Právě je 19.04.2024 - 09:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Jste pro základnu?
Rozhodně ano. 15%  15%  [ 2 ]
Ne, nechci. 77%  77%  [ 10 ]
Je mi to jedno. 8%  8%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 13
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27.04.2007 - 07:58 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
R.A.F.311 HUSITA píše:
Nemůžu si pomoci! Je to proti Rusům a hotovo.


Pokud je to namířeno proti Rusku, tak jedině politicky :arrow: ukáyat, kdo má větší vliv. USA jako vítěz studené války jistě má.
Vojensky nemůže jeden radar v Česku a základna v Polsku Rusko nijak omezit, protože mají rakety v takové kvalitě a množství, s kterými jedna základna nic nezmůže. A už vůbec nemůže Rusko ohrozit, protože protiraketovými raketami se nedá útočit a jiné zbraně (např. jaderné) tam těžko umístí, tz se dávají na mobilní nebo utajená místa. Mimoto útok Rusko USA by byl veden přes pól. Ze strany Ruska mi to připadá jako osvědčená politika: Pokud je nám špatně, může za to nepřítel...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27.04.2007 - 12:44 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 19.03.2007 - 17:02
Příspěvky: 39
Bydliště: Šternberk
Bravo
Dobré argumenty. Asi si mě dostal. Máš pravdu.
Rusové něco podobného vyvýjí a dokonce v sedmdesátých letech byli v tomto ohledu napřed. Ať je to tak, nebo tak. Měli bychom se s nimi dohodnout. Kdyby nebyl 68 rok, naše mínění o nich by bylo určitě jiné. Jsou to přeci Slované jako my. Jedna redaktorka radiožurnálu putovala po Rusku a když se lidé v jedné z vesniček někde na Uralu dozvěděli, že je Češka, říkali: eto čekoslovákyja, eto náši. :)

_________________
Už od malinka jsem byl srdcem husita. Jsem členem CČSH. Věřím v boha našeho pána a spasitele Ježíše Krista. Věřím, že až na tomto světě nebudu, potkám se s našim svatým mistrem Janem Husem a budou tam i moje sestry a moji bratři v Ježíši Kristu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27.04.2007 - 14:29 
Offline
práče
práče

Registrován: 10.04.2007 - 15:20
Příspěvky: 24
Bydliště: Slovakia- BA
Presne tak. Mne osobne Amerika pripomína kolonizačné obdobie, a nepáči sa mi že prevládajú viac západné myšlienky a všetko, ale tak Rusi a ten ich komunizmus v minulosti :roll: ... Ajtak sú to naši bratia, tak ako všetci Slovania či už Čechovia, Slováci alebo Rusi...

_________________
,,Za Boha život, za národ slobodu!" - A.Hlinka
Kto umiera za slobodu, žije večne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27.04.2007 - 21:23 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 19.03.2007 - 17:02
Příspěvky: 39
Bydliště: Šternberk
Trochu se musím přidat k názoru bratra Kristiana. Proti Američanům nic nemám a myslím si, že jsme u nich oblíbení. Ale trochu se roztahují a kvůli ropě by si nechali vrtat koleno. Četl jsem zvláštní knihu, je tomu tak dva roky. Měl jsem ji půjčenou, ale ve své duté hlavě jsem zapomenul jméno knihy a autora. Bylo to o tom, jak tajné síly v USA tahají nitky nás všech a vsugerují nám jejich vůli. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Bral jsem to a beru s úsměvem, ale bratří :!: , co když na tom něco bude? Varoval nás celé lidstvo a z rošířením digitalizace se naplňují jeho vize. Psal také, že jedině Bůh nás může spasit. Já jsem věřící člověk a řeknu vám, bible nás také varuje! :!: USA ano, ale pozor, ne vše je dobré od nich brát. :!:

_________________
Už od malinka jsem byl srdcem husita. Jsem členem CČSH. Věřím v boha našeho pána a spasitele Ježíše Krista. Věřím, že až na tomto světě nebudu, potkám se s našim svatým mistrem Janem Husem a budou tam i moje sestry a moji bratři v Ježíši Kristu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18.06.2007 - 19:12 
Offline
práče
práče

Registrován: 10.04.2007 - 15:20
Příspěvky: 24
Bydliště: Slovakia- BA
Podľa mňa Ameriku vôbec nepotrebujeme. Načo? Sme európania, Slovania, Česi a Slováci. Kebyže sa k moci dostanú ľudia ktorým by viac záležalo na rozvoji naších krajín tak Amerika môže ísť do kelu. Stačilo by viac rozvíjať domáci trh, chod štátu, brať ohľad na bratské štáty a Amerika môže také bratstvo medzi slovanskými štátmi závidieť, s raketovými základňami môžu ísť domov. Postavili by sme si vlastné, na vlastnú ochranu, nepotrebovali by sme ochranu od iných ktorý nám možno namiesto pomoci podávaju hada vo vreci. No nebola by to pekná predstava?

Aj keď som proti zbrojeniu, tím nechcem vyzvať naše krajiny k zaktivizovaniu zbrojenia už z viacerích dôvodov. Uviedol som to ako príklad.

_________________
,,Za Boha život, za národ slobodu!" - A.Hlinka
Kto umiera za slobodu, žije večne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: United States of the America
PříspěvekNapsal: 19.06.2007 - 06:49 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Kristian píše:
Podľa mňa Ameriku vôbec nepotrebujeme. Načo?
Ale potřebujeme 8) ...aby jsme nestáli proti hlavni samopalu stejně jako ty, kteří si mysleli že jí taky nepotřebují.... :lol:

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Naposledy upravil Kolssteyn dne 19.06.2007 - 09:03, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19.06.2007 - 07:13 
Offline
práče
práče

Registrován: 10.04.2007 - 15:20
Příspěvky: 24
Bydliště: Slovakia- BA
:lol: Tak, tiež pravda... Ale ja osobne by som na Ameriku asi kašlal, už vôbec by som sa nezapájal do ich vojen na blízkom východe. Ale s Kolssteynom musím súhlasiť, je to nepríjemná ulička. :) Trošku hrdosti aj tak, podrobovať sa im hádam nebudeme, takisto ako vtírať a podliezať.

_________________
,,Za Boha život, za národ slobodu!" - A.Hlinka
Kto umiera za slobodu, žije večne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21.02.2008 - 00:20 
Offline
práče
práče

Registrován: 20.10.2006 - 13:24
Příspěvky: 11
Bydliště: Terezín
Dlouho jsem tu nebyl-zdejší témata mě moc nezaujala, přesněji ta co mě zaujala stagnují. Nicméně nedívejte se na otázku jako na technické zařízení, ale jako na vojenskou základnu (navíc s nejpřísnějším režimem-ostnatý drát, hlídky na věžích, zákaz zastavení a fotografování ...). A otázka tedy zní: chceme tu cizí základnu nebo ne? A já říkám nechci !!! Pamatuji si jak v šedesátomosmom přišli-dost podstatně to změnilo život v tomto státě. Snažil jsem se nastudovat i říjen 38 a březen 39 - rovněž to dost podstatně změnilo život v tomto státě. Republika nemá ani 100 let a už by se tu měla roztahovat třetí cizí armáda? Republika vznikla před 90-ti lety a z toho tu byly 30let "spřátelené" armády. Já bych prostě chtěl žít a dožít ve státě na jehož výsostém území nejsou ŽÁDNÁ cizí kasárna.

A referendum ? Vstup do NATO nebyl dost důležitý na referendum, rozpad republiky nebyl dost důležitý na referendum, trvale umístěná cizí armáda není dost důležitá na referendum, tak co je sakra dost důležitý na referendum ? (vstup do EU je za skoro 20let trochu málo ne?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21.02.2008 - 22:48 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 16.05.2007 - 06:27
Příspěvky: 99
Já nevidím důvod proč ne. Už jsme tu měli Zbraně SS, sovětské jaderné hlavice, tak proč ne do třetice všeho "dobrého" americký radar. Jedna soldateska lepší než druhá.

_________________
https://www.e-stredovek.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Americká základna v Brdech?
PříspěvekNapsal: 15.05.2015 - 09:38 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Od posledního příspěvku se toho hodně změnilo, pánům v NATO už nejde jen o nějaký radar v Brdech.
https://www.youtube.com/watch?v=LQ6ZZmDMVbQ

ČESKOSLOVENSKÝ VOJÁK
Hudba: Jozef Kupčík
Text: Karel Panuška

I po létech stále stejný,
v postoji svém neochvějný.
Být vojákem paktu NATO,
mou přísahou nepřijato.

Ať si páni v NATO zblednou,
já přísahám jenom jednou.
Plánovačům válek hloupým,
nikdy z cesty neustoupím.

Odhodlaný k témuž kroku,
bratr Slovák po mém boku.
Mír bráníme život celý,
čest vojáka tak nám velí.

Jenom ti se míru bojí,
bohatnoucí tím, že zbrojí.
Těm jsou války žílou zlatou,
pro mě mír je věcí svatou.

Jen když války běsní, šílí,
když se lidé vraždí, střílí,
navzájem si krkem kroutí,
zbrojaři se smíchy hroutí.

Já přísahal věrnost lidu,
chci žít v míru a žít v klidu.
Paktu NATO mír je fraška,
těm odmítám dělat šaška.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz