Právě je 12.11.2019 - 10:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 01.11.2019 - 19:31 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 7381
Bydliště: Athény východních Čech
Milan píše:
... Vidět v novinářích jen škodnou a opakovaně ventilovat tento názor z pozice prezidenta, to je pro demokracii zkrátka špatná cesta ...
Ano.
Jistě jsou mezi novináři špatní, lepší a výborní. I novináři mají své chyby jako každý člověk, jako každý z nás, tak jim to nevyčítejme.
No, a pak tady je zcela zvláštní, docela velká parta novinářů, kteří jsou "koupení", protože měli tu smůlu, že si jejich noviny, rozhlasový kanál nebo televizi někdo koupil. Ti mají dvě možnosti:
1) z takového plátku, rádia či televize odejít
nebo
2) stát se hlásnou troubou majitele, který si je koupil.
Ani jednu z těch dvou variant jim nezávidím.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zeman a jeho chyby
PříspěvekNapsal: 01.11.2019 - 23:06 
Offline
práče
práče

Registrován: 05.12.2018 - 17:12
Příspěvky: 31
Jiří Motyčka píše:
uznal Kosovo, ale dnes požaduje, aby toto uznání bylo odvoláno! Ztratil zdravý rozum?! :crazy: (S tímhle "argumentem" jste si poněkud naběhl na vidle. :D )
O tom vím. :)
Sice to dnes z nějakého důvodu odvolává, jenže to je jedno, je to mimo současné téma.

Jiří Motyčka píše:
Podporuje mezinárodní mise, aby dokladoval, že největším nepřítelem je mezinárodní terorizmus, proti němuž je třeba bojovat, aby do ČR nepřišel žádný uprchlík, i když tady žádný doposud není.
Uprchlíci tu jsou, včetně těch z Afriky a Středního východu, akorát jsme pro ně spíše transportní zemí. Také tu došlo k zatčení lidí podezřelých z islámského terorismu naposledy tuším na popud Rakouska. BIS tvrdí, že islamisté pro nás nejsou žádná hrozba. Západní země v Evropě vynakládají ohromné prostředky na to, aby teroristickým útokům zabránili. Já bych tedy raději sypal peníze jinam než na tohle. Tehdy jsme byli předčasně anti-nacističtí, možné jsme dneska předčasně anti-muslimští. Mimo jiné, že jsou muslimové hroznou, je jedno z mála témat, na kterém se většina našeho obyvatelstva shodne.

Jiří Motyčka píše:
Budu to dokumentovat zrovna na této replice. Ano, máte pravdu Západ čile s Ruskem a Čínou kšeftuje (s čímž já kategoricky nesouhlasím!), ale zároveň je velkým kritikem porušování základních lidských práv v obou velmocích a ostatních patologických neduhů těchto vážně nemocných zemí. To bohužel u servilního Zeman postrádám a tím se liší např. od Havla.
Západ je kritikem, ale sám lidská práva porušuje a nebo podporoval různé lidi a režimy, které ty práva porušovali (Pol Pot, Saddám, islamistické militce v různých zemích..), pokud chcete něco aktuálního - https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... a-40301867. Neustále porušuje i mezinárodní právo - Chartu OSN, tedy těch pár pravidel, která západní země dali dohromady. Akorát na rozdíl od Ruska, na západ nikdo neuvaluje sankce. Lidé mají touhu napravovat křivdy tisíce kilometrů daleko a země které demokratické nejsou a ani se k tomu v průběhu dějin nepřiblížili, přitom jim doma v Evropě doutná hromada problémů. Jedním z hlasitých kritiků Číny je Německo, které zavádí vlastní cenzuru a které vzhledem ke své minulosti je schopné úplně všeho.

Havel komentoval zásadně jen nepřítele západu, do vlastních nikdy nešel. Zeman komentuje oboje a když třeba zrovna obhajuje západ, je často mimo a to mu nikdo z protivníků nevyčítá.

Jiří Motyčka píše:
Zeman o výrobě novičoku v Česku lhal, aby se zavděčil Rusákům, čímž se dopustil již zmiňované velezrady. Dnes se již také ví, že amatérsky zpackaný neúspěšný pokus o vraždu Sergeje Skripala a jeho dcery mají na svědomí ruské tajné služby. Proto ve vedení těchto služeb padaly hlavy, Vláďa z Kremlu jako emeritní elitní agent KGB tyto chyby neodpouští! To jste nevěděl? ... :wink:
Trochu přeháníte,
o tom, že se tu vyráběla látka typu novičok mu potvrdila BIS, kterou zřejmě podporujete. Pokud jsem pochopil Zemana, jeho tvrzení bylo, že je tu látku je možné vyrobit kdekoliv a tedy není jisté, že pochází z Ruska a to je asi tak vše. Klidně tu mohl figurovat jako užitečný blbec, jenže ruské tajné služby nikdo neusvědčil a ani to v podstatě není možné. Např. Andor Šándor je k vašemu scénáři skeptický.

Jiří Motyčka píše:
Kdo ctí výsledky demokratických voleb, tak tohle, co říkáte, nemůže zpochybnit. Až na jednu jedinou "drobnou" věc, na kterou jste jistě nedopatřením zapomněl. Ve vyspělých(!) demokraciích, kde funguje běžná politická kultura, premiér odstupuje za 1000x menší provinění, než jakých se dopustil Babiš. Tam odstupují i když čelí jenom podezření, jinými slovy sami na sebe uplatňují presumpci VINY, víte.
Nehledě na Babiše, nemyslím si, že je v dnešní době možné to co tvrdíte, aby každý politik hned odstoupil. Protistrana je schopná přijít s jakoukoliv lží a blbostí (někdo někomu před 20 lety sáhl na zadek), aby dotyčným zcela nedemokraticky politickou dráhu překazili. Příklad z USA, Trump a údajné ovlivňování voleb ze strany Ruska, vyšetřování nic takového neprokázalo. A ještě k tomu různé materiály unikly od Clintonové. U nás to svého času odnesl třeba Čunek.

Vzhledem k tomu, že v Evropě skoro všude vládnou socialisté, pravicové strany nemají jinou možnost než jít do vlády s Babišem nehledě na to jak moc špatný je. A nebo mohou dalších 10 let strávit tím, že budou vydávat impotentní prohlášení o tom jak je Babiše zlej a celková situace v ČR se bude dále zhoršovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.11.2019 - 00:40 
Offline
práče
práče

Registrován: 05.12.2018 - 17:12
Příspěvky: 31
Milan píše:
K Masarykovi a vylhaným soudům. Myslíte Gajdu? Ano, to rozhodně nebylo košer (i když tam šlo myslím o kárné výbory MNO(?). Ony tu jsou i významná podezření z korupce (Hodža?). Masaryk určitě nebyl svatý, jenže ty kladné vlastnosti a příklady měly značnou převahu nad těmi zápornými. A to dlouhodobě. Obávám se, že Zemanovi ony plusy dost chybí. A naopak konfrontačním jednáním, servilní politikou směrem k Číně, potížemi s pravdomluvností atd. neustále přiživuje ty minusy...

MNO = ministersto obrany? Gajdu jsem zkoušel projít, zajímalo mě jak to doopravdy bylo, četl jsem jeho paměti z dob ČS legií (místy zřejmě přikrášlené, přesto se ale jednalo o hodně schopného a statečného velitele, udělal i několik chyb, kdy se na sklonku Kolčakovi vlády pokusil v Rusku o převrat a dostal pěkně za vyučenou), články na jeho podporu i různé kritiky. Zhruba to bylo tak, že hrad měl utkvělou představu, že tu ve 20. letech hrozil fašistický převrat po vzoru Itálie a tak se snažili armádu zbavit různých charismatických lidí. Gajda, Prchala a další. V průběhu času došlo k různým incidentům a tehdejší politici tvrdě zakročili, co týče Gajdy, nejspíše byli úplně mimo, protože on s fašisty neměl nic společného a dal se k nim až na truc právě díky Masarykovi, Benešovi a dalším různým intrikánům. Přišel o hodnost, byl různě perzekvován. Všechny soudní procesy ale vyhrál, akorát ho později odsoudili k několika dnům žaláře za to, že údajně věděl o přepadení kasáren v Židenicích a nenahlásil to. Tyto čistky měli za následek, že armádní velení bylo obsazeno jen lidmi, kteří byli poslušní hradu - gen. Syrový atd. i když se jednalo o schopné lidi, pro následující události se příliš nehodili. Stejně tak jako Beneš se nehodil pro čas války. I přesto, že vůči Gajdovi byl hrad zcela nepřátelský, během nejhorší Mnichovské krize psal Benešovi, že plně stojí za republikou. Z politiků to byl zejména Stříbrný kdo to odnesl.

Zemanovi ty plusy chybí, s tím souhlasím, Drahoš je měl? A nebo Schwarzenberg?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.11.2019 - 09:55 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 12.01.2015 - 10:22
Příspěvky: 70
Jiřímu Motyčkovi:
Souhlas. Teď bude další příklad s Novou. Podle některých svědectví z časů, kdy časopis Euro patřil Kellnerovi, se prý o určitých věcech zkrátka nepsalo. Tak uvidíme...


Vrrrrrrr:
Hrozbou možná nebyla jen Itálie, strašákem zřejmě musel být i vývoj jinde (třeba Polsko se sanačním režimem). Tím nechci Masaryka úplně zbavovat viny, ale polehčující okolnost to (aspoň z mého pohledu) je.
Jestli by měl Schwarzenberg nebo Drahoš plusy, těžko odhadovat. Mně by asi stačilo, kdyby prezident neměl ony minusy, které tak rozdělují společnost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02.11.2019 - 12:00 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 7381
Bydliště: Athény východních Čech
Milan píše:
... Mně by asi stačilo, kdyby prezident neměl ony minusy, které tak rozdělují společnost.
Ano,
Zeman těch mínusů má požehnaně, jeden horší než druhý. Rozhodně víc než těch pozitiv, o nichž se domnívám, že v poslední době nejsou vůbec žádná. A ještě k tomu vlastenectví - tzv. "ruský šváb" přece nemůže býti vlastencem, to mi nikdo nenamluví. :idea:

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zeman a jeho chyby
PříspěvekNapsal: 02.11.2019 - 13:04 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 7381
Bydliště: Athény východních Čech
Vrrrrrrr píše:
... Trochu přeháníte, o tom, že se tu vyráběla látka typu novičok mu potvrdila BIS, kterou zřejmě podporujete. ...
... myslíte, že ji jako podporuju penězi, které jí v pravidelných měsíčních splátkách posílám? :lol:
No, ale je pravdou, že měl-li bych si vybrat mezi Koudelkou a Zemanem, tak neváhám ani vteřinu, to mi mi můžete věřit. Jinými slovy - kdybych si měl vybrat mezi odtajněnými zprávami, které Koudelkův úřad může zveřejnit, a Zemanovým soustavným lhaním, tak mé rozhodnutí bude velice snadné. :wink:
K tomu novičoku a BISce tady máte článek z Lidovek, patřících do Babišovy Mafry, abyste mě nemohl obvinit, že jsem si vybral nějaká veřejnoprávní média, kterým vy - stejně jako mnoho vašich soukmenovců - nedůvěřujete: "... Po květnovém Zemanově rozhodnutí média spekulovala o tom, že Koudelka nebyl jmenován (generálem - pozn. JM) mimo jiné kvůli zprávě BIS potvrzující, že se v Česku nevyráběla, nevyvíjela, ani neskladovala látka typu novičok, kterou měli být ve Velké Británii otráveni bývalý ruský agent Sergej Skripal a jeho dcera. BIS se na tom tehdy podle Babiše shodla s Vojenským zpravodajstvím. ..."
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/zeman-do-generalskych-hodnosti-jmenoval-10-muzu-povysil-sefy-policie-a-armady.A181028_121915_ln_domov_ele

Víte, pane Vrrrrrrr, mě tahle nikam nevedoucí debata přestala bavit, protože se začínáme točit v kruhu. Donekonečna mlátíme prázdnou slámu, která už poctivé zrnko nevydá. Navíc se neustále odchylujeme od hlavního tématu tohoto vlákna, na čemž má bohužel významný podíl i autor tohoto příspěvku. Za to se jako správce a hlavní moderátor tohoto DF omlouvá. :oops:

Já vám předložím nějaký argument a vy ho "vyvrátíte" tím, že použijete "argument" přesně opačný - viz novičok ajv. Sorry, ale na této bázi se věru nedá debatovat. Vy s mým názorem nepolemizujete, nepřipustíte, že by na něm něco mohlo být, vy ho rovnou sestřelíte opačným tvrzením, o 180 st. otočeným. Tím, zda je v něm aspoň zrníčko pravdy, se vůbec nezabýváte.
Jaké jsou další důvody, které mě vedou k tomu, že už v této zmatečné debatě nechci pokračovat? My dva stojíme na opačných stranách škarpy, kterou významným způsobem prohloubil prezident této země, prezident, který NENÍ, ani nemůže být mým presidentem. :!: Místo toho, aby národ sjednocoval, tak ho rozděluje, bohužel přesně napůl, a ještě z toho má infantilní radost. Takže my dva se v názoru na presidenta a jeho údajné "vlastenectví", na Babiše, kterého president drží u moci a tím je premiérem strašně slabým, nemůžeme shodnout. Máme neslučitelné názory na zahraniční politiku reprezentovanou MZV, na vztah k Rusku, Číně a k Západu. Z toho je evidentní, že vyznáváme i jiné hodnoty a máme diametrálně odlišný světonázor. Takže pokračování v této debatě z mé strany považuji za ztrátu času a vůbec za bezpředmětné s tím, že se domnívám, že vše podstatné jsem již řekl.

Děkuji! S pozdravem
hejtman JM

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 05.11.2019 - 15:03 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 05.11.2019 - 14:54
Příspěvky: 2
Dobrý den, podstatnou část svého života se (zdá se poměrně neúspěšně) pokouším očistit pojem "nacionalismus" od nánosu, který na něj byl po druhé světové válce nakydán. Pokusím se Vám jednoduše předestřít definice, o kterých se tu diskutuje:

VLASTENECTVÍ - láska k vlasti (tedy teritoriu) … proto mohli být vlastenci a za svoji vlast bojovat i čeští Židé nebo čeští Němci

NACIONALISMUS - láska k národu (tedy etniku, chcete-li husitsky k jazyku) …. není naplněn ani negací ani pozitivnem, stejně jako u jiné lásky jí dává obsah každý člověk sám

ŠOVINISMUS - nenávist k jiným (jedná se o negativní verzi nacionalismu)

Pokud by jste chtěli k těmto pojmům více informací, doporučuji jak díla Viktora Dyka (velký český nacionalista) například Vzpomínky a komentáře (1927) a nebo z novější literatury celkem zajímavě popsáno v knize Viktor Dyk a T.G. Masaryk: Dvojí reflexe češství - kde je právě krásně popsána obrana nacionalistů před směšováním pojmu šovinismus a nacionalismus

https://www.kosmas.cz/knihy/202904/vikt ... .-masaryk/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 05.11.2019 - 22:41 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 7381
Bydliště: Athény východních Čech
Janovec píše:
... VLASTENECTVÍ - láska k vlasti (tedy teritoriu) … proto mohli být vlastenci a za svoji vlast bojovat i čeští Židé nebo čeští Němci
NACIONALISMUS - láska k národu (tedy etniku, chcete-li husitsky k jazyku) …. není naplněn ani negací ani pozitivnem, stejně jako u jiné lásky jí dává obsah každý člověk sám ...
O šovinizmu a nacizmu netřeba snad hovořit,
a proto se pozastavím "pouze" u výše uvedených dvou pojmů. Možná se budu v něčem opakovat, ale nechci hledat příspěvky na tomto DF, kde o tom píšu, tak sorry.

Když budeme mluvit o naší zemí, tak tyto dva pojmy k sobě mají velice blízko, ale to platí zřejmě obecně i o jakékoli cizí zemi. Konkrétně v Česku se to týká mj. i vztahu Čechů a Němců, pochopitelně kromě období počínaje Mnichovem a konče osvobozením v květnu '45.
Jak už bylo naznačeno, tradiční německé rody žijící na území Čech, Moravy a Slezska mohly mít - a také měly - pozitivní vztah ke své domovině, z níž vzešly. Přitom logicky Němci zároveň milovali svůj národ víc než český. U Čechů tomu mohlo být poněkud "jinak". U nich se automaticky předpokládá, že milovali svoji vlast i svůj národ a etnické Němce na našem území mohli nenávidět - k tomu viz níže. (Podobně tomu bylo a je doposud i na Slovensku ve vztahu Slováci vs. Maďaři.)

1) Kolébku českého nacionalizmu hledejme už v době husitské, viz definice národa Jeronýmem Pražským a pojmenovaní tohoto fenoménu Františkem Šmahelem, jako mladým začínajícím historikem a husitologem. V této době se jednalo zatím o nacionalizmus neuvědomělý.
2) Pak zde máme 3 století Habsburkovy (nad)vlády, zde mám na mysli období po Bílé hoře až do vzniku 1. republiky (tj. 1620 až 1918). To je velice zajímavé období pro utváření vztahů mezi Čechy a Němci. Nemá cenu sáhodlouze vyprávět o poněmčovacích tendencích, akcentování nadřazenosti jednoho národa nad druhým a v neposlední řadě i upřednostňování němčiny před češtinou. Zkrátka těch ústrků z německé strany v neprospěch české bylo bezpočet. To jen romantičtí čeští monarchisti 21. st. tohle bagatelizují a nechtějí se k tomu hlásit.
3) Období 1. republiky. Okolní demokratický svět s velkou a oprávněnou skepsí očekával a kritickýma očima se chytal nahlížet na to, jak se bude vyvíjet vztah k nejpočetnějšímu (německému) etniku v nově vzniklém státě. Jak se ukázalo, tak tyto obavy byly namístě, protože i když se nová vláda objektivně velice snažila, mělo toto soužití značné nedostatky a bylo při tom vygenerováno mnoho neúmyslných chyb. Je třeba si uvědomit, že co týče historické paměti, je u Čecha sloní. Takže si moc dobře pamatoval, jak to bylo s diskriminačním postavením Čechů během oněch předchozích tří století za Habsburkovy vlády. To není omluva, pouhé konstatování. Přesto jsem bytostně přesvědčen, že v období 1. republiky se Češi k Němcům chovali relativně mnohem lépe, něž Němci k Čechům v předchozích 300 letech (viz bod ad 2).

Tak to jen taková malá poznámka k naznačené problematice.

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06.11.2019 - 16:16 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 05.11.2019 - 14:54
Příspěvky: 2
nepolemizuji a v podstatě souhlasím, jen jsem se snažil dát na pravou míru určité nepravdy, které jsem v tomto diskusním vláknu zaznamenal..... jako například dělení vlastenectví pozitivní vztah, kdežto nacionalismus negativní ke své zemi.... to je naprostý nesmysl vyvolaný dehonestací nacionalismu po druhé světové válce, ačkoliv ji nacionalimus nevyvolal a dokonce nacionalismus byl oním prvkem, který mnohé bojovníky proti nacismu hnal do boje

Vývoj nacionálních myšlenek u Čechů je velmi silně spjat s husitstvím (to máte pravdu) nicméně pokud si podrobně pročtete Kroniku ČECHŮ (nikoliv Českou, jak ji mnoho lidí nesprávně nazývá) a nebo Dalimilovu kroniku tak zjistíte, že nacionálně se v Čechách uvažovalo už v 12 i 14 století. Nicméně husité tomu dali bezesporu mnohem zřetelnější náplň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: od kdy? ...
PříspěvekNapsal: 06.11.2019 - 22:34 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 7381
Bydliště: Athény východních Čech
Janovec píše:
... Vývoj nacionálních myšlenek u Čechů je velmi silně spjat s husitstvím (to máte pravdu) nicméně pokud si podrobně pročtete Kroniku ČECHŮ (nikoliv Českou, jak ji mnoho lidí nesprávně nazývá) a nebo Dalimilovu kroniku tak zjistíte, že nacionálně se v Čechách uvažovalo už v 12 i 14 století ...
... obávám se, že ještě mnohem dříve!
Od příchodu Slovanů do české kotliny. :wink: :)

Janovec píše:
... Nicméně husité tomu dali bezesporu mnohem zřetelnější náplň.
ano

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2018 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz