Právě je 19.04.2024 - 10:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Husitské slavnosti
PříspěvekNapsal: 10.06.2005 - 09:27 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
V tomto tématu uvítáme informaci nebo odkazy na společenské akce (pravidelné i nepravidelné), které mají souvislost s Husity. Zejména s nadcházejícím výročím upálení Mistra Jana se doufám dočkáme doplňujících aktivit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.06.2005 - 09:29 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
Husitské slavnosti ve Slaném
http://www.husiti.slansko.cz
každoročně v květnu (letos byl 7. ročník)


Naposledy upravil Michal Gelbic dne 10.06.2005 - 09:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10.06.2005 - 09:30 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
Mezinárodní festival "Táborská setkání"
http://www.tabor.cz
každoročně v září (letos 14. ročník)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Táborská setkání ´05
PříspěvekNapsal: 11.09.2005 - 10:19 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Tuto sobotu 10.9.2005 jsem se s velkým potěšením vydal ze svého rodného města do Tábora na letošní Táborská setkání. Přátelé, této akce, přiznám se, jsem se účastnil poprvé v životě. Konečně! V předchozích letech jsem stále nějak nestíhal. Pro mne to byl nevšední zážitek a asi se ze mne stane pravidelný účastník. V sobotu byl hlavním bodem programu slavnostní průvod z Husova náměstí na Žižkovo, kterého se zúčastnili mimo zástupců jiných evropských měst i Kostnické fanfárové soubory z partnerského města. Já jsem si stoupl na kamennou schránku odpadového koše v ulici 9. května a fotil a fotil... Mám nafocený celý průvod a spoustu dalších témat. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Táborská setkání ´05
PříspěvekNapsal: 12.09.2005 - 09:38 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Jiří Motyčka píše:
Tuto sobotu 10.9.2005 jsem se s velkým potěšením vydal ze svého rodného města do Tábora na letošní Táborská setkání. Přátelé, této akce, přiznám se, jsem se účastnil poprvé v životě. Konečně! V předchozích letech jsem stále nějak nestíhal. Pro mne to byl nevšední zážitek a asi se ze mne stane pravidelný účastník. V sobotu byl hlavním bodem programu slavnostní průvod z Husova náměstí na Žižkovo, kterého se zúčastnili mimo zástupců jiných evropských měst i Kostnické fanfárové soubory z partnerského města. Já jsem si stoupl na kamennou schránku odpadového koše v ulici 9. května a fotil a fotil... Mám nafocený celý průvod a spoustu dalších témat. :)


Skoda. Mohli jsme se tam na chvili sejit a hodit rec o tom filmu. Byl jsem tam na vikend taky. Take jsem byl na takove akci poprve, ale musim rici, ze zvlaste pruvod mne hodne chytnul. Ta radost tech lidi. Ta slavnostni atmosfera. A hlavne ten skvelej fakt, ze bylo jedno, zda ti lide mluvi cesky, nemecky nebo svycarsky. Proste vsichni se spontalne radovali a to vse v nasem, ceskem Tabore. Husitskem meste. A to, ze je Tabor partnerskym mestem prave pro Kostnici mi prislo jako uzasny napad. To symbolicke podani rukou. Jen mezi nami, ten Zizka v pruvodu byl hroznej. Chybelo mu tak 15-20 let do spravneho veku a nemel ani knir.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Táborská setkání ´05
PříspěvekNapsal: 12.09.2005 - 21:51 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Abych pravdu řekl, ani mi nenepadlo, že bys tam byl. Spíš bych čekal Sabina. (My jsme se s manželkou rozhodli na poslední chvíli, také proto, že jsme se ještě potřebovali stavit v Soběslavi.) Také mne mrzí, že jsme se nesešli. Ano, Žižka možná mohl být jiný (viz. fotogalerie na tomto Webu ze slavností v r. 2002), ale, Jáchyme, o to snad ani nejde. Jde o připomenutí oněch dávných dob, o tradici, odkaz, ... A to se povedlo! Když si vzpomenu na ubohý historický průvod v Chrudimi při příležitosti 950. (!!!) výročí první písemné zprávy o tomto městě, které se letos připomínalo, věř, že se to nedá srovnávat.
Jachym Hrabec píše:
Skoda. Mohli jsme se tam na chvili sejit a hodit rec o tom filmu. Byl jsem tam na vikend taky. Take jsem byl na takove akci poprve, ale musim rici, ze zvlaste pruvod mne hodne chytnul. Ta radost tech lidi. Ta slavnostni atmosfera. A hlavne ten skvelej fakt, ze bylo jedno, zda ti lide mluvi cesky, nemecky nebo svycarsky. Proste vsichni se spontalne radovali a to vse v nasem, ceskem Tabore. Husitskem meste. A to, ze je Tabor partnerskym mestem prave pro Kostnici mi prislo jako uzasny napad. To symbolicke podani rukou. Jen mezi nami, ten Zizka v pruvodu byl hroznej. Chybelo mu tak 15-20 let do spravneho veku a nemel ani knir.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Táborská setkání
PříspěvekNapsal: 13.09.2005 - 09:15 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
O víkendu jsem si zajel po třech letech do Tábora na jejich Slavnosti a opět mě jenom mile překvapily. Musím Vám je všem tady doporučit, aby jste je příští rok navštívili. Jsou velice pohodový a ikdyž je tam návštěvníků velká síla, tak to nepoznáte, protože všechny doporovodné programy jsou rozprostřeny po celém starém městě. Rozhodně také se sebou vezmětě své potomky. Já je sice nemám, ale musel jsem uznat, že u desítek stánků pod hradbami se úžasně vyřádili. Takže bratři a sestry, příští rok v Táboře, Nazdar!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.09.2005 - 09:55 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
To je dobry. Takze tam byl Jirka Motycka, ty a ja taky. A ani jsme se nesesli. :wink:
Mohli bychom ale pro priste techto slavnosti vyuzit a jednou za rok se na nich pravidelne schazet. Jake je jine prihodnejsi misto ke spolecnemu posezeni, nez-li Tabor v case techto slavnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Za rok...
PříspěvekNapsal: 13.09.2005 - 14:01 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Takže, přátelé a bratři, za rok nashledanou v Táboře. Uvidíme, kdo ještě zůstane i po roce jako aktivní účastník tohoto zajímavého fóra.
Jachym Hrabec píše:
To je dobry. Takze tam byl Jirka Motycka, ty a ja taky. A ani jsme se nesesli. :wink:
Mohli bychom ale pro priste techto slavnosti vyuzit a jednou za rok se na nich pravidelne schazet. Jake je jine prihodnejsi misto ke spolecnemu posezeni, nez-li Tabor v case techto slavnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Za rok...
PříspěvekNapsal: 13.09.2005 - 15:17 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Jiří Motyčka píše:
Takže, přátelé a bratři, za rok nashledanou v Táboře. Uvidíme, kdo ještě zůstane i po roce jako aktivní účastník tohoto zajímavého fóra.
Jachym Hrabec píše:
To je dobry. Takze tam byl Jirka Motycka, ty a ja taky. A ani jsme se nesesli. :wink:
Mohli bychom ale pro priste techto slavnosti vyuzit a jednou za rok se na nich pravidelne schazet. Jake je jine prihodnejsi misto ke spolecnemu posezeni, nez-li Tabor v case techto slavnosti.


