Právě je 19.04.2024 - 07:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zneužívání dětí flanďáky
PříspěvekNapsal: 27.11.2009 - 10:29 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Tomu zneužívání se ani nedivím, všichni jsou tam jako vadný na první pohled, ty kněží jak jim koukaji krajkový naškrobený spodničky zpod roucha a ministranti oblečený jak Pražský Jezule. To musí bejt erotika...
Ty komentáře za tím článkem jsou taky trefný.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27.11.2009 - 14:10 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Hlavním úkolem člověka není mít děti, ale stoupat k Bohu - polepšit si při této inkarnaci!

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zneužívání dětí flanďáky
PříspěvekNapsal: 27.11.2009 - 16:43 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
... Ty komentáře za tím článkem jsou taky trefný.
Zvláště ty, co odsuzují šmahem a bez rozlišení církve. :wink: To je opět "ateistické" hození do jednoho pytle.
Neříkám, že v něčem pravdu nemají, ale paušálně s nimi souhlasit nemohu.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: úkol člověka ...
PříspěvekNapsal: 27.11.2009 - 18:19 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
Hlavním úkolem člověka není mít děti, ...
:shock: Jejda!
A není to snad dokonce proti Božímu zákonu - mít děti? ... :roll:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27.11.2009 - 21:20 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Pohoda. :wink: :lol:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27.11.2009 - 21:55 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 10.07.2008 - 21:23
Příspěvky: 103
Bydliště: Police nad Metují
chlapci, chlapci musím říci, že se tady hádáte o tom jak kdo je hodný Čech a zlí Němec a napadlo vás, že právě vy a kdokoliv může mít předky uplně jinde než třeba v ČECHÁCH? Co když Jan je potomkem evangelíků, který po roce 1620 se nechali zlomit a stali se horkokrevnými katolíky? Co když Sabin je původem Němec? Je zjištěno, že Anglii je cca 90% obyvatel původem Germáni (Sasové). Původní obyvatelstvo skoro neexistuje. Nikdo neví odkud původně jsme :D

_________________
Dějiny píší vítězové


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27.11.2009 - 22:51 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Jirko, s těma dětma jsem to přece napsala jinak. Je samozřejmě úplně normální je mít a vychovávat je, když přijdou, ale není to ten hlavní smysl života se jen rozmnožovat, to bychom byli jako zvířátka, i když mnohé zvířecí matky jsou často ještě lepší nežli ty lidské. Někdo má mnoho dětí, ale přesto svůj pozemský život promarnil, protože ani v tom zázraku života nenalezl Boha.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: smysl života
PříspěvekNapsal: 27.11.2009 - 23:40 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
... s těma dětma jsem to přece napsala jinak ...
To je možný, ale já s tebou přece o tom nepolemizoval, pouze jsem ti položil otázku, na niž jsem se odpovědi už nedočkal ... :? :wink: 8)

Dáša Nová píše:
... Je samozřejmě úplně normální je mít a vychovávat je, když přijdou, ale není to ten hlavní smysl života ...
Já vím, pouze pohlavní. Ale vážně!

Tak namátkou třeba: "Tehdy k němu přinášeli děti, aby na ně vložil ruce a pomodlil se; ale učedníci jim to zakazovali. Ježíš však řekl: 'Nechte děti a nebraňte jim jít ke mně; neboť takovým patří království nebeské.' Požehnal jim a šel dál." (Mt 19, 13-15)
Kdo by k Němu asi tak přicházel, kdyby děti nebyly tím hlavním smyslem života? No, za nějaký čas vůbec nikdo a království nebeské (na zemi) by zvostalo zcela prázdnou pustinou - možná jen ta zvířátka by tady byla. A zdálo-li by se ti třeba, že On se mi z úvahy nad smyslem života jaksi vytratil, není tomu tak, ba právě naopak! On je totiž nedílnou součástí toho všeho ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: o původu
PříspěvekNapsal: 27.11.2009 - 23:56 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Protestant píše:
chlapci, chlapci ... napadlo vás, že právě vy a kdokoliv může mít předky uplně jinde než třeba v ČECHÁCH? Co když Jan je potomkem evangelíků, který po roce 1620 se nechali zlomit a stali se horkokrevnými katolíky? Co když Sabin je původem Němec? Je zjištěno, že Anglii je cca 90% obyvatel původem Germáni (Sasové). Původní obyvatelstvo skoro neexistuje. Nikdo neví odkud původně jsme ...
Souhlasím, možný je úplně všechno ...

Ale ta naše diskuse nebyla a ani není zdaleka jen o původu kohokoli nebo čehokoli. Toto je diskuse především o různých Názorech na husitství a dobu násilné rekatolizace po Bílé hoře. Tedy na asi dvě nejkontroverznější období našich národních dějin, která dodnes jitří mysl nejednoho Čecha, Moravana a možná i Slezana.

Obecná pozn.: To, že se tady někdo místama snaží (účelově?) odklánět diskuse na tomto fóru někam jinam (nechci bejt sprostej kam :twisted: ), je věc docela jiná. :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.11.2009 - 05:41 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Samozřejmě, že to není proti Božím zákonům mít děti - cos mi to dal za otázku?, vždyť jedině zachovávání Božích zákonů zajišťuje štěstí, pro mne je můj syn tím nejdůležitějším člověkem na světě a největší štěstí, že jsme se potkali a že se máme. Ale vem si, kolik je lidí, kteří nemají děti a jsou věříci a nějací omezení návštěvníci kostelů, kteří se jen množí jako králíci, se nad nima povyšují, že Bůh jim žehná, zatímco těm bezdětným ne? To jsem totiž taky zažila. :cry:
Faráři mají samozřejmě taky radost, když se jim ovečky pěkně množí, že budou mít zase co křtít, v Itálii, kde si potrpí na ty komedie kolem, dělají ještě slavnost, kde jako hlavní chod pojídají dítě v životní velikosti z marcipánového těsta, každej dostane kousek jako z vánočky.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.11.2009 - 10:46 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Protestant píše:
chlapci, chlapci musím říci, že se tady hádáte o tom jak kdo je hodný Čech a zlí Němec a napadlo vás, že právě vy a kdokoliv může mít předky uplně jinde než třeba v ČECHÁCH? Co když Jan je potomkem evangelíků, který po roce 1620 se nechali zlomit a stali se horkokrevnými katolíky? Co když Sabin je původem Němec? Je zjištěno, že Anglii je cca 90% obyvatel původem Germáni (Sasové). Původní obyvatelstvo skoro neexistuje. Nikdo neví odkud původně jsme :D

Pokud jde o mě, tak se snažím neškatulkovat, ale jak už jsem psal papeženci Janovi. Řídím se tím co řekl Mistr Jan, je mi lepší dobrý němec, než-li špatný čech.
Pokud jde o krev, tak tu máme všichni stejnou, ale hlavní je tvá výchova, tvé myšlení a tvůj smysl života. Například má krev, je česko-slovensko-rakousko-podkrapatsko-grekokatolicko-ateisticko-modrá, ale výchovou jsem čechoslovák, myšlením navíc husita a na smysl života jsem ještě zatím nepřišel. :lol:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.11.2009 - 11:30 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Jen bych chtěla doplnit Protestantovu poznámku, že záleží na té duši jakou má karmu - proto se narodila do určitého národa a rodiny, je to podle toho, kde se bude moci nejlépe očistit a něco naučit.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.11.2009 - 12:35 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 10.07.2008 - 21:23
Příspěvky: 103
Bydliště: Police nad Metují
Například má krev, je česko-slovensko-rakousko-podkrapatsko-grekokatolicko-ateisticko-modrá Sabine mohl by jsi mi to trošku podrobně vysvětlit????????

_________________
Dějiny píší vítězové


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.11.2009 - 12:45 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Protestant píše:
Například má krev, je česko-slovensko-rakousko-podkrapatsko-grekokatolicko-ateisticko-modrá Sabine mohl by jsi mi to trošku podrobně vysvětlit????????

Když jsem se tak lehce pídil po svých předcích, tak jsem zjistil, že jsem hezky řečeno takováto "pojebaná križovatka". :lol: Každý z prarodičů a rodičů mi dal nějaký kousek. Pokud jde ale o husitství, tak to jsem si v sobě vychoval sám. Trošku mě v něm ale podpořila babička.
Z krve to ale nepoznáš. Tu mám normální červenou 0+ a i po 45-ti dobrovolných dárcovstvích si ještě nikdo nestěžoval. :lol:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: počet dětí
PříspěvekNapsal: 28.11.2009 - 14:08 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
... Ale vem si, kolik je lidí, kteří nemají děti a jsou věříci a nějací omezení návštěvníci kostelů, kteří se jen množí jako králíci, se nad nima povyšují, že Bůh jim žehná, zatímco těm bezdětným ne? To jsem totiž taky zažila ...
Já jsem taky ledasco zažil ... :(
Víš, Dášo, ale nikdy bych si nedovolil spekulovat o tom, proč některá rodina má 1 děcko a jiná deset. Skutečné důvody vědí opravdu jen ti rodiče a vypořádat se s tím musejí taky jenom oni.
Jiná věc jsou bezdětné rodiny. Je velice smutné, když rodiče nemohou mít z jakéhokoli důvodu děti a chtějí je a ještě smutnější ja to, když oba zdraví rodiče, vzdělaní a hmotně zajištění děti nechtějí, protože by jim překážely v "hvězdné" kariéře. Aby jim nebylo "smutno", tak místo dítěte si pořídí psa. Nejlépe hodně velikého, když už! Ty jsem zase zažil já. :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 28.11.2009 - 22:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz