Právě je 19.04.2024 - 12:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Chorál - Ktož jsú boží bojovníci
PříspěvekNapsal: 01.07.2004 - 14:44 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Je nám velice líto, ale nazpívaný chorál "Ktož jsú boží bojovníci", je prostě nesehnatelné zboží. Rádi by jsme vám s vaší žádostí pomohli, ale to by jsme ho snad museli s Votanem nazpívat sami, ale to by byla asi docela hrůza. Prošel jsem vše co doma mám, ale jediné kde chorál zní (pouze části) je ve filmech Jan Žižka a Proti všem.


Naposledy upravil Sabin dne 19.07.2004 - 11:22, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15.07.2004 - 14:52 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
jasně Sabine, najdeme ještě pár nadšenců a odzpíváme to :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19.07.2004 - 11:23 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Čoveče Votane, to by bylo trošku nebezpečné, protože by pak neprchali jenom křižáci, ale i naši.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ad Choral
PříspěvekNapsal: 19.08.2004 - 14:34 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 19.08.2004 - 12:58
Příspěvky: 23
Pred par lety jsem se timto take intenzivne zabyval. Prosel jsem spoustu gramodesek, obcas to bylo i pekne udelano, ale vzdy jen prvni sloka. Nahraval jsem si take blahe pameti husitske pisne na kazetu, krome vami uvedenych skladeb bych rekl, ze se husitsky motiv Ktoz su bozi bojovnici objevuje i na nejake Dvorakove skladbe, ale je to davno a nepamatuji se. Ostatne i na Me vlasty od Smetany to bylo v Tabore i jeste v jedne symfonicke basni, nebo se pletu? Dalsi pisen kde zazni choral a ostatne je cela husitska je heavymetalovy narez skupiny Tarantula nekdy z druhe poloviny 80.let, mam to na kazete :-) A potom si o husitech zazpival i Nohavica, byt spise posmesne.
Jinak jak jsem rikal, o tech choral jsem se pokousel, sehnal jsem pevecky sbor jednoho kostela, ale nepodarilo se mi to vse dotahnout do konce :-( Skoad, je to velka skoda! Neni bez zajimavosti, ze kdyz se vybirala statni hymna, choral byl jeden z vaznych navrzenych uchazecu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: text chorálu
PříspěvekNapsal: 02.09.2004 - 21:42 
taky bych rád sehnal chorál Ktož jsú boží bojovníci,ale hlavně shánim původní text chorálu v celém jeho znění. Víte někdo,kde se dá najít na internetu?? Se divim,že se takováhle důležitá a zajímavá věc naší historie nedá sehnat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06.10.2004 - 15:26 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 19.08.2004 - 12:58
Příspěvky: 23
Rekl bych, ze ho mam, prepsany z Jistebnickeho kancionalu, ktery pred lety vysel. Jestli si doma vzpomenu, zkusim to sem postnout


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14.03.2005 - 13:40 
Trouble píše:
Rekl bych, ze ho mam, prepsany z Jistebnickeho kancionalu, ktery pred lety vysel. Jestli si doma vzpomenu, zkusim to sem postnout


měsíce plynou a ty nic :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Má vlast
PříspěvekNapsal: 04.06.2005 - 16:55 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Je sobotní odpoledne, pracuji na počítači a mám puštěné CD. Jedná se o Smetanův cyklus symfonických básní Má vlast. Jedno z největších děl české hudební literatury. Právě zní skladba Tábor a mne při jejím poslechu, přátelé, mrazí v zádech. A víte proč? Je dokladem Smetanovy geniality, vždyť koncepce této skladby ve vybudována na TŘECH!!! akordech husitského chorálu. Zkuste si to, zaposlouchejte se a musí to poznat i hudební laik, který alespoň jednou slyšel zaznít husitský chorál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: text chorálu
PříspěvekNapsal: 06.07.2005 - 20:41 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 06.07.2005 - 20:36
Příspěvky: 1
feryk píše:
taky bych rád sehnal chorál Ktož jsú boží bojovníci,ale hlavně shánim původní text chorálu v celém jeho znění. Víte někdo,kde se dá najít na internetu?? Se divim,že se takováhle důležitá a zajímavá věc naší historie nedá sehnat.

http://www.mpu-prague.cz/cz/referats/hi ... erat3.aspx


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: text chorálu
PříspěvekNapsal: 07.07.2005 - 09:55 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Hezky provedený referát.
netopejr píše:
http://www.mpu-prague.cz/cz/referats/history/referat3.aspx


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zklamani
PříspěvekNapsal: 16.08.2005 - 10:12 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Tak jsem se chtel zeptat, kde se da sehnat nazpivany husitsky choral, ale k memu velkemu zklamani jsem po precteni prispevku zjistil, ze uz se ptat nemusim. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17.08.2005 - 06:43 
Offline
vrchní hejtman
vrchní hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 28.01.2004 - 20:52
Příspěvky: 173
No mým úmyslem bylo stáhnout chorál z VHS, ale tím, že to je již na DVD tak to bude jednodušší. Bohužel jsem stále v zahraničí a doma budu až v prosinci, takže bude třeba ještě půl roku počkat...

_________________
Michal Gelbič

Husité - Ktož jsú boží bojovníci
http://www.husitstvi.cz
Czechoslovak military units in the USSR (1942-45)
http://www.czechpatriots.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22.08.2005 - 09:53 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
No ja bych mohl mozna prvni sloku choralu sehnat o neco drive, nez v prosinci. Kamarad z nasi skupiny historickeho sermu mi vcera rikal, ze by ho doma mel nekde mit. Tak kdyz to nebude mit zrovna na kotoucovym magnetaku, tak by to slo mozna nejak vykoumat a stahnout i do kompu. Bohuzel jak jsem rikal, jedna se jen o prvni sloku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22.08.2005 - 14:53 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Jachym Hrabec píše:
No ja bych mohl mozna prvni sloku choralu sehnat o neco drive, nez v prosinci. Kamarad z nasi skupiny historickeho sermu mi vcera rikal, ze by ho doma mel nekde mit. Tak kdyz to nebude mit zrovna na kotoucovym magnetaku, tak by to slo mozna nejak vykoumat a stahnout i do kompu. Bohuzel jak jsem rikal, jedna se jen o prvni sloku.


Každý kousek dobrý :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22.08.2005 - 14:58 
Offline
střelec
střelec
Uživatelský avatar

Registrován: 16.08.2005 - 09:51
Příspěvky: 282
Bydliště: Praha
Dorful píše:
Jachym Hrabec píše:
No ja bych mohl mozna prvni sloku choralu sehnat o neco drive, nez v prosinci. Kamarad z nasi skupiny historickeho sermu mi vcera rikal, ze by ho doma mel nekde mit. Tak kdyz to nebude mit zrovna na kotoucovym magnetaku, tak by to slo mozna nejak vykoumat a stahnout i do kompu. Bohuzel jak jsem rikal, jedna se jen o prvni sloku.


Každý kousek dobrý :wink:


Jako ze bychom to poslepovali z ruznejch kousku? No to by bylo asi dobry mixle v pixle. ;o)))


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz