Právě je 19.04.2024 - 22:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RE:
PříspěvekNapsal: 11.05.2005 - 18:12 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 27.03.2005 - 16:39
Příspěvky: 39
Bydliště: Opava
Cerna Vdova píše:
Vlastenectví nemá nic společného ze skinhead.Vlastenectví je láska k vlasti a tak to cítí i Landa.


Vetsi hovadinu jsem v zivote neslysela, doporucuji si neco o skinheads precist a az potom vyhlasovat takove blbiny... :evil:

_________________
Jsi Čech, Čech, Čech! Tak si toho važ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.05.2005 - 18:32 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 06.07.2004 - 07:55
Příspěvky: 91
Bydliště: Jižní Morava
Cerna Vdova píše:
Vlastenectví nemá nic společného ze skinhead.Vlastenectví je láska k vlasti a tak to cítí i Landa.


Můj názor je totožnej. Vlastenectví je vlastenectví a člověk nemusí patřit nikam. Je prostě vlastenec.
Co se týče skinheads - tito lidé vlastenci být můžou, tak samo jako i jiné skupiny. Prostě tím chci naznačit že vlastenectví není vyloženě skinheadskou záležitostí.
Pokud nemám pravdu, tak mě opravte.

_________________
Když je národu nejhůř a matka vlast krvácí ....je na čase postavit se vzpříma a chránit jí svým tělem. Teprve tehdy člověk hledá víru, sílu a ideály, které může najít v našich bohatých dějinách. Především u "Božích bojovníků".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE:
PříspěvekNapsal: 12.05.2005 - 13:15 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 27.03.2005 - 16:39
Příspěvky: 39
Bydliště: Opava
Samozrejme s vama souhalsim bratri, jen me mrzi, ze kdyz vetsina lidi potka na ulici skinheada, v prvni rade ho napadne: nacek, fasoun, rasista - a az v te posledni (pokud teda vubec) vlastenec. Muzou za to media, pac skinhead, ktery je valstenec v zadnem pripade neni nacek apod.
Ne, clovek nemusi nikam patrit. Pokud ma ale vlast rad a chce pro ni neco udelat, je dobre nekam patrit. Ja nevim co si o skins mysli Dan, ale asi na tom moc negativne nebude kdyz jim byl (nikoli nackem, ale skinheadem, ktery se stal skinheadem predevsim k vuli vlastenectvi), nikdy se od tohoto hnuti definitivne nedistancoval a stale nosi "holou hlavu". Zkratka: nac jednat unahlene a hazet vsechny do jednoho pytle? Omlouvam se za ta hruba slova, ale tohle me dycky vytoci. Nikomu ten anzor nevnucuji, ale tohle si proste myslim ja a at uz je "pravda" jakakoliv, urcite neni takova, ze bysme nemeli skinheadum rikat, ze to nejsou valstenci - byt skin a tohle slyset tak se rozplacu - cely zivot mam v srdci svou vlast, odmitam komunismus, fasismus atd. a potom mi nekdo rekne tohle. Co si o tom budu myslet? Na tomto svete uz opravdu neexistuje zadna spravedlnost...

_________________
Jsi Čech, Čech, Čech! Tak si toho važ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.05.2005 - 19:59 
Offline
sudličník
sudličník

Registrován: 06.07.2004 - 07:55
Příspěvky: 91
Bydliště: Jižní Morava
Jsem velice rád že se diskusí dá vyřešit mnoho. Prostě se stane že člověk vybuchne. To znám a také se mi to stává. Také mě zde docela vytočilo, že reakce na "Cernou vdovu" byla vyjádřena jako to že vlastenec jesí být automaticky skinheads. Toto hnutí vlastenecké je, ale už mají nějakou tu svou kulturu a svou historii a skoro 50% skinheadové duše je oddána tomuto hnutí - skinheads neřekne jako první větu "jsem vlastenec" ale řekne "jsem skinheads". Vlastenec jako takový se nehlásá k ničemu. Je prostě vlastenec. Já osobně o sobě říkám že jsem husita/kališník a až pak tvrdím že jsem vlastenec. A to si myslím že bych mohl dříve než skinheads hlásat že jsem vlastenec - protože mé ideje stále jsou zakořeněny v naší vlasti, ale skinheads jaké hnutí má své kořeny mimo naší zemi.

Tím nechci naznačit že skinheads nejsou vlastenečtí ale to, že opravdu nemá vlastenectví jako takové nic společného s hnutím skinheads.

Toto je můj názor. prostě jak to cítím já. Budu velice rád když se vyjádří i jiní a můžeme si vyměnit názory na tuto problematiku.

_________________
Když je národu nejhůř a matka vlast krvácí ....je na čase postavit se vzpříma a chránit jí svým tělem. Teprve tehdy člověk hledá víru, sílu a ideály, které může najít v našich bohatých dějinách. Především u "Božích bojovníků".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE:
PříspěvekNapsal: 13.05.2005 - 13:10 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 27.03.2005 - 16:39
Příspěvky: 39
Bydliště: Opava
Jasne, kazdy ma pravo na svuj nazor ale reknu to takhle: me touha po informacich o valstenectvi dovedla skrz vselijake veci az ke skinheads. Uplne nahodou. Nejsem skingirl - aspon teda ne zatim. Jsem proste clovek, ktery ma rad historii a predevsim nasi rodnou vlast => jsem vlastenec. Kdybych snad nekdy uvazovala o tom, ze se ke skinheads dam, tak jen z toho duvodu, ze jsou to vlastenci. Ze neco pro svoji zemi delaji a to je lepsi nez jen sedet na zadku a cekat. A jestli se ke skinheads dam, tak prvni co reknu bude: jsem vlastenec, jsem Cech. Tohle me ke skinheads dovedlo, proto jsem tam kde sem. Asi takhle, pro (obrazne, neberte to doslova) srovnani: "verite v Boha". Nekdo sedi doma a modli se, nekdo v neho veri, ale nepotrebuje to vsude davat najevo. Ale nekdo ano. Takovy clovek se pak prida do nektere nabozenske skupiny, zacne ctit jeji rad a zakony, bude chodit do kostela apod. - protoze veri v Boha a chce to nejakym zpusobem dat najevo, chce prot to neco udelat. Krestane je jen oznaceni urcite skupiny s hlavnim spolecnym zajmem - cilem. Takhle se divam i na skinheads. Je to jen nazev, za kterym se skryvaji lidi - vlastenci. Bohuzel, ne takhle to vidi vsichni skinheads. Nekteri se k nim davaji jen proto, ze vidi v televizi boneheady kteri si rikaji skinheadi a delaji bordel. reknou si: bude vzruso, dame se k nim taky, budem delat bordel s nima. Tohle znate a ja to nechci dal rozmazavat, ale kdyz se ho potom clovek zepta na otazku vlastenectvi, jen pokrci rameny. Dnesni pomyslny vyznam hnuti skinheads je velice nejednotny. Muzou za to skinheadi, kteri se jako skinheadi nechovaji a pridavaji se k nim dlasi. Vznika plno odnozi a proto si podle me i lide mysli o skins to co si mysli a mnohdy nevi o cem vlastrne mluvi. Reknou to, co si prectou nekde v Blesku, aniz by se zajimali o odstatu problemu => mluvi o tom, o cem nevi nic. Tohle me vzdycky nastve, tolik asi k tomu prispevku, ktery me tak rozcaroval. Ale jak uz jsem napsala vyse: takhle vidim skinheads ja a s mym nazorem souhlasit nemusite. Je to proste jen muj nazor ale nemyslim si, ze ten prvek, ktery vubec dal skiheadum za to vzniknout bylo "vlastenectvi". Nekteri tuto "tradici cti" dodnes, jini ne a proto to vypada tak jak to vypada. S vlasteneckymi skiny ale plne souhlasim a jak rikam: je mozne, ze se k nim nekdy pridam...

_________________
Jsi Čech, Čech, Čech! Tak si toho važ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RE:
PříspěvekNapsal: 30.01.2006 - 18:45 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 29.01.2006 - 14:32
Příspěvky: 5
Bydliště: HRADEC KRALOVE
koukam že se tu sešly opurci a přiznivci landy :!:
mě osobně se landovi pisničky liběj pač je zhudebnil, no ale je dobry vědět že nejsou jeho a že je složil kryl

_________________
roumen


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RE:
PříspěvekNapsal: 20.09.2006 - 21:04 
Offline
práče
práče
Uživatelský avatar

Registrován: 27.03.2005 - 16:39
Příspěvky: 39
Bydliště: Opava
roman píše:
mě osobně se landovi pisničky liběj pač je zhudebnil, no ale je dobry vědět že nejsou jeho a že je složil kryl


:shock: malem jsme spadla ze zidle kdyz jsem si to precetla... ty asi o Landovi nic moc nevis, ze? Doporucuji si nejdrive neco zjistit a az to bdues vedet, musi ti byt jasne, ze jsi napsal totalni hovadinu... :wink:

A ty pisnicky, ktere prezpival a JSOU OD KRYLA - nikde nerika, ze jsou jeho. Nebere z nich penize a kazdy, kdo Landu posloucha, to vi... Kazdopadne, pokud toto pokladas za jedinou vec, kterou Landa vytvoril, za jedinou hudbu, kterou zpiva, pak by sis mel opravdu ponekud rozsirit obzory... ;-)

_________________
Jsi Čech, Čech, Čech! Tak si toho važ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14.11.2009 - 12:54 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Včera jsem si pouštěla něco úplně jiného na You Tube a nejednou se mi tam nabídly písničky od Landy, zpívá tam i celý Husitský chorál s mnoha lidmi v sále bez hudby. Četla jsem si pak trošku i ty komentáře, to jsem ráda, že nejsem sama, kdo by si přál takovou českou hymnu. Jinak Landa taky zpívá Kryla, ale ten byl katolík.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14.11.2009 - 17:51 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Dáša Nová píše:
Včera jsem si pouštěla něco úplně jiného na You Tube a nejednou se mi tam nabídly písničky od Landy, zpívá tam i celý Husitský chorál s mnoha lidmi v sále bez hudby. Četla jsem si pak trošku i ty komentáře, to jsem ráda, že nejsem sama, kdo by si přál takovou českou hymnu. Jinak Landa taky zpívá Kryla, ale ten byl katolík.
Pokud vím, tak Kryl byl věřící, ale ne katolík. Možná se pletu, nejsem neomylnej.
Ustavení "Ktož su..." za národní hymnu by bylo ke škodě. Však se tam vybízí k násilí. Za takovou národní hymnu bych se z hloubi srdce styděl!
Myslím, že "Kde domov můj..." je vyhovující a kdyby se tam zpívala i druhá sloka, kde se mluví o Bohu /nikterak konfesně/, bylo by to perfektní.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14.11.2009 - 18:44 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Kdysi jsem ho v neděli od tří odpoledne poslouchávala na Svobodné Evropě a vím stoprocentně, že byl katolík, myslím, že měl i katolický pohřeb.

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pobídka k násilí
PříspěvekNapsal: 14.11.2009 - 21:16 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Jiří Motyčka píše:
Jan píše:
... Ustavení "Ktož su..." za národní hymnu by bylo ke škodě. Však se tam vybízí k násilí ...
A kdepak?
Byl bych rád, kdybys nám tu pasáž s naváděním k násilí ocitoval ... :wink:

Jan píše:
... Za takovou národní hymnu bych se z hloubi srdce styděl! ...
Jasně!
To by byl ale tvůj problém.
Respektive obsahuje jakési válečné návody. A to jsou věci pro nár. hymnu poněkud neobvyklé a nedůstojné.

Dáša Nová píše:
Kdysi jsem ho v neděli od tří odpoledne poslouchávala na Svobodné Evropě a vím stoprocentně, že byl katolík, myslím, že měl i katolický pohřeb.
Dobře, však říkám: Nejsem neomylnej.

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05.12.2009 - 09:49 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 17.01.2009 - 15:16
Příspěvky: 8
Bydliště: Slovakia
Jan píše:
Ustavení "Ktož su..." za národní hymnu by bylo ke škodě. Však se tam vybízí k násilí. Za takovou národní hymnu bych se z hloubi srdce styděl!

ty si križiak?...ja som táborita, ja z hlbky svojho srdca si vážim "Ktož su..." a vždy bolo mojim snom ju počúvať ako hymnu, či už českú alebo československú...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05.12.2009 - 16:29 
Offline
křižák

Registrován: 08.02.2009 - 17:13
Příspěvky: 627
Bydliště: jihovýchodní Morava
Prokop píše:
Jan píše:
Ustavení "Ktož su..." za národní hymnu by bylo ke škodě. Však se tam vybízí k násilí. Za takovou národní hymnu bych se z hloubi srdce styděl!
ty si križiak...
Si vlevo nad obrázkem přečti co mám jako uživatelskou skupinu a máš v tom hned jasno...

_________________
Ut omnes unum sint.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25.02.2020 - 00:34 
Offline
hejtman nad řádem
hejtman nad řádem
Uživatelský avatar

Registrován: 20.08.2009 - 21:45
Příspěvky: 1280
Bydliště: Plzeň - město Slunce
Jedna z prvních písní Orlíku je o husitském práčeti a je mezi nevydanými songy:
Od 9. min. https://www.youtube.com/watch?v=yUiH7RftEzU
A tady samotná: https://www.youtube.com/watch?v=ePbcDNJp2ds

1)
Proč malej kluk byl práčetem
když moh si ješte v klidu hrát
a proč vždycky když šel ven
musel si prak sebou brát
ve všech bitvách ve vší vřavě
vedle svýho táty stál
a to jenom proto že mu otec
do života radu dal:

ref 2x
Když je čas tak vem si prak
a za svou zem se bij
Čechy Čechum je tvý heslo
na nepřítele vem kyj.

2)
Neměli to kluci lehký
když zazněla polnice
všude bejt a vypomáhat
rozhazovat skobice
po bitvě nikdo ve vší slávě
jejich zásluh nevzpomněl
nebáli se a každý dále
svou bojovou píseň pěl:

ref 2x

_________________
Skláním se před všemi, kteří měli odvahu postavit se církvi ještě v dobách, kdy měla moc nad světem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz