Právě je 19.04.2024 - 09:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 23.06.2005 - 23:22 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 17.01.2005 - 22:17
Příspěvky: 101
Obrázek
Skutočne niet presvedčivejšieho obrazu o veľkosti Jána Husa! Keď som tento obraz uvidel v skutočnej veľkosti minimálne 8mx2m srdce sa mi zastavilo a som si v duchu povedal že tu chcem raz dostať pochvalu, vyznamenanie za zásluhy o rozvoj českého štátu, občianstvo a ešte že sa tu aj ožením a ja neviem čo ešte ušľachtilého...Ale v prvom rade tichý súhlas a súzvuk duše s učením a životom tohto vzácneho človeka brata Jána Husa!

_________________
Bok po boku svorne jdem, proti světu, proti všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28.06.2005 - 22:31 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 17.01.2005 - 22:17
Příspěvky: 101
Tiež každý zotročený táborita je môj brat s tou istou hodnotou ako Ján Hus...Takto by nemala vyzerať busta Jána Husa v Husových sadoch v Prahe:

Obrázek

Obrázek
M.Ján Hus
Pravdy každému přejte!

Pravdy božej! Jednej pravdy! Nie že niekto sa opije alebo nadroguje a to je tá jeho pravda!

_________________
Bok po boku svorne jdem, proti světu, proti všem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 04.07.2005 - 10:56 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Koukám, že podlo tohoto obrazu udělal režisér Vávra jednu scénku ve filmu Jan Hus.
gp500 píše:
Skutočne niet presvedčivejšieho obrazu o veľkosti Jána Husa! Keď som tento obraz uvidel v skutočnej veľkosti minimálne 8mx2m srdce sa mi zastavilo a som si v duchu povedal že tu chcem raz dostať pochvalu, vyznamenanie za zásluhy o rozvoj českého štátu, občianstvo a ešte že sa tu aj ožením a ja neviem čo ešte ušľachtilého...Ale v prvom rade tichý súhlas a súzvuk duše s učením a životom tohto vzácneho človeka brata Jána Husa!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11.08.2009 - 23:09 
Sabin píše:
Koukám, že podlo tohoto obrazu udělal režisér Vávra jednu scénku ve filmu Jan Hus.

On ten obraz je ve skutečnosti rovněž film - všimněte si - v jednom jediném okamžiku Gerson žaluje, Hus se hájí, Zikmund oba pozoruje, Mladoňovic zapisuje, Češi diskutují...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: postavy na obraze
PříspěvekNapsal: 18.08.2009 - 10:58 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Iohannes Cladis píše:
... v jednom jediném okamžiku Gerson žaluje, Hus se hájí, Zikmund oba pozoruje, Mladoňovic zapisuje, Češi diskutují ...

Obrázek
Podrobněji tady: http://malotridka.ic.cz/gallery/historie88.jpg

Nemohu to najít, ale když tak mě Iohannesi (nebo kdokoli jiný) oprav (-te), prosím ...
Vpravo v popředí jsou postavy Jana z Chlumu(?) a Václava z Dubé? Pak nad nimi (nejvýše zobrazená hlava uprostřed) tuším žalobce Michal de Causis, atd. ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: postavy na obraze
PříspěvekNapsal: 19.08.2009 - 22:25 
Jiří Motyčka píše:
Nemohu to najít, ale když tak mě Iohannesi (nebo kdokoli jiný) oprav (-te), prosím ...
Vpravo v popředí jsou postavy Jana z Chlumu(?) a Václava z Dubé? Pak nad nimi (nejvýše zobrazená hlava uprostřed) tuším žalobce Michal de Causis, atd. ...

On k tomu má oficiální výklad, ale já ho nemám po ruce. Jinak tohle jsou všechno postavy, jejichž skutečnou podobu neznáme, takže si je každý může představovat, jak chce. :)
Jinak také je zajímavé, jak tato plátna vznikala. Brožík si totiž nejprve rozestavil živé modely v civilních oděvech a tak je i hodil na plátno. Teprve potom je jednoho po druhém v klidu svého ateliéru převlékal do dobových kostýmů, které si aranžoval na krejčovskou pannu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: postavy na obraze
PříspěvekNapsal: 20.08.2009 - 10:37 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Iohannes Cladis píše:
... On k tomu má oficiální výklad, ale já ho nemám po ruce ...
Mělo by to být údajně k dohledání i na netu, ale mně se to bohužel nepodařilo. :(

Taky by mě zajímalo, zda měl Brožík tak obsáhlé znalosti historie, či na to měl nějakého konzultanta jako odborného poradce, nebo zda jich měl dokonce několik. :?:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20.08.2009 - 19:13 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Iohannes Cladis píše:
... Teprve potom je jednoho po druhém v klidu svého ateliéru převlékal do dobových kostýmů, které si aranžoval na krejčovskou pannu.

No, do dobových kostýmů... Do toho, co on sám považoval za dobové kostýmy! :lol:

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz