Právě je 19.04.2024 - 05:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06.04.2012 - 16:25 
Offline
rytíř český
Uživatelský avatar

Registrován: 13.03.2012 - 16:15
Příspěvky: 16
Bydliště: Děčín
A díky bratru Kolssteynovi mám zas pár svých pěkných fotek :) Díky ti!

_________________
Henricus de Tyechlowicz alias de Vrabnik (1385 - 1434)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Co dál? ...
PříspěvekNapsal: 08.04.2012 - 22:45 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Kolssteyn píše:
Jiří Motyčka píše:
Ale letos se mi té volnosti zdálo přece jenom o něco více. Řekl bych trochu za čáru ...
Ano, měli jste ho nakonec upálit...! :lol:
Upálit jsme ho tedy měli, ale někam se nám zatoulala poslední dýmovnice :-)
Ale jsem moc rád, že nám Jirka louňovického probošta sehrál a svoji korouhev s červeným kalichem zapůjčil! Jinak já jsem z bitvy rozpačitý velice! Selhal mikrofon (opět) a chyběl komentář, který jsem měl připravený, nebyla slyšet nahraná hudba (včetně ukázek z Vávrova Proti všem), která nám dala několik hodin sezení u pc, vítr shodil muniční sklad, který měl vyletět do luftu a hlavně, hráli jsme pro něco málo přes dvacet diváků, takže to pro náš kroužek byla velká finanční katastrofa... Chápu, že bylo extrémně hnusně (mokl nám prach na pánvičkách hákovnic), ale při těchto podmínkách a zájmu diváků stojíme před otázkou: Má to smysl? Jak na to, aby to opět fungovalo? ...

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: neodbytné otázky
PříspěvekNapsal: 09.04.2012 - 10:20 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
Má to smysl? ...
:shock: :o :roll:
Dane, tak na to ti odpovím jednoznačně a bez sebemenšího zaváhání. Jsem bytostně přesvědčen, že , a to mi nikdo nevymluví. :!:
Projekt "Proti všem" se úspěšně rozběhl, má už spoustu dílů a i když nejste/nejsme ani v polovině, byla by velká škoda ho odpískat. Tento díl pravda provázela extrémní nepřízeň počasí, a to se bohužel projevilo i na návštěvnosti. (Ale to neříkám nic nového.) Proto by možná stálo za úvahu přesunout termín na pozdější jarní dobu, aspoň o týden, 14 dní.
Je třeba mít stále na paměti ono husitské o nepřátelích a jejich počtu. Tím "nepřítelem" může být i počasí, ale husiti válčili i v zimě. A teď nemám na mysli relativní vyjádření pro hodnotu teploty vzduchu, ale roční období ... :wink:

trener píše:
... Jak na to, aby to opět fungovalo?
Ale ono to přece funguje, až na větší či menší zádrhely.
Mnohých z nich si nezasvěcený divák ani nevšimne. Ale odpověď na vše ostatní, co je ukryto v této široce pojaté otázce, už musí najít organizátoři a aktéři tohoho velice potřebného projektu.
Bylo by vhodné, kdyby se k tomu vyjádřili i ostatní ...

P.S. Pár fotek z letošních Mokrovous se už objevilo také v naší Galerii na hlavních stránkách ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 09.04.2012 - 18:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09.04.2012 - 15:59 
Offline
rytíř český
Uživatelský avatar

Registrován: 13.03.2012 - 16:15
Příspěvky: 16
Bydliště: Děčín
Pane Jeníku neházej flintu do žita! Hlavně teď když jsem změnil zaměstnavatele a budu ti moct na tvou akci jezdit pravidelně :) Ono největší zádrhel bych asi taky viděl v termínu. Počasí je touto dobou šílené. Viz dnešních raních -5. Když posunout tak bych volil o delší časový úsek. Posunout to třeba jen o 14 dní je smrtelné, páč v té době se chystá a probíhá bitva v Libušíně. Jinak pro mne osobně je tvá akce srdeční záležitostí. A to z důvodu, že se při obléhání Hradce Králové objevil Hynek z Děčína a začal se paktovat s Pražany :wink:

_________________
Henricus de Tyechlowicz alias de Vrabnik (1385 - 1434)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co dál? ...
PříspěvekNapsal: 11.04.2012 - 22:33 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
trener píše:
Má to smysl? Jak na to, aby to opět fungovalo?
Jak už bylo řečeno, smysl to má, ale taky vidím, že nejstěžejnější je vyřešit záležitost s termínem, protože toto období krátce po zimě je přespříliš nevyzpytatelné a můžeme být jen rádi, že místy ještě neleží sníh (na horách samozřejmě ještě nějakou dobu ano). :)

Svůj podíl má i presentace, která je tradičně podceňována a nakonec by nebylo od věci přepracovat choreografii a visuální stránku věci z pohledu diváka.
Abych to upřesnil, příjde mi, že kdybych viděl sekvenci jedné bitvy a jiné před třemi roky, tak bych nepoznal rozdíl. A teď divák, který vidí každý rok to samé, tak příště zváží, jestli si zopakovat to co už viděl několikrát nebo si to nechat ujít.
Divák vše vidí spíš tak z povzdálí, což ho od děje odtrhuje. Chybí mi aktivnější vstup "vypravěče", který by diváka vtáhnul do děje a do souvislostí. Občas by se hodila vytáhnout z děje detailní scénka, ale nikoliv 50 metrů od diváka, což už je daleko.
Osobně bych to viděl na kompletní přepracování celého pojetí a zpracování. Nechal bych jen tu základní myšlenku rekonstrukcí husitských bitev, která je skvělá, ale opět nedobře presentována.
Jenže to je na delší debatu a těžko takhle na dálku. Rozhodně je za tím vidět velký kus práce po organisační stránce, to je vůbec ta nejtěžší věc na celé takové akci. Doporučuji tedy taktéž pokračovat (tedy v jiném termínu) a nově zpracovat celou koncepci průběhu celé každé bitvy. 8)

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Proti všem! 2013 Mokrovousy
PříspěvekNapsal: 20.02.2013 - 13:10 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Ospalí blaničtí rytíři a chrabří vladykové ve zbroji - NESPĚTE! Lidé bděte!
Už jsou letáky s akcí na letošní husitskou akci??
Už je čas pane profesore...! :D

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07.03.2013 - 21:45 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Plakát už je na našich stránkách, objeví se tam i scénář.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: letošní bitva
PříspěvekNapsal: 08.03.2013 - 00:04 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
trener píše:
Plakát už je na našich stránkách, objeví se tam i scénář.
To je ale nečestné a nesportovní! To je reklama na Tvoje stránky! :D
No dobře, nakonec jsem se proklikal i na ten plakát... :)
Trenére ale to je děs!! :? Kdo vám dělá grafickou úpravu pozvánek a letáků?? :shock: (všimni si vývoje smajlíků - jeden zděšenější než druhej).
Já vám snad začnu dělat nějakou solidnější presentaci pro další léta... 8)
Vždyť to by mělo taky někoho nalákat, když to vidí, ale tohle radši nevidět!
Sorry, já velice rád kritisuji, aby si všichni mysleli, že jsem mistr světa. :twisted:

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: "Proti všem" 2013
PříspěvekNapsal: 10.03.2013 - 23:17 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Opět, jako každoročně, se blíží letošní akce
jarní Mokrovousy projektu "Proti všem", pokračující již 9. dílem
volné rekonstrukce bojů o Prahu a bitvy na Vítkově (červenec 1420),

která se uskuteční v sobotu
30. března tohoto roku v 15:00 hod. v Mokrovousech na koupališti.

Srdečně zvou: trener & spol.

Další podrobnosti viz tady ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 13.03.2013 - 22:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.03.2013 - 01:53 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
Škoda, že to mám tak daleko... :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.03.2013 - 10:45 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Rubáš z Hrádku píše:
Škoda, že to mám tak daleko... :cry:
Jestli nepřijedu s vybitými baterkami, tak bude i report akce... :D Není to sice jako živý zážitek, ale nafotím to tak, aby to bylo...! :)

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Mokrovousy 2013
PříspěvekNapsal: 16.03.2013 - 08:34 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Po výtvarné stránce to není kdovíco, dělal jsem to večer před spaním, ale na rychlo, aby byla upoutávka barevnější...? :) Navíc jsem byl limitován formátem :(
Obrázek

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16.03.2013 - 11:11 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
... mně se to líbí.
Ještě tam chybí některé údaje z plakátku DSHŠ (nebo DKHŠ :?: :? ), ale to už je detail.
Měl by se k tomu vyjádřit taky trener.
Díky, bratře Kolssteyne.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ad M-PV
PříspěvekNapsal: 16.03.2013 - 12:54 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
... mně se to líbí.
Ještě tam chybí některé údaje z plakátku DSHŠ (nebo DKHŠ :?: :? ), ale to už je detail.
Díky :)
No to nejdůležitější tam je a tento "čtveratý" formát zas nedovoluje přehltit prostor textem.
Co se DSHŠ nebo DKHŠ týče, tak sám nevím... text jsem dělal podle letáčku, ale i na stránkách Tesáků je psán "kroužek", zatímco panel stránek je nadepsán "s"... Jak říkáš, v tomto případě - detail. 8)

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: malá reportáž ...
PříspěvekNapsal: 31.03.2013 - 20:40 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Tak, myslím, že včerejší akce se vydařila a dokonce nám přálo i počasí. Dneska by to už bylo daleko horší, velice obtížně by se evokovala červencová atmosféra bitvy na Vítkově :D , nehledě na to, že bychom se asi utápěli v mokrovousském lučním bahně. :(
Také diváků včera bylo, domnívám se, docela dost. :) 8)
Další fotky zde ...

Obrázek
Zuří bitva na Vítkově ... vlevo bratr Žižka s palcátem v pravé a s komentátorským mikrofonem v levé ruce. V pozadí za ním pražské hradby.

Obrázek
Cepníci z Prahy dorazili v pravý čas ...

Obrázek
... pokleknutí k modlitbě po vítězné bitvě.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz