Právě je 19.04.2024 - 05:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 17.12.2016 - 13:05 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Protože naše DF je pro diskusi daleko serioznější platforma než sociální sítě, kde debata o Ortelovi pomalu odeznívá, dovolil jsem si založit toto velice kontroverzní téma.
Tak směle do toho ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 18.12.2016 - 02:10 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
NE, NE A NE !!!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 18.12.2016 - 16:41 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Rubáš z Hrádku píše:
NE, NE A NE !!!!!!!
Proč ne?! :? :wink: Ale musel bys na to jít, jako na to půjdu já ... totiž od lesa. :D
Přece by ses tý debaty nebál, vždyť nejde o život. Navíc na našem DF si vůbec nenadáváme jako jinde na netu a respektujeme názor druhého, i když s ním nesouhlasíme. :wink: :wave:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 18.12.2016 - 18:16 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
Nenechám se zatáhnout do politických a pro mne marginálních témat. Slíbil jsem si to už párkrát


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 18.12.2016 - 18:45 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Ortel a politické téma? :roll: Nemyslím si to.
To je téma o (kvazi)vlastenectví, xenofobii a tom, že se chce něco skrývat, ale nedaří se to, tzn. je to taky o pokrytectví, o tom, že máloco tady ještě nebylo a tak ... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: o vlastenectví
PříspěvekNapsal: 19.12.2016 - 08:12 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Nebudu a ani nechci opakovat to, co jsem o něm nedávno napsal na facebooku. Bylo by to nošením dříví do lesa. Je tedy vůbec ještě co dodat? Domnívám se, že ano.
Jeho příznivcům, zejména těm nekritickým, se nehodí do krámu připomínat jeho minulost v antisemitské a rasistické kapele "Conflict 88", protože to prý jsou jenom jakési "hříšky" nerozvážného mládí. Ani tím se však nebudu zabývat, i když IMHO je to pro pochopení Ortelovy osobnosti a mentality docela zásadní. Ale budiž. Chci se spíše zamyslet nad jeho údajným vlastenectvím, které tak opěvují někteří jeho příznivci, a vynášejí až do nebes.

Co dnes stačí k tomuto typu "vlastenectví"? Vésti se na vlně xenofobie, až panického strachu z uprchlíků, populisticky živeného různými Konvičky, Okamury a jim podobnými, a latentně, ale přitom doslova rozeznívat strunu české malosti různých frustrátů, kterou tak důvěrně známe např. z nám povědomých polistopadových ahistorických názorů na husitství.
Ačkoli na základě neblahých historických zkušeností je zbabělost nedílnou součástí české identity, obávám se, že výše uvedený, zdaleka ne úplný, výčet je velice chabým projevem vlastenectví, pokud vůbec. Ba co více! Dovolím si dokonce tvrdit, že tento druh laciného pseudovlastenectví je urážkou památky všech těch, kteří za naši vlast položili své životy na bojištích dvou světových válek a v odboji proti dvěma totalitám. A to bychom měli velice citlivě a pozorně vnímat, umět rozlišovat a nesnažit se tento fenomén pseudovlastenectví jakkoli bagatelizovat.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 19.12.2016 - 13:08 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Zajímavý by byl Tomášovo vztah k husitství. Kdysi vedl Jíkalku, to se jmenovala Šenk u Ortela. Dělali tam video k Defenestraci. Jak to začíná, tak sedí za stolem, kde jsou dodnes dvě husitské korouhve, ale na tom videu je má za sebou přehozené, aby nebyl vidět kalich. Asi se to nehodilo k těm jeho křížům. Přitom defenestrace mám spojené s kalichem a ne s křížem, ale jsem jen obyčejný laik.
Tak mi napadlo, na jaké straně by asi byl Tomáš u Lipan?
Ale je odvážný a mám ho ráda.
Příloha:
Jíkalka1.jpg
Jíkalka1.jpg [ 293.03 KiB | Zobrazeno 16659 krát ]

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 19.12.2016 - 23:08 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
V tomto příspěvku budu opakovat některé své názory z Facebooku, ale sem chodí i lidi, které nemám mezi svými přáteli na FB, tak to snad nebude vadit. Těm ostatním se omlouvám ... :wink: 8)
Citace:
... Zajímavý by byl Tomášovo vztah k husitství ...
Asi kladný, ne? :wink:
Ale kdybych od něj slyšel píseň o husitech, neuvěřím mu to. Němečtí okupanti měli z naší historie pozitivní vztah pouze ke sv. Václavovi - víme proč! - a možná ke Karlovi IV., kterého považovali za árijského Němce. :lol:

Citace:
... Tak mi napadlo, na jaké straně by asi byl Tomáš u Lipan? ...
Na straně plzeňského landfrýdu, tzn. na straně tzv. "panské jednoty". Kde jinde, že? :wink:

Citace:
... Ale je odvážný a mám ho ráda ...
Vím, že ho máš ráda, podobně jako jsi kdysi měla ráda jistého inkvizitora. :| Ale já tě za to neodsuzuji, toho jsem opravdu dalek. 8)
Tomáš je odvážný? :roll: Jako třeba Konvička? :crazy:
Odvážní byli parašutisti ze skupiny Anthropoid a členové odboje, kteří jim poskytovali pomoc, až za to zaplatili životem. Odvážní byli členové domácího odboje, jimž za války dennodenně hrozila smrt. Odvážní byli sedláci, kterým generacemi utvářený vztah ke gruntu nedovolil vstoupit v 50. letech minulého století do JZD. Statečná byla Milada Horáková, Jan Palach a další pochodně z doby normalizace, Pavel Wonka, signatáři a mluvčí Charty77, skvělý a moudrý člověk prof. Jan Patočka a mnoho a mnoho dalších. Mnozí z nich nepotřebovali vzít ani zbraň do ruky, přesto byli odvážní jako ti z odboje.
Co asi tak hrozí Tomášovi? Nestalo se mu nic ani v éře kapely "Conflict 88", nestane se mu nic ani nyní. Svoboda projevu v Absurdistánu je někdy bezbřehá. :evil:

Citace:
... Přitom defenestrace mám spojené s kalichem a ne s křížem, ale jsem jen obyčejný laik ...
Defenestraci by měl mít každý Čech spojenou s kalichem, laik - nelaik. Dokonce obě defenestrace, ba dokonce všechny tři. :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: o vlastenectví
PříspěvekNapsal: 20.12.2016 - 00:27 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Jiří Motyčka píše:
... Ačkoli na základě neblahých historických zkušeností je zbabělost nedílnou součástí české identity...

Proboha Jiří tohle si opravdu myslíš?! A myslíš to vážně?! A pokud ano proč?! To jako, že kdo je Čech, je proto automaticky zbabělý?! Tak teď jsi opravdu potěšil spoustu lidí typu Krystlíka, Berwida a spol.! Ovšem já jsem doběla!!!

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: o vlastenectví
PříspěvekNapsal: 20.12.2016 - 01:26 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
JM píše:
... Ačkoli na základě neblahých historických zkušeností je zbabělost nedílnou součástí české identity...
Proboha Jiří tohle si opravdu myslíš?! A myslíš to vážně?! ...
... tak tady si asi nějak fatálně nerozumíme. Ale to nevadí, to se stává i v lepších rodinách. :D
Nenapsal jsem, že "česká identita=zbabělost", ale že zbabělost je její součástí. Cítíš ten rozdíl? :wink: Těmi neblahými událostmi mám na mysli Bílou horu, Mnichov, únor '48 a srpen '68. Pavel Tigrid např. o Mnichovské zradě prohlásil, že Mnichov tomuto národu zlomil morální páteř. A já bych dodal, že Mnichovem jsme se stali zase obezřetnějšími, nedůvěřivějšími a ještě víc bázlivějšími - eufemisticky řečeno.

trener píše:
... A pokud ano proč?! ...
Je to docela prosté. :wink:
Např. do našich slovanských bratrů Poláků máme fakt, ale opravdu hodně daleko. Ona totiž i kolaborace je projevem zbabělosti. A majorita tohoto národa kolaborovalo od Bílé hory s kdekým. 300 let s Habsburkem, pak s okupanty hnědými, pak s komunisty a nakonec s okupanty rudými. Myslím, že v této souvislosti netřeba připomínat Mnichov a srpen '68. Ale aby mi bylo rozuměno, nejsem zastánce toho názoru, že jsme se po Mnichovu měli SAMI bránit a už vůbec ne po srpnu '68. Jen si tak říkám - ve stylu absurdní kontrafaktuální historie -, jak asi by se v těchto osudových okamžicích svého národa zachovali Paláci, kteří Čechy nazývají "Pepíky". :cry:
Projevem zbabělosti jsou např. i úmyslně a záměrně přehnané obavy z uprchlíků, kterých je tady tolik, že o ně zakopáváme na každém rohu. Možná tě to překvapí, ale IMHO jsou projevem podvědomě zasuté zbabělosti i ty ahistorické názory na husitství, které se nám tady objevily po listopadu 1989 a které husity přirovnávají k džihádistům, Žižku k bin Ládinovi a husitské Čechy k Islámskému státu.
"Kdysi kdesi" jsem napsal: Nemohu nevzpomenut našich slovanských bratrů Poláků a položím řečnickou otázku: "Jak by se asi oni postavili k takovému historickému fenoménu, jakým byla první velká reformace v dějinách, kdyby byla součástí jejich historie?" Zřejmě by poněkud pozapomněli na své katolictví a dali by přednost svému vlastenectví, jak dokládají někteří současní polští historici a skuteční znalci husitství z řad polské laické veřejnosti, kteří se dějinami husitství zabývají. Od Poláků bychom se měli poučit, vzít si z nich příklad a zapomenout na mindrák mající původ v údajné české malosti. Druhým národem, z něhož bychom si měli vzít příklad, jsou Francouzi s jejich revolucí. Ani Velká francouzská revoluce – jak už to v revolucích bývá – nebyla žádnou procházkou rozkvetlým sadem, ba právě naopak. Přesto Francouzi slaví dobytí Bastily jako státní svátek a revoluční píseň Marseillaisa se stala francouzskou hymnou. Dovede si snad někdo z Čechů představit, že by se husitský chorál stal státní hymnou České republiky?"
A i vo tom to je. :!:

trener píše:
... To jako, že kdo je Čech, je proto automaticky zbabělý?! ...
:roll: Napsal jsem snad něco takového? Chjo!
Tys nečetl můj předchozí příspěvek? Zdá se, že ne, nebo málo pozorně. Rozdíl mezi námi dvěma je asi v tom, že z čeho ty děláš paušální pravidlo, tak já výjimku potvrzující ono pravidlo.

trener píše:
... Tak teď jsi opravdu potěšil spoustu lidí typu Krystlíka, Berwida a spol. ...
Sorry, nevím, kdo je Krystlík, ale jedno vím zcela bezpečně. Berwida já potěšit nemohu ani omylem. Tohle DF je toho totiž nad slunce jasnějším dokladem. :P

trener píše:
... Ovšem já jsem doběla!!! ...
To mě sice upřímně mrzí, že bych ti mohl způsobit újmu na zdraví, ale nemohu jinak.
Já jsem totiž rozhodně dalek naivní a romantické představě o tom, že snad jako "potomci a dědicové husitů" :lol: jsme odvážným národem, který by ještě dnes dokázal pozvednout zbraň "proti všem". :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 20.12.2016 - 03:26 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
ÁÁÁCH JO !!! :crazy:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 20.12.2016 - 09:17 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Rubáš z Hrádku píše:
ÁÁÁCH JO !!! :crazy:
Hezkýýý ... jsi se zapojil do diskuse. :wink:
Ale nemohl bys býti trochu konkrétnější a sdílnější? ... :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 20.12.2016 - 11:01 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Promiň Jiří, ale pokud napíšeš, že zbabělost je součástí naší identity, děláš z toho paušální pravidlo!
A já s Tebou rozhodně nesouhlasím. Mnichov nám zlomil morální páteř? Možná ano, ale kdykoliv jsme mohli, rvali jsme se. Kolaborace za druhé světové války? Jistě. V míře obvyklé, jako jinde. S tím rozdílem, že jsme nebyli dobyti, ale obsazeni, že v pohraničí byly 3 000 000 Němců a ve vnitrozemí další 1 000 000 "národních hostů".
Nevím jak kdo, ale já ani lidé v mém okolí žádným mindrákem malosti netrpíme. Ano, jsme menší, než Poláci. Ale máme na hlavě přesně tolik másla jako oni. Máme stránky historie slavné i horší, jako kterýkoliv jiný národ. Nejsme ani lepší, ale ani horší. A to je mé vlastenectví.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: o národní povaze
PříspěvekNapsal: 20.12.2016 - 11:42 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
... A já s Tebou rozhodně nesouhlasím ...
Kdybychom se ve všem shodli, tak by to byla přece nuda a zároveň něco nepřirozeného. :wink: 8)

Citace:
... Nejsme ani lepší, ale ani horší ...
... nejsem si jistý, zda je to takhle jednoduché. :wink:
Jako, že jsou vlastně všechny národy na světě ve své podstatě stejný? :? :shock:

Citace:
... Nevím jak kdo, ale já ani lidé v mém okolí žádným mindrákem malosti netrpíme ...
Ale to ani já ne. :!:

trener píše:
... A to je mé vlastenectví.
A "mým vlastenectvím" je zase tohle.
Nepodléhat pocitu malosti, ale být k národní povaze skeptický a kritický, na tom přece nic není. Nejhorší je, nechat se ovlivnit slavomamem a pocitem falešné národní hrdosti.

BTW. Bohužel některé moje podněty byly oslyšeny, ale na to jsem už zvyklý. Také se začínáme poněkud odchylovat od Ortela. :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 20.12.2016 - 12:57 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
Citace:
Dovede si snad někdo z Čechů představit, že by se husitský chorál stal státní hymnou České republiky?"
Budeš se možná divit, ale ano. A nejsem zdaleka sám. Stejně jako u staršího Svatováclavského chorálu nebo Hospodine pomiluj ny

Citace:
A majorita tohoto národa kolaborovalo od Bílé hory s kdekým. 300 let s Habsburkem
Služba právoplatným panovníkům státu je kolaborace???

Citace:
... na základě neblahých historických zkušeností je zbabělost nedílnou součástí české identity
Ono je to u některého národa jinak?? Pokud máš Jiří touhu označovat se za zbabělce ty, nevztahuj to prosím na celý národ

Citace:
Projevem zbabělosti jsou např. i úmyslně a záměrně přehnané obavy z uprchlíků, kterých je tady tolik, že o ně zakopáváme na každém rohu.
Možná sis nevšiml, že nemáme hranice vůči třeba Německu a Rakousku - viz Schengen. Takže za humny jsou jich miliony a nedělí nás od nich nic. Podle tebe máme mít obavy teprve až budou tady? Takže když byl Hitler za hranicemi, tak jsme neměli mít přehnané obavy, protože přece nebyl tady?? Jenže když přišel, nebyly to už jen obavy.... Byl to průser!!

Mimochodem, všimni si, že o Ortelovi ani slovo :lolno: :lolno: :lolno: :lolno: :lolno: :lolno:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz