Právě je 19.04.2024 - 16:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: o urážkách ...
PříspěvekNapsal: 06.05.2009 - 23:02 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Jan píše:
... Obávám se, že vyskytne se tu ještě nějaká narážka na IQ škeble, vymytí mozku a podobně ze Sabinovy strany, přejdu holt na Sabinův styl komunikace a situace se bude opakovat. To říkám předem, znám se.
Tak to se zase já obávám, že ti tady těch příspěvků moc nezbude. :D
To se však může stát i jiným, protože v éře "po psaných zásadách" bude mít fundamentální zásada "padni komu padni" psanou "právní" oporu ... :wink:

Může být. V daný chvíli mi to bude stejně fuk.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ČR - Švédsko 1:3
PříspěvekNapsal: 08.05.2009 - 08:58 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
... hlavní je ve čtvrtek vyhrát.
Jan píše:
... Zcela vyjímečně se shodneme.

Nějak málo jste fandili, hoši ... :wink: :cry:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příčiny husitského hnutí...
PříspěvekNapsal: 09.06.2009 - 12:54 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Jiří Motyčka píše:
"pls" nevim, co je ... :cry: :oops:

pls = please = prosím
To jsou ty počeštěné novo-zkratky.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příčiny husitského hnutí...
PříspěvekNapsal: 09.06.2009 - 16:54 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 10.01.2009 - 17:56
Příspěvky: 35
Bydliště: Český Krumlov
Sabin píše:
Jiří Motyčka píše:
"pls" nevim, co je ... :cry: :oops:

pls = please = prosím
To jsou ty počeštěné novo-zkratky.


No jo,takovéhle prznění jazyka je opravdu na pár facek...

_________________
...a spravedlivý hněv sevřel v mozolnaté dlani topor zbraně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příčiny husitského hnutí...
PříspěvekNapsal: 09.06.2009 - 17:11 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
JM píše:
"pls" nevim, co je ...
pls = please = prosím
Děkuji, Sabine.
No, nebudu se trapně vymlouvat na to, že mě možná zmátlo dvojnásobné prošení (pokaždé jinak) ve "větě" o třech slovech ... :roll:

P.S. Jinak já na tento nešvar nemohu hudrovat, neboť taky používám "anglických zkratek" tam, kde české chybějí a ty anglické se dávno zabydlely na českých internetových diskusních fórech - např. "OT" nebo "BTW" ap.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počet
PříspěvekNapsal: 14.06.2009 - 00:32 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Jan píše:
... Církev je svatá protože jí založil Kristus, na její svatost nemaj vliv poklesky členů, ač sebehroznější ...
Ano, to je vskutku roztomilý "alibizmus" ... :roll: :lol:

Říkej tomu zcela jak chceš a myslíš, ale s tím, že u nás je to obecně a oficiálně přijímané stanovisko, s tím nic nenaděláš. Když si myslíš, že dílo Kristovo, čili Církev - její svatost je závislá na lidských činech, tak je to zcela Tvá věc.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: o nestrannosti a "nestrannosti" ...
PříspěvekNapsal: 14.06.2009 - 12:59 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
Sabin píše:
V tomto případě se jednalo o kus mozku a ne o zbytek jazyka jak tvrdí jednušky.
Voni už to netvrděj, ...
... protože to původní tvrzení bylo již naprosto neudržitelný. :roll: :twisted:
Vidím v tvé replice náznak dělání z nouze ctnost a to se mi vůbec nelíbí ... :(

Jan píše:
Sabin 30. 8. 2005 píše:
...v Době temna a jezuitského teroru,...
Pohovoř také pro změnu o husitském teroru. Jinak ztratím iluze o Tvé nestrannosti ...
Když první a podstatná část tohoto mého příspěvku zůstala bez odpovědi, domníval jsem se, že tohle by už mohlo být na tomto fóru jednou provždy vyřešeno. Marně. :!:

Ty místo odpovědi na aktuální příspěvek si vyzobneš příspěvek skoro 4 roky starej a reaguješ na něj. :roll: No, protože tady uplatňujeme názorovou svobodu v duchu psaných ZÁSAD ..., tak "proti gustu žádnej dišputát". Ale moje gusto (např. odpovídat jen na to, co se mi "hodí", nota bene 4 roky starý) tohle opravdu není, to mi můžeš věřit ... :P :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: o nestrannosti a "nestrannosti" ...
PříspěvekNapsal: 14.06.2009 - 21:36 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
... nota bene 4 roky starý) tohle opravdu není, to mi můžeš věřit ... :P :(

Kdy na to narazim, tehdy odpovim, čas je zde činitelem ne nejdůležitějším.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16.06.2009 - 19:46 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Sabin píše:
nejsem nacionalista, ale vlastenec. To je ta hrdá vlastnost, která jim chybý.


Já jsem univerzalista, všude žijí lidé, kteří něco dokázali. Svůj Moravský národ mám rád, ale neroztrubuju to za každým druhým slovem. Mimochodem nabourám tvou teorii, že katolíci nejsou vlastenci. Josefa Dobrovského jistě znáš. A co si myslíš, že byl? Ano, ježí se ti možná všechny chlupy na těle, ale krom toho, že to byl národní buditel a jazykovědec to byl také katolický kněz. Platně vysvěcený, sice neustanovený ve farní duchovní správě, nicméně jako kněz normoš fungující.
Dále: Autor "V červáncích kalicha" a "V záři kalicha" - V. B. Třebízský byl povoláním kdo, ano ... chlupy se ježí, chlupy tvořící ti porost hlavy čili vlasový fond, ty již vstávají preventivně hrůzou, katolický kněz, (papeženec a modlář abych užil tvé výrazové zásoby). Sice nechápu, proč výše zmíněné věci v tom případě psal, ale s jeho kněžstvím je to fakt. K jeho cti budiž řečeno, že neměnil konfesi jako ponožky (jak učinil třeba Farský). Sbohem, krásná jiráskovská iluze, měl jsem tě rád, oko mé skoro pláče...

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16.06.2009 - 20:12 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Pokud někdo má rád moravský národ, který je neoddělitelně spjat s národem českým a slezským, měl by být hrd na své největší syny kterými jsou Masaryk, Komenský a Palacký. Pokud toto nechápe, tak pouze v hrdlo lže a je jen parazitem a tlučhubou a každy jiný čech či slezan je větším moravanem než-li on.
Vraťme se ale k Žižkovi, jeho velikosti, cti, slávě, neporazitelnosti a češství (pro zabedněné nacionalisty češství=moravství-slezství).

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16.06.2009 - 20:57 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Sabin píše:
Pokud někdo má rád moravský národ, který je neoddělitelně spjat s národem českým a slezským, měl by být hrd na své největší syny kterými jsou Masaryk, Komenský a Palacký. Pokud toto nechápe, tak pouze v hrdlo lže a je jen parazitem a tlučhubou a každy jiný čech či slezan je větším moravanem než-li on.
Vraťme se ale k Žižkovi, jeho velikosti, cti, slávě, neporazitelnosti a češství (pro zabedněné nacionalisty češství=moravství-slezství).


S tim slučákem bacha. Jsem totiž taky separatista. Za Moravu samostatnou!

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17.06.2009 - 07:24 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
1) Antikrist si stále myslí, že je hrdým moravanem, ale přitom plije na největší syny moravského národa.
2) Čechy, Morava a Slezko budou vždy a neoddělitelně tvořit jeden národ, jedno srdce, jednu vlast! Kdo říká, zastává a číní opak je vlastizrádce.

Hypoteticky uvažujte bratři co by se stalo kdyby ve Vatíku vyhlásili křížovou výpravu proti Čechám? Jak by se zachovali tito jedinci? Oni by byli první kteří by šli proti nám. Přitom jsou součástí naší vlasti a využívají všechna práva, svobody a výdobytky našich protestantských předků! Zachovali by se vůči nám a našemu státu stejně jako Sudeťáci ve 30-tých letech.

Já myslím, že anonymní papeženec se už zde odkopal dost na to, aby se začalo uvažovat o jeho vymazání. Neměli by jsme dále dávat možnost veřejně propagovat separatistické nacionalisty, parazity a zrádce.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: blokování profilu
PříspěvekNapsal: 17.06.2009 - 14:15 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
... Já myslím, že anonymní papeženec se už zde odkopal dost na to, aby se začalo uvažovat o jeho vymazání ...
Obávám se, že by to nebylo úplně to nejlepší řešení. Spíš kontraproduktivní. A víš proč?

V posledních cca 3 měsících dostávám o poznání více mailů týkajících se našeho serveru ale především diskusního fóra. Jsou v drtivé většině od lidí, kteří na našem fóru nejsou zaregistrováni, ale velice pozorně ho čtou (viz návštěvnost našeho serveru).
Tyto maily neobsahují jen pochvalné postřehy, ale také kritické a nesouhlasné připomínky, týkající se mj. toho, že se diskuse přesouvá z historie kamsi jinam. To jsou připomínky od těch, kteří na náš server chodí především za poučením o historii. Tak tomu aspoň z dikce oné korespondence rozumím.

Ale co jsem chtěl napsat hlavního? Jeden z pisatelů mi napsal, že se domníval, že se politika a názory katolické církve a především "jejich řadových členů" v době po pontifikátu Jana Pavla II. začala poznenáhlu a opatrně měnit k lepšímu. Některé polemiky na našem fóru ho však přesvědčily o opaku. :!:
Především (ale nejen) z tohoto důvodu nelze v žádném případě uvažovat o "výmazu". :idea: :|

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17.06.2009 - 14:48 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Svým způsobem máš pravdu v tom, že se jim otevřou oči a už nebudou věřil lhářům Vlkům v beránčím rouše.
Na druhou stranu beru naše stránky jako náš domov. Pokud ke mě domu přijde nějaký nepozvaný samozvanec, který mě začne poučovat, povyšovat se nade mne a zasviňovat vše mé hrdé, nejdříve ho upozorním aby zvolnil, potom vypěním a začnu používati drsných slov a nakonec mu dám přes pusu a vyhodím ho ze svého bytu.
Několikrát jsem si už slíbil, že papežencké zlo-lži nebudu již číst, ale můj (náš) dům je můj (náš) hrad a čestný muž musí bránit ty, kteří se již bránit nemohou.
Pokud si ale dostal ohlasy, že se zde chovám nevhodně, potom samozřejmě ustoupím, abych nepoškodil prestiž našich stránek.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kritika
PříspěvekNapsal: 17.06.2009 - 15:06 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Sabin píše:
... Pokud si ale dostal ohlasy, že se zde chovám nevhodně, potom samozřejmě ustoupím, abych nepoškodil prestiž našich stránek.
Ty maily jsou velice slušné a kritika byla vesměs věcná a k vzetí si z ní ponaučení. Na takové maily rád odpovídám.
Ano, kritika se týkala i toho, co naznačuješ, i když nikdo nebyl v oné korespondenci jmenován, spíše byla deklarována obecně a směřována k nekatolické a ateistické majoritě na tomto fóru. A taky to bylo dáváno do širších souvislostí s tímto:
Citace:
... nesouhlasné připomínky, týkající se mj. toho, že se diskuse přesouvá z historie kamsi jinam.
A to je vskutku velký problém tohoto fóra v poslední době. :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz