Právě je 19.04.2024 - 17:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bathory
PříspěvekNapsal: 22.07.2006 - 07:49 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Přátelé, zaznamenali jste, že Jakubisko právě dotočil film o Čachtické paní? Tento film stál "pakatel" - 300 mil. Kč, slovy tři sta milionů korun. :!:
Kdepak je producent, jeho manželka Deana, sehnala? Pro mě je film Bathory, který bude mít premiéru v létě r. 2007, důkazem, že když se chce, tak to jde...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.07.2006 - 17:06 
To by u nás ale někdo musel chtít. Nějak mě nenapadá režisér, který by chtěl natočit velkofilm o husitech. Ono i společnost je docela rozdělena v názoru na husity . Nehledě na to, že u nás raději natočí raději nějakou další super komedii. Teď jsem četl rozhovor s Hřebejkem, ptali se ho proč u nás nikdo netočí historické filmy. Říkal , že v Polsku když natočí Quo Vadis, tak se všichni Poláci zvednou a jdou se podívat. U nás se natočil Tmavomodrý svět a přišlo milion dvě stě tisíc lidí. Ale stál dvě stě milionů. A kdyby ho nezaplatili Němci tak by nebyl.
Nevíte před nějakou dobou jsem zaslechl , že Poláci budou točit Křižáky natočili je?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Ještě k tomu
PříspěvekNapsal: 24.07.2006 - 17:32 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Petr píše:
To by u nás ale někdo musel chtít. Nějak mě nenapadá režisér, který by chtěl natočit velkofilm o husitech. Ono i společnost je docela rozdělena v názoru na husity...

Ale oni chtějí konkrétní režiséři!!! Bohužel je to vždy o tématu, námětu a scénáři a nyní i o dotacích z EU. Svoje slova dokladuji citátem z LN ze dne 21. 7. 2006:
"V rozpočtu mohou s dotací EU počítat...Václav Marhoul, který připravuje...válečný film Tobruk... Uspěl i Jan Svěrák s projektem Sámo... premiéru plánuje na rok 2008."
Asi je Sámo, jakýsi cizinec, kupec z Byzance, byť vytvořivší obrovskou říši ve vzdálené minulosti, vděčnějším tématem, než husiti. A právě proto, že je Petře "společnost rozdělena v názoru na husity", bylo by to paradoxně velice vděčné téma. Film objektivně natočený s geniálním scénářem, by třeba mohl alespoň v názoru na husitskou revoluci tento národ dát dohromady a přidat mu na sebevědomí a národní hrdosti. Není to obrovská výzva? :!: :!: :!:
Nebo jsem snad já idealista? No to ani náhodou. Spíše skeptik a mírný optimista. :)

Petr píše:
... Teď jsem četl rozhovor s Hřebejkem, ptali se ho proč u nás nikdo netočí historické filmy. Říkal, že v Polsku když natočí Quo Vadis, tak se všichni Poláci zvednou a jdou se podívat. U nás se natočil Tmavomodrý svět a přišlo milion dvě stě tisíc lidí. Ale stál dvě stě milionů. A kdyby ho nezaplatili Němci tak by nebyl.
Nevíte před nějakou dobou jsem zaslechl , že Poláci budou točit Křižáky natočili je?

Ano, také jsem četl ten rozhovor z Hřebejkem... Něco na tom je.
Křižáci už natočeni byli, ledaže by to chtěli natočit znovu. Ani bych se u Poláků nedivil...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24.07.2006 - 22:19 
Já souhlasím že je to zajímavé téma, ale zatím se obávám že takový projekt má malé šance. Taky si myslím, že je to mnohem lepší námět než Sámo. Ale třeba Avaři by po natočení tohoto filmu neprotestovali, bojím se ale ,že po natočení filmu o husitech by se katolická církev silně ozvala.
Taky asi hraje roli, že filmy o husitech natočeny už byli ( když se nehodnotí kvalita a historická přesnost)
Já osobně vidím tři šance
a) tříhodinový poctivý televizní projekt které teď vznikají ( např. dvoudílná - Johanka z Arku Mlhy Avalonu atd.)
b) nějaký koumák v holywoodu najde tento námět a udělal americkou verzi (např. Statečné srdce, Rob Roy)
c)hlavně česky velkofilm v nějaké koprodukci ( myslím že zde by byl problém - peníze)
Jinak bych trochu upřesnil tu společnost -většině lidí to je asi úplně jedno, ty zajímá s kým právě chodí Jágr, kdo se kde ožral. Na druhou stranu jsou lidé s jasným názorem ,který je ale dán jednostrannými informacemi


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Dnešní lidé...
PříspěvekNapsal: 24.07.2006 - 23:19 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Petr píše:
...Jinak bych trochu upřesnil tu společnost -většině lidí to je asi úplně jedno, ty zajímá s kým právě chodí Jágr, kdo se kde ožral. Na druhou stranu jsou lidé s jasným názorem ,který je ale dán jednostrannými informacemi

Jasně, protože ani nevědí, že nějací husiti vůbec kdy byli. V tom by byla i jakási osvětová funce filmu. Proč šli lidi na Statečné srdce a Království nebeské? Že to bylo o historii? Nikoli. Způsobily to masivní reklamní kampaně v médiích a reklama formou pozitivního doporučení ústním podáním v době, kdy už film běžel. Už jsem o tom psal. Natočit takový film je obrovské riziko, riziko propadáku. Proto je třeba udělat s nějlepším vědomím a svědomím vše pro to, aby to dopadlo dobře. A to chce nevšední osobnost, která se toho nezalekne...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bathory
PříspěvekNapsal: 23.02.2007 - 11:50 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Jiří Motyčka píše:
Přátelé, zaznamenali jste, že Jakubisko právě dotočil film o Čachtické paní? Tento film stál "pakatel" - 300 mil. Kč, slovy tři sta milionů korun. :!:
Kdepak je producent, jeho manželka Deana, sehnala? Pro mě je film Bathory, který bude mít premiéru v létě r. 2007, důkazem, že když se chce, tak to jde...
Tady jsou nejčerstvější informace o tomto filmu http://lidovky.zpravy.cz/bathoricka-mir ... ultura_fho a info o tom, kdy bude film uveden do kin a o jeho televizní verzi. Tento článek z LN mě znovu ujistil o tom, že skutečně tak nějak by šel natočit i film o husitech...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Fotky z filmu Bathory
PříspěvekNapsal: 12.03.2007 - 10:22 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Na těchto odkazech jsou přiloženy hezké fotky a zajímavá povídání o novém Jakubislově filmu a o jeho pojetí uměleckého ztvárnění Čachtické paní:
http://aktualne.centrum.cz/kultura/film ... ?id=362689
a
http://show.idnes.cz/jakubiskuv-film-oc ... mvideo_kot .

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Opačný příklad
PříspěvekNapsal: 29.05.2007 - 23:00 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Přesně opačným příkladem, jak by neměl případný velkofim o husitech vypadat, je americký velkofilm "300: Bitva u Thermopyl". Všechny tvůrce tohoto "díla" omlouvá snad jen to, že byl natočen podle stejnojmenného komiksu. Vyšší umělecké ambice takový film mít ani nemůže...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opačný příklad
PříspěvekNapsal: 30.05.2007 - 16:09 
Offline
příslušník chudiny

Registrován: 15.11.2006 - 15:36
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha / Okolí Lewanu - Husitský tábor
Jiří Motyčka píše:
Přesně opačným příkladem, jak by neměl případný velkofim o husitech vypadat, je americký velkofilm "300: Bitva u Thermopyl". Všechny tvůrce tohoto "díla" omlouvá snad jen to, že byl natočen podle stejnojmenného komiksu. Vyšší umělecké ambice takový film mít ani nemůže...


Ten film se nechvastal historickou presnosti a korektnosti. Byl natocen jako cista akce podle komixu. Mimochodem, definuj vyraz "vyssi umelecke ambice". Po graficke strance to byla vynikajici prace.
Od zacatku nemel obsahovat bozske sdeleni pro nasledujici generace.
Az na par slepych mist v podobe typicky americkych proslovu emancipovane zeny dokazal upoutat svou dynamikou a rychlosti od zacatku az do konce.

Naopak by mi nevadilo, kdyby pripadny film o husitech vypadal takhle. Pritahl by spoustu lidi a koho by zaujal, urcite by si o husitske dobe zjistil neco vic.
Na historicky presny, ale nudne natoceny (coz vetsinou jde ruku v ruce) film by prisli mozna citatele a prispevatele tohoto fora a dalsi nadsenci, ale tim by byla divacka zakladna vycerpana...

_________________
Obrázek
*hraje si s cepem*

Nejsem uživatel! Jsem Virus!

Join us! Hussite regency!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opačný příklad
PříspěvekNapsal: 30.05.2007 - 16:33 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Merik píše:
...Naopak by mi nevadilo, kdyby pripadny film o husitech vypadal takhle...
I s těmi lidskými nereálnými vobludami? A s tím komiksovým Xerxesem s pírsingem snad po celým těle? No sbohom, jak říkají Slováci. :D
Jasně. Já ale neměl na mysli technické zpracování. To nemělo chybu - např. mračno statisíců perských šípů. Vo tom žádná.

Měl jsem na mysli obsah, který měl do reálné historické události, porážky řecko-spartského vojska u Thermopyl daleko...

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opačný příklad
PříspěvekNapsal: 31.05.2007 - 06:33 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 27.07.2006 - 16:48
Příspěvky: 798
Já osobně si taky myslím, že ty Thermopyly byly dobře zpracovány a účel splnily. Navíc to byl jeden z výraznějších filmů poslední doby...
Obávám se, že pokud by i v případě filmu o husitství šlo jen o zachycení krátkého období - jedné události... tato forma zpracování je pak (nehledě na comicsový přepis) téměř ideální.

(A to fantaskno...nesmíme zapomínat z jaké doby ten příběh pochází. :) Pro husitskou dobu by to bylo již nereálné. Vůbec je asi zbytečné srovnávat tyto dva žánry a způsob zpracování... :wink: )

_________________
"Poprávu užasli a budou žasnout králové a knížata celého křesťanstva nad tím, že vám byla vlita tak veliká moudrost." sarkasticky odvětil Zikmund Lucemburský, 1419
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opačný příklad
PříspěvekNapsal: 03.06.2007 - 12:17 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
Kolssteyn píše:
Obávám se, že pokud by i v případě filmu o husitství šlo jen o zachycení krátkého období - jedné události... tato forma zpracování je pak (nehledě na comicsový přepis) téměř ideální.


S tímhle souhlasím. Např. bitvu u Ústí bych si dokázal takto představit: Neorganizované tažení a marné obléhání města; příchod německého vojska ve značné přesile; Prokopo přebírá vrchní velení; vyjednávání, kde namyšlení němečtí velitelé odmítají brát po bitvě zajatce; strhujísí projev Prokopa Holého před bitvou; samotná bitva, která vypadá zpočátku beznadějně, ale obrátí se ve strhující výhru a pobíjení nepřátel na útěku; triumfální obsazení Ústí :D

Ovšem už vidím reakce různých osob, které by v tom viděli rozdmýchávání nenávisti mezi národy apod. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opačný příklad
PříspěvekNapsal: 03.06.2007 - 23:09 
Offline
hejtman
hejtman
Uživatelský avatar

Registrován: 19.05.2005 - 10:48
Příspěvky: 8712
Bydliště: Athény východních Čech
Dorful píše:
...Např. bitvu u Ústí bych si dokázal takto představit: Neorganizované tažení a marné obléhání města; příchod německého vojska ve značné přesile; Prokopo přebírá vrchní velení; vyjednávání, kde namyšlení němečtí velitelé odmítají brát po bitvě zajatce; strhujísí projev Prokopa Holého před bitvou; samotná bitva, která vypadá zpočátku beznadějně, ale obrátí se ve strhující výhru a pobíjení nepřátel na útěku; triumfální obsazení Ústí ...
... a nebo http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?p=7#p1717 .

Ale o tom je téma http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=134 několikrát probírané zepředu i zezadu, bohužel bezvýsledně ale také bez invence... :(

_________________
Super omnia vincit veritas (3Ezd 3, 12)
Ego sum via veritas et vita (J 14, 6)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04.06.2007 - 18:32 
Offline
desátník
desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06.02.2006 - 15:54
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Bratře Dorfule dovoluji si připomenout, že bitva u Ústí byla jednou z těch, kde prostou početní převahu měli husité...

_________________
trener


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05.06.2007 - 20:07 
Offline
pavézník
pavézník

Registrován: 12.03.2004 - 08:35
Příspěvky: 160
trener píše:
Bratře Dorfule dovoluji si připomenout, že bitva u Ústí byla jednou z těch, kde prostou početní převahu měli husité...


Pojal jsem to ve stylu filmu 300, jak jsem podotýkal i s těmi počty.
Pokud bych si ale mohl vybrat, dal bych přednost historicky věrné verzi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

Husité - Ktož jsú boží bojovníci | © 1998-2020 M. Gelbič & J. Motyčka
TOPlist Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Český překlad – phpBB.cz