paměť. A to platí nejen o českých rusofilech, nýbrž bohužel také o českých srbofilech. K popíračům holokaustu se totiž nově přiřadili bohužel též popírači hromadných hrobů v bývalé Jugoslávii. :evil:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/13798112683-tribunal/220562268660001-zlociny
Příloha:
Srebrenica3.jpg
Srebrenica3.jpg [ 72.4 KiB | Zobrazeno 4471 krát ]

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz