Právě je 19.04.2024 - 22:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 10.12.2015 - 22:35 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
Citace:
Neslyšel jsem jednoho jediného člověka, který zaujímá vstřícné postoje k uprchlíkům, aby proklamoval, že uprchlíci, kteří zde dostanou azyl na základě českých zákonů, je budou moci beztrestně porušovat.
Soud v německém Wuppertalu rozhodl, že hlídky salafistů v načervenalých vestách se slovy policie šaríi (islámské právo) nejsou nelegální a není je možné trestat. Když loni vyšly do jedné tamní čtvrti, kterou salafisté označili za oblast spadající pod šaríu, vyvolalo to pobouření. Stíháno mělo být devět mužů ve věku 24 až 34 let, uvedla BBC.
Snad mne ani tolik nezajímají proklamace, jako zkušenosti odjinud, kde jsou v přijímání uprchlíků pokročilejší :crazy:
Sorry,
ale poněkud mi uniká souvislost. My starší to potřebujeme polopatě. :oops:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 10.12.2015 - 23:30 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Bez ohledu na to, co kdo proklamuje, již vzniká v určitých oblastech obsazených muslimskými přistěhovalci paralelní systém práva. A to práva šaría.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 11.12.2015 - 01:00 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
Bez ohledu na to, co kdo proklamuje, již vzniká v určitých oblastech obsazených muslimskými přistěhovalci paralelní systém práva. A to práva šaría.
Nejsem o tom přesvědčen, to zaprvé a zadruhé pokud by tomu tak bylo, proč by to musel být ausgerechnet případ i ČR. Tady je úplně jiné klima vůči přestěhovalcům než v Německu a tradice "multikulti" je zcela jiná (či spíše žádná!) než v SRN, Francii, Belgii, Holandsku, Británii, Švýcarsku, ve Skandinávii a jinde v Evropě. A to vše píšu s vědomím, že nechci nic bagatelizovat ani podceňovat. :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: co tento národ zase rozděluje
PříspěvekNapsal: 11.12.2015 - 01:41 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
Ano jsem ateista ... Vůbec nevnímám ateismus a sekulární stát jako stigma ...
"Ateista" není ani nadávka a není to ani neslušné slovo. To zaprvé. A zadruhé - neslučoval bych pojmy "sekulární stát" a "ateista" se stigmatem, jinak bychom se mohli dostat do velice zavádějících významů těchto pojmů.

trener píše:
... Není snad ve Vatikánu věková hranice pro pohlavní život 12 let?...
:shock: Kdes vzal tuhle pověru? :roll:
Dovolím si ocitovat kanonické právo, které je ve Vatikánu nadřazeno civilnímu: "... kánon 1083, § 1 – "nemůže uzavřít platné manželství muž před ukončeným šestnáctým rokem a žena před ukončením čtrnáctého roku." (Troufnu si tvrdit, že tenhle § má původ ještě ve středověku, ne-li dříve, čímž chci naznačit, že by se měl změnit.) Jinak na území Vatikánu je pochopitelně rozhodujícím paragrafem ten o celibátu. :wink:
Víš, Dane, na téhle bázi se velice obtížně debatuje. A to já jsem ten úplně poslední, který by se zastával Vatikánu, o němž vím své jako možná málokdo.

trener píše:
... Nejsou snad v Saúdské Arábii veřejné popravy žen? ...
... bavíme se snad o křesťanství, ne? :wink:

trener píše:
... Srovnám-li zákony a chování lidí ve státech s velkým podílem náboženství (...) s těmi sekulárními, je mi líto, ale jsem asi příliš špatný pozorovatel, že nevidím převahu negativ na straně země, ve které žiji ...
Je to o úhlu pohledu. Já tak nekritický "vlastenec" v tomto punktu nejsem, sorry. Moje zkušenost je poněkud jiná. :|
BTW. Stačí připomenout např. tak kontroverzní(!) zákon o církevních restitucích. Budu se opakovat, ale bohužel o tom to je: kdyby se tento zákon přijal, řekněme, do dvou, tří let po listopadu, ani pes by po něm neštěk'. Tato společnost se totiž za čtvrtstoletí po listopadu šíleným způsobem překlopila. Polistopadový "samet" se změnil ve šmirglpapír. :twisted:

trener píše:
... Ano, tady mi asi chybí jistota, že když rozdám vše, dostanu odměnu v království jiného světa. A proto odmítám trpět nepřiměřenou empatií k bídě celého světa ...
:shock: Proč bychom jako měli mít empatie k bídě celého světa? :roll: To přece není v silách jedince ani takhle malého státu, jakým je ČR. Tady jde aktuálně o mizivé procento uprchlíků, z nichž drtivá většina tady ani nechce být. :P

trener píše:
... Občas mi naopak vyvyšování věřících nad ateisty (a atestů dehonestování) čpí pýchou a elitářstvím ...
Vidíš a já mám přesně tu samou zkušenost, ale v obráceném gardu, kdy se ateista na věřícího dívá se soucitným despektem. Mohli bychom si o tom vyprávět do aleluja. Možná sis ve svém svatém zápalu nestihl všimnout, že tohle není můj případ. Přesto si tvoji poznámku neberu osobně, ale napsat jsem to musel, protože zatím o tomhle diskutujeme bohužel jen sami dva. :wink:
(BTW. Obávám se, že sis bohužel nestihl všimnout ani tohoto ... :wink: )

P.S. Mylně jsem se domníval, že tenhle národ po listopadu rozděluje "jenom" husitství (ev. pobělohorská protireformace). :D Je to však daleko a daleko horší. :!: Obtížně se hledá téma, které tento národ nerozděluje. :cry: Chjo ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 11.12.2015 - 10:35 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Jiří Motyčka píše:
trener píše:
Bez ohledu na to, co kdo proklamuje, již vzniká v určitých oblastech obsazených muslimskými přistěhovalci paralelní systém práva. A to práva šaría.
Nejsem o tom přesvědčen, to zaprvé a zadruhé pokud by tomu tak bylo, proč by to musel být ausgerechnet případ i ČR. Tady je úplně jiné klima vůči přestěhovalcům než v Německu a tradice "multikulti" je zcela jiná (či spíše žádná!) než v SRN, Francii, Belgii, Holandsku, Británii, Švýcarsku, ve Skandinávii a jinde v Evropě. A to vše píšu s vědomím, že nechci nic bagatelizovat ani podceňovat. :|

Zajímám se o toto téma a například dokument německé státní televize hovoří jasně. Paralelní muslimské právo v Německu funguje, spousta věcí se ke státní policii ani nedostane (přiznávají to tam sami muslimové žijící v Německu). Ano, panuje tady jiné klima, než v Německu. Ale pokud je nyní v Německu cca 1 000 000 nelegálních cestovatelů (přitom řádově tisíce bez jakého podchycení úřadů), pro příští rok se předpokládá přicestování minimálně stejného množství, hranice jsou otevřeny a my jsme nejbližší sousedé... Mám obavy.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 11.12.2015 - 10:59 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Slova:" Stigma sekulárního státu" jsou Tvá bratře hejtmane :wink:
Ad Saúdská Arábie: Nikoliv, já mluvím obecně o náboženství.
Ad Vatikán: Nemluvím o uzavření manželství. Ale přiznávám, že tuto informaci nemám ověřenou v aktuálně platném občanském zákoníku Vatikánu, mám ji jen od přítele, o jehož pravdivosti nemám důvod pochybovat (ale neomylný jistě není). Co se celibátní teorie a světské praxe týká to je na hóóódně dlouhou diskusi, do které by se mohlo zapojit hodně obětí.
Také nejsem nekritický vlastenec, jen nevidím převahu negativ. Zřejmě máme každý jiné životní zkušenosti, které nás formovaly.
Ad empatie k bídě celého světa: To byla spíše reakce na kolegu Konečného rozplývajícího se nad křesťanským přijetím miliónu převážně muslimských "návštěvníků" v Německu.
Ad ateista x věřící: Jde samozřejmě o oba úhly pohledu :wink: Tvůj věřící a můj ateistický. Rozhodně netrpím svatým zápalem (jako ateista :lol: ), maximálně vlasteneckým. A pokud to mám brát osobně bratře hejtmane, o Tvé toleranci a pochopení k ateistům nemám sebemenších pochybností!
Ad rozdělený národ: Jsme stále ještě demokratickým státem, ve kterém příslušník každého národa v něm žijícího může svobodně projevit své názory. Ano, chybí nám sjednocující víra, která by nám všem určila, co si máme myslet a jak máme jednat, ale tím se lišíme od ovcí. A nutnost prozkoumávat víru i rozumem učil už Mistr Jan Hus :wink:

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 11.12.2015 - 11:02 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Karel Konečný píše:
Někteří na prvním místě vidí peníze, majetek, oblečení, auta, věk atd., ale člověk je vůbec nezajímá, jen šíří nenávist k druhým.

Myslím bratře, že jsi dost přeně popsal vztah muslimů ke křesťanům a dalším jinověrcům a nevěrcům :lol:

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 11.12.2015 - 12:05 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
... A pokud to mám brát osobně bratře hejtmane, o Tvé toleranci a pochopení k ateistům nemám sebemenších pochybností! ...
Děkuju.
Ano, snažím se být tolerantní, mám "jen" problém s některými katolíky a jejich vztahem zejména k mistru Janu Husovi, potažmo husitství a pobělohorské protireformaci. Tam mám někdy velký problém.

trener píše:
... Jsme stále ještě demokratickým státem, ve kterém příslušník každého národa v něm žijícího může svobodně projevit své názory. Ano, chybí nám sjednocující víra, která by nám všem určila, co si máme myslet a jak máme jednat, ale tím se lišíme od ovcí. A nutnost prozkoumávat víru i rozumem učil už Mistr Jan Hus :wink:
amen

Citace:
... Mám obavy.
Ale to já taky, Dane. :!:
Ne však o sebe, já už to nějak doklepu, ale o naše děti a vnuky ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 11.12.2015 - 12:29 
Offline
desátník
desátník

Registrován: 11.09.2011 - 11:58
Příspěvky: 529
trener píše:
Karel Konečný píše:
Někteří na prvním místě vidí peníze, majetek, oblečení, auta, věk atd., ale člověk je vůbec nezajímá, jen šíří nenávist k druhým.
Myslím bratře, že jsi dost přeně popsal vztah muslimů ke křesťanům a dalším jinověrcům a nevěrcům :lol:

Myslím, že se to nedá paušalizovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11.12.2015 - 13:51 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Karel Konečný píše:
Dáša Nová píše:
Autor Husitské epopeje Vondruška má pravdu, v Basileji např. vyjednával za husity Angličan Petr Payne, který ani neuměl česky.
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/ceske-zeme-nejsou-a-nikdy-nebyly-xenofobni-mini-autor-husitske-epopeje--1560955
Stačí porovnat to, že Německo přijalo 1 milión uprchlíků a Češi šaškují u hranic s vyzbrojenou armádou a vidíte kdo je otevřený a kdo chápe kdo je to uprchlík.

Souhlasím s Tvým posledním příspěvkem, tedy kde říkáš, že se to nedá paušalizovat! :D

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: IS opět udeřil ...
PříspěvekNapsal: 22.03.2016 - 16:05 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
IS udeřil pod svícnem, kde je největší tma, jinak řečeno, kde to asi od něj nejmíň čekali ... :twisted:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/398303-on-line-je-to-nase-prace-k-utokum-v-bruselu-se-prihlasil-islamsky-stat.html

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 23.03.2016 - 10:04 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Nejméně čekali útok ve městě, kde lovili organizátora pařížského masakru, který se skrýval v místní muslimské komunitě ve čtvrti, kam se policie normálně bojí chodit a která si žije svým vlastním životem? :crazy:

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kde se to dalo očekávat ...
PříspěvekNapsal: 23.03.2016 - 12:36 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Já jsem, upřímně řečeno, čekal spíš Londýn, Berlín, USA, Rusko.
Nechtěl bych být v kůži francouzských a belgických zodpovědných představitelů počínaje vládami, přes zpravodajské služby a konče policejními řediteli uvedených zemí. To oni budou muset pohledět do očí všech pozůstalých, které vůbec nezajímají obří potíže, které je třeba překonávat ve válce s tak zákeřným a zároveň zbabělým nepřítelem.

Včera kdosi řekl, že válka s teroristy opět začala. NE. :!: Ona, bohužel dosud neskončila a začala útokem na "dvojčata". A to už je docela hodně let ... :evil:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Islamizace křesťanských zemí
PříspěvekNapsal: 23.03.2016 - 22:09 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
Jo. bydlel u rodiny, živené z dávek, tedy z daní bílé většiny. v podstatě ho živil belgický stát. běžně chodil venku a nikdo z jeho spoluvěrců ve čtvrti ho neudal. Navštívil i místní policejní stanici - cvičně. On se moc neskrýval, nemusel...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: politici
PříspěvekNapsal: 23.03.2016 - 22:22 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Randák včera řekl (budu ho hrubě parafrázovat), že je to problém právě oněch muslimských čtvrtí v evropských velkoměstech, které si žijí svým životem, a měly být naopak po přísným dohledem. Podle Randáka - a já s ním souhlasím - to není vina zpravodajských služeb a bezpečnostních sborů, ale benevolentních politiků. :!: Politiků, kteří se křečovitě snažili, aby nebyli označeni za rasisty, xenofoby a kteří "hájí" za každou cenu demokracii a svobodu západního světa. Tohle vše ale skončilo ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz