Právě je 19.04.2024 - 21:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17.02.2010 - 14:07 
Offline
práče
práče

Registrován: 19.01.2010 - 22:37
Příspěvky: 12
Tak je to v pytli, od pátku jsem na neschopence. Ale snad se doma dám trochu do kupy. Začal jsem psát stránky o sociální fobii, adresa http://sfob.blog.cz/ Časem bych chtěl přejít na pokročilejší systém než blog.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18.02.2010 - 15:44 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
specnatz píše:
Tak je to v pytli, od pátku jsem na neschopence. Ale snad se doma dám trochu do kupy ...
Tak ať se Ti to podaří ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: druh diskusí ...
PříspěvekNapsal: 02.03.2010 - 22:55 
Offline
křižák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2006 - 20:36
Příspěvky: 174
Zdravím.

Dlouho jsem tu nebyl :D Docela se divím, že se mi vůbec povedlo přihlásit...
Mám jeden dotaz, který se týká rekonstrukce husitské bitky.

Kdy to vypukne a kde?Dohalice nebo Mokrovousy?

Doustal jsem od pana Kolštejna odkaz.Bohužel mi nefunguje :D


Děkuji předem.

_________________
Luštím známé i neznámé zločiny.
Věděním, intuicí, invencí a důvtipem musí být vybavený i podprůměrný historik nebo badatel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03.03.2010 - 00:18 
Offline
křižák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2006 - 20:36
Příspěvky: 174
specnatz píše:
Tak je to v pytli, od pátku jsem na neschopence. Ale snad se doma dám trochu do kupy. Začal jsem psát stránky o sociální fobii, adresa http://sfob.blog.cz/ Časem bych chtěl přejít na pokročilejší systém než blog.

V minulosti jsem měl velké potíže s OCD a dnes to taky není ono, sic je to mnohem, mnohem lepší.Hoaward Hughes jí také měl a svým způsobem na ní zemřel.Stejně i Darwin,Tesla, Einstein a Ford zase Aspergův syndrom a s OCD několik literárních postav, jako Nero Wolf, Herkules Poirot,Jára Cimrman též, atd...
Takže se takhle trošku utěšuju, že na to nejsem sám, akorát nikdy nebudu mozek, jako je Hughes, ale stím se už nedá nic dělat :D
Docela vřele doporučuju, chodit častěji mezi lidi.Tím myslím i cestu za odborníkem, kterého vyhledáváš(?)
Izolace neprospívá vůbec nikomu.Psaní blogu je určitě dobrej nápad, akorát nebudeš mít brzo o čem psát, protože ti dojde inspirace, kterou najdeš mezi lidma.
Zrovna dneska se mi stal trapas, když na benzínce jsem chtěl vrátit víc peněz, než jsem vůbec dal...Trapas, jako kráva...Ale ne můj, spíš její, protože mi po mém chybném upozornění začala mylnou částku doplácet :twisted:

_________________
Luštím známé i neznámé zločiny.
Věděním, intuicí, invencí a důvtipem musí být vybavený i podprůměrný historik nebo badatel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: druh diskusí ...
PříspěvekNapsal: 03.03.2010 - 00:31 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
odpurce paleni v sudech píše:
... Kdy to vypukne a kde?Dohalice nebo Mokrovousy? ...

Podrobnosti nalezneš tady ...

P.S. Upoutávka je i na Home Page. :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: druh diskusí ...
PříspěvekNapsal: 03.03.2010 - 20:03 
Offline
křižák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2006 - 20:36
Příspěvky: 174
Jiří Motyčka píše:
odpurce paleni v sudech píše:
... Kdy to vypukne a kde?Dohalice nebo Mokrovousy? ...

Podrobnosti nalezneš tady ...

P.S. Upoutávka je i na Home Page. :wink:


Pod svícnem bejvá největší tma :D

_________________
Luštím známé i neznámé zločiny.
Věděním, intuicí, invencí a důvtipem musí být vybavený i podprůměrný historik nebo badatel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: druh diskusí ...
PříspěvekNapsal: 03.03.2010 - 21:41 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 28.10.2009 - 19:34
Příspěvky: 55
Bydliště: Děčín
Jiří Motyčka píše:
Podrobnosti nalezneš tady ... P.S. Upoutávka je i na Home Page. :wink:

Buuuuu, jak jsem se o této akci dozvěděl tak jsem nelenil s trenerem se spojil a na husitskou akci se těšil! Jaké bylo mé zklamání, když jsem juknul do diáře a zjistil, že v tento den čeká mě profesní školení řidičů! :evil:

_________________
Vivere militare est


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: druh diskusí ...
PříspěvekNapsal: 03.03.2010 - 23:53 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Hynek z Děčína píše:
... Jaké bylo mé zklamání, když jsem juknul do diáře a zjistil, že v tento den čeká mě profesní školení řidičů! :evil:
Tak to je mi upřímně líto. Rád bych tě poznal, bratře Hynku, a dal s tebou řeč mimo virtuální prostor. :wink:

P.S. Vy se školíte v sobotu? ... :roll:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: druh diskusí ...
PříspěvekNapsal: 04.03.2010 - 16:27 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 28.10.2009 - 19:34
Příspěvky: 55
Bydliště: Děčín
Jiří Motyčka píše:
Tak to je mi upřímně líto. Rád bych tě poznal, bratře Hynku, a dal s tebou řeč mimo virtuální prostor. :wink:
P.S. Vy se školíte v sobotu? ... :roll:

Je tomu tak bratře! Přes týden se musí jezdit a vydělávat, tam není na školení čas! Nejvíc mě prudí, že to zas bude otázka dvou hodin a půjdem domů! :cry: Ale už bych to asi nedal! Kdyby to bylo někde poblíž! To že tam budeš i ty Jirko mě mrzí ještě víc! :cry:

_________________
Vivere militare est


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: druh diskusí ...
PříspěvekNapsal: 04.03.2010 - 20:01 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Hynek z Děčína píše:
... Nejvíc mě prudí, že to zas bude otázka dvou hodin a půjdem domů! :cry: Ale už bych to asi nedal! ...
Rozumím, Hynku!
Co se dá dělat. :cry: Tak snad někdy příště, nebo někde na jiném místě ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: druh diskusí ...
PříspěvekNapsal: 04.03.2010 - 20:53 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 28.10.2009 - 19:34
Příspěvky: 55
Bydliště: Děčín
Jiří Motyčka píše:
Rozumím, Hynku!
Co se dá dělat. :cry: Tak snad někdy příště, nebo někde na jiném místě ... :wink:

Bohužel neuděláme nic! Trener mi napsal na Brodci pěknou SZ :) Prý prochlastej papíry a nech se pak za náma přivézt! :D

_________________
Vivere militare est


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: charakter fóra
PříspěvekNapsal: 17.03.2010 - 00:16 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Dlouho jsem rozvažoval, kam tento příspěvek dát, protože se nabízelo více témat, kromě tohoto. Nakonec jsem to šoupnul sem a budu rád, když se k tomu eventuálně vyjádříte též a pokud se tady objeví zajímavé názory, bylo by možné z toho udělat i anketu s nějakou otázkou. Ale to záleží především na vás a na tom, jak se diskuse rozjede ... :wink:

Dáša Nová píše:
... Naše fórum přece není žádnej nudnej dějepis! ...
No, to pevně doufám ... :idea:
Když se podíváte na českou internetovou scénu, která se věnuje historii a její popularizaci, obávám se, že web ale především diskusní fórum podobného charakteru byste tam hledali velice obtížně. To není náznak jakési laciné samochvály - ta vždy smrdí -, ale holé konstatování faktu.
Je to dáno především historickou epochou, které se tento web věnuje a jejímu relativně krátkému časovému rozsahu. Rozhodující část tohoto období zabírá pouhé půlstoletí (1419 - 1471) a to je svým způsobem samo o sobě unikátní. :!: Tolik na úvod a nyní konečně přejdu k meritu věci.

Ano, naše fórum "není žádnej nudnej dějepis", jak naznačila Dáša a jak dokládá třeba tohle téma. Ale nejenom proto. Spousta témat se skutečně věnuje popularizaci historie fenoménu, jakým bezesporu husitství je. Vyplývá to z mnoha příspěvků, aniž by si to možná jejich autoři plně uvědomovali. Tím dělají záslužnou práci. To na straně jedné.
Na druhé straně má tento web a jeho fórum rovněž i ryze odborný charakter, kdy se snaží prezentovat srozumitelnou formou závažná témata. Není to úplně jednoduché, protože husitství je asi nejkontroverznějším obdobím našich dějin a to hned ze dvou důvodů. Zaprvé z pohledu ryze historického, který vyvovolává různá hnutí mysli především mezi ateisty a zadruhé z pohledu konfesního (reformace česká), který způsobuje stále velká nedorozumění a spory mezi věřícími různých vyznání.
V neposlední řadě je úlohou tohoto webu i jakási osvěta, jejíž součásí je napravení pokřivených názorů na husitství, které vytvořil minulý režim a někteří polistopadoví vykladači husitství.
Neoplýváme naivní iluzí, že jedině správný pohled na husitství přináší právě tento internetový server, ale aspoň se upřímně snažíme o to, abychom se tomuto nedostižnému ideálu nepatrně přiblížili.

A co si o tom myslíte vy ostatní? ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17.03.2010 - 01:08 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Aha, rozumím. Dobrá, tak tedy fórum pro obyčejné lidi, kteří nechtějí nudný dějepis a komplikované hledání pravdy a dají přednost hezky znějícímu povídání, které se neohlíží na solidní a nudný výzkum!

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17.03.2010 - 01:23 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Diskusní fórum nemůže být výsledkem, ale cestou. Zde v diskusích se tříbí názory, přinášejí nové (i staré) myšlenky a ověřují se nejrůznější hypotézy. Výsledky bádání by měly být odsud přenášeny jinam, nejlépe na server husitstvi.cz. Do diskuse si totiž každý může napsat cokoliv, nenávistný výpad na obě strany, výsledky historického bádání staré sto let a již dávno překonané, nebo neověřené teorie a laik se v tom bude velmi těžko orientovat. Odborník naopak může prchnout před závějemi balastu.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak nás doporučují
PříspěvekNapsal: 17.03.2010 - 01:56 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Také jeden názor na naše stránky:
"V podstatě fandovský web husitů. Ale když si čtenář odmyslí některé oslavné řeči, je obohacen mnoha přesnými historickými údaji."
http://kabinety.tyrsova.cz/dejepis-vii/rozcestnik


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz