Právě je 16.08.2018 - 08:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: každodennost
PříspěvekNapsal: 27.12.2015 - 18:46 
střelec
střelec

Já se úmyslně zdržel k této práci jakéhokoliv komentáře. zaprvé jsem ji ještě nedočetl, jen zrychleně projel očima a za druhé jsem tam také nalezl několik chybiček. proto mne zajímal Trenérův a Martinův názor...

Předmět příspěvku: Husité a onanie
PříspěvekNapsal: 01.08.2018 - 16:52 
příslušník chudiny

Dobrý den,
četl jsem na internetu v Reflexu, že "I když nemáme skoro žádné přímé důkazy, husité podle Jana z Příbrami prý trestali onanování (v tehdejší češtině: „samohana“) vykleštěním, anebo dokonce popravou hříšníka. To platilo pouze pro muže. Ženská masturbace byla beztrestná, neboť žena ve smyslu bible nevypouští žádné semeno."
Zdroj: http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/4757 ... te-se.html

Na internetu totiž už dneska píše kde kdo, a pravdivost informací se musí prověřovat, a tak se chci zeptat: je tato informace pravdivá? Víte o někom, kdo by mi tento dotaz mohl zodpovědět?

Děkuji.

Předmět příspěvku: Re: Husité a onanie
PříspěvekNapsal: 06.08.2018 - 11:13 
hejtman
hejtman

Lonlely píše:
... Na internetu totiž už dneska píše kde kdo, a pravdivost informací se musí prověřovat, a tak se chci zeptat: je tato informace pravdivá? Víte o někom, kdo by mi tento dotaz mohl zodpovědět? ...
... já o tom bohužel nic nevím,
tak jsem se zeptal odborníka na slovo vzatého prof. P. Čorneje. Ten o tom taky nic neví a navíc dodává: "Slovo samohana není v staročeském jazykovém materiálu (souhrnný elektronický Slovník staré češtiny ÚJČ AV ČR) do roku 1500 vůbec evidováno. Takže to bude pěkná blbost." (viz: http://vokabular.ujc.cas.cz/hledani.aspx ...)
Ani v Jungmannově slovníku jsem nic nenašel: http://kramerius.nkp.cz/kramerius/MShowMonograph.do?id=25714.
BTW. K tomu viz také SEM

PříspěvekNapsal: 10.08.2018 - 13:10 
příslušník chudiny

Citace:
"I když nemáme skoro žádné přímé důkazy, husité podle Jana z Příbrami prý trestali onanování (v tehdejší češtině: „samohana“) vykleštěním, anebo dokonce popravou hříšníka. To platilo pouze pro muže. Ženská masturbace byla beztrestná, neboť žena ve smyslu bible nevypouští žádné semeno."
Zdroj: http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/4757 ... te-se.html

Ještě předtím, než jsem si odkaz rozklikl, mi bylo jasné, kdo je autorem citovaného textu. Jan Berwid-Buquoy zveřejnil už více - jak on sám píše - "nových geniálních informací" o husitství i o jiných dějinných obdobích. Snad vůbec nejznámější je jeho opakovaně zveřejněné tvrzení, že Jan Žižka byl homosexuál. Viz např. Buquoyův článek Nejslavnější český homosexuál: Jan Žižka z Trocnova, publikovaný také na webu Reflexu. Seriózní vědci, které autor označuje za "vzdělané pitomce", ale jeho objevy zkrátka nedokážou patřičně ocenit... :wink:

Naposledy upravil David Kozler dne 10.08.2018 - 21:39, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 10.08.2018 - 18:49 
hejtman
hejtman

David Kozler píše:
... Ještě předtím, než jsem si odkaz rozklikl, mi bylo jasné, kdo je autorem citovaného textu. Jan Berwid-Buquoy ...
... STYDÍM SE. :!: :oops:
Teprve až po tvém upozornění jsem si všiml autora, i když vím, že plátek zvaný REFLEX se dávno bulvarizoval a přestal být seriózním mj. i proto, že obsedantně otiskuje články tohoto nýmanda. I o tom jsme obsáhle svého času debatovali na tomto DF. (Naprosto nechápu, jak jsem autora článku mohl přehlédnout. :roll: To bude věkem, jiné vysvětlení pro to nemám ... :cry: )

Citace:
... Snad vůbec nejznámější je jeho opakovaně zveřejněné tvrzení, že Jan Žižka byl homosexuál ...
Nejenom!
K tomu viz SEM a také ZDE ...

PříspěvekNapsal: 10.08.2018 - 22:19 
příslušník chudiny

Jiří Motyčka píše:
David Kozler píše:
... Ještě předtím, než jsem si odkaz rozklikl, mi bylo jasné, kdo je autorem citovaného textu. Jan Berwid-Buquoy ...
... STYDÍM SE. :!: :oops:
Teprve až po tvém upozornění jsem si všiml autora, i když vím, že plátek zvaný REFLEX se dávno bulvarizoval a přestal být seriózním mj. i proto, že obsedantně otiskuje články tohoto nýmanda. I o tom jsme obsáhle svého času debatovali na tomto DF. (Naprosto nechápu, jak jsem autora článku mohl přehlédnout. :roll: To bude věkem, jiné vysvětlení pro to nemám ... :cry: )
Nedělej z toho vědu, každý se někdy přehlédne. Já jsem třeba ve svém krátkém příspěvku přehlédl překlep a opravil jsem ho až ex post. :wink:

Jiří Motyčka píše:
K tomu viz SEM a také ZDE ...
Vida, tak o Buquoyových článcích věnovaných Žižkovi a Husovi se tu diskutovalo už dávno. Já bych k tomu připojil ještě citát z jednoho článku prof. Čorneje: "Pohled na internetové stránky i do některých nejen bulvárních tiskovin pak prozrazuje, jak hluboce zakořeněná je v myslích některých jednotlivců nechuť vůči celé husitské epoše i Janu Husovi. Výroky, že Hus byl plným právem upálen jako heretik, že měl sexuální poměr s královnou Žofií a že Jan Žižka byl homosexuál, bojující po boku řádu německých rytířů, jsou buď záměrnou provokací, postmoderní mystifikací, nebo projevem choré mysli."

PříspěvekNapsal: 11.08.2018 - 07:36 
hejtman
hejtman

David Kozler píše:
... Nedělej z toho vědu, každý se někdy přehlédne. ...
Jistě,
ale kdybych býval autora nepřehlédl, reagoval bych úplně jinak a P. Čorneje vůbec s touto lapálií neoslovoval. :wink: :oops:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]