Kdyz mne nevyhodi z prace, a tudiz od pocitace s internetem, za nejake neustale dopisovani :) , tak zde hodlam zustat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16.09.2005 - 09:34 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
No tak to je fakt dobrý. Možná, že jsme se i viděli, ale nedošlo nám to. Já jsem měl na sobě černé triko a na zádech obrovský obraz od píseckého malíře s vyobrazením boje husitů s křižáky. Pár lidí na mě docela divně koukalo, takže paráda! Taky jsem se tam motal skoro 7 hodin, hlavně ale v sektorech pro děti, protože jsem tam byl s přítelem a s jeho malým špuntem. Všichni tři jsme se schodli, že Táborské slavnosti jsou nesrovnale pohodovější než ty naše Krumlovské. Na příští rok (počítám od brzkých jarních teplých dní) by jsme si mohli dávat někde slova. Vždyť máme plno možností, plno významných míst i plno významných datumů.
Jachym Hrabec píše:
To je dobry. Takze tam byl Jirka Motycka, ty a ja taky. A ani jsme se nesesli. :wink:
Mohli bychom ale pro priste techto slavnosti vyuzit a jednou za rok se na nich pravidelne schazet. Jake je jine prihodnejsi misto ke spolecnemu posezeni, nez-li Tabor v case techto slavnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Setkání
PříspěvekNapsal: 18.09.2005 - 20:58 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
...Na příští rok (počítám od brzkých jarních teplých dní) by jsme si mohli dávat někde slova. Vždyť máme plno možností, plno významných míst i plno významných datumů.

O tom není pochyb, příležitostí se najde jistě celá řada a daný termín a místo bude když ne všem, tak alespoň některým určitě vyhovovat. A pro ty ostatní bude příležitost na akci v jiném termínu a na jiném místě a tak pořád dokola... Jde jen o to se vzájemně a včas informovat třeba "jen" odkazem na příslušný Web. Budu se těšit!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Setkání
PříspěvekNapsal: 19.09.2005 - 16:10 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Jsem pro. Sice mi v pátek přilítne na záda miliónová hypotéka, ale na tyto akce si vždycky připravím dovolenou i nějaké kapesné.
Jiří Motyčka píše:
O tom není pochyb, příležitostí se najde jistě celá řada a daný termín a místo bude když ne všem, tak alespoň některým určitě vyhovovat. A pro ty ostatní bude příležitost na akci v jiném termínu a na jiném místě a tak pořád dokola... Jde jen o to se vzájemně a včas informovat třeba "jen" odkazem na příslušný Web. Budu se těšit!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19.09.2005 - 20:38 
Offline
práče
práče

Registrován: 27.08.2005 - 23:20
Příspěvky: 23
a co začít 25.3 v sudoměři? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Společné akce
PříspěvekNapsal: 19.09.2005 - 22:17 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Proč ne? Úplně teplo asi ještě nebude, ale to nám přece nemůže vadit, že!...
Vena píše:
a co začít 25.3 v sudoměři? :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz