Právě je 19.04.2024 - 12:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: slovo moderátora:
PříspěvekNapsal: 01.12.2009 - 19:03 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
Sabin v recenzích píše:
Papeženci si vydávají své publikace dnes a denně a v nich klamou lidi zcela úmyslně, takže těchto pár výše uvedených překlepů je pohodových.
Opět Tě důrazně žádám aby sis přestal hrát na Boha ...
Nechci mluvit za Sabina, ale jak ho znám, toho je opravdu dalek. :wink: Takže bez obav! :D

Na druhou stranu i já bych chtěl upozornit - a to ne poprvé tady na fóru - že snad není třeba "málem do každého druhého příspěvku" vkládat slůvko s lehce pejorativním nádechem papeženec a skloňovat ho ve všech pádech. A už snad vůbec NE do příspěvků, týkajících se naprosto světských témat. :roll: (Co vydávají "papeženci" drtivá většina návštěvníků tohoto fóra stejně nečte. :idea: )
A až se i Jan bude chovat dle mých (našich) představ a začne si třeba aspoň trošičku uvědomovat to, že tady může naprosto svobodně prezentovat svoje religiózní, konfesionálně podbarvené a zároveň kontroverzní názory a postoje, jejichž dikce si mnohdy v ničem nezadá s tou Sabinovou, bude možná všechno v pohodě ... :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 02.12.2009 - 00:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úkol člověka ...
PříspěvekNapsal: 01.12.2009 - 23:08 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Jiří Motyčka píše:
Vladimír Volkmann píše:
JM píše:
Dáša Nová píše:
Hlavním úkolem člověka není mít děti, ...
:shock: Jejda!
A není to snad dokonce proti Božímu zákonu - mít děti? ... :roll:
Samozřejmě to není proti Božím zákonům, jinak bychom k tomu nedostali všechnu potřebnou výbavu.
I tento můj zdánlivě "nejapný" dotaz směřoval k vyjádření velkých pochybností nad názorem, že nejdůležitějším smyslem života, nebo chcete-li úkolem člověka v životě, který chce naplnit, není mít děti ... :wink:
Nic víc!

Tak mám pocit, že jsem téměř rozpoutal bratrovražedný nebo spíše sestro-bratrovražedný boj... uff!!! To je příšerné slovo! :?
Nemyslím si, že největším smyslem v životě člověka je mít děti. Souhlasím s Dášou, že smyslem života je žít v souladu s Božími zákony (což děti samozřejmě nevylučuje), neboť to přináší požehnání celému stvoření.
Pokud se zamyslím nad páry, které nemohou mít děti, nebo nad jednotlivci, kterým se svůj protějšek nepodařilo najít, pak by tito lidé museli ztratit smysl života. Těm, kteří děti mají, tyto děti odejdou, odhaduji, mezi 40. a 50. rokem věku rodičů a rodiče tím přišli o smysl života, neboť již nemají koho vychovávat. Příkladů bych mohl uvést více...
Na druhou stranu jsou děti jistě požehnáním, a stejně jako je rodiče učí všemu, aby je připravili na život, mohou se od nich sami mnoho naučit.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01.12.2009 - 23:44 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Jan píše:
Podle mně je hlavním smyslem života žít s Bohem už zde na zemi (skrz Eucharistii, modlitbu a podobně), a snažit se dopracovat to k Bohu, prostě žít tak, abych byl po smrti vzat k Bohu. Šance je na to jen jedna, žijeme jen jednou (žádná reinkarnace). To bysme to měli moc snadný, kdybysme měli k dispozici nějaký převtělovací řetězec a x "pokusů" jak žít.

Začnu trochu odjinud. V době mého hledání jsem se setkal s učením různých církví a náboženských organizací - křesťanských i východních. Důvod, proč jsem nikde "nezakotvil", je ten, že v každém učení byla místa, která nedávala smysl (a bylo jich hodně). Pokud jsem se na tyto věci zeptal, dostal jsem buď zcela nelogickou odpověď bez smyslu nebo byly poskládány věty z různých míst Bible a vyznělo to stejně jako v prvním případě nebo jsem dostal odpověď typu: "To je Boží prozřetelnost", "Bůh nás zkouší každého jinak dle svého uvážení, tomu nemůžeme rozumět", "Bůh to tak chtěl" nebo "Bůh to tak chce" (podobných odpovědí je mnohem více).
Nemyslím si, že by Bůh chtěl mít tvory, kteří mu nerozumí, a také je jisté, že Bůh je spravedlivý ke všem stejně, jinak by totiž nebyl spravedlivý a nebyl by Bůh.
Ve svém příspěvku jednoznačně popíráte reinkarnaci. Jak je tedy možné, že se někdo rodí bohatý a jiný v bídě? Jak je možné, že se někdo rodí zdravý a jiný postižený na celý život?
Upozorňuji, že výše uvedené odpovědi jsou pro mě naprosto nedostačující.

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úkol člověka ...
PříspěvekNapsal: 02.12.2009 - 00:01 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Vladimír Volkmann píše:
... Nemyslím si, že největším smyslem v životě člověka je mít děti. Souhlasím s Dášou, že smyslem života je žít v souladu s Božími zákony (což děti samozřejmě nevylučuje), neboť to přináší požehnání celému stvoření ...
Vladímíre, já jsem ten poslední, kdo by nerespektoval názor druhého. Dáša netvoří žádnou výjimku. Spolu jsme si možná pouze trochu nerozumněli(?). :|

P.S. OBECNĚ: Co však obtížně vydejchávám jsou příspěvky, které se netýkají tématu (byť tak třeba na první pohled nevypadají, ale už na ten druhý ...), příspěvky, které jsou mimo mísu, nenávistné příspěvky plné zloby, netolerantní, urážlivé a vulgární příspěvky. Těch latentně i nepokrytě urážlivých se tady na fóru najde bohužel docela dost. A urážet lze s despektem k názoru druhého člověka, kterého vůbec neznám, takřka cokoli ... :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 02.12.2009 - 11:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úkol člověka ...
PříspěvekNapsal: 02.12.2009 - 00:19 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Jiří Motyčka píše:
Vladimír Volkmann píše:
... Nemyslím si, že největším smyslem v životě člověka je mít děti. Souhlasím s Dášou, že smyslem života je žít v souladu s Božími zákony (což děti samozřejmě nevylučuje), neboť to přináší požehnání celému stvoření ...
Vladímíre, já jsem ten poslední, kdo by nerespektoval názor druhého. Dáša netvoří žádnou výjimku. Spolu jsme si možná pouze trochu nerozumněli(?). :|

Jiří, já vím, že respektuješ, Tvé příspěvky jsou toho, myslím, jasným dokladem. Jen jsem napsal svůj názor k diskuzi, není v tom nic osobního. :wink:
To s tím bratrovražedným bojem mělo být odlehčení, ale asi se moc nepovedlo... :? :oops:

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: úkol člověka ...
PříspěvekNapsal: 02.12.2009 - 10:47 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Vladimír Volkmann píše:
... Jen jsem napsal svůj názor k diskuzi, není v tom nic osobního ...
Já vím, že není. :!: Já jen pociťoval potřebu to opět zdůraznit spíš v obecné rovině.
Osobně zaměřené repliky je jedna z nejhorších věcí, která fórum tohoto typu může potkat. :( Jsou o to horší právě proto, že svého oponenta "známe" většinou pouze virtuálně.

Vladimír Volkmann píše:
... To s tím bratrovražedným bojem mělo být odlehčení, ale asi se moc nepovedlo... :? :oops:
Tak to byl lehký odvárek toho, co se tady na fóru někdy odehrává. :wink:
Myslím, že jsem "tvůj" bratrovražedný boj pochopil docela správně. :)

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: a vy zase ...
PříspěvekNapsal: 02.12.2009 - 14:04 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin v tématu o druhé reformaci píše:
Za tento příspěvek děkuji...
Fakt rádo se stalo. Už jsem se na to dlouho chystal ... :wink:

Sabin ve stejném tématu ještě píše:
... Jo a na toho dědulu z Brna se vyprdni. Je jak ukřivděný chlapeček na pískovišti s pokřikem: "Vy jste také rozdupávali babovičky a ještě víc!" :lol:
Nebo, hele, jak bolševik furt řikal a psal: "Kapitalisti a impérialisti v USA zase mlátěj černochy!" ... :lol:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 02.12.2009 - 14:28, celkově upraveno 5

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02.12.2009 - 14:12 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Musím se přiznat, že v reinkarnaci nevěřím, stejně tak jako v papeženecký blábol o očistci.
Nejsem teologicky vzdělán a ani členem žádné církve, proto je toto pouze a jenom můj názor na mé pozemské bytí.
Bůh mě poslal na svět, aby zjistil co ve mě je. Obdařil mě nesmrtelnou duší, rozumem a pouze na mne záleží jak s tímto naložím. Bůh je sice vševědoucí a stejně ví jak dopadnu, ale já to nevím, takže je pouze na mne kudy se vydám, co udělám a jak se zachovám. No a až přijde den posledního soudu, tak mi tyto skutky budou spočítány a buď má duše půjde do ráje a nebo do věčného zatracení. Žádná jiná cesta pro mě není.
Možná to zní dětinsky, ale je to má soukromá definice mého bytí.

p.s. nedokážu vysvětlit proč se někdo rodí bohatý nebo chudý, černý nebo bílý, možná je to jenom Boží "hra" na originalitu

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Naposledy upravil Sabin dne 02.12.2009 - 18:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Reinkarnace
PříspěvekNapsal: 02.12.2009 - 18:09 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Díky, Sabine, za upřímnou odpověď, je vidět, že jsi svobodomyslný člověk. Já si ale stejně myslím, že zrovna ty jsi tady už jednou jako husita byl. A pořádně jsi to těm papežencům nandal! A neříkej, že by se Ti to nelíbilo :wink:
Doufám, že¨snad se ještě někdo k reinkarnaci vyjádří, i když pro návštěvníky kostelů je to neslušné slovo.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Naposledy upravil Dáša Nová dne 02.12.2009 - 19:08, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reinkarnace
PříspěvekNapsal: 02.12.2009 - 18:15 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
... Snad se ještě někdo k reinkarnaci vyjádří, i když pro návštěvníky kostelů je to neslušné slovo, kterému se vyhýbají.
Myslím, že to s tím nemá vůbec co dělat.
Někdo jiný by totiž zase mohl říci, že to je "neslušné slovo" např. pro ty, kteří se zaobírají Biblí ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03.12.2009 - 11:30 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Jirko, už jsem tu knížku uváděla u Jeronýma Sabinovi, jmenuje se Utajené dějiny Čech - historie, o které nechtějí odborníci slyšet, autoři Aleš Česal, Otomar Dvořák-Vladimír Mátl. První díl, který končí po bitvě u Lipan. Nevím, jestli by se Ti to ale líbilo, klasičtí historici tak běžně neuvažují, je tam o existenci paralelních světů, paměťových polí, o využití tvarových zářičů atd. Použité literatury jsou tam ale skoro dvě stránky, jestli Tě ty zdroje zajímají, mohu Ti je napsat třeba do soukromé zprávy.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Trocnov na prodej ...
PříspěvekNapsal: 04.12.2009 - 22:17 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Citace:
Trocnov bude na prodej!!!
Areál Žižkova památníku v Trocnově bude na prodej ...

Tak to abychom se na něj složili :lol: ...
... Co říkáš Jeníku? Jistě bys taky nějakým tím šestákem přispěl, aby se nedostal do rukou nějakého pofiderního "podnikatele", nebo nedej Bože cizáka, že? ... :wink: :oops:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trocnov na prodej ...
PříspěvekNapsal: 04.12.2009 - 22:41 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
... Tak to abychom se na něj složili :lol: ...
... Co říkáš Jeníku? Jistě bys taky nějakým tím šestákem přispěl, aby se nedostal do rukou nějakého pofiderního "podnikatele", nebo nedej Bože cizáka, že? ...

Raději bych přispíval na něco, co prospěje potřebnejm lidem. Lidi jsou důležitý, ne památníky. Nejde o to, že je to pomník toho nebo onoho, jde o to, že dneska jsou akutnější problémy, nežli starost o jakékoliv areály. To samé bych Ti odpověděl i kdyby šlo třeba o nějaký katolický kostel nebo něco podobného. Pokud to neslouží duchovnímu nebo tělesnému dobru, může si to klidně spadnout, vpodstatě žádná škoda.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trocnov na prodej ...
PříspěvekNapsal: 04.12.2009 - 23:02 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... To samé bych Ti odpověděl i kdyby šlo třeba o nějaký katolický kostel nebo něco podobného ...
Vidíš, a tím si právě u tebe nejsem tak docela jistej ... :?

Já bych se vždy obával, bez ohledu na to, zda se jedná o katolický či jiný kostel, aby z toho nějaký podnikavec neudělal třeba hodinovej hotel ... :wink:
Úmyslně to "hrotím" ne proto, že sakrální stavba byla kdysi vysvěcena, ale že je to v každém případě především kulturní památka, která by měla být zachována i pro budoucí generace.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04.12.2009 - 23:05 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Já myslela, že je to národní kulturní památka, něco, co se nedá prodat. To jsme to teda dopracovali!

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz