Právě je 19.04.2024 - 22:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: webová cena pro tento server...?
PříspěvekNapsal: 18.12.2006 - 11:57 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
Kolssteyn píše:
Třeba by nebylo od věci si ikonku vystavit a zvýšit si tak prestiž v podobě udělené ceny...
Určitě nebylo... :D Viz http://www.husitstvi.cz/oceneni.php .
:shock: To jsem ale slepej jako bych měl pásku žižkovu přes oči... :roll:
Ale jinak to je pěkně ukrytý... :D

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: polo-faschos
PříspěvekNapsal: 07.01.2007 - 16:19 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jiří Motyčka píše:
Kolssteyn píše:
...Otevřeně je pod článkem napsané, že jde o zdroj z tohoto serveru, což je sice v pořádku, jen nevím jestli si zaslouží být Jan Hus po boku takových kapel jako Krátký proces nebo Valašská liga...? :? http://oioi.blog.cz/rubriky/husitstvi

Tohle musí posoudit zcela zodpovědně vrchní hejtman...

Když jsem se dnes úpně náhodou podíval na komentáře k zveřejné kopii textu o M. J. Husovi z našeho serveru, byl jsem velice znechucen oněmi kometáři, které se tam objevily. O to víc mě mrzí, že jsme jimi nebyli požádáni o svolení ke zveřejnění tohoto textu v jejich blogu. Nechci dělat po bitvě generála, ale ode mne by ho v žádném případě nedostali... :evil:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.01.2007 - 13:27 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Ad odchod Martina "Broďana" Picka:
Musím říci, že s ním mám podobnou zkušenost. Naši jarní bitvu v Dohalicích 2006 dva týdny poté zde střízlivě zhodnotil a pochválil. Dva měsíce poté na serveru Český šerm strašlivě pohaněl a přešel k nesolidním osobním útokům. Není to poprvé v jeho případě.

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: polo-faschos
PříspěvekNapsal: 14.01.2007 - 13:26 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
Kolssteyn píše:

...komentáře k zveřejné kopii textu o M. J. Husovi z našeho serveru, byl jsem velice znechucen oněmi kometáři...
Já jsem si jich taky hned nevšiml. Ale upřímně to demonstruje inteligenci skins. Dva z nich se tam dokonce svěřili se svým věkem (16 a 17 let). To sice vypovídá o všem, ale ani nechci domýšlet, co jsou asi zač jejich rodiče... :twisted:

Za to mě tam pobavilo podání od "černobora": "Myslíte, že to ňákej plešoun dočet do konce? :-)))))
TO SI PIŠTE, ŽE NE!!!!
a jestli jo, jakože ne, tak si zapamatoval 2 slova: Jan Hus"

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: polo-faschos
PříspěvekNapsal: 14.01.2007 - 14:35 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Kolssteyn píše:
...Za to mě tam pobavilo podání od "černobora": "Myslíte, že to ňákej plešoun dočet do konce? :-)))))
TO SI PIŠTE, ŽE NE!!!!
a jestli jo, jakože ne, tak si zapamatoval 2 slova: Jan Hus"
Ano, ale pro mne je tento a mnoho jemu podobných komentářů spíše jasným důkazem toho, že byly "hozeny perly sviním", že text o M. Janu Husovi se na jejich blogu vůbec neměl objevit a neměl být dán souhlas k jeho zveřejnění. Pokud byl zveřejněn bez našeho vědomí, což je pochopitelně ještě horší případ, měli by být požádáni rovnou o jeho stažení. To ale musí zařídit resp. sjednat nápravu někdo jiný...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: polo-faschos
PříspěvekNapsal: 14.01.2007 - 15:16 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
...jasným důkazem toho, že byly "hozeny perly sviním", že text o M. Janu Husovi se na jejich blogu vůbec neměl objevit...
Ano, tím příměrem´s to krásně vystihl. :D Ale na druhou stranu, když se o Husovi dozvědí i tací lidé, stejně nenávistní jako katolický koncil, který Jana Husa nechal s klidným svědomím upálit, nemůže časem dojít i k jejich vnitřní konfrontaci názorů?
Třeba je to bude motivovat k vyhledání dalších informací a více znalostí pomáhá dělat člověka širšího rozhledu, co bezpochyby těmto jednoduchým klukům chybí?
(Je ale nutno říci, že zneužití i dobré myšlenky má dalekosáhlé dopady a nevratné změny. Ani nemusíme chodit pro příklad daleko. Hitlerovská ideologie zneužila hned několik fenoménů, jako svastiku, severské mytologie apod.)

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: článek na blogu oioi zrušen
PříspěvekNapsal: 22.01.2007 - 09:45 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
Článek na blogu oioi zrušen. Títmo děkuji technickému prvozovateli služby www.blog.cz za stažení článku a zrušení příslušných komentářů.

http://oioi.blog.cz/rubriky/husitstvi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Siegfried na Českém šermu
PříspěvekNapsal: 07.03.2007 - 19:51 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Tak tentokrát adresně se o mě pro změnu zase „fest“ otřel Siegfried a tentokrát na serveru http://www.ceskyserm.cz/ForumDetail-532 . Jedná se o již téměř klasický scénář těchto „klukovin“ některých lidí z LH. Než by mi pseudonym Siegfried svůj názor obrazně řečeno sdělil do očí tady na fóru serveru „husitství“, tak ho svěří jinému webu, tentokrát Českému šermu, přičemž využije (nebo zneužije?) toho, že já přezdívku zásadně nepoužívám…
Jak tento styl a přístup k věci co možná nejvýstižněji nazvat? Nebudu to komentovat, nechť si odpoví každý sám, protože nalezení odpovědi na uvedenou otázku není vůbec složité.
Siegfriedovi, nechci ani domýšlet proč, vadí mj. moje skoro důsledné vyjmenovávání titulů před i za jménem husitologa Františka Šmahela. Ano, uváděl jsem je, uvádím je a budu je uvádět i nadále a to zcela záměrně a „proti všem“, kteří se s tím nemohou srovnat a mají s tím problém či z toho mindrák. Proč? No z jednoho prostého důvodu, že totiž prof. PhDr. František Šmahel, DrSc své tituly nezískal za posluhování minulému režimu nebo za výklad dějin husitství, který byl poplatný oné době. Opak je pravdou, jak je patrné ze Šmahelova CV…

P.S. A když chci někoho pochválit, tak ho "neplácám přes záda", ale poklepu ho po rameni... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Livinhhistory
PříspěvekNapsal: 02.04.2007 - 11:38 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jiří Motyčka píše:
Na serveru Livinghistory se objevilo jakési "hodnocení" našeho serveru. Je to hodnocení bývalého(?) přispěvatele našeho diskusního fóra. Protože s tímto hodnocením, které je třeba velice pečlivě číst i mezi řádky, souhlasit zdaleka nemohu, musel jsem se u nich zaregistrovat a reagovat na tuto kritiku přímo tam...
Zcela náhodou jsem se chtěl podívad, jaká nová "moudra" se objevila na diskusním fóru serveru LH v tématu o husitství. K mému překvapení jsem zjistil, že moje reakce na výše uvedený příspěvek bývalého(?) přispěvatele už byla z fóra odstraněna. Pochopitelně jeho příspěvek, který nebyl o ničem jiném než o jeho privátním vyznání, proč tady na toto fórum přestal přispívat, tam u nich na fóru zůstal. Rozuměl bych tomu, kdyby admin (nebo kdo?) smazal i jeho příspěvek. Co k tomu dodat? Myslím, že zhola nic, protože to samo o sobě postačí na to, aby si každý mohl udělat svůj vlastní názor...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 02.04.2007 - 16:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Livinhhistory
PříspěvekNapsal: 02.04.2007 - 16:19 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Jiří Motyčka píše:
...Rozumněl bych tomu, kdyby admin smazal i jeho příspěvek. Co k tomu dodat? Myslím, že zhola nic...
Myslím, že jsi to vystihnul, není nutno cokoliv dodávat. Tento přístup hovoří za vše. O LH si už více lidí udělalo vlastní názor a nechť to je také do budoucna varováním i pro každého jiného, aby se podobně "sektářsky" nezačal chovat taky. :D
Skoro bych LH připodobnil k Jehovistům nebo podobným názorově uzavřeným spolkům, které jsou přístupné jen do té míry, dokud člověk projevuje nadšení nebo přitakává. Věřil bych i tomu, že odlišný, odmítavý nebo konfrontační názor může přivodit kamenování, nebo v lepším případě vyloučení ze sekty.
Ale na druhou stranu i oni mají právo na nevysvětlování svého stanoviska, na pobrečení si mezi svými a na uspokojování své ukřivděnosti pomocí spolupřitakávajícího soudruha admina.

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj názor na Jana Žižku 2
PříspěvekNapsal: 15.04.2007 - 11:17 
Offline
velitel vozu
velitel vozu
Uživatelský avatar

Registrován: 27.01.2006 - 11:12
Příspěvky: 454
Bydliště: Český Brod
Jiří Motyčka píše:
odpurce paleni v sudech píše:
...Postradas jakekoli vyvazene videni.Mluvit do stromu nebo do tebe vyjde uplne na stejno...Pravdu musis mit ty a ty a nikdo jinej...
Myslíš? No budiž, ale tyto názory svěřuj spíš SZ, ostatní přespěvatele naše privátní spory vůbec ale naprosto vůbec nezajímaj...

Přiespěvatelé, kteří se mnou nesouhlasí nejsou mými nepřáteli, víme. A ti, co opustili některá fóra jsou, pokud dobře počítám pouze 2 a oba se urazili jak "malí kluci", když jim došel argument...

No, jelikož jsem jedním z těch dvou uražených malých kluků tak bych rád uvedl, že mi nedošly argumenty, jen se nehodlám donekonečna přít s člověkem, který principielně neuznává odlišné názory a pouze podporuje své ego. Navíc i v částech historie, o kterých nemá základní povědomí. Aby snad nevzbudil pochybnosti o svých nevědomostech, tak to řeší rychlým studiem jakési, dle něho, správné literatury, z níž je ochoten třeba donekonečna citovat. Postupně se dostává do sporu a cítí se zahnán do kouta. Zde pak dochází k verbální agresivitě z jeho strany. Navíc používá rétoriku, která uvádí některé lidi do rozpaků a u jiných vyvolává domněnku ... (no to sem radši psát nebudu).
Takže zde veřejně uvádím, že jsem nepřestal přispívat na tohle fórum kvůli uražené ješitnosti, ale kvůli tomu, že jsem další debaty nepovažoval za smysluplné. Ukončením svých příspěvků a nereagováním na SZ jsem si vysloužil pronásledování až na server Livinghistory, což pouze potvrdilo správnost mého rozhodnutí.
Tento příspěvek je off topic, ale jelikož jsem po delší době otevřel toto fórum, tak pouze reaguji na urážku, kdy jsem stavěn do role "malého kluka".

_________________
Martin, střelec českobrodský


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj názor na Jana Žižku 2
PříspěvekNapsal: 15.04.2007 - 23:47 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Martin Picek píše:
...No, jelikož jsem jedním z těch dvou uražených malých kluků tak bych rád uvedl, že mi nedošly argumenty, jen se nehodlám donekonečna přít s člověkem, který principielně neuznává odlišné názory a pouze podporuje své ego...
Návrat ztraceného syna?... :) Pokud ano, rád bych tě Martine - možná tomu ani nebudeš věřit - přívítal zpátky na našem fóru, dokonce bez ohledu na to, co o mě tady píšeš. Je to pouze tvůj názor a já ti ho neberu...
Mě již unavuje neustálá nevraživost lidí z LH a lidí ze serverů "amatérských" historiků a nekonečné, nikam nevedoucí spory o tom, kdo z jakých pramenů či odborné literatury čerpá. Tento "boj" nemůže mít vítěze, leda nějakého dalšího Pyrrha! To, čemu ty říkáš "ego" je v mém podání sebevědomí paramenící z dlouhodobého studia historie s akcentem na husitství. Víc k tomu nechci dál psát, protože vše ostatní najdeš v SZ, kterou však ty nechceš číst. I já bych moh' spekulovat nad důvody...

Přesto si dovolím připomenout, proč jsi toto fórum opustil:
Martin Picek píše:
Jiří Motyčka píše:
Martrin Picek:
"...Zvláště, když jsem líný nebo nemám čas podrobně hledat dějinné souvislosti v odborných publikacích..."

Jasně, ale pak se velmi často stává v polemice tohoto druhu přání otcem myšlenky. A to není dobře, protože tak je možné rozebírat třeba fotbalový zápas v hospodě u piva...

Hm, tak po tomhle příspěvku mám chuť sem už nenapsat vůbec nic.
...A skutečně jsi nic nenapsal, pouze jsi se svěřil na LH, jak povšechně špatný najednou je tento server. Dřív jsi takový názor neměl. Ale budiž! Co jsem však proboha tak hrozného a trestuhodného oněmi dvěma větami napsal? To nechť posoudí jiní...

Martin Picek píše:
...Ukončením svých příspěvků a nereagováním na SZ jsem si vysloužil pronásledování až na server Livinghistory, ...
Mezi lidmi z Livinghistory možná patří k "dobrým mravům" svěřovat nespravedlivou a veskrze subjektivní kritiku na cizí server, na Livinghistory. U nás to tak nefunguje, my tato negativní stanoviska a případné důvody opuštění fóra svěřujeme směle přímo na diskusní fórum toho serveru, jehož se to týká, víme.
No a jinak už není stejně o čem mluvit, protože váš admin mi tebou zmiňovanou moji reakci smazal, ale tvůj příspěvek tam zůstal. To také o lecčem hovoří. A tomu ty říkáš "pronásledování"? Já jen hájil náš server na serveru, kde jsi ten náš zkritizoval. Tady na tomto fóru jsi mi k tomu bohužel nedal příležitost! :|

Martin Picek píše:
...pouze reaguji na urážku, kdy jsem stavěn do role "malého kluka"...
Nezdá se ti, že když tohle považuješ za "urážku", že se naprosto a úplně stejným způsobem zase kompromituješ, již podruhé?... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 29.07.2007 - 09:28, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Livinhhistory
PříspěvekNapsal: 28.07.2007 - 13:30 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
JM píše:
JM píše:
Na serveru Livinghistory se objevilo jakési "hodnocení" našeho serveru. Je to hodnocení bývalého(?) přispěvatele našeho diskusního fóra. Protože s tímto hodnocením, které je třeba velice pečlivě číst i mezi řádky, souhlasit zdaleka nemohu, musel jsem se u nich zaregistrovat a reagovat na tuto kritiku přímo tam...
Zcela náhodou jsem se chtěl podívad, jaká nová "moudra" se objevila na diskusním fóru serveru LH v tématu o husitství. K mému překvapení jsem zjistil, že ...
...výše uvedené praktiky pokračují i nadále. Jak nazvat to, že expřispěvatel tohoto fóra, z něhož před časem odešel, má opět další připomínku k názoru prezentovanému na tom tomto fóru. Tuto svoji připomínku, kterou mu nikdo nebere, však opět svěřil na server LH. Jak tento přístup nazvat? Hledám to nejvýstižnější slůvko a napadá mě pouze jediné...

Viz http://www.livinghistory.cz/modules.php ... pic&t=1320 .

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 29.07.2007 - 09:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Livin´history
PříspěvekNapsal: 28.07.2007 - 14:32 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Myslím že je ztrátou času nějak reagovat. :roll: Pánům asi uniká, že pokud napíšu před slovo NE, že to mění význam slova na opačný. Buď by měli zažádat u svého obvodního ošetřujícího lékaře o změnu dioptrických brýlí nebo číst příspěvky poctivěji, aby nebyli zděšeni a nemuseli kvůli tomu chodit ke zpovědím...

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Livin´history
PříspěvekNapsal: 28.07.2007 - 19:52 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 16.05.2007 - 06:27
Příspěvky: 99
Kolssteyn píše:
Myslím že je ztrátou času nějak reagovat.

Taky myslim, že to smyslu věru mnoho nemá.
Má cenu se nad tím rozčilovat a "tlachat" i tady?

Mne by zajímalo, Kolssteyne, jestli jsi jinak znalý a sečtelý jen proto, že NEjsi Jiří Motyčka ...

_________________
https://www.e-stredovek.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz