Právě je 19.04.2024 - 07:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26.09.2009 - 20:24 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
A jak Tvůj velectěný příspěvek souvisí s Nepomukem? Doporučuju se obrátit na "povídání o čemkoliv".

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přesun ...
PříspěvekNapsal: 26.09.2009 - 21:10 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
A jak Tvůj velectěný příspěvek souvisí s Nepomukem? ...
Vcelku nijak, proto jsem si ho dovolil přesunout sem do tohoto ("přejmenovaného") tématu ... :wink:

BTW. Nechtěl jsi mi snad naznačit svým příspěvkem, z něhož jsem vybral citaci, žes do dnešního dne ještě vůbec nečetl tyto ZÁSADY..., podle nichž jsem si dovolil upravit tvůj příspěvek? To bys mě fakt naštval.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Naposledy upravil Jiří Motyčka dne 26.09.2009 - 22:00, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ... a taky ...
PříspěvekNapsal: 26.09.2009 - 21:21 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Dáša Nová píše:
To mi připomíná, že jsem sem někam chtěla napsat o tom jak blbnou neapolitánci se svatejma ...
... a vůbec Italové, taky Španělé, a katolíci z latinskoamerických zemí atd. ...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27.09.2009 - 10:45 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Například mi pobavilo, jak se ptali v TV RAI politika z italské křesťanské strany: "Jakou madonu preferuje" a on hned radostně jmenoval dvě či tři Panenky Marie, každou odjinud. Tak v tom my Husité máme také jasno už několik století - neučiníš rytiny ani podobenství...

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27.09.2009 - 19:54 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Dáša Nová píše:
Například mi pobavilo, jak se ptali v TV RAI politika z italské křesťanské strany: "Jakou madonu preferuje" a on hned radostně jmenoval dvě či tři Panenky Marie, každou odjinud. Tak v tom my Husité máme také jasno už několik století - neučiníš rytiny ani podobenství...
Podle prostého věřícího nelze hodnotit Církev. Lurdy, La Saletta, Fatima nebo co já vim, všude je to jedna jediná Panna Maria.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.09.2009 - 00:12 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 31.08.2009 - 13:47
Příspěvky: 324
Bydliště: Petrovice
Jan píše:
Podle prostého věřícího nelze hodnotit Církev. Lurdy, La Saletta, Fatima nebo co já vim, všude je to jedna jediná Panna Maria.

A možná i Medžugorje, ta ale ještě není oficiálně schválená.

_________________
De omnibus est dubitandum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.09.2009 - 00:18 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 31.08.2009 - 13:47
Příspěvky: 324
Bydliště: Petrovice
A když jsme u těch zázraků - zaručeně pravá lebka sv. Juliány je jako relikvie uctívána v devíti italských městech.
a když jakýsi protestantský kritik vytýkal Piovi XII., jak je možné, že by sv. Juliána měla devět hlav, svatý otec odvětil: "no vidíte, a v tom je ten zázrak!"

_________________
De omnibus est dubitandum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29.09.2009 - 08:56 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Iohannes Cladis píše:
A když jsme u těch zázraků - zaručeně pravá lebka sv. Juliány je jako relikvie uctívána v devíti italských městech.
a když jakýsi protestantský kritik vytýkal Piovi XII., jak je možné, že by sv. Juliána měla devět hlav, svatý otec odvětil: "no vidíte, a v tom je ten zázrak!"
Mno, podobné je to s hlavou sv. Vojtěcha. Ve světě jsou tři místa, kde tvrdí, že mají jeho lebku. Tak se do toho vložil svého času prof. Vlček, antropologická kapacita, třetí lebka se kdesi ztratila a zbylé dvě měl možnost prof. Vlček zkoumat. A došel k tomu, že pražská lebka je ta pravá. Tamta druhá dochovaná vykazovala druhotné úpravy, které měly napodobit pražskou lebku.

Iohannes Cladis píše:
Jan píše:
Podle prostého věřícího nelze hodnotit Církev. Lurdy, La Saletta, Fatima nebo co já vim, všude je to jedna jediná Panna Maria.
A možná i Medžugorje, ta ale ještě není oficiálně schválená.
Jo, jo.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21.10.2009 - 00:05 
Offline
cepník
cepník
Uživatelský avatar

Registrován: 05.09.2009 - 13:03
Příspěvky: 103
Bydliště: Louny
Jan píše:
Sabin píše:
Co je jiného ten zástup svatých? Jedno tele za druhým.
Hmmm, takže oni následujou Krista, kolikrát se kvůli Němu i nechaj zabít a ty jim nadáváš do telat.

Následuji Jana a protože jsem na fóru nováček a příspěvky se teprve zvolna "prokousávám" (a asi budu velmi dlouho), též zareaguji na čtyři roky staré téma. Myslím, že všichni víme, jak to Sabin se zlatým teletem myslel. Tento termín můžeme zaměnit za malé bůžky, které církev staví alespoň na okraj Božího trůnu a dělí s nimi Stvořitele o jeho svatost (ikdyž menší měrou, jak bylo řečeno). Proti tomu (a nejen proti tomu) je jasně namířeno 1. přikázání. Budu se teď trochu opakovat, protože podobně jsem již odpovídal Bernardovi. Svatý je jen Bůh a kdo se opováží v tomto sebe nebo někoho k němu rovnat nebo "jen přiblížit", ten se hrubě rouhá. Nevím o tom, že by Ježíš nazval někoho jiného svatým, a už vůbec nevím, že by ustanovil katolickou církev za zástupce Boha na zemi. A tato církev "produkuje" různé svaté a ještě si na to vytvořila pravidla, ale to by bylo na mnohem delší psaní...

_________________
Bůh je dokonalý. Jeho zákony jsou dokonalé. V Jeho lásce je obsažena přísná spravedlnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06.11.2009 - 20:21 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Vladimír Volkmann píše:
A tato církev "produkuje" různé svaté a ještě si na to vytvořila pravidla

A dle svých potřeb si i tato svá pravidla mění. Například jsem nečetl o nějakých zázracích, které by vykonal za svého života Johánek z Pomuku a i přes to, že musí být prokazatelně dokázané 2 (nebo 3, teď nevím), tak byl prohlášen za svatého.

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22.11.2009 - 15:31 
Offline
kazatel
kazatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.01.2004 - 14:47
Příspěvky: 996
Bydliště: Český Krumlov
Žalm 99, 2 a 3
Veliký je na Sionu Hospodin,
vyvýšený nad všemi národy.
Tvé jméno veliké a hrozné ať velebí:
On je svatý!“

Žalm 99, 5
Vyvyšujte Hospodina, Boha našeho,
klaňte se u jeho podnoží:
On je svatý!“

Myslím, že toto stačí na vědění kdo je opravdu svatý a kdo koho vyvyšuje za zlaté tele. :wink:

_________________
Peklo je tam, kde rozum není možný.
Kde není světlo poznání, tam vládne temnota!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27.11.2009 - 05:51 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
http://pms.ofm.cz/historie/hist14.htm - todle je "kontroverze" podle mojeho gusta. 14 františkánských řeholníků, které bezdůvodně zmasakrovali protestanti v roce 1611 má být blahořečeno. Už aby to bylo brzy.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: sv. Jiří
PříspěvekNapsal: 08.01.2010 - 13:07 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8711
Bydliště: Athény východních Čech
Jan píše:
... Jiří: V 60. letech byl z kalendária vyškrtnut, protože se nedaří dokázat, že by se jednalo o skutečnou personu, a dnes jej lze slavit jen jako "nezávaznou památku" - čili místně, většinou tam, kde mu je zasvěcen kostel nebo kaple.
:shock: Počkej, ...
... to nám chceš jako naznačit, že sv. Jiří vypadl z katolického Pantheonu svatých? Není možná ... :? :roll: :cry:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sv. Jiří
PříspěvekNapsal: 08.01.2010 - 22:28 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Jan píše:
... Jiří: V 60. letech byl z kalendária vyškrtnut, protože se nedaří dokázat, že by se jednalo o skutečnou personu, a dnes jej lze slavit jen jako "nezávaznou památku" - čili místně, většinou tam, kde mu je zasvěcen kostel nebo kaple.
:shock: Počkej, ...
... to nám chceš jako naznačit, že sv. Jiří vypadl z katolického Pantheonu svatých? Není možná ... :? :roll: :cry:
Je možna. Stejně jako sv. Barbora a pár dalších. V kalendáři zůstali jako "nezávazné památky", právě proto, že jim kdysi kdosi dedikoval pár kostelů a kaplí, no a poutní slavnost kostela patří k poměrně dobrým zvykům.
Důvodem vyřazení bylo to, že sice je dokázáno, že nějací tací lidé existovali a že jejich život je hoden následování, nicméně podrobnější zprávy o nich jsou nevěrohodné (u sv. Jiřího ten drak se kterým je zobrazován).

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.02.2010 - 02:43 
Offline
velitel vozu
velitel vozu

Registrován: 31.08.2009 - 13:47
Příspěvky: 324
Bydliště: Petrovice
Jan píše:
http://pms.ofm.cz/historie/hist14.htm - todle je "kontroverze" podle mojeho gusta. 14 františkánských řeholníků, které bezdůvodně zmasakrovali protestanti v roce 1611 má být blahořečeno. Už aby to bylo brzy.

V tom článku je taktně zamlčeno, že ten arcivévoda Leopold, který zverboval ty pasovské, kteří nakonec ty bouře v Praze vyprovokovali byl biskupem pasovským. (arci že římskokatolickým)

_________________
De omnibus est dubitandum.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 93 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz