Právě je 19.04.2024 - 06:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: nepřejícník
PříspěvekNapsal: 19.11.2009 - 21:28 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
JM píše:
... Chápu!
Jsem přesvědčen, že tebe to přímo se.. . :P
To zas ne, trávicí a vylučovací ústrojí zůstává nedotčeno a dobře fungující.
Fakt bych ocenil - bez ohledu na tvoje působení tady na fóru - kdybys to aspoň upřímně přiznal.
Mně taky spousta věcí štve - netvrdím opak a netajím se s tim. :|

Chápu, že některé relevantní argumenty týkající se historie, s nimiž se setkáváš tady na fóru, se velice obtížně vyvracejí (tedy pokud jdou vůbec jakkoli oponovat), a proto jsou příspěvky s nimi (výše uvedenými argumenty) v drtivé většině bez tvé odezvy. Jó, to by mě taky štvalo, to přiznávám. :D
A když potom někdo napíše, že tento server nemá na české internetové scéně obdoby, štve to dvojnásob. Ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat, takže zbývá jen ta ironie a jízlivosti.

Je tady spousta příspěvků (adresovaných hlavně tobě) bez tvých odpovědí a chceš-li být aspoň trochu věrohodný, soustředil bych se - bejt tebou - spíš na tohle, i když je mi jasný, že tebou nastolený způsob existence tady na tomto fóru je pro tebe pohodlnější a co se týče znalostí i jednodušší. Tzn. sem tam se stavit, omrknout to tady, pečlivě vyzobat to, co se mi hodí, a pak bez časové kontinuity(!) škodolibě zironizovat. Ty závažné příspěvky ponechat pochopitelně bez reakce.
No, kdo chce kam, ... atd. :P

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kamarádi z fóra ;-)
PříspěvekNapsal: 19.11.2009 - 21:38 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... Seš vedle, heretický kamaráde ...
Úplně stejně jako ty, a to nejen v Jiráskovi, "pravověrný kamaráde" ... :wink:

BTW. Diskusi o Jiráskovi jsem přesunul tam, kam patří.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zlý nebo "zlý" Jeník ... ;-)
PříspěvekNapsal: 19.11.2009 - 22:00 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
... Jdu proti tobě nikoliv protože jsi papeženec, ale protože jsi zlý člověk (ve skutečnosti možná nejsi, ale projevuješ se tady tak).
Chtěl bych věřit tomu, že Jan opravdu není zlým člověkem (to už se ti tady na fóru snažil i naznačit), ALE znám(e) ho jen virtuálně a mnohdy neskutečně škodolibá a zavilá dikce jeho příspěvků ukazuje spíše k negativním vlastnostem. A jak píšeš, vede to pak i k oněm stejně hrubým reakcím.
Avšak při příležitosti 50. výročí listopadu 1989 si připomeňme jedno z jeho hesel: "Nebudeme jako oni!" ... :wink:

Sabin píše:
... Pravopis, za 5. ...
Myslím, že na internetových chatech tohoto typu nemá cenu si vyčítat pravopisné chyby, jichž se dopouštíme každý z nás bez výjimky. To, s jakým pravopisem tady někdo píše, je celkem jeho věc a možná trochu i svědomí.
Ze všeho nejdůležitější je však obsah, pak teprve forma. :!: :idea:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 20.11.2009 - 18:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zlý nebo "zlý" Jeník ... ;-)
PříspěvekNapsal: 19.11.2009 - 23:21 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Jiří Motyčka píše:
Sabin píše:
... Pravopis, za 5. ...
Myslím, že na internetových chatech tohoto typu nemá cenu si vyčítat pravopisné chyby, jichž se dopouštíme každý z nás bez výjimky. To, s jakým pravopisem tady někdo píše, je celkem jeho věc a možná trochu i svědomí.
Ze všeho nejdůležitější je však obsah, pak teprve forma

Jistě. Forma a obsah jsou důležité složky, které jdou ruku v ruce, ale já to vidím tak, že my jsme plamen vědění v temnotě lhostejnosti a pokud bude tento plamen podáván lacině bude i lacině přijímán.
Také jsi psal "Nejsme jako oni" a já nechci být jako oni, kteří záměrně znevažují češtinu svým germánofiliským hantesem a pomlouvačským urážením typu Komenskejch atd.
Když vidíš papeženecké napadání, jejich pravopisné chyby a jejich znevažovaní řeči našich společných předků, tak je to stejné jako v době vytvoření květiny české mluvy, Bible kralické.
Já vím, že jsem to trošku přehnal s tou nostalgií, ale prostě tak to citím. :wink: :lol:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zlý nebo "zlý" Jeník ... ;-)
PříspěvekNapsal: 19.11.2009 - 23:32 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Sabin píše:
.. Jistě. Forma a obsah jsou důležité složky, které jdou ruku v ruce, ale já to vidím tak, že my jsme plamen vědění v temnotě lhostejnosti a pokud bude tento plamen podáván lacině bude i lacině přijímán.
Také jsi psal "Nejsme jako oni" a já nechci být jako oni, kteří záměrně znevažují češtinu svým germánofiliským hantesem a pomlouvačským urážením typu Komenskejch atd.
Když vidíš papeženecké napadání, jejich pravopisné chyby a jejich znevažovaní řeči našich společných předků, tak je to stejné jako v době vytvoření květiny české mluvy, Bible kralické.
Já vím, že jsem to trošku přehnal s tou nostalgií, ale prostě tak to citím. :wink: :lol:

Najednou sme chytrý, Mr. Sabin?

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20.11.2009 - 17:31 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Podle toho, jak se křižák chová, zřejmě nepochopil prvopočátek křižáků, jaký měli smysl a význam. Šli do Svaté země (Jeruzaléma) pro Svatý Grál (kalich), šli hledat nádobu, zatímco Grál má duchovní význam. Ze začátku křižáci nebyli loupeživí, šli za celé lidstvo a s pokorou, né do války, šli se domluvit s tím muslimem. Ti muži byli opravdoví rytíři a ne jako ten náš, který mi jen napadá. Ještě že je tu Sabin, který mu napsal to, co já si pouze myslím.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zlý nebo "zlý" Jeník ... ;-)
PříspěvekNapsal: 21.11.2009 - 03:43 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Citace:
...a já nechci být jako oni, kteří záměrně znevažují češtinu...

Dobrý večer (noc),
s tímto plně souhlasím, myslím, že toto fórum (s ohledem na obsah stránek, k nimž náleží) nepatří mezi internetová fóra "o čemkoliv a o ničem". Jsem přesvědčen, že sem patří spisovná čeština. Je jasné, že někomu šel tento předmět ve škole lépe, někomu hůře, pravopisné chyby děláme všichni (nebo téměř všichni) a slohovou stylizaci také každý neovládá. Jde o to, že tyto chyby nejsou záměrem a lze je přehlédnout (ačkoliv možná oko češtináře uroní slzu). Jiné je to s úmyslným používáním nespisovné češtiny nebo "hantýrky", to myslím, že sem nepatří. Jazyk je částí svébytnosti národa a každé pokřivení je jejím snižováním. Každý vlastenec asi ví, o čem píši...

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.11.2009 - 11:42 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Vladimír Volkmann píše:
... myslím, že toto fórum (s ohledem na obsah stránek, k nimž náleží) nepatří mezi internetová fóra "o čemkoliv a o ničem". Jsem přesvědčen, že sem patří spisovná čeština ...
Ano, naprosto souhlasím. :!:
Přesto si neodpustím malou a poněkud obecnější úvahu nad používáním našeho mateřského jazyka v internetových diskusích na fórech typu, jakým je to naše. :oops:

Láska k mateřskému jazyku se v dnešní době přeplněné anglizmy (jimž starší generace nejenže nerozumí, ale ani nechápe souvislosti, v nichž je tento patvar uveden) prostě nenosí.
Pozitivní vztah k českému jazyku reprezentovaná mj. i jeho správným pravopisem, je odkazována mezi relikty národního obrození a to se dnes taky nenosí. Obrozenci byli podle nejnovějších a vážně míněných interperací jakýmisi snílky, jejichž program zaváněl extrémním nacionalizmem. To, že velkou měrou přispěli i k "obrození" našeho mateřského jazyka, je v těchto kvaziodborných interpretacích jaksi upozaděno. Životaschopnost a dokonalost českého jazyka dokázali nejen obrozenečtí překladatelé brilantními překlady hexametrů klasické antické poezie, ale i překlady německých veršů, deklarovaných rakousko-uherským kulturním establishmentem jako do češtiny nepřeložitelných. Ale zpět k meritu věci.


Je třeba si uvědomit, že diskusní internetová fóra jsou vysoce specifickým "literárním" útvarem. Je to viruální komunikace, která má nahradit komunikaci z očí do očí, tj. s důrazem na argument, kterým chci svého oponenta přesvědčit. To zaprvé. A zadruhé je třeba připomenout také to, že i v té tzv. krásné literatuře vč. té "nejkrásnější" se objevují jadrné výrazy např. v hovorové řeči, které onen text jaksi zvěrohodňují. Také o tom je internetová diskuse. Nechci tím však ani v nejmenším naznačit, že by měl být na těchto fórech tolerován slovník z té nejhlubší lidské žumpy, s nímž se setkáváme např. v anonymních internetových diskusích o politice aj. A už vůbec ne na seriózním fóru, jakým je právě to naše.
Tento apel však nelze vyhnat do extrému, je třeba nelézti pro každého diskutujícího a s ohledem na jeho vzdělání vhodný kompromis. Co mám na mysli? Součástí správného pravopisu je např. i psaní oddělujích čárek v dlouhých souvětích. A ruku na srdce přátelé, kolik chyb se v tomto punktu dopouštíme, zvláště v chybějících čárkách před spojkou "a" - když už. A právě např. takováto důslednost v psaní příspěvků by byla součástí ultraextrémního požadavku, nikoli onoho kompromisu, který jsem měl na mysli. Tento pravopisný extrémizmus přece nikdo z nás nemůže myslet vážně. :idea:
Je tedy nutné, aby tady na fóru působil jakýsi jazykový redaktor, který by škodolibě na tyto chyby nebo překlepy upozorňoval? Kam bychom asi tak přišli? No, zřejmě bychom z fóra vyhnali i těch pár stálých přispěvatelů, které tady máme.

Ještě malou poznámku k používání hovorové češtiny na fórech, která je poněkud vzdálena té spisovné. Ano, jsem jejím příznivcem, nezapírám, a sám ji dosti často používám, i když ji většinou pro odlišení píšu kurzívou. Skoro vůbec ji však nepoužívám v závažných tématech o historii. Tato hovorová čeština je kořením internetového dialogu, který může příjemně odlehčit, aby třeba nebyl zas tak moc vážný. (Na "vážnost" mých příspěvků mne občas a neprávem upozorňuje Sabin.) Takže když např. v "pokecovém" tématu napíšu "neska", neznamená to, že nevím, jak se správně česky napíše slůvko "dnes". :wink: A právě o tomhle způsobu vedení diskuse na 'netu by měl Sabin vědět líp než já, už jenom z toho prostého důvodu, že je poněkud mladší, a tudíž mne nebude proto snad obviňovat z toho, že "záměrně znevažuji češtinu", nebo zase naopak, že jsem vážný moc. :wink: :) 8)
Ale pozor! V žádném případě hovorovou češtinu nelze zaměnit za urážky a vulgarizmy, ale na to zase pamatují naše Zásady... .

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21.11.2009 - 15:51 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Jako se Sabin zastal mne, musím se já zase zastat Abdrushina, do kterého se křižák pořád naváží. Abdrushin je tečka za mým věděním, nemusím hledat dál, teď to stačí jen uvést do souladu s mým životem. Abdrushin nepřišel zavést nové náboženství, jen vyplnil mezery pro všechna, která existují. Ježíšovo poslání bylo, aby lidé pochopili smysl Boží lásky. Ježíš mluvil: "Ještě mnoho bych vám toho měl co říci, ale teď byste tomu nerozuměli. Ale po mne přijde Syn člověka, který vás uvede na pravou cestu." Lidé v církvích nepřipouští inkarnaci, bytostníčky, duchovní úrovně, které jsou nad námi, to všechno by ale člověk měl znát.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reakce na "obranu".
PříspěvekNapsal: 22.11.2009 - 01:23 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Dáša Nová píše:
Jako se Sabin zastal mne, musím se já zase zastat Abdrushina, do kterého se křižák pořád naváží. Abdrushin je tečka za mým věděním, nemusím hledat dál, teď to stačí jen uvést do souladu s mým životem. Abdrushin nepřišel zavést nové náboženství, jen vyplnil mezery pro všechna, která existují. Ježíšovo poslání bylo, aby lidé pochopili smysl Boží lásky. Ježíš mluvil: "Ještě mnoho bych vám toho měl co říci, ale teď byste tomu nerozuměli. Ale po mne přijde Syn člověka, který vás uvede na pravou cestu." Lidé v církvích nepřipouští inkarnaci, bytostníčky, duchovní úrovně, které jsou nad námi, to všechno by ale člověk měl znát.
Čili Abdrushin chtěl vytvořit nějaké "multináboženství"? Jak jinak rozumět spojení: "...vyplnit mezery pro všechna (náboženství) která existují."
Za sebe říkám: Pro mne je Spasitelem Kristus! - a nějakého samozvaného "vyplnitele mezer" v náboženstvích a prznitele Evangelia nepotřebuji. Výmsly páně Abdrushinovy neuznává z věřících (napříč konfesemi majícími základ v Kristu) nikdo.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Reakce na útok
PříspěvekNapsal: 22.11.2009 - 02:59 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Vždy je dobré obeznámit se s dílem někoho, koho chci soudit, ačkoliv je fakt, že k pochopení je zapotřebí svobodné vůle a samostatného logického myšlení. Pokud se nemýlím, Ježíš Kristus přinesl jednu Pravdu společnou pro celé lidstvo. Jak je tedy možné, že se nejen různá náboženství, ale i křesťanské církve mezi sebou nesnesou i nemilosrdně potírají (ať už slovně nebo i fyzicky)? Na straně Ježíše určitě ta chyba nenastala. Jistě se nezmýlím, když si dovolím tvrdit, že každé náboženství a církev se domnívají, že nepokřivená Pravda je právě na jejich straně. A pokud někdo šíří Slovo, setká se v lepším případě s posměchem a urážkami, v tom horším (jako například Jan Hus) s fyzickou likvidací.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22.11.2009 - 03:30 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Ahoj Jiří,
vyjádřil jsem pouze svůj názor na užívání spisovného jazyka na tomto fóru. Jak jsem již psal, nejde mi o gramatické chyby, ty nejsou úmyslné a jsou závislé nejen na dosaženém vzdělání (jak jsi uvedl, ačkoliv často to vůbec neplatí, mohl bych vyprávět), ale i na určitém citu a přirozeném nadání. Myslel jsem právě užívání hovorové a slangové češtiny, která náš jazyk snižuje. Ano, jde o virtuální komunikaci "z očí do očí". V tomto musím přiznat, že i já používám při verbální komunikaci často hovorovou češtinu (netvrdím, že to je dobře), na druhou stranu je fakt, že by si spousta lidí do očí neřekla to, co zde napíše. Myslím, že psaná forma by měla ctít určitou kulturu jazyka už proto, že toto fórum čte jistě daleko více lidí než Ti, kteří si zde dopisují. Znovu opakuji, jde pouze o můj názor, nikoliv snad nějaký podnět k požadavku.
P.S.: Ty používáš kurzívu, já uvozovky, v tomto myslím, že je užití určitých (slušných) výrazů v pořádku.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reakce na útok
PříspěvekNapsal: 22.11.2009 - 03:50 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Vladimír Volkmann píše:
Vždy je dobré obeznámit se s dílem někoho, koho chci soudit, ačkoliv je fakt, že k pochopení je zapotřebí svobodné vůle a samostatného logického myšlení.
Dle interpretace, kterou jsem zde měl možnost vidět, má v tom Abdrushinově pojetí místo i reinkarnace a další věci. Už sama přítomnost reinkarnace stačí k tomu, aby se věřící člověk dovtípil, že tady něco nehraje. Je reinkarnace v Písmu nebo v Tradici? Není ani v jednom, ani v druhém, pokud vím. Co se zrodilo, musí umřít a počkat si na soud. Nějaké zvyšování si "duchovní úrovně" a reinkarnaci, to v Písmu nenajdeme. Možná v nějakém Abdrushinově dodatku, který "plní mezery", ale to už je upravování si Písma k obrazu svému, ne?
Aby mi bylo rozuměno: Jde mi o to dopátrat se, zda - dle mínění zde virtuálně se vyskytujících - je možné s vírou v Krista skloubit reinkarnaci a další paní Novou zmíněné záležitosti, které ji údajně "zvedají duchovní úroveň". Paní Nová už se vyjádřila, tak včil kdyby se snad vyjádřili ostatní.
A pochopení? Z mého pohledu Abdrushina (a další jemu podobné) tak nějak pochopit nelze, protože se dostává do rozporu s Písmem.
Předem bych chtěl upozornit, než mě tady zase někdo nařkne: Vůci paní Nové necítím žádnou nenávist. To, co cítím, není nenávist, ale úžas a zděšení. Nechci se stavět do pozice nějakého "inkvizitora" virtuálně mučícího, jen - stejně jako paní Nová, vyjadřuji svůj názor. Ten je - popravdě řečeno - diametrálně odlišný od jejího, ovšem to neznamená, že bych ji, nebo kohokoliv jiného, nějak zatracoval.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reakce na "obranu".
PříspěvekNapsal: 22.11.2009 - 11:24 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Jan píše:
Za sebe říkám: Pro mne je Spasitelem Kristus!
A proto jdeš proti jeho přikázání a nepřijímáš Krev Páně? :roll:

Jan píše:
- a nějakého samozvaného "vyplnitele mezer" v náboženstvích a prznitele Evangelia nepotřebuji.
Výmsly páně Abdrushinovy neuznává z věřících (napříč konfesemi majícími základ v Kristu) nikdo.
A proto jsi v partě, která nad Bibli svatou postavila své lidské nálezky, dogmatické zákony a tisíce svatých jako modloslužebná zlatá telata? :roll:

Opět bezpáteřně proplouváš fórem a používáš Krista, Bibli, vlastenectví a více méně všechno, jak se ti zrovna hodí.

Ty jsi prostě a stále komik, který umí pobavit. :lol: :lol: :lol:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22.11.2009 - 11:47 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Vladimír Volkmann píše:
Ahoj Jiří,
vyjádřil jsem pouze svůj názor na užívání spisovného jazyka na tomto fóru. Jak jsem již psal, nejde mi o gramatické chyby, ty nejsou úmyslné a jsou závislé nejen na dosaženém vzdělání (jak jsi uvedl, ačkoliv často to vůbec neplatí, mohl bych vyprávět), ale i na určitém citu a přirozeném nadání. Myslel jsem právě užívání hovorové a slangové češtiny, která náš jazyk snižuje. Ano, jde o virtuální komunikaci "z očí do očí". V tomto musím přiznat, že i já používám při verbální komunikaci často hovorovou češtinu (netvrdím, že to je dobře), na druhou stranu je fakt, že by si spousta lidí do očí neřekla to, co zde napíše. Myslím, že psaná forma by měla ctít určitou kulturu jazyka už proto, že toto fórum čte jistě daleko více lidí než Ti, kteří si zde dopisují. Znovu opakuji, jde pouze o můj názor, nikoliv snad nějaký podnět k požadavku.
P.S.: Ty používáš kurzívu, já uvozovky, v tomto myslím, že je užití určitých (slušných) výrazů v pořádku.

Sice toto nebylo adresováno mě, ale musím s tím souhlasit.
Pokud jsem mezi přáteli, tak také někdy při mluvě kleji jako pohan a někdy píši nespisovně, ale pokud jde o oficiální mluvu nebo písmo je naší povinností respektovat pravidla spisovného českého jazyka.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 105 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz