Právě je 19.04.2024 - 14:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 390 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: opět přesuny
PříspěvekNapsal: 17.02.2009 - 11:56 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Tomáš založil samostatné téma věnované Václavovi IV. - určitě si ho na tomto fóru zaslouží. :wink: :idea:
Já jsem si dovolil toto "nové" téma o Václavovi pouze přesunout do kapitoly Husitství (kde je i jeho otec) a přidat do něho diskusi týkající se tohoto kontroverzního českého krále z tématu Příčiny husitství, neboť on nebyl zadaleka jedinou "příčinou husitství". :? :D

BTW. Měl jsem to udělat už dávno, sorry, ale Tomášův příspěvek byl k tomu jedinečnou příležitostí.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: další přesun
PříspěvekNapsal: 20.02.2009 - 14:54 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Z "moci úřední" jsem přesunul z tématu o Husově svatoření příspěvky týkající se kauzy biskupa Richarda Williamsona do kapitoly Volné téma do tématu Povídání o čemkoli a zbytek do tématu Rozdíly mezi protestantismem a katolicismem.
Pokud jsem se někde snad úplně nestrefil, omlouván se. :oops:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přesuny & sloučení
PříspěvekNapsal: 25.02.2009 - 11:22 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Příspěvky týkající se Jednoty bratrské byly přesunuty z tématu o Lipanech do tématu Reformace česká.

Příspěvky o TGM z kapitoly Volné téma byly přesunuty do tématu T. G. Masaryk vs. husitství.

Téma "Pohled na Jana Husa a husity "z druhé strany"..." sloučeno s tématem "Jeden z nějvětších světových mužů!" v kapitole "Jan Hus".

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 04.03.2009 - 00:44, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: oznámení - přírůstky
PříspěvekNapsal: 01.03.2009 - 12:00 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Pro ty, kteří nemají u sebe aplikováno RSS na naše stránky, připomínám, že na hlavních stránkách v sekci Novodobé artikuly v poslední době přibyly 2 nové články.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: oznámení - přírůstky
PříspěvekNapsal: 02.03.2009 - 11:38 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 16.05.2007 - 06:27
Příspěvky: 99
Jiří Motyčka píše:
Pro ty, kteří nemají u sebe aplikováno RSS na naše stránky, připomínám, že na hlavních stránkách v sekci Novodobé artikuly v poslední době přibyly 2 nové články.

Že jste přidali můj článek, poté co ležel 3 měsíce zřejmě někde v archivu, až poté, co jsem ho zveřejnil u nás: http://www.e-stredovek.cz/view.php?naze ... 2009020004 a poté, co byl podroben oprávněné kritice, je celkem vaše věc. Uměle ale měnit datum vydání a tak si připisovat prvenství, mi přijde celkem hloupé. Koneckonců Mistr Jan pravil o "držení pravdy", ač ve zcela jiném smyslu ...

_________________
https://www.e-stredovek.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: postoj „informovaného kamaráda“
PříspěvekNapsal: 02.03.2009 - 13:22 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Ježek píše:
... Že jste přidali můj článek, poté co ležel 3 měsíce zřejmě někde v archivu, až poté, co jsem ho zveřejnil u nás: http://www.e-stredovek.cz/view.php?naze ... 2009020004 a poté, co byl podroben oprávněné kritice, je celkem vaše věc. Uměle ale měnit datum vydání a tak si připisovat prvenství, mi přijde celkem hloupé ...
Vůbec nevíš, o co jde a klidně, bez varování (třeba prostřednictvím SZ) a bez jakýchkoli skrupulí sem pověsíš tuhle nemožnou absurditu.
Tvoje naprosto nesmyslné obvinění je založeno na dataci umístění uvedeného článku na našem serveru. O nějaké pofiderní prvenství, či o nějakou kritiku u vás totiž vůbec nejde. :!: To se může tak jevit pouze někomu, který je bohužel úplně mimo mísu.

Celé ty 3 měsíce, které sis tak dobře spočítal, jsem u Michala urgoval, aby to sem konečně pověsil. On se ale stále zdráhal vyvěsit tento po všech stránkách kvalitní článek z přesně stejných důvodů, které obsahuje docela tvrdá kritika "tvé verze" u vás na Středověku, a chtěl ho nejprve celý předělat.
Ono "načasování" je dílem náhody, která se občas v životě stane. Tohle všechno mi sice věřit nemusíš, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat, neboť je to vše doloženo mojí mailovou korespondencí s Michalem, která ještě nebyla hozena do koše a hned tak tam asi neskončí.
Že já, člověk, který tak lehce nezapomíná na staré časy, nedal na toho Michala! :evil: Ale dobře mi tak, když přátelství má pro mne poněkud jiný význam, než pro jiné. Teprve tyto a jim podobné, „vypjaté“ situace tříbí charaktery nejenom top manažerů !

Za těchto okolností a tvého "konstruktivního" přístupu k věci, bude uvedený inkriminovaný článek z našeho serveru v co možná nejbližší době stažen. Sorry, za tento do nebe volající minel. :!:

P.S.
Ježek píše:
... Koneckonců Mistr Jan pravil o "držení pravdy", ač ve zcela jiném smyslu ...
:roll: Mistra Jana sem do těchto souvislostí laskavě nazatahuj. Nejsem si úplně jistý, zda na to máš adekvátní povědomost o smyslu jeho pojetí Pravdy.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 02.03.2009 - 16:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02.03.2009 - 15:53 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
Pánové,

nevím co mezi vámi je, nicméně potvrzuji plně Jirkova slova. Článek Husitství v Polsku jsem zveřejnit nechtěl. Důvody nebudu rozvádět, v každém případě do mě Jirka tak dlouho hučel, až jsem jej publikoval.

Tím spíše mi nedělá problém jej okamžitě stáhnout.

_________________
Michal Gelbič

Husité - Ktož jsú boží bojovníci
http://www.husitstvi.cz
Czechoslovak military units in the USSR (1942-45)
http://www.czechpatriots.com


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03.03.2009 - 18:14 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 16.05.2007 - 06:27
Příspěvky: 99
Předně děkuji za vyjádřenou podporu při shánění zahraniční literatury v zahraničí, vyjádřenou přehršlem zpráv na toto téma a také téma mého článku.

Jiří Motyčka píše:
Mistra Jana sem do těchto souvislostí laskavě nazatahuj. Nejsem si úplně jistý, zda na to máš adekvátní povědomost o smyslu jeho pojetí Pravdy.
Pokud názor člověka, který nevěří v Boha, na Boha, je kvalifikován jako méněcený, jeho povědomost o těchto záležitostech je považována za neadekvátní, je nejvyšší čas se s vámi i tímto fórem, nikoli však s tímto obdobím, rozloučit a rozšířit tak řady odešlých a odejitých. O Bohu, víře a církvi diskutovat s někým, kdo o tom opravdu mluvit chce a nevadí mu, že stojím "na druhé straně barikády". A takových je převapivě mnoho i mezi těmi "zlými" katolíky.

Mnoho dalších topmanažerských úspěchů při rozvoji fóra přeji!

_________________
https://www.e-stredovek.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03.03.2009 - 18:45 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Ježek píše:
Předně děkuji za vyjádřenou podporu při shánění zahraniční literatury v zahraničí, vyjádřenou přehršlem zpráv na toto téma a také téma mého článku...
:?: :?: :?:
Nebylo by od věci, psát více k věci, kterou odstartoval tvůj zbytečně nazlobený příspěvek, v němž není o shánění zahraniční literatury ani zmínka. :?
Při nejlepší vůli nejsem schopen dešifrovat, jak tvé 'poděkování' s tím souvisí. Sorry.

Ježek píše:
...Pokud názor člověka, který nevěří v Boha, na Boha, je kvalifikován jako méněcený, jeho povědomost o těchto záležitostech je považována za neadekvátní ...
O Bohu, víře a církvi diskutovat s někým, kdo o tom opravdu mluvit chce a nevadí mu, že stojím "na druhé straně barikády" ...
O "méněcenném názoru" nebyla řeč, jak může každý shlédnout.
Závěr mojí repliky nebyl taky vůbec o víře či nevíře, o církvi nebo dokonce o Bohu. To s tím nemá co dělat a ty sis to velice špatně vyložil. Navíc já názory na tyhle záležitosti opravdu neměním.
Ten závěr mé repliky byl pouze o "pravdě" s malým "p", kterou jsi ty reprezentoval svým nešťastným vstupem týkajícím se tvého článku, a ještě ses dovolával Husa. :roll: Nic víc ... :!:

Ježek píše:
... je nejvyšší čas se s vámi i tímto fórem ... rozloučit ...
Ano, to už jsme tady taky zažili, dokonce s nápadně podobným odůvodněním ...
Navzdory tomu, jak ty jsi se k této námi nezaviněné situaci postavil, upřímně bych ti nepřál, abys rozšířil řady oněch "odešlých a odejitých"... :wink:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přesuny
PříspěvekNapsal: 05.03.2009 - 16:32 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Přátelské povídání o tom, kdo je členem jaké "partičky" a kdo má jaké vzdělání, které tady na tomto fóru není vůbec důležité, podobně jako barva pleti, národnost, sexuální orientace, konfese nebo pohlaví, jsem přesunul do tématu Povídání o čemkoli... v kapitole Volné téma.

P.S. Toto oznámení a jemu podobná jsem zde uvedl naposledy, příště přesouvám "bez varování", neboť na podobné anonce nemám čas. Děkuji.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18.03.2009 - 11:12 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Protože je bratr Jiří moc skromný, tak ti děkuji za něj. :wink:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: připomínky k diskusi ...
PříspěvekNapsal: 01.04.2009 - 10:16 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
I nám se tady objevuje "klasický nešvar" z jiných diskusních fór na jiných serverech. O co mi jde?
Když se v tématu objeví další příspěvek/příspěvky nahoře na nové stránce, je třeba pro zachování kontinuity debaty nahlédnout taky ještě na poslední příspěvky na předchozí straně. Na ty se pak zapomene a diskuse může o něco důležitého přijít. Děkuji. 8) :)

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přesun
PříspěvekNapsal: 07.04.2009 - 22:32 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Protože se nám přátelské povídání o husitství po listopadu '89 poněkud vyšmejklo a dostalo OT, tak jsem příspěvky, jichž se to týká, přesunul do tématu Povídání o čemkoli... v kapitole Volné téma a poslední dva příspěvky z tématu "Kde Boží bojovníci hledali inspiraci ..." byly přesunuty do Lipan. Děkuji.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přesuny a upozornění
PříspěvekNapsal: 30.04.2009 - 10:40 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Všechny příspěvky z několika témat, které byly naprosto OT, byly přesunuty do tématu Povídání o čemkoli... v kapitole Volné téma a příspěvek o Palackém do tématu o něm.

Dále bych chtěl upozornit ctěné přispěvatele na nepsanou zásadu tohoto fóra spočívající v tom, že příspěvky se sprostými slovy a vulgárními nebo hanlivými nadávkami budou bez náhrady smazány. Děkuji.
Je zcela evidentní, že po zkušenostech z poslední doby bude muset být zato nepsaná zásada převedena do psané podoby.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přesuny a upozornění
PříspěvekNapsal: 05.05.2009 - 23:15 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Citace:
... Je zcela evidentní, že po zkušenostech z poslední doby bude muset být zato nepsaná zásada převedena do psané podoby...

... a už je to tady. :!:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 390 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz