Právě je 19.04.2024 - 21:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 20.12.2016 - 18:59 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Rubáš z Hrádku píše:
Citace:
A majorita tohoto národa kolaborovalo od Bílé hory s kdekým. 300 let s Habsburkem
Služba právoplatným panovníkům státu je kolaborace??? ...
Komunisti o svém únorovém puči taky rozhlašovali, že byl právoplatný, v souladu se zákony této země, ba dokonce s ústavou. Ale nechytej mě, prosím, za slovo, vím, že se to takhle srovnávat zcela nedá.
Tak jinak. Vždy záleží, jak se onen "právoplatný" panovník chová ke svým poddaným. A Habsburk po Bílé hoře? Chyběla mu elementární velkorysost vítěze k poraženému, o následcích této absence se netřeba zmiňovat. Ano, stádní podřízenost se takovému panovníkovi je IMHO kolaborace a nic jiného. Vztah Habsburka ke svým poddaným byl naprosto stejný, jako komunistů ke svému lidu, jímž se neustále oháněli. (Svůj názor pochopitelně nikomu nevnucuju.) :|

Rubáš z Hrádku píše:
... Pokud máš Jiří touhu označovat se za zbabělce ty, nevztahuj to prosím na celý národ ...
Nejsem si jist, zda bych mohl sám sebe bez pokory k těm, kteří za vlast položili své životy, prohlásit za odvážného. Mám velké pochyby.
Ale dobře, ukecali jste mě - náš národ je hrdinský. :D

Rubáš z Hrádku píše:
... Možná sis nevšiml, že nemáme hranice vůči třeba Německu a Rakousku - viz Schengen. Takže za humny jsou jich miliony a nedělí nás od nich nic. Podle tebe máme mít obavy teprve až budou tady? ...
Bohužel po posledních událostech v Berlíně jsem opravdu bezradný, upřímně přiznávám. :oops:
Ale stále nevíme, kdo to udělal. Víme jen jedno - byl to teroristický čin.
Analytik Alexandr Tomský vystavil nelichotivé vysvědčení Německu: "Německo způsobilo dvě světové války a dnes svým pacifismem, tolerancí a utopickou představou společenské morálky destabilizuje svou zemi a možná i celou Evropu." (No comment)

Rubáš z Hrádku píše:
... Mimochodem, všimni si, že o Ortelovi ani slovo ...
... bohužel!

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 21.12.2016 - 16:11 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 19.04.2012 - 18:19
Příspěvky: 373
Bydliště: Litoměřice
Když jsem to psal, o událostech v Berlíně jsem ještě nevěděl, byl jsem po noční směně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kartous o Ortelovi
PříspěvekNapsal: 06.01.2017 - 11:10 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Tak jsem byl svými předřečníky poučen o tom, jak je ten náš národ vlastně statečný a že jsou v podstatě všechny národy světa stejné, stejně zbabělé, či statečné. S tímto názorem já se prostě ztotožnit nemohu, moje zkušenost je totiž jiná, ale budiž.

Dovolte mi však, abych se opět vrátil k původnímu tématu, totiž k Ortelovi, o němž se někteří domnívají, že je učiněné neviňátko a málem personifikací vlastenectví.
Když se však o něm např. Bohumil Kartous ve svém článku v Britských listech zmiňuje, tak si vůbec nebere servítky (ponechávám zcela bez komentáře!): http://blisty.cz/art/84814.html#sthash.jMF9Lzae.dpbs ... :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 06.01.2017 - 21:57 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Nevím, jestli má smysl se ptát, jakou máš Jiří zkušenost se zbabělostí jiných národů...
Ale dobrá otevřel jsem si článek na onom listě vedeném donašečem Čulíkem a zase jsem ho rychle zavřel, titulek a zvýrazněné řádky mi úplně stačily. Je to jen jeden z mnoha článků tohoto typu, u kterých se s Janem Werichem musím ptát: Píše tak autor za peníze, či jen z blbosti? Článků, kde se stále píše o tom, jak jsme ubozí, malí, hloupí, zaostalí, zbabělí a kdovíco ještě (psaných často lidmi, kteří jsou napojeni na našeho velkého souseda na západě) jsem již syt. Takže děkuji, bylo mi potěšením, ale jdu jinam.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: furt dokola
PříspěvekNapsal: 06.01.2017 - 23:28 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Ale já jsem odkaz na onen článek dával kvůli tomu, co se v něm píše o Tomáši Hnídkovi alias Ortelovi; venkoncem vzato, toto vlákno je o něm, jestli jsem něco nepřehlédl. Co si z toho článku pro sebe vybrali jiní, je celkem jejich privátní záležitost. :|

P.S. A debatu o statečnosti/zbabělosti tohoto národa, či jiných, jsem v tomto vláknu ukončil poznámkou psanou kurzívou v předchozím mém příspěvku. :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: o statečnosti Čechů
PříspěvekNapsal: 26.01.2017 - 03:04 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
http://zpravy.idnes.cz/jedinecna-kniha-ktera-v-leccems-zpresnuje-informace-o-atentatu-na-heydricha-168-/zpr_archiv.aspx?c=A130630_135616_kavarna_chu

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: o statečnosti Čechů
PříspěvekNapsal: 26.01.2017 - 19:31 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
trener píše:
Děkujeme, trenere, za odkaz na článek o nepochybně zajímavé knize. :!:
Já však tak strohý jako ty nebudu ...
autor článku Václav Vlk st. mj. píše:
... Největší význam této knihy Atentát na Reinharda Heydricha a druhé stanné právo na území tzv. protektorátu Čechy a Morava tkví tedy v tom, že cíleně šířené špinavosti o obecně zbabělých, kolaborujících a udávajících Češích (...) nebude možné už tak lehce prohlašovat ...
Dejme tomu,
ale konečný verdikt s privátním názorem bych s dovolením vyslovil až poté, co si knihu sám přečtu. :|

P.S. Pokud by se někdo domníval, že ta výše uvedená zvýrazněná věta z citace přesně pasuje na moji maličkost (viz předchozí mé příspěvky...), tak bohužel mně nezbývá, než souhlasit. :oops: :cry: Ale ještě jsem neřekl zdaleka poslední slovo. :D

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vltava jako lavina
PříspěvekNapsal: 02.09.2017 - 17:40 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Vltava - jedna z nejkrásnějších skladeb - jako protiimigrantská hymna.
https://www.youtube.com/watch?v=EkVxc0_ ... _TL5w&t=17

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vltava jako lavina
PříspěvekNapsal: 03.09.2017 - 17:01 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
Vltava ... jako protiimigrantská hymna. ...
Proč právě "protiimigrantská"? :?
Domníval jsem, že spíš jako vlastenecká, když tak :wink: ... když jsou v ORTELovi samí vlastenci, že. :wink:
Hrají to úplně jak Vanessa Mae. :thumbup: Ještě přidat Tábor a nebude to mít chybu. :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 27.11.2017 - 13:42 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Z FB stránek Ortel v srdci:
Příloha:
bandicam 2017-11-27 11-27-17-640.jpg
bandicam 2017-11-27 11-27-17-640.jpg [ 46.68 KiB | Zobrazeno 8974 krát ]

Z hlasování se stal protest. Co víc na to říct? Raději nic, neboť přibývá témat, o kterých není radno se veřejně rozepisovat a prezentovat své názory, jelikož hned je člověk zaškatulkován. Kategorie si každý může jistě domyslet sám...

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 08.12.2017 - 08:19 
Offline
cepník
cepník

Registrován: 12.01.2015 - 10:22
Příspěvky: 141
Jestlipak souhlasí příznivci Ortelu s výroky Adama Bartoše, který např. u hrobu Anežky Hrůzové hořekoval nad tím, že židovská otázka u nás ještě nebyla dořešena? Zatímco slušný člověk by si o pana Bartoše neopřel kolo, pan Ortel vyhrával na jeho akcích...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skupina Ortel a její frontman
PříspěvekNapsal: 08.12.2017 - 22:42 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Milan píše:
... Zatímco slušný člověk by si o pana Bartoše neopřel kolo, pan Ortel vyhrával na jeho akcích ...
Pro ty, kteří znají A. Bartoše i ORTELa a nedělají si ani o jednom z nich pražádné iluze, to není nic překvapivého. :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 5 typů (no comment)
PříspěvekNapsal: 26.09.2022 - 23:50 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
... jaké prototypy českých "vlastenců" chodí na ORTELa:
https://www.muzivcesku.cz/5-typu-vlastencu-ktere-nejcasteji-potkate-na-koncerte-kapely-ortel/?
Příloha:
Ortel.jpg
Ortel.jpg [ 115.27 KiB | Zobrazeno 2351 krát ]

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kajínek křtil Zteč
PříspěvekNapsal: 23.10.2022 - 16:51 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Docela mi překvapilo, že nové album Zteč pokřtil Tomášovi Jiří Kajínek. Že nepožádal raději někoho z vlastenecké scény, třeba Jirku Černohorského, který tak často hrává Tomášovo písně při živém vysílání z auta...
P.S.: Ta flinta je dárek od Kajínka, ten si nemůže dovolovat porušovat zákony s kvérama, tak že by to byla maketa?
Příloha:
bandicam 2022-10-23 17-18-24-999.jpg
bandicam 2022-10-23 17-18-24-999.jpg [ 94.85 KiB | Zobrazeno 2234 krát ]

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz